SPECIALIZUOTAS SAVAITRASTIS LIETUVOS MOKESČIŲ MOKĖTOJAMS
„MOKESČIŲ ŽINIŲ“ prenumerata 2023 metams NEBEPRIIMAMA • • • • • Dėkojame savo skaitytojams už daugiau nei 25 metus trūkusį bendravimą ir linkime visiems sėkmingos dabarties ir daug žadančios ateities.
2020 m. rugpjūčio 11 d.
Nr. 30 (1161) Rubrikos         
Šiame numeryje  


  Registruotiems vartotojams  

  Naujienlaiškio prenumerata  

Buhalteriams ir finansininkams – mokymai

Norintiems savo kompetenciją patvirtinti tarptautiniu diplomu – programų „Buhalteris profesionalas“ ir „Finansinės veiklos valdymas“ nemokamos prezentacijos Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje.
 

Darbo kodekso pakeitimai nuo rugpjūčio 1 d.

Rugpjūčio 1 d. įsigaliojo Darbo kodekso pakeitimai, įtvirtintantys daugiau garantijų darbe turintiems sveikatos sutrikimų, darbo sutarčių nutraukimo reglamentavimo naujoves, taip pat galimybė sudaryti pameistrystės sutartis mažoms įmonėms, pailginta projektinio darbo trukmė, įteisintas kompensacijų mokėjimas už darbą lauko sąlygomis, laikinas darbuotojų priėmimas į pareigas, kurioms skelbiamas konkursas ir kt.
 

Darbuotojų komandiravimo naujovės

Nuo liepos 30 d. pasikeitė darbuotojų komandiravimo tvarka, kuri aktuali Lietuvoje įregistruotoms įmonėms, įdarbinančioms kitų šalių laikinuosius darbuotojus, bei juos komandiruojančioms į kitas valstybes • Papildyti Darbo kodekso 108 ir 109 straipsniai apima pakeitimus dėl darbuotojų darbo užmokesčio, apgyvendinimo bei išlaidų apmokėjimo, dienpinigių skaičiavimo, komandiruotės trukmės, ilgalaikių komandiruočių, komandiruojamų laikinųjų darbuotojų.
 

Išmokos smulkiesiems ūkininkams

Smulkieji ūkininkai, kurių ūkis iki 4 EDV, jau gali kreiptis dėl 200 Eur vienkartinės arba periodinės išmokos po 200 Eur per mėnesį už karantino laikotarpį • Kreiptis dėl išmokos reikia į savivaldybės administraciją pagal deklaruotą gyvenamąją vietą ir iki gruodžio 11 d. užpildyti nustatytos formos prašymą • Išmokos bus išmokėtos iki gruodžio 31 d., o jas išmokės „Sodra“ • Visa tai reglamentuoja socialinės apsaugos ir darbo bei žemės ūkio ministrų 2020 m. rugpjūčio 6 d. bendru įsakymu Nr. A1-702/3D-588 patvirtinti Vienkartinės ir periodinės išmokos individualią žemės ūkio veiklą vykdantiems asmenims nuostatai.
 

Koronoviruso paveiktų šalių sąraše – jau 100 valstybių

Rugpjūčio 10 d. įsigaliojo atnaujintas COVID-19 ligos (koronaviruso infekcijos) paveiktų šalių sąrašas ir sąrašas Europos šalių, iš kurių draudžiama/leidžiama atvykti į Lietuvą bei iš kurių atvykus privaloma/nereikia 14 dienų izoliuotis.
 

Mokesčių deklaravimo ir sumokėjimo kalendorius

Mokesčių, kuriuos reikia deklaruoti ir sumokėti iki rugpjūčio 17 d., kalendorius.
 

Pakeisti informacijos apie praneštinus tarpvalstybinius susitarimus pateikimo terminai

Pradžiai: VMI prie LR FM viršininko įsakymu Nr. VA-59 pakeistos Privalomų automatinių apmokestinimo srities informacijos, susijusios su praneštinais tarpvalstybiniais susitarimais, mainų įgyvendinimo ir praneštinus tarpvalstybinius susitarimus identifikuojančių požymių nustatymo taisyklės, kuriose nustatyti nauji praneštinų tarpvalstybinių susitarimų pateikimo mokesčių administracijai ir keitimosi informacija tarp mokesčių administracijų terminai.
 

Patvirtinta techninės apžiūros maksimalių kainų nustatymo metodika

Lietuvos transporto saugos administracijos (LTSA) direktorius 2020 m. liepos 31 d. įsakymu Nr. 2BE-243 patvirtino Privalomosios transporto priemonių techninės apžiūros maksimalių kainų nustatymo metodiką • Remiantis šioje metodikoje esančiomis formulėmis LTSA nustatys naujas techninės apžiūros kainas, kurios paaiškės po lapkričio 1 d.
 

Pratęstas informacijos apie užsienio rezidentų finansines sąskaitas pateikimo VMI terminas

2020 m. liepos 30 d. VMI prie LR FM viršininko įsakymu Nr. VA-58 pakeistos Informacijos, būtinos tarptautiniams bendradarbiavimo įsipareigojimams dėl automatinių informacijos apie finansines sąskaitas mainų įgyvendinti, pateikimo taisyklės, kuriose pratęstas finansų rinkos dalyvių informacijos apie užsienio valstybių rezidentų finansines sąskaitas pateikimo už 2019 metus Valstybinei mokesčių inspekcijai terminas iki š. m. spalio 1 d.
 

Tam tikri ne individualios veiklos turto įsigijimo kainos nustatymo atvejai

Vyriausybė 2020 m. liepos 29 d. nutarimu Nr. 846 nauja redakcija išdėstė Gyventojo ne individualios veiklos turto įsigijimo kainos nustatymo tam tikrais atvejais taisykles • Šios taisyklės papildytos atvejais, reglamentuojančiais, kaip įsigijimo kaina nustatoma turtui, įgytam pagal išlaikymo iki gyvos galvos (rentos) sutartį, ir kai pagal pasirinkimo sandorius (vadinamus opcionus) iš darbdavio ar su juo susijusio asmens neatlygintinai ar už lengvatinę kainą įsigyjama akcijų.
 
 
Paieška

Straipsnių archyvas
  Rugpjūtis     2020  
PrATKPŠS
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31 
Naujienos

Adresas: Palangos g. 2 - 13, Vilnius LT-01117
Tel.: 8-686 09344
Fax.:
El. paštas: redakcija@mzinios.lt
Kontaktai | Reklama