SPECIALIZUOTAS SAVAITRASTIS LIETUVOS MOKESČIŲ MOKĖTOJAMS
„MOKESČIŲ ŽINIŲ“ prenumerata 2023 metams NEBEPRIIMAMA • • • • • Dėkojame savo skaitytojams už daugiau nei 25 metus trūkusį bendravimą ir linkime visiems sėkmingos dabarties ir daug žadančios ateities.
2020 m. birželio 16 d.
Nr. 24 (1155) Rubrikos         
Šiame numeryje  


  Registruotiems vartotojams  

  Naujienlaiškio prenumerata  

Apie ligos išmokas pasibaigus karantinui

Birželio 17 d. baigėsi 3 mėnesius Lietuvoje trukęs karantinas, todėl daugeliui baigiamas ir ligos išmokų mokėjimas • „Sodra“ atsako į 7 dažniausiai užduodamus klausimus apie ligos išmokas pasibaigus karantinui.
 

Bedarbiai gali kreiptis dėl darbo paieškos išmokos

Nuo birželio 12 d. kiekvienas Užimtumo tarnyboje registruotas bedarbis gali gauti darbo paieškos išmoką, siekiančią 42 Eur (gaunantiems įprastą nedarbo socialinio draudimo išmoką) ir 200 Eur (negaunantiems nedarbo išmokos), kuri bus mokama 6 mėnesius, bet ne ilgiau nei iki gruodžio 31 d. 
 

COVID-19 poveikį patyrusiam verslui – du mėnesiai atidėti skolą „Sodrai“

Pasibaigus karantinui, draudėjai, kurie patyrė neigiamą poveikį dėl Covid-19 pandemijos, turi galimybę supaprastinta tvarka atidėti karantino laikotarpiu nesumokėtų įmokų mokėjimą • Tai reikia padaryti pateikus prašymą per 2 artimiausius mėnesius (nuo birželio 17 d. iki rugpjūčio 17 d.), o galutinis įsiskolinimo sumokėjimo terminas gali siekti ir 5 metus • Nepateikus prašymo atidėti skolą, įmokas reikės sumokėti iki rugpjūčio 17 d.
 

Darbo inspekcija tikrins laikinojo įdarbinimo įmones

203 įmonės, įtrauktos į el. būdu inspektuojamų laikinojo įdarbinimo įmonių sąrašą, patvirtintą Vyriausiojo valstybinio darbo inspektoriaus 2020 m. birželio 12 d. įsakymu Nr. EV-157, iki liepos 15 d. turės Valstybinei darbo inspekcijai pateikti Pranešimą apie laikinojo įdarbinimo įmonės atitiktį nustatytiems kriterijams ir ketinimą tęsti laikinojo įdarbinimo veiklą, el. būdu atsakant į šio pranešimo klausimus.
 

Dėl COVID-19 nukentėjusioms nevyriausybinėms organizacijoms – subsidijos

Socialines paslaugas teikiančios nevyriausybinės organizacijos gali kreiptis į Socialinių paslaugų priežiūros departamentą ir pateikti paraišką dėl subsidijų, kurios kompensuos dėl COVID-19 atsiradusias išlaidas • Tokia galimybė nustatyta Pagalbos Nevyriausybinėms organizacijoms, nukentėjusioms nuo koronaviruso COVID-19 sukeltų pasekmių, subsidijomis teikimo apraše, kuris patvirtintas socialinės apsaugos ir darbo ministro 2020 m. birželio 3 d. įsakymu Nr. A1-494.
 

Gautų subsidijų pripažinimas

Valstybinės mokesčių inspekcijos paaiškinimas apie mokesčių mokėtojų iš valstybės biudžeto lėšų gaunamų subsidijų (mikroįmonėms, darbdaviams už prastovas, daliniam nuomos mokesčio kompensavimui, savarankiškai dirbantiems asmenims), skirtų sumažinti COVID-19 viruso pasekmes, pripažinimą pelno ir gyventojų pajamų mokesčio apskaičiavimo tikslais bei jų įtaką pirkimo PVM atskaitai ir jos apskaičiavimui.
 

Iš Registrų centro sąrašų ketinama išbraukti apie 37 tūkst. šalies juridinių asmenų

Vyriausybė pranešė, kad Seimui teikiamas laikinasis įstatymas dėl supaprastintos juridinių asmenų likvidavimo bei išregistravimo tvarkos, kuris leistų paprasčiau išregistruoti veiklos nevykdančius juridinius asmenis • Skaičiuojama, kad iš Juridinių asmenų registro būtų galima  išbraukti apie 15 proc. arba 37 tūkst. registruotų juridinių asmenų.
 

Karantinas Lietuvoje atšauktas, liko galioti valstybės lygio ekstremalioji situacija

Vyriausybė nuo birželio 17 d. atšaukė tris mėnesius Lietuvoje trukusį karantino režimą, tačiau dėl COVID-19 ligos (koronaviruso infekcijos) plitimo grėsmės paliko galioti dar vasario 26 d. paskelbtą valstybės lygio ekstremaliąją situaciją, paliekant (neatšaukiant) ir trečią – visiškos parengties – civilinės saugos sistemos parengties lygį • Ekstremalios situacijos pabaigos terminas nėra nustatytas, tačiau lieka tam tikri ribojimai, kurių dauguma galioja iki liepos 16 d.
 

Karantino laikotarpiu lošimų organizatoriai atleisti nuo fiksuoto mokesčio už lošimo įrenginius

Birželio 10 d. įsigaliojo Azartinių lošimų įstatymo pakeitimas, kuriame įtvirtinta, kad paskelbus nepaprastąją padėtį, ekstremaliąją situaciją ar karantiną leidimų atidaryti automatų ar bingo salonus arba lošimo namus (kazino) galiojimas automatiškai stabdomas nuo nustatytų ribojimų įsigaliojimo dienos iki jų panaikinimo dienos • Toks įtvirtintas teisinis reguliavimas sudaro sąlygas atleisti lošimus lošimo automatais ir stalo lošimus organizuojančias bendroves nuo prievolės mokėti loterijų ir azartinių lošimų mokestį karantino režimo galiojimo laikotarpiu.
 

Mediacijos būdu bus galima spręsti ir administracinius ginčus

Seimas priėmė Mediacijos įstatymo pakeitimus, kuriais išplėstas mediacijos taikymas, t. y. mediacijos būdu bus galima spręsti ne tik civilinius, bet nuo 2021 m. sausio 1 d. ir administracinius ginčus, kai skundas nagrinėjamas Lietuvos administracinių ginčų komisijoje ar administraciniame teisme.
 

Mobilieji duomenys keliaujantiems kainuos pigiau

Ryšių reguliavimo tarnyba, gavusi „Bitė Lietuva“ ir „Teledema“ prašymus, šioms bendrovėms iš naujo nustatė priemokas už tarptinklinio ryšio (angl. roaming) paslaugas vartotojams keliaujant Europos Sąjungos ir Europos ekonominės erdvės šalyse: „Bitė Lietuva“ maksimalūs papildomi mokesčiai už duomenis mažėja nuo 1,03 Eur/GB iki 0,82 Eur/GB, o „Teledemai“ – nuo 1,95 Eur/GB iki 1,64 Eur/GB.
 

Mokesčių deklaravimo ir sumokėjimo kalendorius

Mokesčių, kuriuos reikia deklaruoti ir sumokėti iki birželio 25 d., kalendorius.
 

Nuomos mokesčio kompensavimo sąlygų pakeitimai

Birželio 12 d. įsigaliojo ekonomikos ir inovacijų ministro 2020 m. birželio 11 d. įsakymu Nr. 4-437 pakeistas Priemonės „Dalinis nuomos mokesčio kompensavimas labiausiai nuo COVID-19 nukentėjusioms įmonėms“ valstybės pagalbos schemos ir sąlygų aprašas • Pakoregavus šios priemonės sąlygas, nuomos mokesčio kompensacija gali pasinaudoti daugiau šalies verslininkų.
 

Patikslinta pirmojo būsto įsigijimo jaunoms šeimoms regionuose tvarka

Seimas priėmė Finansinės paskatos pirmąjį būstą įsigyjančioms jaunoms šeimoms įstatymo pakeitimus, kurie palengvintų galimybę jaunoms šeimoms gauti subsidiją pirmojo būsto įsigijimui regione ir tada, kai metų pradžioje keičiasi normatyvinė vertė ir persiskirsto teritorijos.
 

Patvirtintos taisyklės, skirtos įslaptintų asmenų, žvalgybininkų bei jų šeimos narių pajamų deklaravimui ir paramos prašymų pateikimui

VMI prie LR FM viršininkė 2020 m. birželio 4 d. įsakymu Nr. VA-43 patvirtino Asmenų, kurių duomenys įstatymų nustatyta tvarka yra įslaptinti, kriminalinės žvalgybos subjektų valstybės tarnautojų ir pareigūnų, taip pat žvalgybos pareigūnų, kurių veiklą reglamentuoja Kriminalinės žvalgybos ir Žvalgybos įstatymai, bei jų šeimos narių metinių pajamų deklaracijų ir prašymų pervesti pajamų mokesčio dalį paramos gavėjams ir (arba) politinėms partijoms užpildymo ir pateikimo taisykles.
 

Praėjusių metų pabaigoje sunkumų patyrusioms įmonėms – nauja galimybė pasinaudoti INVEGOS pagalbos priemonėmis

Įmonės, kurios 2019 m. gruodžio 31 d. buvo patiriančios sunkumų, bet įrodžiusios, kad paraiškos pateikimo metu nebėra laikomos patiriančiomis sunkumų, gali pasinaudoti COVID-19 pandemijos padariniams mažinti skirtomis INVEGOS priemonėmis.
 

PVM užsienio keleiviai galės susigrąžinti nuo mažesnės prekių vertės

Nuo liepos 1 d. užsienio keleiviams, t. y., asmenims, norintiems įsigyti prekių Lietuvoje, tačiau gyvenantiems ne ES šalyse, nuo 55 Eur iki 40 Eur mažinama minimali bendra prekių vertė (įskaitant PVM), kuriai esant galima susigrąžinti pridėtinės vertės mokestį (PVM), jei iš Lietuvos už ES ribų išvežamos prekės nėra pradėtos naudoti ar vartoti (nepažeistos etiketės ar kitos ženklinimo priemonės) • Taip pat sutrumpintas prekių, už kurias sumokėtas PVM užsienio keleiviams negrąžinamas, sąrašas • Šie pokyčiai, kuriais siekiama paskatinti užsienio keleivius, ne ES šalių piliečius, įsigyti daugiau prekių Lietuvoje, įtvirtinti Vyriausybės 2020 m. birželio 10 d. nutarime Nr. 594.
 

Tabako gaminių ženklinimas unikaliais identifikatoriais

VMI prie LR FM viršininkė 2020 m. birželio 15 d. įsakymu Nr. VA-47 pakeitė Tabako gaminių unikalių identifikatorių užsakymo ir išdavimo taisykles • Pakeitimai, aktualūs asmenims, kurie į Valstybinę mokesčių inspekciją kreipiasi dėl tabako gaminių vienetinių pakelių ir didmeninių pakuočių unikalių identifikatorių išdavimo. Šis raidinis skaitmeninis kodas padeda identifikuoti tabako gaminius ir jų judėjimą.
 
 
Paieška

Straipsnių archyvas
  Birželis     2020  
PrATKPŠS
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930 
Naujienos

Adresas: Palangos g. 2 - 13, Vilnius LT-01117
Tel.: 8-686 09344
Fax.:
El. paštas: redakcija@mzinios.lt
Kontaktai | Reklama