SPECIALIZUOTAS SAVAITRASTIS LIETUVOS MOKESČIŲ MOKĖTOJAMS
„MOKESČIŲ ŽINIŲ“ prenumerata 2023 metams NEBEPRIIMAMA • • • • • Dėkojame savo skaitytojams už daugiau nei 25 metus trūkusį bendravimą ir linkime visiems sėkmingos dabarties ir daug žadančios ateities.
2020 m. gegužės 12 d.
Nr. 19 (1150) Rubrikos         
Šiame numeryje  


  Registruotiems vartotojams  

  Naujienlaiškio prenumerata  

Darbdaviams – pokarantininės subsidijos darbuotojų darbo užmokesčiui

Prezidentui įteiktos pasirašyti Seimo priimtos Užimtumo įstatymo pataisos, kurios numato subsidijas darbo užmokesčiui po karantino, darbo paieškos išmokos mokėjimą, padidintą darbuotojų ir bedarbių profesinio mokymo finansavimą ir kt.
 

Daugiau dirbančių savarankiškai gali gauti 257 Eur dydžio išmoką

Savarankiškai dirbantys asmenys, kartu turintys ir darbo sutartis, gali gauti 257 Eur išmoką už mėnesį, jeigu jų uždarbis pagal darbo sutartį neviršija 607 Eur „ant popieriaus“ • Tai numato gegužės 8 d. įsigaliojęs Užimtumo įstatymo 5-1 straipsnio pakeitimo įstatymas • Į fiksuoto – 257 Eur – dydžio išmoką, kuri galės būti mokama ne tik karantino metu, bet ir 2 mėnesius po karantino pabaigos, taip pat gali pretenduoti ir verslo liudijimus nuomai turintys gyventojai, kurių prašymai anksčiau galėjo būti nepatenkinti, bei savarankiškai dirbantys tėvai, esantys vaiko priežiūros atostogose, jeigu jų darbo pajamos per mėnesį nesiekia 607 Eur „ant popieriaus“.
 

Karantinas Lietuvoje pratęstas iki gegužės pabaigos, sušvelninant apribojimus

Vyriausybės 2020 m. gegužės 6 d. nutarimu Nr. 451 karantinas Lietuvoje, kuris buvo įvestas nuo kovo 16 d., pratęstas iki gegužės 31 d. 24 val., tačiau ketvirtuoju etapu jo režimas sušvelnintas, kai kuriuos draudimus sumažinant arba panaikinant • Naujos karantino švelninimo priemonės taikomos palaipsniui – nuo skirtingų datų iki gegužės pabaigos.
 

Kas gali įsigyti gazolių, skirtų naudoti akvakultūros ir verslinės žvejybos vidaus vandenyse veiklai?

Valstybinė mokesčių inspekcija paaiškina, kokie asmenys gali įsigyti pigesnio „žalio dyzelino“, skirto naudoti akvakultūros ir verslinės žvejybos vidaus vandenyse veiklai, kuriam taikomas 60 Eur už 1 tūkst. litrų akcizų tarifas.
 

Keitėsi metinės gyventojų turto deklaracijos FR0001 užpildymo ir pateikimo tvarka

VMI prie LR FM viršininkė 2020 m. balandžio 30 d. įsakymu Nr. VA-34 pakeitė Metinės gyventojo (šeimos) turto deklaracijos FR0001 formos užpildymo ir pateikimo taisykles • Pakeitimai, įsigalioję gegužės 1 d., aktualūs gyventojams, pageidaujantiems gauti paramą būstui įsigyti ar išsinuomoti arba finansinę paskatą pirmąjį būstą įsigyjančioms jaunoms šeimoms • Taip pat nauja redakcija išdėstytas taisyklių 2 priedas „Pajamų rūšių kodų sąrašas“, kuris, lyginant su ankstesniuoju, pailgėjo – jame įrašyti 73 kodai (ankstesniame buvo 66 kodai), suskirstyti į 3 grupes, jungiančias panašios rūšies pajamas, bei pakeisti daugumos pajamų pavadinimai.
 

Kitą trečiadienį gyventojams VMI pradės grąžinti pajamų mokesčio permokas

Valstybinė mokesčių inspekcija (VMI) informavo, kad pirmosios gyventojų pajamų mokesčio permokos gyventojų sąskaitas pasieks jau kitą savaitę – pirmieji pavedimai numatyti gegužės 20 d., trečiadienį • Dar ne vėlu pasinaudoti mokesčių lengvata už būsto ar automobilio remonto, auklių paslaugas • Be papildomų išlaidų iki liepos 1 d. galima skirti pajamų mokesčio dalį paramai.
 

Konsultacijos verslui – nemokamu telefono numeriu 1824

Pradėjo veikti nemokamas trumpasis telefono numeris 1824, kuriuo teikiama informacija ir konsultacijos Lietuvos verslui, nukentėjusiam nuo COVID-19.
 

Mokesčių deklaravimo ir sumokėjimo kalendorius

Mokesčių, kuriuos reikia deklaruoti ir sumokėti iki gegužės 15 d., kalendorius.
 

Nuo 1 iki 9 darbuotojų turinčios įmonės gali gauti subsidiją

Jau šiandien (gegužės 12 d.) apie 20 tūkst. mikroįmonių, turinčių nuo 1 iki 9 darbuotojų, ir atitinkančių kitus Vyriausybės patvirtintame priemonės „Subsidijos mikroįmonėms“ paskirstymo ir naudojimo tvarkos apraše nustatytus kriterijus, Valstybinė mokesčių inspekcija išsiųs kvietimus pateikti paraišką subsidijai, skirtai apyvartinėms lėšoms (likvidumo išsaugojimui) gauti • Kvietimai įmones pasieks per Mano VMI • Iš viso tokių kvietimų sulauks apie 34 tūkst. mikroįmonių, o išmokų, kurias perves Nacionalinis bendrųjų funkcijų centras, dydis priklausys nuo praėjusiais metais sumokėto gyventojų pajamų mokesčio.
 

Patvirtintos naujos Metinių pelno mokesčio deklaracijų formų versijos ir pakeistos jų pildymo taisyklės (I dalis)

VMI prie LR FM viršininkė 2020 m. balandžio 30 d. įsakymu Nr. VA-35 patvirtino naujos 07 versijos Metinių pelno mokesčio deklaracijų PLN204, PLN204A, PLN204N ir PLN204U formas bei pakeitė šių formų užpildymo taisykles, kurios taikomos 2020 m. prasidėjusio ir vėlesnių mokestinių laikotarpių pelno mokesčio apskaičiavimo ir deklaravimo atvejais • Pakeitimais įgyvendinamos sausio 1 d. įsigaliojusios Pelno mokesčio įstatymo nuostatos, kuriomis nustatytos turto perkėlimo iš Lietuvos apmokestinimo taisyklės ir mokestinės tvarkos neatitikimų neutralizavimo taisyklės, reglamentuotas Lietuvos vieneto nuolatinės buveinės mokestinių nuostolių perdavimas ir atskaitymas iš Lietuvos vieneto pajamų, taip pat nustatytas papildomas kredito įstaigų apmokestinamojo pelno apmokestinimas • Šioje dalyje pristatome pagrindinius formų PLN204, PLN204A pildymo pakeitimus.
 

Patvirtintos naujos Metinių pelno mokesčio deklaracijų formų versijos ir pakeistos jų pildymo taisyklės (II dalis)

Metinių pelno mokesčio deklaracijų PLN204N ir PLN204U formų pildymo pakeitimai.
 

Už sunaikintą taršų automobilį – kompensacija metiniam viešojo tranpsorto bilietui, dviračiui, paspirtukui, mopedui ar motociklui

Gyventojai, atidavę sunaikinti savo senus taršius M1 klasės automobilius, galės gauti iki 260-310 Eur kompensaciją už įsigytą metinį Vilniaus, Kauno, Klaipėdos viešojo transporto bilietą arba už nusipirktą mažiau taršią judumo priemonę: iki 400 Eur – už paprastą dviratį ar elektrinį paspirtuką, iki 700 Eur – už elektrinį dviratį, iki 1 tūkst. eurų – už elektrinį mopedą ar motociklą • Galima įsigyti kelis metinius viešojo transporto bilietus ir/arba kelias minėtąsias mažiau taršias judumo priemones, tačiau vienam pareiškėjui gali būti išmokėta ne didesnė nei 1 tūkst. eurų kompensacija • Prašymus kompensacijai gauti bus galima teikti Aplinkos projektų valdymo agentūrai nuo gegužės 15 d. elektroniniu būdu – per informacinę sistemą APVIS.
 

VMI dėl tabako gaminių, nepaženklintų unikaliais identifikatoriais

Lietuvoje (kaip ir visoje Europos Sąjungoje) nuo 2020 m. gegužės 20 d. negalima prekiauti cigaretėmis ir cigaretėms sukti skirtu tabaku, nepaženklintais vienetinių pakelių unikaliais identifikatoriais • Tokios cigaretės ir cigaretėms sukti skirtas tabakas turi būti sunaikinti. 
 
 
Paieška

Straipsnių archyvas
  Gegužė     2020  
PrATKPŠS
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Naujienos

Adresas: Palangos g. 2 - 13, Vilnius LT-01117
Tel.: 8-686 09344
Fax.:
El. paštas: redakcija@mzinios.lt
Kontaktai | Reklama