SPECIALIZUOTAS SAVAITRASTIS LIETUVOS MOKESČIŲ MOKĖTOJAMS
„MOKESČIŲ ŽINIŲ“ prenumerata 2023 metams NEBEPRIIMAMA • • • • • Dėkojame savo skaitytojams už daugiau nei 25 metus trūkusį bendravimą ir linkime visiems sėkmingos dabarties ir daug žadančios ateities.
2020 m. balandžio 28 d.
Nr. 17 (1148) Rubrikos         
Šiame numeryje  


  Registruotiems vartotojams  

  Naujienlaiškio prenumerata  

Ar galima Registrų centrui pateikti ne visą finansinių ataskaitų rinkinį, o sutrumpintą?

Audito, apskaitos, turto vertinimo ir nemokumo valdymo tarnyba papildė atsakymus į dažniausiai užduodamus klausimus, susijusius su apskaita, ir paaiškino, ar galima Juridinių asmenų registrui pateikti ne visą finansinių ataskaitų rinkinį, o tik santrauką.
 

COVID-19 ir pelno mokestis

Valstybinė mokesčių inspekcija atsako į dažnai užduodamus klausimus, susijusius su dėl Covid-19 patirtų išlaidų priskyrimu leidžiamiems atskaitymams ir pajamų natūra pripažinimo.
 

COVID-19 ir pridėtinės vertės mokestis

Valstybinė mokesčių inspekcija pateikė paaiškinimus dėl pridėtinės vertės mokesčio (PVM) tarifų taikymo medicinos pagalbos priemonėms, prekių/paslaugų suvartojimu privatiems poreikiams dėl COVID-19, PVM atskaitos ir gauto avanso apmokestinimo PVM.
 

Daugiau savarankiškai dirbančių turėtų gauti fiksuoto dydžio išmoką

Seimo Socialinių reikalų ir darbo komitetas pritarė Užimtumo įstatymo pakeitimui, kuriame siūloma keisti vieną sąlygą dėl išmokų skyrimo savarankiškai dirbantiems asmenims • 257 eurų išmoką gautų tie savarankiškai dirbantys asmenys, kurių paskelbtos ekstremaliosios situacijos ir karantino metu darbo užmokestis pagal darbo sutartį ir darbo santykiams prilygintus teisinius santykius yra mažesnis arba lygus minimaliai mėnesinei algai (607 Eur „ant popieriaus“) • Šiuo metu tokia parama gali pasinaudoti tik nedirbantys pagal darbo sutartį, neturintys darbo santykiams prilygintų teisinių santykių ir negaunantys darbo pajamų savarankiškai dirbantys asmenys.
 

Iki gegužės 4 d. politikams, tarnautojams, pareigūnams reikia deklaruoti turtą

Valstybinė mokesčių inspekcija (VMI) primena gyventojams, kurie dėl 2019 m. eitų pareigų, nurodytų Gyventojų turto deklaravimo įstatymo 2 str. 1 dalyje, privalo pateikti duomenis apie turtą, turi iki gegužės 4 d. užpildyti Metinės gyventojo (šeimos) turto deklaracijos FR0001 formą ir ją pateikti VMI per Elektroninio deklaravimo sistemą (EDS).
 

Importo muito ir PVM lengvatų taikymas, kai importuojamos prekės, skirtos kovoti su COVID-19 protrūkio padariniais

Valstybinė mokesčių inspekcija papildė paaiškinimą dėl lengvatų taikymo, kai be PVM importuotos prekės, skirtos nemokamai išdalyti ar nemokamai naudotis nuo COVID-19 protrūkio nukentėjusiems, galintiems nukentėti arba su COVID-19 protrūkiu kovojantiems asmenims, perduodamos/parduodamos asmenims, nurodytiems Europos Komisijos sprendime (ES) 2020/491, ar tretiesiems asmenims.
 

Karantinas pratęstas iki gegužės 11 d., sušvelninant jo sąlygas

Vyriausybė trečią kartą pratęsė nuo kovo 16 d. paskelbtą karantiną – balandžio 22 d. nutarimu Nr. 398 karantinas Lietuvoje pratęstas iki gegužės 11 d. 24 val., tačiau sušvelninti karantino draudimai, leidus daliai verslo atnaujinti darbą • Nuo balandžio 23 d. atsidarė parduotuvės, prekybos centrai, kioskai, turgavietėse prekiaujama sodinukais, augalais, sėklomis ir trąšomis, o nuo balandžio 27 d. leista dirbti lauko kavinėms, barams ir restoranams, kirpykloms ir manikiūro salonams, bibliotekoms, muziejams, zoologijos sodams, galimi laisvalaikio užsiėmimai atviroje erdvėje – golfo ir lauko teniso aikštynuose, lauko šaudyklose, kartodromuose, vandenlenčių parkuose, tam tikrų sporto rūšių profesionalios treniruotės lauke • Kultūros, laisvalaikio, pramogų, sporto įstaigas gali lankyti ne didesnės nei 2 asmenų grupės, išskyrus šeimas, artimus giminaičius, o viešose vietose privaloma dėvėti veido kaukes ar respiratorius, išskyrus, kai valgoma ar geriama lauke viešojo maitinimo įstaigose.
 

Koronaviruso paveiktam verslui palengvintos finansinių pagalbos priemonių sąlygos

Nuo balandžio 24 d. lengvatines paskolas gali gauti ir jaunos įmonės, kurios dėl COVID-19 protrūkio prarado 30 proc. ir daugiau apyvartos, taip pat net 10 kartų – iki 1 mln. eurų (100 tūkst. eurų) padidinta maksimali paskolos suma vienam subjektui ir 5 kartus – nuo 100 iki 500 tūkst. eurų – padidėjo maksimali paskolos suma apmokėti įmonių sąskaitoms, išrašytoms iki karantino paskelbimo, atsisakant minimalios neapmokėtos sąskaitos sumos (100 Eur su PVM) apribojimo.
 

Mokesčių deklaravimo ir sumokėjimo kalendorius

Mokesčių, kuriuos reikia deklaruoti ir sumokėti iki gegužės 4 d., kalendorius.
 

Moratoriumai dėl paskolų atidėjimo gyventojams ir verslui

Lietuvos bankų asociacijai priklausančios finansų ir kredito įstaigos, siekdamos palengvinti klientų, susiduriančių su sunkumais dėl COVID-19 padėtį, pasirašė moratoriumus, kuriais įsipareigojo suteikti galimybę visiems privatiems klientams būsto paskolų įmokas atidėti iki 1 metų, o lizingo ir vartojimo kreditų – iki pusmečio ir iki 6 mėnesių atidėti paskolų mokėjimus įmonėms (moratoriumas taikomas verslo paskoloms, kurių suma vienai įmonių grupei sudaro iki 5 mln. eurų).
 

Nemokumo proceso suspendavimas

Balandžio 24 d. įsigaliojo Naujojo koronaviruso (COVID-19) sukeltų pasekmių poveikio Lietuvos Respublikos juridinių asmenų nemokumo įstatymo taikymui įstatymas, kuris taikomas tik toms įmonėms, kurios susidūrė su finansiniais sunkumais ar tapo nemokios po 2020 m. kovo 16 d. dėl koronaviruso paskelbto karantino.
 

Nuo gegužės 4 d. – Vilniuje pasą bus galima gauti tą pačią dieną

Nuo gegužės 4 d. Lietuvos Respublikos pasą Vilniuje bus galima tą pačią dieną, jeigu prašymas pateikiamas iki 12 val. • Ši paslauga bus teikiama tik Migracijos departamento Vilniaus skyriuje (Naugarduko g. 100) ir kainuos brangiai – 190 Eur.
 

Nuo liepos – pokyčiai II pensijų pakopoje

Seimui priėmus Pensijų kaupimo įstatymo pakeitimus, Socialinės apsaugos ir darbo ministerija paaiškino, kaip nuo liepos bus išmokami II pakopos fonduose sukaupti pensijų pinigai, kurių mokėjimas perduodamas „Sodrai“.
 

Parlamentas spręs dėl motinystės išmokos skaičiavimo karantino metu

Seimas po pateikimo balsavęs pritarė Ligos ir motinystės socialinio draudimo įstatymo pataisoms, kuriomis siekiama nustatyti motinystės socialinio draudimo stažo skaičiavimo tvarką, kai Vyriausybė paskelbia ekstremaliąją situaciją ir/ar karantiną.
 

Ruošiamas pagalbos priemonių planas po karantino

Socialinės apsaugos ir darbo ministerija rengia pagalbos priemonių planą gyventojams bei darbdaviams, kuris padėtų greičiau atsitiesti pasibaigus karantinui • Priemonės apimtų laikinas išmokas gyventojams, kurie būdami bedarbiais neturi teisės į nedarbo socialinio draudimo išmokas, subsidijų mokėjimą po karantino, naują laikiną darbo paieškos išmoką ir kt.
 

Ruošiamasi tikslinti suminės darbo laiko apskaitos apskaičiavimo nuostatas

Seimo Socialinių reikalų ir darbo komitetas analizuoja parlamentarų pradėtas svarstyti Darbo kodekso pataisas dėl suminės darbo laiko apskaitos: ekstremaliosios situacijos metu didesnėms įmonėms būtų galima taikyti suminę darbo laiko apskaitą, kai jos trukmė 5 mėnesiai (dabar maksimali suminės darbo laiko apskaitos trukmė yra 3 mėnesiai), o esant būtinumui, suminė darbo laiko apskaita galėtų būti įvedama ir mažose įmonėse.
 

Seimas sprendžia dėl 5 proc. PVM tarifo nereceptiniams vaistams

Seimas pradėjo svarstyti ir po pateikimo pritarė Pridėtinės vertės mokesčio (PVM) įstatymo pataisai, kuria siūloma nuo kitų metų ir nereceptiniams vaistams taikyti lengvatinį 5 proc. PVM tarifą • Jei parlamentarai tai įteisintų, 5 proc. PVM tarifu būtų apmokestinti visi vaistai – ne tik receptiniai kompensuojamieji ir nekompensuojamieji vaistai, kaip dabar.
 

Seime svarstoma iki 9 proc. sumažinti PVM maitinimo paslaugoms

Seimas ėmėsi svarstyti ir po pateikimo pritarė Pridėtinės vertės mokesčio (PVM) įstatymo pataisai, kuria siūloma lengvatinį 9 proc. PVM tarifą taikyti maitinimo ir gėrimų teikimo paslaugoms, išskyrus prekybą alkoholiniais gėrimais • Šiuo metu maitinimo ir gėrimų teikimo paslaugoms yra taikomas standartinis 21 proc. PVM tarifas.
 

Siūloma kompensavimo už neįvykusius renginius tvarka

Vyriausybė pateikė Seimui svarstyti įstatymo projektą, kuriuo siūloma dėl karantino neįvykus sporto, kultūros, pramogų renginiui, jo organizatoriams suteikti galimybę per metus surengti naują renginį, pasiūlyti kuponą į kitą renginį arba grąžinti pinigus už parduotus bilietus.
 

Vardus ar pavardes pasikeisti bus paprasčiau

Vardus ar pavardes norintys pasikeisti asmenys tai galėtų padaryti greičiau ir paprasčiau – visais atvejais galutinį sprendimą priimtų tik civilinės metrikacijos įstaiga ir dėl atskirų atvejų nebereikėtų kreiptis į Teisingumo ministeriją • Vyriausybė pritarė naują tvarką dėl asmenvardžių keitimo numatančiam Civilinės būklės aktų registravimo įstatymo pataisų projektui ir pateikė jį svarstyti Seimui.  
 

Viešai nebeskelbiama informacija apie skolas „Sodrai“

„Sodra“ informavo, kad nuo balandžio 16 d. ir dar 2 mėnesius po karantino pabaigos viešai nebeskelbs informacijos apie draudėjų socialinio draudimo įmokų, baudų bei delspinigių skolas.
 

VMI: administracinėms baudoms mokestinės pagalbos priemonės nėra taikomos

Valstybinė mokesčių inspekcija (VMI) primena, kad paskirtas administracines baudas (pvz., už greičio viršijimą, dėl karantino pažeidimų ir kt.) reikia sumokėti, nes joms mokestinės pagalbos priemonės nėra taikomos • Laiku nesumokėjus baudų, jas išieškos antstoliai.
 
 
Paieška

Straipsnių archyvas
  Gegužė     2020  
PrATKPŠS
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Naujienos

Adresas: Palangos g. 2 - 13, Vilnius LT-01117
Tel.: 8-686 09344
Fax.:
El. paštas: redakcija@mzinios.lt
Kontaktai | Reklama