SPECIALIZUOTAS SAVAITRASTIS LIETUVOS MOKESČIŲ MOKĖTOJAMS
„MOKESČIŲ ŽINIŲ“ prenumerata 2023 metams NEBEPRIIMAMA • • • • • Dėkojame savo skaitytojams už daugiau nei 25 metus trūkusį bendravimą ir linkime visiems sėkmingos dabarties ir daug žadančios ateities.
2020 m. rugpjūčio 18 d.
Nr. 31 (1162) Rubrikos         
Šiame numeryje  


  Registruotiems vartotojams  

  Naujienlaiškio prenumerata  

Buhalteriams ir finansininkams – mokymai

Siekiantiems profesinio tobulėjimo, nemokamos programų „Buhalteris profesionalas“ ir „Finansinės veiklos valdymas“ prezentacijos Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje.
 

Išmokos individualią žemės ūkio veiklą vykdantiems asmenims

„Sodra“ paaiškino apie smulkiųjų ūkininkų, kurių ūkis iki 4 EDV, galimybę gauti vienkartinę 200 Eur arba periodines išmokas po 200 Eur už karantino laikotarpį, kur ir kada kreiptis bei kada bus išmokėtos šios išmokos.
 

Kaip bus ugdomi vaikai nuo rudens?

Planuojama, kad nuo rugsėjo 1 d. ugdymas  vyks įprastu būdu – mokyklų patalpose, tačiau laikantis didesnių saugumo sąlygų • Švietimo, mokslo ir sporto ministerija parengė rekomendacijas dėl ugdymo ikimokyklinėse ugdymo įstaigose ir mokyklose bei pristatė pagrindinius reikalavimus dėl klasių, mokinių judėjimo, maitinimo, tvarkaraščių. 
 

Koronoviruso paveiktų šalių sąraše – 101 valstybė

Sveikatos apsaugos ministras 2020 m. rugpjūčio 17 d. įsakymu Nr. V-1845 patvirtino naują COVID-19 ligos (koronaviruso infekcijos) paveiktų šalių sąrašą, kuris įsigaliojo nuo rugpjūčio 18 d. • Į šį sąrašą, kuriame įrašyta 101 valstybė, dėl pablogėjusios epidemiologinės situacijos įtraukta Airija, Danija, Graikija, Jungtinė Didžiosios Britanijos ir Šiaurės Airijos Karalystė, Nepalas, tačiau išbrauktos Antigva ir Barbuda, Lesoto Karalystė, Montseratas bei San Tomė ir Prinsipės Demokratinė Respublika • Įsakyme nustatyta, kad atvykstantys iš šalių, kuriose užsikrėtimų per pastarąsias dvi savaites skaičius viršija 25 atvejus 100 tūkst. gyventojų, privalo turėti ne seniau nei 72 valandos prieš atvykstant į Lietuvą atliktą koronaviruso tyrimą bei gautą neigiamą atsakymą, išskyrus tam tikras išimtis.
 

Lietuvoje pasiektas nedarbo rekordas

Užimtumo tarnyba pranešė, kad rugpjūčio 17 d. Lietuvoje užfiksuotas nedarbo rekordas: registruotas nedarbas pasiekė 13,3 proc., o iš viso šiuo metu šalyje darbo ieško 229,3 tūkst. žmonių • Tai – didžiausias šiais metais skaičius.
 

Mokesčių deklaravimo ir sumokėjimo kalendorius

Mokesčių, kuriuos reikia deklaruoti ir sumokėti iki rugpjūčio 25 d., kalendorius.
 

Ne individualios veiklos turto įsigijimo kainos nustatymas

Valstybinė mokesčių inspekcija pristatė esminius Vyriausybės 2020 m. liepos 29 d. nutarimu Nr. 846 nauja redakcija išdėstytų Gyventojo ne individualios veiklos turto įsigijimo kainos nustatymo tam tikrais atvejais taisyklių pakeitimus.
 

Pakeisti šeši Darbo kodeksą įgyvendinantys aprašai

Vyriausybė 2020 m. liepos 29 d. nutarimu Nr. 843  pakeitė 6 aprašus, patvirtintus ankstesniu 2017 06 21 nutarimu Nr. 496 „Dėl Lietuvos Respublikos darbo kodekso įgyvendinimo“ • Pakeitimais sudaryta galimybė valstybės ir savivaldybių įmonėse, įstaigose ir organizacijose nustatyti suskaidytos darbo dienos laiko režimą, patikslinta vidutinio darbo užmokesčio skaičiavimo tvarka, numatytos pailgintos atostogos psichologams, dirbantiems su rizikos asmenimis nestacionariose socialinių paslaugų įstaigose, taip pat atlikti redakcinio pobūdžio pakeitimai sutrumpinto darbo laiko normų ir apmokėjimo tvarkoje, atsisakyta kriterijų, kuriuos turi atitikti laikinojo įdarbinimo įmonė, sąrašo, nes jie perkelti į Darbo kodeksą.
 

Pasikeitė ekstremaliosios situacijos sąlygos

Vyriausybė 2020 m. rugpjūčio 12 d. nutarimu Nr. 866 pakeitė valstybės lygio ekstremaliosios situacijos sąlygas: iki rugsėjo 14 d. pratęsta vidaus sienų kontrolė prie Europos Sąjungos vidaus sienos, daugiau užsieniečių leidžiama atvykti į Lietuvą bei iki rugpjūčio 31 d. padidintas leistinas renginių dalyvių (žiūrovų) skaičius uždarose erdvėse • Taip pat Vyriausybė 2020 m. rugpjūčio 17 d. nutarimu Nr. 886 pakeitė atvykimo į Lietuvą iš Europos šalių tvarką: nuo rugpjūčio 18 d. į Lietuvą leidžiama atvykti ne tik visiems Europos ekonominės erdvės valstybių, Šveicarijos Konfederacijos, Jungtinės Didžiosios Britanijos ir Šiaurės Airijos Karalystės, bet ir Andoros, Monako, San Marino ir Vatikano piliečiams ir šiose valstybėse teisėtai gyvenantiems asmenims • Užsieniečiai, atvykdami į Lietuvą iš koronaviruso itin paveiktų šalių (kuriose sergamumas COVID-19 liga viršija 25 atvejus 100 tūkst. gyventojų), privalo turėti ne vėliau kaip per paskutines 3 paras iki atvykimo į Lietuvą atliktą COVID-19 ligos (koronaviruso infekcijos) tyrimą ir gautą neigiamą atsakymą.
 

Prižiūrimi finansų rinkos dalyviai VMI teiks dar daugiau informacijos

VMI prie LR FM viršininkė 2020 m. rugpjūčio 11 d. įsakymu Nr. VA-61 patvirtino Finansų rinkos dalyvio duomenų teikimo apie atidarytas ir uždarytas visų rūšių sąskaitas, seifo kamerų nuomą, asmenų atstovus ir naudos gavėjus taisykles, kurios įsigalios rugsėjo 10 d. • Šios taisyklės įpareigoja prižiūrimus  finansų rinkos dalyvius (bankus, kredito unijas, draudimo bendroves, elektroninių pinigų įstaigas ir kt., kurių veiklą prižiūri Lietuvos bankas) pateikti Valstybinei mokesčių inspekcijai (VMI) informaciją ne tik apie atidarytas ir uždarytas visų rūšių sąskaitas, bet ir seifo kamerų nuomą bei asmenų atstovus ir naudos gavėjus.
 

Sutrikus e. sveikatos sistemai, priemokos už kompensuojamus vaistus nereikės mokėti tik senjorams

Sutrikus e. sveikatos sistemai, pagal popierinius receptus tik vyresniems nei 75 metų amžiaus senjorams nereikės mokėti paciento priemokos už kompensuojamuosius vaistus bei medicinos pagalbos priemones, o kiti asmenys priemoką turės sumokėti savo lėšomis, tačiau vėliau galės kreiptis į Valstybinę ligonių kasą dėl išlaidų padengimo • Tai nustatyta Vyriausybei 2020 m. rugpjūčio 12 d. nutarimu Nr. 884 pakeitus Paciento priemokos už kompensuojamuosius vaistinius preparatus ir medicinos pagalbos priemones padengimo tvarkos aprašą.
 
 
Paieška

Straipsnių archyvas
  Rugpjūtis     2020  
PrATKPŠS
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31 
Naujienos

Adresas: Palangos g. 2 - 13, Vilnius LT-01117
Tel.: 8-686 09344
Fax.:
El. paštas: redakcija@mzinios.lt
Kontaktai | Reklama