SPECIALIZUOTAS SAVAITRASTIS LIETUVOS MOKESČIŲ MOKĖTOJAMS
„MOKESČIŲ ŽINIŲ“ prenumerata 2023 metams NEBEPRIIMAMA • • • • • Dėkojame savo skaitytojams už daugiau nei 25 metus trūkusį bendravimą ir linkime visiems sėkmingos dabarties ir daug žadančios ateities.
2020 m. liepos 28 d.
Nr. 29 (1160) Rubrikos         
Šiame numeryje  


  Registruotiems vartotojams  

  Naujienlaiškio prenumerata  

Daugiau kaip 2 tūkst. turgaus prekiautojų sulaukė 300 Eur kompensacijų

Nuo COVID-19 padarinių nukentėjusiems turgaviečių verslininkams paskirtos negrąžintinos 300 Eur dydžio turgavietės mokesčio kompensacijos: liepos 28 d. duomenimis, 2 177 ne maisto produktų turgaus prekiautojams išmokėta 653 100 Eur suma • Iš viso kompensacijoms skirta 6 mln. eurų valstybės biudžeto lėšų.
 

Dujų balionams daugiabučiuose pakeisti – valstybės parama

Nuo 2022 m. pabaigos trijų ir daugiau aukštų daugiaaukščiuose namuose negalės būti naudojami suskystintų naftos dujų balionai, todėl dujų balionų keitimui kitais energijos šaltiniais numatyta valstybės parama: iki 600 Eur daugiabučio namo vidaus elektros ar dujų tinklų instaliacijai sutvarkyti ir elektrinei ar dujinei viryklei įsigyti • Energetikos ministras 2020 m. liepos 22 d. įsakymu Nr. 1-210 patvirtino Priemonės „Suskystintų naftos dujų balionų daugiabučiuose pakeitimas kitais energijos šaltiniais“ finansavimo sąlygų aprašą.
 

Informacijos apie viešojo intereso įmonėse atliktus auditus pateikimas

Audito, apskaitos, turto vertinimo ir nemokumo valdymo tarnyba primena auditoriams ir audito įmonėms dėl informacijos apie viešojo intereso įmonėse atliktus auditus formų elektroninį pateikimą per informacinę sistemą AVNIS.
 

Kreiptis į „Sodrą“ dėl įmokų atidėjimo liko mažiau nei mėnuo

Įmokas „Sodrai“ atidėjo jau beveik 1,5 tūkst. įmonių ir apie 2 tūkst. savarankiškai dirbančių gyventojų • Apie tai informavusi „Sodra“ ragina kitus draudėjus iki rugpjūčio 17 d. pateikti prašymą dėl skolos atidėjimo supaprastinta tvarka.
 

Medikų poilsiui rudenį – 200 Eur valstybės subsidija

Per pandemiją dirbę medicinos darbuotojai nuo rugsėjo 1 d. iki lapkričio 30 d. galės pasinaudoti 200 Eur valstybės kompensacija poilsiui ar ekskursijoms Lietuvoje • Šių išmokų medikai tiesiogiai negaus, o turės pasirinkti turizmo paslaugą Lietuvoje iš vieno turizmo paslaugų teikėjo, pas kurį norės praleisti laiką • Ekonomikos ir inovacijų ministras 2020 m. liepos 8 d. įsakymu Nr. 4-539 patvirtino Kompensavimo turizmo paslaugų teikėjams už sveikatos priežiūros įstaigų darbuotojams suteiktas turizmo paslaugas tvarkos aprašą.
 

Mokesčių deklaravimo ir sumokėjimo kalendorius

Mokesčių, kuriuos reikia deklaruoti ir sumokėti iki liepos 31 d., kalendorius.
 

Nedarbingumo pažymėjimų saviizoliacijai išdavimo tvarkos pakeitimai

Keliaujantiems į COVID-19 ligos (koronaviruso infekcijos) paveiktas šalis, įrašytas sveikatos apsaugos ministro tvirtinamame sąraše, atostogauti, turistiniais ar kitais su profesija, tarnyba ar darbu nesusijusiais tikslais, nedarbingumo pažymėjimai izoliacijai nebeišduodami – tokiu atveju išduodama medicininė pažyma (forma Nr. 094/a), kuri pateisina neatvykimą į darbą • Tokie pokyčiai, įsigalioję nuo liepos 24 d., nustatyti sveikatos apsaugos bei socialinės apsaugos ir darbo ministrus pavaduojančių ministrų 2020 m. liepos 21 d. įsakyme Nr. V-1699/A1-674.
 

Pensininkams – 200 Eur vienkartinė išmoka

Beveik milijonui pensijų gavėjų „Sodra“ rugpjūtį išmokės 200 Eur dydžio vienkartinę išmoką – ją gaus visi senatvės pensijos, išankstinės senatvės pensijos ar senatvės pensijos neįgaliajam gavėjai, taip pat gaunantys netekto darbingumo (invalidumo) pensiją, našlių ir našlaičių bei maitintojo netekimo pensijas • 200 Eur vienkartinė išmoka pasieks ir ištarnauto laiko pensijos ar kompensacijos už ypatingas darbo sąlygas gavėjus bei asmenis, kurie gauna įvairių rūšių šalpos pensijas ir šalpos kompensacijas bei socialines pensijas.
 

Rekomendacijos dėl finansinių ataskaitų rinkinių sudarymo bankroto proceso metu

Audito, apskaitos, turto vertinimo ir nemokumo valdymo tarnyba atnaujino Rekomendacijas dėl finansinių ataskaitų rinkinių sudarymo bankroto proceso metu.
 

Rugpjūtį – kompensacijos už per krizę sumažintas išmokas

Rugpjūčio mėnesį „Sodra“ išmokės kompensacijas už per krizę sumažintas socialinio draudimo, valstybines ir kitas pensijas, kompensacijas bei rentas, kurios iki šiol buvo likusios nekompensuotos • Gyventojai gaus 10 proc. netektos pensijos dalies dydžio vienkartines kompensuojamąsias sumas.
 

Skolų išieškojimas

Parama per karantiną – neliečiama antstolių, bet tik apie ją pranešus, teigia Socialinės apsaugos ir darbo ministerija ir paaiškina, iš kokių dar pajamų antstolis negali išskaičiuoti skolų.
 

Sveikatos draudimas studijuojant užsienyje

Vilniaus teritorinė ligonių kasa primena, ką reikia žinoti apie sveikatos draudimą į užsienį studijuoti vykstantiems būsimiesiems studentams ir tęsiantiems mokslus svetur bei paaiškina kas šiemet keičiasi.
 

Užsienio darbdavių pranešimai VDI apie komandiruotą į Lietuvą darbuotoją

Nuo liepos 30 d. keičiasi užsienio jurisdikcijai priklausančio darbdavio pranešimo apie komandiruotą į Lietuvos Respublikos teritoriją darbuotoją teikimo tvarka: pranešimas Valstybinei darbo inspekcijai (VDI) turės būti teikiamas tik elektroniniu būdu, užpildžius VDI interneto svetainėje patalpintą pranešimo apie komandiruotą darbuotoją formą ir pateiktas ne vėliau kaip iki darbuotojo darbo Lietuvoje teritorijoje pradžios, o jį užsienio valstybės darbdavys galės pildyti bei teikti ir anglų kalba • Taip pat darbdavys elektroniniu būdu privalės VDI pateikti motyvuotą pranešimą, jei norės pratęsti 12 mėnesių trukmės komandiruotę, tačiau šis pratęsimas negalės viršyti 18 mėnesių faktinės komandiruotės trukmės • Šie reikalavimai įtvirtinti liepos 30 d. įsigaliosiančiame socialinės apsaugos ir darbo ministro 2020 m. liepos 3 d. įsakymu Nr. A1-633 patvirtintame Informacijos apie komandiruotus darbuotojus ir motyvuoto pranešimo dėl Darbo kodekso 108 straipsnio 4 dalyje numatyto laikotarpio pratęsimo teikimo tvarkos apraše.
 
 
Paieška

Straipsnių archyvas
  Rugpjūtis     2020  
PrATKPŠS
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31 
Naujienos

Adresas: Palangos g. 2 - 13, Vilnius LT-01117
Tel.: 8-686 09344
Fax.:
El. paštas: redakcija@mzinios.lt
Kontaktai | Reklama