SPECIALIZUOTAS SAVAITRASTIS LIETUVOS MOKESČIŲ MOKĖTOJAMS
„MOKESČIŲ ŽINIŲ“ prenumerata 2023 metams NEBEPRIIMAMA • • • • • Dėkojame savo skaitytojams už daugiau nei 25 metus trūkusį bendravimą ir linkime visiems sėkmingos dabarties ir daug žadančios ateities.
2020 m. liepos 7 d.
Nr. 26 (1157) Rubrikos         
Šiame numeryje  


  Registruotiems vartotojams  

  Naujienlaiškio prenumerata  

Atnaujinta įmonės kategorijos ir audito prievolės nustatymo skaičiuoklė

Audito, apskaitos, turto vertinimo ir nemokumo valdymo tarnyba atnaujino įmonės kategorijos ir audito prievolės nustatymo skaičiuoklę, kurioje suvedus nurodytus duomenis yra galimybė nustatyti, kuriai įmonių kategorijai priklauso įmonė ir ar privalomas įmonės ataskaitinio laikotarpio metinių finansinių ataskaitų auditas.
 

Gyventojo pranešimo apie išlaidas PRC912 formos užpildymo taisyklių pakeitimai

VMI prie LR FM viršininkė 2020 m. birželio 23 d. įsakymu Nr. VA-50 pakeitė Gyventojo pranešimo apie išlaidas PRC912 formos, papildomo lapo PRC912P formos užpildymo bei pateikimo mokesčių administratoriui taisykles • Šios taisyklės papildytos teisę į lengvatą pagrindžiančių dokumentų sąvoka, taip pat, atsižvelgiant į Vyriausybės 2019 11 27 nutarimu Nr. 1165 pakeistą Veiklų, kuriomis gali būti verčiamasi turint verslo liudijimą, rūšių sąrašą, patikslinta duomenų įrašymo į pranešimo apie išlaidas PRC912 formą tvarka nuo liepos 1 d.
 

Iki rugpjūčio 20 d. pratęstas pajamų mokesčio dalies paramai prašymų teikimo terminas

VMI prie LR FM viršininkės 2020 m. liepos 3 d. įsakymu Nr. VA-52 iki rugpjūčio 20 d. pratęstas prašymų pervesti pajamų mokesčio dalį paramos gavėjams ir/arba politinėms partijoms (04 versijos FR0512 forma) pateikimo terminas.
 

Išplėstos teritorijos, kuriose jaunos šeimos gali įsigyti būstą su finansine paskata

Nuo birželio 23 d., įsigaliojus Finansinės paskatos pirmąjį būstą įsigyjančioms jaunoms šeimoms įstatymo pakeitimams, jaunos šeimos valstybės subsidiją pirmam būstui gali gauti įsigydamos jį daugiau Lietuvos teritorijų • Į regionų, kur jaunos šeimos pirmąjį būstą gali įsigyti su finansine paskata, sąrašą įtraukti Gargždai, Tauragė, taip pat dalis Palangos ir Utenos bei daugiau vietovių Vilniaus rajone.
 

Liepos 1-ąją įsigaliojo Civilinio turto konfiskavimo įstatymas

Liepos 1 d. Lietuvoje įsigaliojo Civilinio turto konfiskavimo įstatymas, kuriame reglamentuoti civilinio turto konfiskavimo teisiniai pagrindai, sąlygos ir tvarka • Šiame įstatyme, kuris taikomas turtui, įsigytam po 2010 m. gruodžio 11 d., numatyta, kad asmens turtas ir iš jo gauta turtinė nauda gali būti konfiskuojami, kai yra pagrindas manyti, kad šis turtas nėra gautas teisėtu būdu, ir kai šio turto bendra vertė neatitinka asmens ar asmenų teisėtų pajamų ir šis skirtumas viršija 100 000 Eur sumą.
 

Mokesčių deklaravimo ir sumokėjimo kalendorius

Mokesčių, kuriuos reikia deklaruoti ir sumokėti iki liepos 15 d., kalendorius.
 

Nauja antstolių dokumentų siuntimo tvarka

Liepos 1 d. įsigaliojo Civilinio proceso kodekso pakeitimai, kuriais įtvirtinta nauja antstolių procesinių dokumentų siuntimo tvarka, t. y. antstolis procesinius dokumentus vykdymo proceso dalyviams gali ne tik įteikti pasirašytinai ar išsiųsti registruotąja pašto siunta, bet ir elektroninių ryšių priemonėmis.
 

Naujovė gazolius perkantiems ūkininkams – speciali žemės ūkio veiklos subjekto naudotojo kortelė

Nuo liepos 1 d. įsigaliojo VMI prie LR FM viršininkės 2020 m. birželio 26 d. įsakymu Nr. VA-51 pakeistos Leidimų įsigyti gazolių išdavimo ir panaikinimo taisyklės • Šios taisyklės papildytos nauja sąvoka „žemės ūkio veiklos subjekto naudotojo kortelė“ – žemės ūkio veiklos subjektas, norėdamas įsigyti žemės ūkio veiklos subjekto leidime nurodytus gazolius ir jų kiekius, minėtą kortelę (taisyklių 5 priedas), kurią galima atsispausdinti iš Mano VMI, gali pateikti pardavėjui kaip alternatyvą leidimui • Be to, nauja redakcija išdėstytas taisyklių 3 priedas „Leidimo formos pavyzdys“.
 

Nepilnamečių įdarbinimas

Valstybinė darbo inspekcija primena, kokie papildomi reikalavimai taikomi pradedantiems dirbti asmenims iki 18 metų ir ką turėtų žinoti jų tėvai bei darbdaviai.
 

Nešiojamų kasos aparatų techninių reikalavimų pakeitimai

Nuo lapkričio 1 d. nešiojamo kasos aparato kvite turės būti spausdinamas prekių (paslaugų) kiekis • Tai nustatyta VMI prie LR FM viršininkei 2020 m. birželio 22 d. įsakymu Nr. VA-49 pakeitus Kasos aparatų, prekybos (paslaugų teikimo) automatų ir taksometrų spausdintuvų techninius reikalavimus ir netekusiu galios pripažinus 54.2.2 papunktį.
 

Nevalstybinių organizacijų ir privačių juridinių asmenų dokumentų tvarkymo taisyklių pakeitimai

Lietuvos vyriausiasis archyvaras 2020 m. birželio 29 d. įsakymu Nr. VE-72 pakeitė Nevalstybinių organizacijų ir privačių juridinių asmenų dokumentų rengimo, tvarkymo ir apskaitos taisykles, kuriose nauja nuostata numatyta, kad ilgai saugomi dokumentai į sutvarkytų dokumentų apskaitą (t. y. apyrašus) įrašomi tik įstaigos vadovo sprendimu • Taip pat numatyta nauja prievolė parengti organizacijos ar įmonės veiklos istorijos ir dokumentų sutvarkymo pažymą likvidavimo atveju.
 

Nuo liepos 1 d. – socialinių įmonių veiklos reguliavimo pokyčiai

Nuo liepos 1 d. įsigaliojo Socialinių įmonių įstatymo pakeitimai, įtvirtinę pareigą socialinėms įmonėms įdarbinti daugiau negalią turinčių darbuotojų, taip pat skatinamas sunkesnę negalią turinčių darbuotojų įdarbinimas.
 

Nuo liepos 1 d. pasikeitė neapmokestinamasis pajamų dydis

Valstybinės mokesčių inspekcijos paaiškinimas apie pasikeitusio neapmokestinamojo pajamų dydžio (NPD) taikymą, įtvirtintą Gyventojų pajamų mokesčio įstatymo 20 straipsnio pakeitimo įstatyme • Šiuo GPMĮ pakeisti mėnesio NPD, taikomas nuo liepos 1 d., ir metinis NPD, taikomas gyventojų viso 2020 m. mokestinio laikotarpio pajamoms • Taip pat pasikeitė mėnesio ir metinio NPD formulės. 
 

Pajamų mokesčio dalies pervedimas paramos gavėjams ir politinėms partijoms

Finansų ministras 2020 m. birželio 29 d. įsakymu Nr. 1K-196 pakeitė Dalies gyventojų pajamų mokesčio sumos pervedimo pagal Gyventojų pajamų mokesčio įstatymą paramos gavėjams ir politinėms partijoms tvarkos aprašą • Apie šiame apraše atliktus pajamų mokesčio dalies pervedimo paramos gavėjams ir politinėms partijoms pakeitimus, aktualius 2020 metais, paaiškino Valstybinė mokesčių inspekcija.
 

Pasikeitė kai kurios „Sodros“ išmokos

Nuo liepos 1 d. pasikeitė maksimalių ir minimalių ligos, maksimalių tėvystės, vaiko priežiūros, nedarbo išmokų dydžiai • Apie tai informavusi „Sodra“ teigia, kad išmokos, kaip ir anksčiau, priklausys nuo gyventojų draudžiamųjų pajamų, tačiau keičiasi kai kurių išmokų „grindys“ ir „lubos“.
 

Registrų centras primins juridiniams asmenims apie nepateiktas finansines ataskaitas

Finansinių ataskaitų Registrų centrui dar nepateikusių įmonių ir organizacijų vadovai sulauks priminimų-paraginimų atlikti šią pareigą.
 

Siūlymai dėl vaiko priežiūros atostogų: tėvai turės dalintis vaiko priežiūra

Įgyvendinant 2019 m. birželio 20 d. Europos Parlamento ir Tarybos direktyvą (ES) 32019/1158 dėl tėvų ir prižiūrinčiųjų asmenų profesinio ir asmeninio gyvenimo pusiausvyros Socialinės apsaugos ir darbo ministerija pristatė dvi vaiko priežiūros atostogų alternatyvas, kurios numato būtinybę tėčiui ir mamai prižiūrėti vaiką bent po 2 mėnesius, o bendrą vaiko priežiūros atostogų trukmę siūloma rinktis arba 18 mėnesių, arba 24 mėnesių. 
 

Smulkiems ūkininkams išmokos – 200 Eur vienkartinė ir po 200 eurų kas mėnesį

Seimas priėmė Užimtumo įstatymo pakeitimus, pagal kuriuos į 200 Eur vienkartines ir 200 Eur per mėnesį periodines išmokas pretenduoti galės smulkūs ūkininkai, kurių ūkis – iki 4 ekonominio dydžio vienetai, ir kurie Vyriausybės paskelbtos ekstremaliosios situacijos ir karantino laikotarpiu atitiks kitas nustatytas sąlygas.
 
 
Paieška

Straipsnių archyvas
  Liepa     2020  
PrATKPŠS
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031 
Naujienos

Adresas: Palangos g. 2 - 13, Vilnius LT-01117
Tel.: 8-686 09344
Fax.:
El. paštas: redakcija@mzinios.lt
Kontaktai | Reklama