SPECIALIZUOTAS SAVAITRASTIS LIETUVOS MOKESČIŲ MOKĖTOJAMS
„MOKESČIŲ ŽINIŲ“ prenumerata 2023 metams NEBEPRIIMAMA • • • • • Dėkojame savo skaitytojams už daugiau nei 25 metus trūkusį bendravimą ir linkime visiems sėkmingos dabarties ir daug žadančios ateities.
2020 m. gegužės 26 d.
Nr. 21 (1152) Rubrikos         
Šiame numeryje  


  Registruotiems vartotojams  

  Naujienlaiškio prenumerata  

Duomenų apie apdraustuosius ir draudėjus teikimo ir tikslinimo „Sodrai“ taisyklių pakeitimai

„Sodros“ direktorė 2020 m gegužės 13 d. įsakymu Nr. V-200 pakeitė Duomenų apie apdraustuosius ir draudėjus pateikimo ir tikslinimo taisykles, kuriose patikslinta sąvoka „draudėjai“, įtraukta nauja sąvoka – Lietuvos kompetentinga įstaiga, pakeista 1-SD, 2-SD, 9-SD, 12-SD pranešimų, teikimo tvarka ir terminai, taip pat SAM pranešimo priedo SAM3SDP pildymas bei apdraustųjų asmenų duomenų tikslinimo atvejai.
 

Ką reikia žinoti pardavus nekilnojamą turtą bei automobilį?

Gyventojams, kurie pernai pardavė 3 metus neišlaikytą automobilį ar 10 metų neišlaikytą nekilnojamąjį turtą, šiemet iki liepos 1 d. reikia deklaruoti pajamas, pateikiant Valstybinei mokesčių inspekcijai GPM311 formos pajamų deklaraciją, ir sumokėti gyventojų pajamų mokestį nuo skirtumo tarp pardavimo ir pirkimo kainos.
 

Ketinama skirti vienkartines išmokas vaikams, laikinai mažinti pajamų mokesčio tarifą ir padidinti NPD

Seimas pradėjo svarstyti prezidento Gitano Nausėdos pateiktą Vienkartinės išmokos vaikams, skirtos COVID-19 (koronaviruso infekcijos) pandemijos sukeltiems padariniams mažinti, įstatymo projektą, pagal kurį siūloma iki liepos mėnesio išmokėti 120 Eur vienkartinę išmoką visiems Lietuvos vaikams (kuriems kas mėnesį mokami 60,06 Eur vaiko pinigai) ir 200 Eur vienkartinę išmoką – vaikams su negalia, daugiavaikėse, auginančiose 3 ir daugiau vaikų, bei nepasiturinčiose šeimose augantiems vaikams (kuriems per mėnesį mokama 100,23 Eur išmoka vaikui, t. y. 60,06 Eur vaiko pinigai ir 40,17 Eur papildoma išmoka) • Be to, parlamentarai po pateikimo pritarė prezidento siūlomoms Gyventojų pajamų mokesčio įstatymo pataisoms, kuriomis siūloma šių metų II pusmetį nuo 20 iki 15 proc. sumažinti gyventojų pajamų mokesčio tarifą pajamų iš darbo santykių daliai iki 3 vidutinių darbo užmokesčių, taip pat ankstinti neapmokestinamojo pajamų dydžio (NPD) padidinimą 50 eurų ir atgaline data – nuo šių metų sausio pirmosios – taikyti 400 Eur mėnesio NPD.
 

Mikroįmonėms teikiamos subsidijos: kada, kaip ir kiek?

Labai smulkioms – nuo 1 iki 9 darbuotojų turinčioms – įmonėms jau skirta 55,3 mln. erų, o išmokėta 54,5 mln. eurų subsidijų, paramą paskirstant 23 207 mikroįmonėms • Pateikiame VMI informaciją į dažniausiai užduodamus klausimus apie subsidijas mikroįmonėms.
 

Mokesčių deklaravimo ir sumokėjimo kalendorius

Mokesčių, kuriuos reikia deklaruoti ir sumokėti iki gegužės 31 d., kalendorius.
 

Nedarbingumas ir ligos išmoka pradinukų ir vaikų su negalia tėvams

Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos paaiškinimas apie nedarbingumo pažymėjimų išdavimą ir ligos išmokų mokėjimą už pradinukų ar specialiąsias mokyklas lankančių vaikų su negalia priežiūrą, pradėjus dirbti mokykloms.
 

Neformaliojo vaikų švietimo paslaugų apmokestinimas PVM

Valstybinė mokesčių inspekcija pakeitė Pridėtinės vertės mokesčio įstatymo 22 str. 1 dalies 7 punkto apibendrintą paaiškinimą (komentarą) apie neformaliojo vaikų švietimo paslaugų (ne)apmokestinamą PVM.
 

Nuomos sutarčių registravimas Registrų centre

Nuomos sutarčių registravimas pastarosiomis dienomis yra kone populiariausia Registrų centro paslauga, nes viena dalinio nuomos išlaidų kompensacijai gauti sąlygų nuo COVID-19 nukentėjusioms įmonėms – sudaryta nuomos sutartis turi būti įregistruota Nekilnojamojo turto registre • Tačiau dėl nustatytų trūkumų Registrų centras nemažai registruojamų nuomos sutarčių atmeta • Registrų centras pataria, kaip išvengti dažniausiai pasitaikančių klaidų registruojant nuomos sutartis, kad patalpų nuomos išlaidų kompensacijos siekiančios įmonės galėtų sėkmingai pretenduoti į valstybės teikiamą paramą.
 

Pajamų mokesčiu nebus apmokestinami „Sodros“ mokami pensijų anuitetai

Liepos 1 d. įsigalios Gyventojų pajamų mokesčio įstatymo pakeitimas, pagal kurį gyventojų pajamų mokesčiu bus neapmokestinami ne tik gyvybės draudimo veiklą vykdančių įmonių, bet ir „Sodros“ išmokami pensijų anuitetai.
 

Pinigai už neįvykusias keliones – per 3 mėnesius po karantino pabaigos

Pinigų už neįvykusias keliones teks palaukti ilgiau, nes kelionių organizatoriai juos grąžinti turistams turės ne per dvi savaites, kaip buvo numatyta anksčiau, o ne vėliau kaip per 90 dienų po karantino (apribojimų) pabaigos • Jei Prezidentas pasirašys šias Seimo priimtas Civilinio kodekso pataisas, nuostata galiotų, jeigu turistas ir kelionių organizatorius nesusitars dėl sumokėtų pinigų už neįvykusią organizuotą turistinę kelionę kompensavimo kuponu.
 

Prašymas dėl NPD taikymo galioja visoms „Sodros“ mokamoms išmokoms

„Sodros“ direktorė 2020 m gegužės 25 d. įsakymu Nr. V-217 pakeitė Valstybinio socialinio draudimo fondo valdybos teritorinių skyrių mokamų nepensinių išmokų apmokestinimo gyventojų pajamų mokesčiu taisykles • Pakeitimais nauja redakcija išdėstyta prašymo dėl neapmokestinamojo pajamų dydžio taikymo forma, kuri galioja visoms „Sodros“ mokamoms išmokoms • Taip pat išbrauktas reikalavimas „Sodrai“ pateikti darbdaviui pateikto prašymo dėl NPD taikymo kopiją, kai prašymas dėl NPD taikymo „Sodros“ teritoriniam skyriui pateikiamas dėl ligos ar tėvystės išmokos.
 

Subsidijos darbdaviams po karantino

Įsigaliojo Užimtumo įstatymo pakeitimai, pagal kuriuos darbdaviai išlaikydami darbuotojus galės pasinaudoti subsidijomis, padengiančiomis dalį darbuotojų darbo užmokesčio, dar puse metų pasibaigus karantinui.
 

Subsidijų registravimas apskaitoje

Audito, apskaitos, turto vertinimo ir nemokumo valdymo tarnyba paaiškino, kaip apskaitoje registruojamos subsidijos, gautos už darbuotojų prastovas dėl karantino, ir subsidijos mikroįmonėms, skirtos apyvartinėms lėšoms.
 

VMI nuolaidų taikymas bankrutuojančioms, restruktūrizuojamoms įmonėms ir kurioms inicijuota nemokumo procedūra

VMI prie LR FM viršininkė 2020 m. gegužės 15 d. įsakymu Nr. VA-39 patvirtino Juridinių asmenų nemokumo ir fizinių asmenų bankroto procesuose priimamų sprendimų, susijusių piniginių prievolių vykdymu, metodiką, kuria vadovaudamasi Valstybinė mokesčių inspekcija (VMI), t. y. kreditorius, juridinio asmens, kuriam inicijuotas nemokumo procesas, juridinio asmens restruktūrizavimo plano, bankrutuojančio juridinio asmens taikos sutarties ir bankrutuojančio fizinio asmens mokumo atkūrimo plano projekto nagrinėjimo metu turi įvertinti juridiniam ar fiziniam asmeniui nuolaidų (lengvatų) – piniginių prievolių įvykdymo termino atidėjimo arba šių prievolių atsisakymo, taikymo pagrįstumą.
 
 
Paieška

Straipsnių archyvas
  Gegužė     2020  
PrATKPŠS
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Naujienos

Adresas: Palangos g. 2 - 13, Vilnius LT-01117
Tel.: 8-686 09344
Fax.:
El. paštas: redakcija@mzinios.lt
Kontaktai | Reklama