SPECIALIZUOTAS SAVAITRASTIS LIETUVOS MOKESČIŲ MOKĖTOJAMS
„MOKESČIŲ ŽINIŲ“ prenumerata 2023 metams NEBEPRIIMAMA • • • • • Dėkojame savo skaitytojams už daugiau nei 25 metus trūkusį bendravimą ir linkime visiems sėkmingos dabarties ir daug žadančios ateities.
2020 m. liepos 14 d.
Nr. 27 (1158) Rubrikos         
Šiame numeryje  


  Registruotiems vartotojams  

  Naujienlaiškio prenumerata  

Darbo inspekcija tikrins, ar paskelbtos prastovos teisėtos

Valstybinė darbo inspekcija, siekdama patikrinti, ar darbdavių skelbiamos prastovos nėra fiktyvios, bandant pasipelnyti iš valstybės teikiamos paramos, pradeda neplaninių patikrinimų akciją.
 

Mobilumo paketas priimtas

Europos Parlamentas patvirtino Mobilumo paketą, tačiau Lietuva svarsto galimybę pateikti ieškinį Europos Teisingumo Teismui, ginčijant konkrečius priimto paketo punktus • Didžiausią susirūpinimą kelia nuostata dėl įpareigojimo vilkikams kas 8 savaites grįžti į įsisteigimo valstybę narę, taip pat nuostatos dėl kabotažo operacijų apribojimų, tarpvalstybinių transporto operacijų skirstymo į dvišales ir daugiašales operacijas, poilsio kabinose draudimo.
 

Mokesčių deklaravimo ir sumokėjimo kalendorius

Mokesčių, kuriuos reikia deklaruoti ir sumokėti iki liepos 20 d., kalendorius.
 

Mokestiniai įstatymai gali būti keičiami greičiau

Birželio 30 d. įsigaliojo Mokesčių administravimo įstatymo Nr. IX-2112 3 straipsnio pakeitimo įstatymas Nr. XIII-3086, kurio pakeitimus paaiškino Valstybinė mokesčių inspekcija.
 

Nauji koronoviruso paveiktų šalių bei Europos šalių, iš kurių galima ir draudžiama atvykti, sąrašai

Atnaujintas COVID-19 paveiktų šalių sąrašas, kuriame 63 valstybės – iš jų grįžus yra privaloma 14 dienų izoliacija • Taip pat patvirtintas naujas sąrašas Europos šalių, iš kurių ne(gali) į Lietuvą atvykti užsieniečiai, bei šalių, iš kurių grįžusiems privaloma/rekomenduojama dviem savaitėms izoliuotis • Minėti sąrašai galioja nuo liepos 13 d.
 

Nuo kitų metų keisis mokesčių permokų įskaitymo tvarka

2021 m. sausio 1 d. įsigalios Mokesčių administravimo įstatymo pakeitimai, kuriais keičiama mokesčių permokų įskaitymo tvarka, t. y. sudaryta galimybė valstybinio socialinio draudimo įmokas, privalomojo sveikatos draudimo įmokas ir kitų mokesčių, administruojamų Valstybinės mokesčių inspekcijos, tarpusavio įskaitymui mokestinėms nepriemokoms ir skoloms padengti • Taip pat nuo kitų metų sausio 1-osios įsigalios ir su pakeistuoju Mokesčių administravimo įstatymu susijusios Valstybinio socialinio draudimo ir Sveikatos draudimo įstatymų pataisos.
 

Nuo rugpjūčio 1-osios paplūdimiuose ir lauko kavinėse bus galima prekiauti silpnu alkoholiu

Nuo rugpjūčio 1-osios nestacionariosiose viešojo maitinimo vietose ir paplūdimiuose įrengtose nestacionariose viešojo maitinimo vietose bus leidžiama prekiauti alkoholiniais gėrimais, kurių tūrinė etilo alkoholio koncentracija neviršija 15 proc., tačiau tik savivaldybės tarybos nustatyto kurortinio, poilsio ir turizmo sezono laikotarpiu • Tai įtvirtina rugpjūčio 1 d. įsigaliosiančios Alkoholio kontrolės įstatymo pataisos.
 

Nuo spalio 1 d. – nauji Registrų centro paslaugų įkainiai

Vyriausybė 2020 m. liepos 8 d. nutarimu Nr. 763 patvirtino Atlyginimo už VĮ Registrų centro tvarkomų registrų objektų registravimą, šių registrų ir Nekilnojamojo turto kadastro duomenų, informacijos, dokumentų ir/ar jų kopijų tvarkymą dydžius, įsigaliosiančius spalio 1 d. • Nauja Registrų centre paslaugų kainodara, kuri nebuvo keista daugiau nei dešimtmetį, diferencijuota, atsižvelgiant į paslaugos teikimo būdą (popierinė, elektroninė forma ar  duomenų perdavimas iš sistemos į sistemą), o dauguma paslaugų įkainių – mažesni, negu šiuo metu • Tačiau patvirtinta ir keletas naujų Registrų centro paslaugų įkainių, kurių iki šiol nebuvo.
 

Padidintas leistinas renginių dalyvių skaičius

Vyriausybei 2020 m. liepos 8 d. nutarimu Nr. 749 patikslinus valstybės lygio ekstremaliosios situacijos nuostatas, padidintas uždarose erdvėse leistinas dalyvių ir/ar žiūrovų skaičius renginiuose.
 

Perkelti informacijos apie praneštinus tarpvalstybinius susitarimus bei praneštinų asmenų finansines sąskaitas teikimo terminai

Valstybinė mokesčių inspekcija informavo, kad birželio 24 d. įsigaliojus Tarybos direktyvai (ES) 2020/876, kuria, siekiant patenkinti neatidėliotiną poreikį dėl COVID-19 pandemijos atidėti tam tikrus apmokestinimo srities informacijos pateikimo ir mainų terminus, iš dalies keičiama Direktyva 2011/16/ES bei atidedami informacijos apie praneštinus tarpvalstybinius susitarimus teikimo bei informacijos apie praneštinų asmenų finansines sąskaitas teikimo terminai.
 

PVM įstatymo pakeitimai

Nuo 2021 m. sausio 1 d. panaikinami PVM skirtumo grąžinimui taikomi apribojimai, juos Pridėtinės vertės mokesčio įstatymo (PVMĮ) pakeitimais nustatant minimalių patikimo mokesčių mokėtojo kriterijų neatitinkantiems PVM mokėtojams • Taip pat atsisakyta reikalavimo fiziniams asmenims pateikti duomenis apie įsigytų naujų transporto priemonių sandorius • Liepos 4 d. įsigaliojusiais PVMĮ pakeitimais patikslinta sąvoka „akcizais apmokestinamos prekės“ bei specialios schemos taikymo tauriesiems metalams ir brangakmeniams tvarka.
 

Registruojant ūkininkų ūkius, nebereikės popierinių dokumentų kopijų

Spalio 1 d. įsigalios Ūkininko ūkio įstatymo pakeitimai, kuriais panaikintas perteklinis reikalavimas asmeniui kartu su teikiamais dokumentais ūkininko ūkiui įregistruoti pateikti Ūkininkų ūkių registro duomenų teikėjams ir popierines tų dokumentų kopijas.
 

Siūloma keisti baudas už vežėjų darbo ir poilsio režimo pažeidimus

Vyriausybė pateikė Seimui svarstyti Administracinių nusižengimų kodekso 455 straipsnio pakeitimo įstatymo projektą, kuriame siūloma vairuotojų darbo ir poilsio laiko režimo pažeidimus klasifikuoti pagal jų sunkumą ir pažeidimų dažnį, o už įvairius vežėjų darbo ir poilsio režimo pažeidimus nustatyti baudas nuo 300 iki 1 200 eurų.
 

Stambius projektus įgyvendinantiems investuotojams – 20 metų pelno mokesčio lengvata

2021 m. sausio 1 d. įsigalios Pelno mokesčio įstatymo Nr. IX-675 2 ir 58 straipsnių pakeitimo įstatymas, kuriuo nustatyta pelno mokesčio lengvata (atleidimas nuo pelno mokesčio) investuotojams, įgyvendinantiems stambų projektą pagal stambaus projekto investicijų sutartį.
 

Suaugusių vaikų teistumas – ne kliūtis daugiavaikiams tėvams gauti valstybinę pensiją

2021 m. sausio 1 d. įsigalios Valstybinių pensijų įstatymo pakeitimai, kuriais patikslinta II laipsnio valstybinių pensijų mokėjimo 5 ir daugiau vaikų išauginusiems daugiavaikiams tėvams tvarka: pataisos leis daugiavaikei motinai ar tėvui gauti 116 Eur siekiančią II laipsnio valstybinę pensiją ir tuo atveju, jeigu jų vaikai nuteisti būdami pilnamečiai ar emancipuoti.
 

Taksometro registravimo VMI taisyklių pakeitimai

VMI prie LR FM viršininkė 2020 m. liepos 7 d. įsakymu Nr. VA-53 pakeitė Taksometro registravimo Valstybinėje mokesčių inspekcijoje ir jo dokumentų pildymo taisykles, kuriose nustatyti atvejai, kada Valstybinė mokesčių inspekcija savo iniciatyva ir sprendimu išregistruoja taksometrą.
 

Toje pačioje mokykloje liekančių vaikų sveikatos pažymėjimai galios iki metų galo

Sveikatos apsaugos ministro  2020 m. liepos 7 d. įsakymu Nr. V-1615 mokiniams, kurie mokslus tęs toje pačioje mokymo ar ugdymo įstaigoje ir kurių sveikata nuo paskutinio patikrinimo nepasikeitė, pratęstas sveikatos pažymėjimų (Mokinio sveikatos pažymėjimo forma Nr. E027-1) galiojimas iki metų galo.
 

Turgaus prekiautojams – turgavietės mokesčio kompensacija

Nuo koronaviruso (COVID-19) ir paskelbto karantino nukentėjusiems turgavietėse ne maisto produktais prekiaujantiems fiziniams asmenims skiriamos negrąžintinos turgavietės mokesčio kompensacijos – šioms išmokoms mokėti skirta 6 mln. eurų valstybės biudžeto lėšų • Į 300 Eur dydžio išmokas gali pretenduoti pagal verslo liudijimą ar individualios veiklos pažymą turguje ne maisto produktus parduodantys prekiautojai, jei už turgavietės vietos nuomą 2020 m. sumokėjo arba yra įsipareigoję sumokėti turgavietės mokestį ir atitinka kitas Vyriausybės 2020 m. liepos 8 d. nutarimu Nr. 789 patvirtintame Ekonomikos skatinimo ir koronaviruso (COVID-19) plitimo sukeltų pasekmių mažinimo priemonių plano lėšų priemonės „Turgavietės mokesčio kompensacija“ paskirstymo ir naudojimo tvarkos apraše nustatytas sąlygas • Norintys gauti 300 Eur kompensaciją, iki rugsėjo 16 d. turi pateikti supaprastintos formos paraišką per Valstybinės mokesčių inspekcijos (VMI) sistemą Mano VMI (paraiškos pildyti nereikia, nes forma pilnai užpildyta VMI, ją tereikia tik pateikti).
 

Valstybės pagalba neįgaliesiems po karantino

Socialinės apsaugos ir darbo ministerija paaiškina, kokiomis pagalbos priemonėmis gali pasinaudoti žmonės su negalia po karantino.
 

VMI tikrins vežėjus – stabdys specialiai pažymėtais automobiliais

Valstybinė mokesčių inspekcija (VMI) pradeda nuolatines krovinių važtaraščių patikras, į kurias vyks specialiai pažymėtais automobiliais ir kurių metu bus stabdomos krovinius vežančios transporto priemonės bei žiūrima ar tinkamai užpildyti vežamo krovinio važtaraščiai, ar visi duomenys pateikti elektroninių važtaraščių sistemoje (i.VAZ). 
 
 
Paieška

Straipsnių archyvas
  Liepa     2020  
PrATKPŠS
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031 
Naujienos

Adresas: Palangos g. 2 - 13, Vilnius LT-01117
Tel.: 8-686 09344
Fax.:
El. paštas: redakcija@mzinios.lt
Kontaktai | Reklama