SPECIALIZUOTAS SAVAITRASTIS LIETUVOS MOKESČIŲ MOKĖTOJAMS
„MOKESČIŲ ŽINIŲ“ prenumerata 2023 metams NEBEPRIIMAMA • • • • • Dėkojame savo skaitytojams už daugiau nei 25 metus trūkusį bendravimą ir linkime visiems sėkmingos dabarties ir daug žadančios ateities.
2020 m. birželio 23 d.
Nr. 25 (1156) Rubrikos         
Šiame numeryje  


  Registruotiems vartotojams  

  Naujienlaiškio prenumerata  

Atgaline data padidintas neapmokestinamasis pajamų dydis

Seimas priėmė Gyventojų pajamų mokesčio įstatymo pakeitimus, kuriuo 50 eurų – iki 400 eurų (vietoje nustatytų 350 Eur) – padidintas neapmokestinamasis pajamų dydis (NPD), kuris taikomas atgaline data – nuo 2020 m. sausio 1 d. • Kartu pakeistos ir mėnesio bei metinio NPD formulės, taikant naują koeficientą, t. y. keičiant iš 0,17 į 0,19.
 

Dalyvaujantiems II pakopos pensijų kaupime – „Sodros“ pensijų anuitetų skaičiuoklė

„Sodra“, kuri nuo liepos 1 d. taps centralizuotu pensijų anuitetų mokėtoju, sukūrė II pakopos pensijų kaupime dalyvaujantiems gyventojams aktualią Pensijų anuitetų skaičiuoklę, kuri parodo, kaip keistųsi anuiteto išmokos priklausomai nuo gyventojo amžiaus, pensijų fonde sukauptos sumos ir pasirinktos anuiteto rūšies.
 

Darbas karštyje priskiriamas prie kenksmingų darbo sąlygų

Vyraujant karštoms dienoms, Valstybinė darbo inspekcija pataria darbdaviams ir darbuotojams, kaip vengti karščio keliamo pavojaus dirbant – darbas karštyje priskiriamas prie kenksmingų darbo sąlygų.
 

Deklaruojantiems muitinėje naudotas transporto priemones su defektais – naujas dokumento kodas apie vizualiai nematomus defektus

Birželio 22 d. įsigaliojo Muitinės departamento generalinio direktoriaus 2020 m. birželio 9 d. įsakymu Nr. 1B-429 patvirtinti naujos redakcijos: Dokumentų, nurodomų importo ir eksporto muitinės deklaracijos laukelyje „Pateiktas dokumentas“, nacionalinių kodų sąrašas, kuriame įrašytas naujas dokumento kodas 9V05 – apie vizualiai nematomus defektus; Kitų dokumentų, naudojamų muitinio įforminimo tikslams, nacionalinių kodų sąrašas ir Įrašų nacionalinių kodų sąrašas.
 

Gavusiems išankstinę senatvės pensiją ir turintiems 40 metų bei didesnį darbo stažą siūloma nemažinti senatvės pensijų

Siūloma nemažinti senatvės pensijos dydžio tiems asmenims, kurie gavo išankstinę senatvės pensiją ne ilgiau kaip 3 metus ir turi ne mažesnį kaip 40 metų darbo stažą (2021 m. ir anksčiau), palaipsniui jį didinant kas 6 mėnesius (kasmet po pusę metų), kol darbo stažas pasieks 45 metus 2031 m. ir vėliau • Tokioms naujovėms, numatytoms Socialinio draudimo pensijų įstatymo pakeitimo projekte, pritarė Seimo Socialinių reikalų ir darbo komitetas.
 

Labiausiai koronoviruso paveiktų šalių sąraše – 47 valstybės

Sveikatos apsaugos ministras 2020 m. birželio 19 d. įsakymu Nr. V-1525 nauja redakcija išdėstė COVID-19 ligos (koronaviruso infekcijos) paveiktų šalių sąrašą, kuriame įrašytos 47 šalys • Šis nuo birželio 20 d. galiojantis sąrašas papildytas 5 naujomis valstybėmis – Bangladešu, Gvatemala, Izraeliu, Mauritanija bei Sent Vinsentu ir Grenadinais, taip pat iš jo išbrauktas Afganistanas, Andora ir Gibraltaras • Sugrįžusieji ar atvykusieji iš šiame sąraše esančių 47 valstybių per 48 valandas privalo užsiregistruoti Nacionaliniame visuomenės sveikatos centre, užpildydami elektroninę anketą.
 

Mažas pajamas gaunantiems senjorams ir neįgaliesiems nebereikės primokėti už kompensuojamus vaistus bei medicinos pagalbos priemones

Nuo liepos 1 d. nebereiks mokėti priemokų už vaistus ir medicinos pagalbos priemones visiems 75 metų ir vyresniems žmonėms, taip pat senatvės pensininkams ir neįgaliesiems, jei jų pajamos (pensijos, socialinės išmokos, pašalpos) nesiekia 95 proc. minimalių vartojimo poreikių dydžio (MVPD) • 2020 m. MVPD – 257 Eur, o 95 proc. šio dydžio – 244,15 Eur • Tai reiškia, kad šie žmonės, nuo liepos 1-osios kompensuojamuosius vaistus ar medicinos pagalbos priemones įsigis nemokamai, neprimokėti nė cento • Tai nustatyta Vyriausybės 2020 m. birželio 17 d. nutarimu Nr. 647 patvirtintame Paciento priemokos už kompensuojamuosius vaistinius preparatus ir medicinos pagalbos priemones padengimo tvarkos apraše.
 

Medicininiais tikslais naudojamų apsaugos priemonių apmokestinimas lengvatiniu PVM tarifu

Valstybinės mokesčių inspekcijos paaiškinimas apie 5 proc. PVM tarifo taikymą medicinos pagalbos priemonėms ekstremalios situacijos dėl COVID-19 plitimo grėsmės laikotarpiu.
 

Mokesčių deklaravimo ir sumokėjimo kalendorius

Mokesčių, kuriuos reikia deklaruoti ir sumokėti iki liepos 1 d., kalendorius.
 

Mokesčių VMI atidėjimas ar išdėstymas po ekstremalios situacijos

Valstybinės mokesčių inspekcijos paaiškinimas apie mokesčių sumokėjimo atidėjimo ar išdėstymo tvarką juridiniams asmenims (įmonėms) ir fiziniams asmenims ekstremalios situacijos metu ir 2 mėnesius po jos.
 

Siūlymai plėsti asmeninio asistento paslaugą neįgaliesiems ir suteikti lengvatų senjorams su negalia

Vyriausybė pateikė Seimui svarstyti Neįgaliųjų socialinės integracijos įstatymo pataisų projektą, kurį priėmus asmeninė pagalba neįgaliesiems būtų reglamentuota kaip viena iš specialiųjų poreikių rūšių ir teikiama visiems neįgaliesiems • Be to, siūloma atsisakyti nedidelių specialiųjų poreikio lygio ir palikti tik du iš jų: didelių ir vidutinių – tai įteisinus visi neįgalūs senjorai su nedideliais specialiaisiais poreikiais galėtų naudotis tokiomis pat lengvatomis kaip pensininkai iki 70 m. su vidutiniais specialiaisiais poreikiais, t. y. įsigyti vietinio susisiekimo autobusų, geležinkelių, reguliaraus susisiekimo laivų ir keltų bilietus su 50 proc. nuolaida, taip pat nemokėti rinkliavos už asmens tapatybės kortelės ar paso išdavimą ar keitimą.
 

Subsidijų įtaka registravimuisi PVM mokėtoju

Valstybinė mokesčių inspekcija paaiškina, ar įmonių gautos subsidijos daliniam nuomos mokesčiui kompensuoti ir subsidijos mikroįmonėms įtraukiamos į 45 000 Eur sumą, kurią viršijus atsiranda prievolė registruotis PVM mokėtoju.
 

Už nenaudojamų automobilių laikymą bendrojo naudojimo vietose – siūlomos didesnės baudos ir privaloma automobilių konfiskacija

Seimas pradėjo svarstyti ir per pirmąjį balsavimą pritarė Administracinių nusižengimų kodekso pataisų projektui, kuriuo siūloma sugriežtinti sankcijas ir reglamentuoti ne tik neeksploatuojamų, bet ir negalimų eksploatuoti transporto priemonių laikymą bendrojo naudojimo vietose, tokiose kaip, pvz., daugiabučių kiemai, gatvės, pakelės.
 

Užsieniečiai iš 28 šalių į Lietuvą gali atvykti be apribojimų

Patvirtintas birželio 22–28 dienomis galiojantis sąrašas valstybių, iš kurių draudžiama/leidžiama atvykti į Lietuvą užsieniečiams: šią savaitę atvykti į Lietuvą vis dar draudžiama Švedijos, Portugalijos ir Jungtinės Karalystės gyventojams, o iš 28 Europos šalių užsieniečiai gali atvykti be jokių apribojimų, t. y. izoliuotis jiems nereikia.
 

Valstybės parama po karantino

Socialinės apsaugos ir darbo ministerija paaiškino, kokia valstybės parama teikiama gyventojams ir darbdaviams pasibaigus karantinui.
 

Verslo liudijimų išdavimo pokyčiai nuo liepos 1 d.

Valstybinė mokesčių inspekcija primena, kad gyventojai, kurie nuomoja gyvenamosios paskirties patalpas (neteikiant apgyvendinimo paslaugų), nuo liepos 1 d. kiekvienam nuomojamam objektui turės įsigyti atskirą verslo liudijimą • Taip pat nebelieka galimybės su verslo liudijimu vykdyti pastatų ar statinių apdailos ir remonto, automobilių remonto, vaikų priežiūros, vandentiekio, šildymo, oro kondicionavimo bei elektros sistemų, įtaisų įrengimo bei remonto veiklas.
 

VMI: ką apie statybų sektorių atskleidžia i.SAF  duomenys

Valstybinė mokesčių inspekcija (VMI) informavo, kad i.SAF (elektroninių PVM sąskaitų faktūrų) duomenys padėjo nustatyti dar iki pandemijos išplėtotą galimai didelio masto mokesčių vengimo schemą statybų srityje • Iš viso per dvi dešimtis statybos ir prekybos, restauravimo, verslo konsultavimo ir kt. šalies įmonių dalyvavo vadinamuose grandininiuose sandoriuose ir per trumpą laiką galimai nuslėpė apie 650 tūkst. eurų pridėtinės vertės mokesčio.
 
 
Paieška

Straipsnių archyvas
  Birželis     2020  
PrATKPŠS
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930 
Naujienos

Adresas: Palangos g. 2 - 13, Vilnius LT-01117
Tel.: 8-686 09344
Fax.:
El. paštas: redakcija@mzinios.lt
Kontaktai | Reklama