SPECIALIZUOTAS SAVAITRASTIS LIETUVOS MOKESČIŲ MOKĖTOJAMS
„MOKESČIŲ ŽINIŲ“ prenumerata 2023 metams NEBEPRIIMAMA • • • • • Dėkojame savo skaitytojams už daugiau nei 25 metus trūkusį bendravimą ir linkime visiems sėkmingos dabarties ir daug žadančios ateities.
2020 m. birželio 9 d.
Nr. 23 (1154) Rubrikos         
Šiame numeryje  


  Registruotiems vartotojams  

  Naujienlaiškio prenumerata  

Įteisintos subsidijos darbo užmokesčiui ir už 60 m. bei vyresnius darbuotojus

Seimas ypatingos skubos tvarka priėmė Užimtumo, Nedarbo socialinio draudimo įstatymų ir Darbo kodekso pakeitimų įstatymus, įteisinančius subsidijų darbo užmokesčiui mokėjimą darbdaviams, išlaikysiantiems 60 metų ir vyresnius darbuotojus, išleistus į prastovas per ekstremalią situaciją ir/ar karantiną (galios ir pasibaigus karantinui, bet tęsiantis ekstremaliai situacijai) • Taip pat pakeistos darbo paieškos ir nedarbo socialinio draudimo išmokų mokėjimo sąlygos Užimtumo tarnyboje registruotiems bedarbiams.
 

Keisis užsienio darbuotojų komandiravimo į Lietuvą tvarka ir sąlygos

Liepos 30 d. įsigalios Darbo kodekso pakeitimai, keičiantys užsienio darbdavių darbuotojų komandiravimo laikinai dirbti į Lietuvą tvarką bei sąlygas • Pakeitimais įgyvendinamos 2018 m. birželio 28 d. Europos Parlamento ir Tarybos direktyvos (ES) 2018/957, kuria iš dalies keičiama Direktyva 96/71/EB dėl darbuotojų komandiravimo paslaugų teikimo sistemoje, nuostatos.
 

Ligos išmokų mokėjimo karantino metu pokyčiai

Seimas ypatingos skubos tvarka priėmė Ligos ir motinystės socialinio draudimo įstatymo pataisas, kuriomis patikslinti ligos išmokų mokėjimo ekstremaliosios situacijos ir/ar karantino metu atvejai ir sąlygos bei nustatyta šių išmokų mokėjimo pabaiga už nesergančius pradinukus (vaikus iki 4 klasės) ar mokyklas lankančius vaikus su negalia iki 21 metų, kuriuos per karantiną tėvai prižiūrėjo namie.
 

Mokesčių deklaravimo ir sumokėjimo kalendorius

Mokesčių, kuriuos reikia deklaruoti ir sumokėti iki birželio 15 d., kalendorius.
 

Naujas Europos šalių, iš kurių atvykus į Lietuvą ne(reikia) izoliuotis, sąrašas

Sveikatos apsaugos ministras 2020 m. birželio 5 d. sprendimu Nr. V-1387 patvirtino birželio 8-14 d. galiosiantį sąrašą valstybių, iš kurių leidžiama/draudžiama atvykti į Lietuvą, bei valstybių, iš kurių atvykusieji privalo 14 dienų izoliuotis.
 

Nuo liepos 1 d. – permainos dirbantiems su verslo liudijimais

Atsižvelgiant į nuo liepos 1 d. įsigaliosiančio Veiklų, kuriomis gali būti verčiamasi turint verslo liudijimą, rūšių sąrašo pakeitimus, kuriais naikinami tam tikrų rūšių verslo liudijimai, kai kurie keičiami, o kai kuriomis veiklomis su verslo liudijimu nebus galima užsiimti, Valstybinė mokesčių inspekcija atnaujino Verslo liudijimą įsigijusio gyventojo atmintinę.
 

Nuo liepos 1 d. leidimai vežti keleivius už atlygį taksi vairuotojams ir pavežėjams kainuos pigiau

Nuo liepos 1 d. leidimus vežti keleivius lengvaisiais automobiliais taksi ir pavėžėjimui pagal užsakymą išduos nebe savivaldybės, bet Lietuvos transporto saugos administracija, o leidimai tiek taksi vairuotojams, tiek pavežėjams kainuos vienodai – 8 eurus. 
 

Parama nepasiturintiems gyventojams

Socialinės apsaugos ir darbo ministerija susipažindina, dėl kokios pagalbos gali kreiptis gyventojai, jeigu stokoja pajamų ar netenka darbo.
 

Prašys nuo 2021 m. padidinti PVM registracijos ribą Lietuvoje

Vyriausybė pritarė, kad Finansų ministerija kreiptųsi į Europos Komisiją su prašymu leisti Lietuvoje nuo 2021 m. sausio 1 d. nuo 45 tūkst. iki 55 tūkst. eurų padidinti metinės apyvartos ribą, kurią viršijus būtų privaloma registruotis pridėtinės vertės mokesčio (PVM) mokėtojais ir mokėti PVM į valstybės biudžetą.
 

Savarankiškai dirbantiems asmenims – subsidijos veiklos keitimui

Savarankiškai dirbantys asmenys, kurie dėl šalyje paskelbto karantino negalėjo vykdyti savo veiklos bei prarado pajamas, gali kreiptis į Užimtumo tarnybą dėl beveik 7 tūkst. eurų subsidijos vykdomos ekonominės veiklos pakeitimui • Šia parama gali pasinaudoti visi veiklą keisti norintys savarankiškai dirbantys asmenys, gavę 257 Eur per mėnesį išmoką.
 

Skolos nebus išieškomos iš finansinės paramos lėšų

Seimas priėmė Civilinio proceso kodekso pataisas, įteisinančias draudimą antstoliams išieškoti skolas iš valstybės ar savivaldybės paramos ir kitų išmokų ar kompensacijų, kurios skiriamos fiziniams ar juridiniams asmenims dėl ekstremaliosios situacijos ar karantino.
 

Valstybės apdovanojimu – medaliu siūloma pagerbti ne tik daugiavaikes motinas

Prezidentas Gitanas Nausėda pateikė Seimui svarstyti Valstybės apdovanojimų įstatymo pataisą, kuria siūlo praplėsti asmenų, kurie galėtų būti apdovanojami ordino „Už nuopelnus Lietuvai“ medaliu, tokią galimybę numatant ne tik 5 ir daugiau vaikų užauginusioms motinoms, bet ir tėvams, globėjams bei rūpintojams už nuopelnus tėvystei, globai ar rūpybai.
 

Visi Lietuvos vaikai gaus vienkartines išmokas

Seimas priėmė Vienkartinės išmokos vaikams, skirtos COVID-19 (koronaviruso infekcijos) pandemijos padariniams mažinti, įstatymą, kuriuo remiantis visiems vaikams, gaunantiems vaiko pinigus, bus išmokėta papildoma vienkartinė išmoka – 120 Eur arba 200 Eur.
 

Žmonių su negalia ir senyvo amžiaus asmenų artimiesiems – laikino atokvėpio paslauga

Slaugomų arba nuolatinės priežiūros reikalaujančių vaikų bei suaugusių žmonių su negalia artimieji gali teikti prašymus savivaldybėms dėl laikino atokvėpio paslaugos • Tokia paslauga socialinės globos įstaigoje buvo teikiama ir anksčiau, tačiau dabar ji gali būti teikiama asmens namuose, dienos centruose • Tai numatyta socialinės apsaugos ir darbo ministro 2020 m. gegužės 25 d. įsakymu Nr. A1-444 patvirtiname Laikino atokvėpio paslaugos vaikams su negalia, suaugusiems asmenims su negalia ir senyvo amžiaus asmenims teikimo ir organizavimo tvarkos apraše.
 
 
Paieška

Straipsnių archyvas
  Birželis     2020  
PrATKPŠS
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930 
Naujienos

Adresas: Palangos g. 2 - 13, Vilnius LT-01117
Tel.: 8-686 09344
Fax.:
El. paštas: redakcija@mzinios.lt
Kontaktai | Reklama