SPECIALIZUOTAS SAVAITRASTIS LIETUVOS MOKESČIŲ MOKĖTOJAMS
„MOKESČIŲ ŽINIŲ“ prenumerata 2023 metams NEBEPRIIMAMA • • • • • Dėkojame savo skaitytojams už daugiau nei 25 metus trūkusį bendravimą ir linkime visiems sėkmingos dabarties ir daug žadančios ateities.
2020 m. gegužės 5 d.
Nr. 18 (1149) Rubrikos         
Šiame numeryje  


  Registruotiems vartotojams  

  Naujienlaiškio prenumerata  

Dviejų aprašų, susijusių su akcizais, pakeitimai

Finansų ministras 2020 m. balandžio 30 d. įsakymu Nr. 1K-123 pakeitė savo ankstesnį 2002 06 05 įsakymą Nr. 154 „Dėl Lietuvos Respublikos akcizų įstatymo įgyvendinimo“ ir juo patvirtintus du aprašus: Operacijų akcizais apmokestinamų prekių sandėlyje apskaitos tvarkos aprašą dėl akcizais apmokestinamų prekių inventorizavimo bei akcizais apmokestinamų prekių, kurioms taikomas akcizų mokėjimo laikino atidėjimo režimas, kiekio įvertinimo, taip pat Akcizų grąžinimo tvarkos aprašą dėl atleidimo nuo akcizų etilo alkoholiui ir alkoholiniams gėrimams, naudojamiems Akcizų įstatymo 27 str. 1 dalies 5–7 punktuose nurodytuose produktuose.
 

Gegužės 1 d. įsigaliojo pakeitimai savininkams dėl potencialiai pavojingų įrenginių priežiūros

Gegužės 1 d. įsigaliojo naujos redakcijos Potencialiai pavojingų įrenginių priežiūros įstatymas • Apie tai priminusi Valstybinė darbo inspekcija teigia, kad potencialiai pavojingų įrenginių savininkai gali patys atlikti jų priežiūrą, jei apsidraus arba apdraus savo veiklą civilinės atsakomybės draudimu, turės reikalingą kvalifikaciją, įgūdžių bei būtiną įrangą šiam darbui atlikti.
 

Kaip reikia „Sodrai“ pateikti informaciją apie darbo santykių nutraukimą?

Darbdaviai, teikdami pranešimus „Sodrai“ apie darbo santykių nutraukimą, dažnai netinkamai nurodo darbo santykių nutraukimo pagrindus • Valstybinė darbo inspekcija paaiškina, kaip reikia tinkamai nurodyti darbo santykių nutraukimo pagrindus, pildant 2-SD pranešimą apie apdraustųjų (darbuotojų) valstybinio socialinio draudimo pabaigą.
 

Karantino režimo trečiasis etapas – sušvelnintos kai kurios sąlygos

Vyriausybė balandžio 29 d. nutarimu Nr. 428 dar labiau sušvelnino kovo 16 d. paskelbto karantino, kuris galioja iki gegužės 11 d. 24 val., sąlygas: nuo balandžio 30 d. atvertos platesnės galimybės organizuoti laisvalaikio užsiėmimus, taip pat atnaujintas kai kurių sveikatos paslaugų teikimas, pasikeitė reikalavimai dėl privalomo veido apsaugos priemonių dėvėjimo viešose vietose, nustatytos naujos skrydžių į Lietuvos tarptautinius oro uostus ir iš jų sąlygos, o nuo gegužės 4 d. panaikintas draudimas Lietuvos piliečiams išvykti iš šalies.
 

Mokesčių už patentus, prekių ženklus ir dizainą sumokėjimą galima atidėti

Balandžio 25 d. įsigaliojo Mokesčių už pramoninės nuosavybės objektų registravimą, Dizaino, Patentų ir Prekių ženklų įstatymų pakeitimai, kuriuose nustatyta, kad paskelbus nepaprastąją padėtį, valstybės lygio ekstremaliąją situaciją ar karantiną Lietuvoje ir dėl to nustačius ribojimus, susijusius su asmenų laisvu judėjimu ar ūkinės veiklos laisve, sustabdomi terminai, per kuriuos reikia sumokėti mokesčius už prekių ženklų, patentų, dizaino registravimą.
 

Nuo vasaros vidurio – įspėjamjieji užrašai azartinių lošimų reklamose

Nuo liepos 1 d. leidžiamoje azartinių lošimų reklamoje bus privaloma skelbti įspėjamuosius užrašus apie tai, kad dalyvaujant azartiniuose lošimuose gali atsirasti priklausomybė nuo azartinių lošimų ar patologinis potraukis lošti • Toks reikalavimas, atsižvelgiant į Lietuvoje sparčiai augančią azartinių lošimų rinką bei didėjantį probleminių lošėjų skaičių, įtvirtintas pakeistame Azartinių lošimų įstatyme.
 

Nuomos mokesčio kompensavimas nuo COVID-19 nukentėjusiam verslui

Smulkios ir vidutinės įmonės, taip pat verslininkai, kurių veikla buvo arba yra uždrausta karantino metu, jau gali kreiptis į INVEGA ir teikti paraiškas daliniam nuomos mokesčio kompensavimui • 50 proc. nuomos mokesčio kompensacija bus skiriama, jei nuomotojas po karantino paskelbimo datos (2020 m. kovo 16 d.) yra sumažinęs nuomininkui nuomos mokestį ne mažiau kaip 30 proc., taip pat įvykdžius kitas sąlygas, numatytas ekonomikos ir inovacijų ministro 2020 m. gegužės 3 d. įsakymu Nr. 4-275 patvirtintame priemonės „Dalinis nuomos mokesčio kompensavimas labiausiai nuo COVID-19 nukentėjusioms įmonėms“ valstybės pagalbos schemos ir sąlygų apraše.
 

Paskelbta vebinaro apskaitos ir finansinės atskaitomybės aktualijų klausimais medžiaga

Audito, apskaitos, turto vertinimo ir nemokumo valdymo tarnyba paskelbė vebinaro (internetinio seminaro) „Apskaitos ir finansinės atskaitomybės aktualijos 2020“ pranešimų medžiagą.
 

Patvirtintos naujos Juridinių asmenų registrui teikiamų formų redakcijos

Registrų centro direktorius 2020 m. balandžio 28 d. įsakymu Nr. VE-293 (1.3 E) patvirtino Juridinių asmenų registro tvarkytojui teikiamas 67 naujas prašymų ir pranešimų ir kitas formas, galiojančias nuo balandžio 30 d., atitinkamai netekusiomis galios pripažindamas senąsias jų redakcijas ir visus ankstesnius įsakymus, kuriais jos buvo patvirtintos.
 

Rekomendacijos kelionių organizatoriams dėl neįvykusių kelionių kuponų

Valstybinė vartotojų teisių apsaugos tarnyba, atsižvelgdama į Turizmo įstatymo pakeitimus, parengė rekomendacijas kelionių organizatoriams dėl turistui teikiamų kelionių kuponų rekvizitų bei naudojimo sąlygų.
 

Seime – pokarantininis priemonių paketas

Seimas pradėjo svarstyti papildomas socialinės paramos priemones – vadinamą pokarantininį paketą, kuriame numatytos pusmečio darbo užmokesčio subsidijos darbdaviams, grąžinantiems darbuotojus iš prastovų, parama darbą praradusiųjų grįžimui į darbo rinką, vienkartinės 200 Eur išmokos senyvo amžiaus gyventojams, neįgaliesiems, našliams, našlaičiams, didesni vaiko pinigai per karantiną pajamas praradusioms šeimoms ir kt. • Užimtumo, Vienkartinės išmokos socialinio draudimo pensijų ir šalpos išmokų gavėjams, Išmokų vaikams, Piniginės socialinės paramos nepasiturintiems gyventojams, Paramos būstui įsigyti ar išsinuomoti įstatymų pakeitimai bus svarstomi ypatingos skubos tvarka (gegužės 7 d.), o prieš priėmimą juos dar apsvarstys Seimo Socialinių reikalų ir darbo komitetas.
 

Sugriežtinta baudžiamoji atsakomybė už karantino pažeidimus

Įsigaliojo Baudžiamojo kodekso pakeitimai, kuriais sugriežtinta baudžiamoji atsakomybė už karantino režimo nesilaikymą: gydytojų įspėtiems ir nesilaikantiems karantino sąlygų, grės laisvės atėmimas iki 1 metų, o tiems, kurie yra užsikrėtę virusu ir dėl jų neatsakingo elgesio užkrečiama liga išplis bei užsikrės kiti – grės laisvės atėmimo bausmė iki 5 metų. 
 

Vis dar galima susigrąžinti dalį sumokėtų mokesčių už pernai atliktą būsto ar automobilio remontą

Gyventojai, kuriems praėjusiais metais buvo suteiktos būsto, automobilio remonto arba nepilnamečių vaikų priežiūros paslaugos, vis dar gali susigrąžinti iki 400 eurų gyventojų pajamų mokesčio • Tai galima padaryti iki liepos 1 d. deklaravus pajamas naujojo gyventojų pajamų deklaravimo vedlio pagalba.
 
 
Paieška

Straipsnių archyvas
  Gegužė     2020  
PrATKPŠS
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Naujienos

Adresas: Palangos g. 2 - 13, Vilnius LT-01117
Tel.: 8-686 09344
Fax.:
El. paštas: redakcija@mzinios.lt
Kontaktai | Reklama