SPECIALIZUOTAS SAVAITRASTIS LIETUVOS MOKESČIŲ MOKĖTOJAMS
„MOKESČIŲ ŽINIŲ“ prenumerata 2023 metams NEBEPRIIMAMA • • • • • Dėkojame savo skaitytojams už daugiau nei 25 metus trūkusį bendravimą ir linkime visiems sėkmingos dabarties ir daug žadančios ateities.
2020 m. birželio 2 d.
Nr. 22 (1153) Rubrikos         
Šiame numeryje  


  Registruotiems vartotojams  

  Naujienlaiškio prenumerata  

Darbo kodekso pakeitimai ir papildymai

Rugpjūčio 1 d. įsigalios Darbo kodekso pataisos, kuriomis patikslintos vaiko ir tėvų sąvokos, uždrausta diskriminacija dėl sveikatos būklės, užtikrinant ir geresnes sąlygas susirgusiems darbuotojams (dėl darbo nuotoliniu būdu, kasmetinių ir nemokamų atostogų suteikimo), taip pat negalintiems dirbti dėl ligos padvigubintos išeitinės išmokos • Darbuotojui prašant, terminuota darbo sutartis galės būti nutraukta nepriklausomai nuo jos trukmės, o likvidavus įmonę, darbo sutartis su nėščia darbuotoja ir auginančiais vaiką iki 3 metų su darbuotojais – pastaruosius darbdavys taip pat galės atleisti, jei jie nesutiks toliau dirbti perdavus verslą • Be to, keičiasi įspėjimo terminas (trigubinamas) atleidžiant nėščiąsias darbdavio iniciatyva be darbuotojo kaltės, patikslintas išeitinės išmokos mokėjimas atšaukiamiems įmonių vadovams, praplėstos galimybės pameistrystei, pailgintas laikotarpis projektiniam darbui, įteisintas padidėjusių išlaidų kompensavimas ir už lauko sąlygomis atliekamą darbą, ištaisyti šiame teisės akte buvę neatitikimai ir neaiškios formuluotės bei atlikti kiti pakeitimai.
 

Juridinio asmens vadovui galima tik dalinė prastova

Valstybinės darbo inspekcijos paaiškinimas apie prastovos skelbimą juridinio asmens vadovui.
 

Karantinas pratęstas iki birželio 16-osios, sušvelninant draudimus

Vyriausybė gegužės 27 d. nutarimu Nr. 515 karantiną pratęsė iki birželio 16 d. 24 val., tačiau dar labiau sušvelnino karantino draudimus • Nuo birželio 1 d. iki 23 valandos pailgintas restoranų, kavinių ir kitų maitinimo įstaigų bei lošimo namų (kazino) ir lošimo automatų, bingo salonų darbo laikas, taip pat padidintas leistinas žiūrovų ir dalyvių skaičius kultūros, pramogų, sporto ar kiti renginiuose, o iš 24 Europos šalių į Lietuvą atvykusiems asmenims nereikia dviem savaitėms izoliuotis.
 

Lengvųjų automobilių registracijos mokestis

Nuo liepos 1 d. Lietuvoje įsigalios Motorinių transporto priemonių registracijos mokesčio įstatymas, nustatantis, jog registruojant lengvuosius ir lengvuosius krovininius automobilius (M1 ir N1 kategorijos) reikės sumokėti registracijos mokestį pagal jų išmetamą CO2 kiekį • „Regitra“ paaiškina, kam bus taikomas/netaikomas šis naujasis mokestis ir kaip jis sumokamas, kaip apskaičiuojamas CO2 kiekis.
 

Nauja muitinės elektroninė paslauga

Lietuvos muitinė informavo, kad Bendras naudotojų valdymo portalas papildytas dar viena muitinės elektronine paslauga „SMK informacinių lapų (INF) specialiosioms procedūroms duomenų valdymas“.
 

Nuo liepos – vienoda vaiko pinigų mokėjimo tvarka socialinės rizikos šeimoms

Nuo liepos 1 d. socialinę riziką patiriantiems asmenims išmokos vaikams (vadinami vaiko pinigai) bus mokamos visiems vienoda tvarka, kurią nustatys socialinės apsaugos ir darbo ministras (šiuo metu nustato savivaldybių tarybos, todėl kiekvienoje savivaldybėje taikoma skirtinga praktika).
 

Nuotolinis darbas ir vaikų priežiūra

Valstybinė darbo inspekcija pateikia kelias rekomendacijas, kaip derinti nuotolinį darbą ir vaikų priežiūrą tėvams, nesinaudojantiems nedarbingumo pažymėjimu.
 

Onkologiniams ligoniams – 80 proc. nuolaida transporto bilietams, o kompensacijos neįgaliųjų automobiliams – dvigubai didesnės

Nuo kitų metų sausio 1 d. onkologinėmis ligomis sergantys asmenys galės su 80 proc. nuolaida važiuoti viešuoju tarpmiestiniu ir vietiniu transportu (autobusais, troleibusais, traukiniais, laivais ir keltais) – tokią teisę nustato Transporto lengvatų įstatymo pakeitimai, kuriais taip pat padvigubintos (nuo 1 248 Eur iki 2 496 Eur) kompensacijos, skirtos lengvųjų automobilių pritaikymui neįgaliesiems ar jų įsigijimui.
 

Pakeitimai dėl ligos išmokų mokėjimo karantino metu

Seimas po svarstymo pritarė Ligos ir motinystės įstatymo pataisoms, kuriomis numatyta ligos išmokų mokėjimo pabaiga ekstremaliosios situacijos ir karantino metu – ligos išmokos už nesergančių vaikų priežiūrą nebemokamos, kai per karantiną nėra draudžiama veikti ugdymo įstaigoms • Naujomis nuostatomis ketinama įtvirtinti, kad gauti nedarbingumą ir ligos išmoką per karantiną gali ir vadinamuosius „neregistruotus darželius“ lankiusių ar su auklėmis laiką leidusių vaikų tėvai ar globėjai – jiems ligos išmokos bus paskirtos atgaline tvarka • Taip pat dirbantys seneliai per karantiną galėtų prižiūrėti vaikaičius be apribojimų, nes ankstesnės sąlygos (jeigu tėvai negali dirbti nuotoliniu būdu ir jiems darbe nėra paskelbta prastova) – būtų panaikintos.
 

Patvirtinti Europos valstybių sąrašai, iš kurių atvykus (ne)privaloma 14 dienų saviizoliacija

Sveikatos apsaugos ministras 2020 m. gegužės 29 d. sprendimu Nr. V-1344 patvirtino sąrašus valstybių, iš kurių draudžiama/leidžiama atvykti į Lietuvą, bei valstybių, iš kurių atvykus privaloma/neprivaloma izoliuotis 14 dienų • Nuo birželio 1 d. galiojanti tvarka taikoma užsieniečiams iš Europos ekonominės erdvės valstybių, Šveicarijos, Didžiosios Britanijos ir Airijos, taip pat iš šių šalių atvykusiems Lietuvos piliečiams • Tokie valstybių sąrašai, atsižvelgiant į susirgusiųjų koronaviruso infekcija situaciją, bus tvirtinami ir skelbiami kiekvieną pirmadienį.
 

Siūloma pajamų mokesčio lengvatą taikyti ir norintiems įgyti naują profesiją

Vyriausybė pateikė Seimui svarstyti Gyventojų pajamų mokesčio įstatymo pataisas, kuriomis siūloma išplėsti gyventojų pajamų mokesčio lengvatą ir suteikti galimybę susigrąžinti dalį sumokėto pajamų mokesčio per 2020 ir vėlesnius metus patyrus išlaidų už formalųjį profesinį mokymą ir/ar studijas, neatsižvelgiant į tai, kelintas aukštasis išsilavinimas įgyjamas ar kelinta profesinė kvalifikacija suteikiama, taip pat už profesinį mokymą, kai suteikiama tik kvalifikacijos dalis, pvz., išklausius siauresnį mokymo kursą.
 

Subsidijos už 60 metų ir vyresnius darbuotojus

Seimas po svarstymo pritarė Užimtumo įstatymo pakeitimų projektui, kuriame numatyta įteisinti subsidijas darbdaviams, išlaikysiantiems 60 metų ir vyresnius darbuotojus, išleistus į prastovas per ekstremalią situaciją ar karantiną, taip pat pakeisti darbo paieškos išmokos mokėjimo sąlygas Užimtumo tarnyboje registruotiems bedarbiams, o Nedarbo socialinio draudimo įstatymo pataisų projekte – nedarbo išmokos mokėjimo sąlygas • Galutinai dėl šių įstatymų pataisų Seimas balsuos dar kartą (numatyta birželio 4 d.), o jas priėmus, turės pasirašyti prezidentas.
 
 
Paieška

Straipsnių archyvas
  Birželis     2020  
PrATKPŠS
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930 
Naujienos

Adresas: Palangos g. 2 - 13, Vilnius LT-01117
Tel.: 8-686 09344
Fax.:
El. paštas: redakcija@mzinios.lt
Kontaktai | Reklama