SPECIALIZUOTAS SAVAITRASTIS LIETUVOS MOKESČIŲ MOKĖTOJAMS
„MOKESČIŲ ŽINIŲ“ prenumerata 2023 metams NEBEPRIIMAMA • • • • • Dėkojame savo skaitytojams už daugiau nei 25 metus trūkusį bendravimą ir linkime visiems sėkmingos dabarties ir daug žadančios ateities.
2020 m. gegužės 19 d.
Nr. 20 (1151) Rubrikos         
Šiame numeryje  


  Registruotiems vartotojams  

  Naujienlaiškio prenumerata  

200 Eur vienkartinę išmoką gaus visi pensininkai, neįgalieji ir kiti socialinių išmokų gavėjai

Visi pensininkai, neįgalieji, našliai, našlaičiai, šalpos pensijų ir kompensacijų bei kitų socialinių išmokų gavėjai rugpjūtį gaus vienkartinę 200 eurų dydžio išmoką • Prezidentas Gitanas Nausėda pasirašė daug diskusijų ir paties šalies vadovo abejonių sulaukusį Vienkartinės išmokos socialinio draudimo pensijų ir šalpos išmokų gavėjams įstatymą, tačiau teiks Seimui pasiūlymus, orientuotus į mažiausias pajamas gaunančių šeimų paramą: papildomas vienkartines išmokas vaikams, neapmokestinamojo pajamų dydžio (NPD) didinimą ir laikiną gyventojų pajamų mokesčio tarifo sumažinimą dirbantiesiems.
 

Bedarbių ir nedarbo išmokų gavėjų skaičiai

Gegužės 18 d. duomenimis, Užimtumo tarnyboje buvo registruota 199,5 tūkst. darbo neturinčių asmenų, o nuo karantino pradžios darbo neturinčių asmenų padaugėjo 39 tūkst. • Preliminariais „Sodros“ duomenimis, gegužę nedarbo išmokos iš viso pasieks 76 tūkst. gyventojų – palyginus su tuo pačiu praėjusių metų laikotarpiu, nedarbo išmokų gavėjų skaičius išaugo ketvirtadaliu • Kam ir kokio dydžio priklauso nedarbo išmoka?
 

Dalis gyventojų, 2019-aisiais gavusių palūkanų, turi deklaruoti pajamas ir sumokėti pajamų mokestį

Valstybinė mokesčių inspekcija paaiškino apie nuolatinio Lietuvos gyventojo 2019 m. gautų palūkanų už suteiktas paskolas, už vartojimo kreditą ar lėšas, suteiktas naudojantis tarpusavio skolinimosi platforma arba sutelktinio finansavimo platforma, už ne nuosavybės vertybinius popierius ar už kredito įstaigose laikomus indėlius, apmokestinimo ir deklaravimo (iki liepos 1 d.) tvarką.
 

Darbo santykių nutraukimas – ką reikia žinoti darbuotojams ir darbdaviams?

Valstybinė darbo inspekcija paaiškina, kokiais pagrindais gali būti nutraukiama darbo sutartis, kokie yra įspėjimo terminai ir kada darbuotojui mokama ir kokio dydžio išeitinė išmoka.
 

Darželiai atsidarė – kaip elgtis tėvams?

Nors karantinas pratęstas iki gegužės 31 d., tačiau nuo gegužės 18 d. leista dirbti ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo įstaigoms, todėl dalis tėvų sugrįžo į darbus • Kiti darželinukų ir priešmokyklinukų tėvai gali kreiptis dėl nedarbingumo pratęsimo, nes rekomenduota namuose prižiūrėti vaikus, sergančius lėtinėmis ligomis arba gyvenančius su suaugusiais žmonėmis, priklausančiais rizikos grupėms (vyresniais nei 60 metų arba sergančiais sunkiomis lėtinėmis ligomis) • Pasirinkusiems tęsti nedarbingumą, toliau bus mokama ligos išmoka, tačiau tie tėvai, kurie po gegužės 18-osios išleido vaikus į ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo įstaigas ir patys sugrįžo į darbus, privalės grąžinti ligos išmoką.
 

Finansinių ataskaitų teikimas

Nors karantinas šiek tiek apsunkino finansinių ataskaitų teikimo procesą, tačiau Registrų centras kasdien sulaukia po kelis šimtus naujų ataskaitų – jau pateikta daugiau kaip 34 tūkst. finansinių ataskaitų už 2019 metus • Siekiant, kad finansinių ataskaitų teikimas jas teikiančioms įmonėms ir ne pelno siekiančioms organizacijoms praeitų kuo sklandžiau, Registrų centras pateikia atsakymus į dažniausiai pasitaikančius klausimus.
 

Kasmetinės atostogos po prastovos

Valstybinės darbo inspekcijos paaiškinimas, ką reikėtų žinoti apie kasmetinių atostogų suteikimą, jei karantino metu darbuotojas buvo prastovose.
 

Mokesčių deklaravimo ir sumokėjimo kalendorius

Mokesčių, kuriuos reikia deklaruoti ir sumokėti iki gegužės 25 d., kalendorius.
 

Nekilnojamojo turto mokestis karantino metu

Valstybinė mokesčių inspekcija paaiškina, kaip, savivaldybei dėl karantino atleidus ar sumažinus nekilnojamojo turto mokestį, tai turėtų būti nurodyta Nekilnojamojo turto mokesčio deklaracijoje KIT711, taip pat apie avansinio nekilnojamojo turto mokesčio deklaravimą ir sumokėjimą juridiniams asmenims dėl paskelbto karantino.
 

Patvirtinta naujo – motorinių transporto priemonių registracijos – mokesčio mokėjimo tvarka

Liepos 1 d. Lietuvoje įvedamas naujas – motorinių transporto priemonių registracijos mokestis, įteisintas Motorinių transporto priemonių registracijos mokesčio įstatyme ir Mokesčių administravimo įstatyme • Šio mokesčio apskaičiavimo, surinkimo ir grąžinimo tvarką, įsigaliosiančią liepos 1-ąją, patvirtino vidaus reikalų ministrė 2020 m. gegužės 12 d. įsakymu Nr. 1V-452 • Naują mokestį, kuris bus pradedamas taikyti nuo liepos 1 d., reikės mokėti iki Kelių transporto priemonių registre registruojant M1 klasei (lengvasis automobilis) ir N1 klasei (lengvasis krovininis automobilis) priskirtą motorinę transporto priemonę, o jo dydį apskaičiuos VĮ „Regitra“ pagal transporto priemonės M1 klasę ar N1 klasę ir transporto priemonės degalų rūšį bei išmetamą anglies dioksido (CO₂) kiekį • Nustatytos ir išimtys, kada transporto priemonės registracijos mokestis nebus taikomas bei šio mokesčio grąžinimo atvejai.
 

Penktasis karantino švelninimo etapas (I dalis)

Vyriausybė 2020 m. gegužės 13 d. dviem nutarimais – nutarimu Nr. 475 ir nutarimu Nr. 476 dar labiau sušvelnino karantino, kuris galioja iki gegužės 31 d. 24 val., sąlygas, kai kuriuos draudimus sumažinant arba iš viso panaikinant • Nuo gegužės 18-osios galima dirbti viduje veikiančioms kavinėms, restoranams, barams, kazino ir lošimo automatų salonams, vėl gali vaikai lankyti būrelius ir edukacinius užsiėmimus, sušvelninti reikalavimai sporto treniruotėms, taip pat plukdant keleivius laivais, dėvėti kaukes, respiratorius ar kitas veido apsaugos priemones privaloma turgavietėse ir kitose viešose prekybos vietose, renginiuose, ekskursijose, viešojo transporto įlaipinimo vietose, o kitur – tik rekomenduojama • Būriuotis viešose vietose jau leidžiama ne iki 2, bet iki 5 žmonių grupėms • Į mokyklas nuo gegužės 25 d. galės sugrįžti pradinukai, studentai į universitetus ir kolegijas, duris atvers profesinio mokymo įstaigos, o pagal pagrindinio ir vidurinio ugdymo programas besimokantys mokiniai į mokyklas galės grįžti nuo gegužės 30 d.
 

Penktasis karantino švelninimo etapas (II dalis)

Socialinių, švietimo ir sveikatos įstaigų darbo organizavimo pakeitimai, judėjimo per valstybės sieną atlaisvinimai, skrydžių į Lietuvos tarptautinius oro uostus atnaujinimas, renginių patalpose ir asmeninių švenčių organizavimas.
 

Siūlomi PVM grąžinimo užsienio keleiviams tvarkos pakeitimai

Finansų ministerija parengė Vyriausybės nutarimo projektą, kuriame numatyta nuo š. m. liepos 1 d. sumažinti nuo 55 Eur iki 40 Eur minimalią bendrą prekių vertę, kuriai esant užsienio keleiviams būtų grąžinamas pridėtinės vertės mokestis (PVM) • Taip pat nuo 2022 m. sausio 1 d. siūloma pradėti naudoti elektroninių duomenų tvarkymo sistemą ir PVM grąžinimo užsienio keleiviams procedūras perkelti į elektroninę erdvę.
 

Smulkias įmones pasiekė subsidijos

Nuo COVID-19 padarinių nukentėjusias Lietuvos įmones, turinčias nuo 1 iki 9 darbuotojų, pasiekė išmokos • Pagal priemonę „Subsidijos mikroįmonėms“ labai smulkioms – iki 9 darbuotojų turinčioms – įmonėms jau skirta 36,7 mln. eurų, paramą paskirstant 17 041 mikroįmonei.
 

VMI priminimas nekilnojamojo turto nuomotojams – nepamirškite deklaruoti pajamų

Gyventojai 2019 m. nuomoję nekilnojamąjį turtą, iki liepos 1 d. turi pateikti pajamų deklaraciją (GPM311 forma) ir sumokėti joje apskaičiuotą gyventojų pajamų mokestį.
 
 
Paieška

Straipsnių archyvas
  Gegužė     2020  
PrATKPŠS
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Naujienos

Adresas: Palangos g. 2 - 13, Vilnius LT-01117
Tel.: 8-686 09344
Fax.:
El. paštas: redakcija@mzinios.lt
Kontaktai | Reklama