SPECIALIZUOTAS SAVAITRASTIS LIETUVOS MOKESČIŲ MOKĖTOJAMS
„MOKESČIŲ ŽINIŲ“ prenumerata 2023 metams NEBEPRIIMAMA • • • • • Dėkojame savo skaitytojams už daugiau nei 25 metus trūkusį bendravimą ir linkime visiems sėkmingos dabarties ir daug žadančios ateities.
2020 m. balandžio 21 d.
Nr. 16 (1147) Rubrikos         
Šiame numeryje  


  Registruotiems vartotojams  

  Naujienlaiškio prenumerata  

Darbdavių apklausa dėl prastovų, siekiant gauti subsidijas

Siekdama išsiaiškinti priežastis, kodėl darbdaviai neskuba kreiptis į Užimtimo tarnybą dėl subsidijų skyrimo, Valstybinė darbo inspekcija prašo darbdavius užpildyti anoniminę anketą, atsakant, ar dėl paskelbtų prastovų planuojama kreiptis į Užimtumo tarnybą, siekiant gauti subsidijas, o jeigu ne – dėl kokių priežasčių tai nebus daroma.
 

Deklaruojantiems savarankiškos veiklos pajamas – apie įmokas „Sodrai“

„Sodros“ paaiškina gyventojams, užsiimantiems savarankiška veikla, ką jiems reikia žinoti apie pajamų deklaravimą Valstybinei mokesčių inspekcijai ir įmokas „Sodrai“.
 

Išmokos savarankiškai dirbantiems asmenims

Dėl paskelbtos ekstremalios situacijos ir karantino nutraukusiems savo veiklą ar ją apribojusiems ir dėl to netekusiems pajamų, savarankiškai dirbantiems asmenims mokama fiksuota 257 Eur išmoka per mėnesį • Šią išmoką moka „Sodra“, tačiau dėl jos skyrimo reikia kreiptis į Užimtumo tarnybą ir pateikti prašymą.
 

Jau galima prašyti kompensacijų už elektromobilį ir individualaus namo modernizavimą

Fiziniai asmenys, norintieji gauti kompensacijas už įsigytą elektromobilį ar individualaus gyvenamojo namo modernizavimą, nuo balandžio 20 d. gali teikti prašymus Aplinkos projektų valdymo agentūrai • Už įsigytą naudotą elektromobilį bus skiriama 2 tūkst. eurų, o naują elektromobilį – 4 tūkst. eurų išmoka, tačiau sunaikinę savo taršų automobilį gaus dar papildomą 1 tūkst. eurų išmoką • Individualių gyvenamųjų namų savininkai taip pat gali prašyti kompensacijų už vienbučio ar dvibučio gyvenamojo namo atnaujinimą: maksimali kompensacinė išmoka vienam pareiškėjui – 14,5 tūkst. eurų.
 

Mokesčių deklaravimo ir sumokėjimo kalendorius

Mokesčių, kuriuos reikia deklaruoti ir sumokėti iki balandžio 27 d., kalendorius.
 

Pajamų ir turto deklaravimas šiemet – kitoks

Balandžio 15 d. prasidėjo praėjusiais metais gautų pajamų deklaravimas • Pirmieji deklaruoti pradėjo dirbantys savarankiškai, t. y. vykdantys individualią veiklą pagal pažymą ir su verslo liudijimu, o balandžio 22 d. deklaruoti pajamas gali ir visi kiti gyventojai • Deklaravimo procesas šiemet, kitaip nei anksčiau, vyksta VMI pajamų deklaravimo vedlio pagalba, t. y. pajamų mokesčio deklaracijos GPM311 formą pildyti reikia, atsakant į vedlio pateikiamus klausimus, o mokesčių specialistai visose apskričių VMI konsultuoja tik telefonu • Be to, šiais metais deklaravimui skirta daugiau laiko – gyventojų pajamų mokesčio deklaravimo ir sumokėjimo pabaigos terminas nukeltas į liepos 1 d.
 

Pakeistas Pelno mokesčio įstatymo komentaras apie leidžiamų atskaitymų pripažinimo tvarką

Valstybinė mokesčių inspekcija pakeitė Pelno mokesčio įstatymo 17 str. „Leidžiamų atskaitymų pripažinimo tvarka“ 1 dalies 6.7, 6.24 ir 6.29 punktų komentarus (apibendrintus paaiškinimus) dėl leidžiamiems atskaitymams priskiriamų degalus (kurą) ir elektrą naudojančių priemonių eksploatavimo išlaidų, palūkanų už paskolas, taip pat sumų, nuo kurių skaičiuojamos ir mokamos individualios įmonės savininko, mažosios bendrijos nario, tikrosios ir komanditinės ūkinės bendrijos tikrojo nario valstybinio socialinio draudimo įmokos.
 

Patikslinta, kokius darbus draudžiama dirbti asmenims iki 18 metų

Vyriausybė 2020 m. balandžio 15 d. nutarimu Nr. 376 pakeitė Asmenų iki aštuoniolikos metų įdarbinimo, darbo ir profesinio parengimo organizavimo tvarkos, vaikų įdarbinimo sąlygų aprašą, jį papildydama konkrečiais darbais, kuriuos draudžiama skirti asmenis iki 18 metų dirbti ar praktiškai mokyti atlikti.
 

Patvirtinta nauja Metinės GPM312 deklaracijos ir jos priedų L ir U formų redakcija bei pakeistos jų pildymo taisyklės

VMI prie LR FM viršininkė 2020 m. balandžio 17 d. įsakymu Nr. VA-32 pakeitė ir nauja redakcija išdėstė Metinės gyventojams išmokėtų išmokų, priskiriamų A ir B klasės pajamoms, deklaracijos GPM312 formą, jos priedų GPM312L „Nuolatiniams Lietuvos gyventojams išmokėtos išmokos“, GPM312U „Nenuolatiniams Lietuvos gyventojams išmokėtos išmokos“ formas bei jų užpildymo ir pateikimo mokesčių administratoriui taisykles • Deklaracija GPM312 išdėstyta nauja redakcija, kadangi pakeisti jos priedų GPM312L formos L7/U7 laukelių ir GPM312U formos L11/U11 laukelių pavadinimai bei patikslinta priedo GPM312L formos L9 ir L12 laukelių pildymo tvarka • Be to, pakeistas taisyklių 2 priedas „A ir B klasės išmokų kodai“, jį papildant nauju išmokos kodu 97 bei išbraukiant išmokos kodus 72, 75 ir 90 • Pakeitimai taikomi metinėje GPM312 deklaracijoje ir jos prieduose GPM312L bei GPM312U deklaruojant nuolatiniams ir nenuolatiniams Lietuvos gyventojams 2020 metais ir vėlesniais mokestiniais laikotarpiais išmokėtas A ir B klasės išmokas.
 

Patvirtinta naujos redakcijos Mokesčio už naudingąsias iškasenas, vandenį ir gruntą deklaracijos KIT708 forma bei pakeistos jos užpildymo taisyklės

Aplinkos ministras ir VMI prie LR FM viršininkė bendru 2020 m. balandžio 16 d. įsakymu Nr. D1-224/VA-31 pakeitė ir išdėstė nauja redakcija Mokesčio už naudingąsias iškasenas, vandenį ir gruntą deklaracijos KIT708 formą ir jos papildomo lapo KIT708P formą, taip pat pakeitė šios formos užpildymo taisykles, kurios papildytos naujai pavadintu priedu „Deklaruojamų gamtos išteklių kodų sąrašas“ • Tiek taisyklių pakeitimai, tiek naujos redakcijos KIT708 forma įsigalios liepos 1 d. bei bus taikoma, apskaičiuojant ir deklaruojant 2020 m. III ketvirčio ir vėlesnių mokestinių laikotarpių mokestį už naudingąsias iškasenas, vandenį ir gruntą.
 

Pinigai už neįvykusias turistines keliones turės būti grąžinti ne vėliau kaip per 2 savaites

Seimas, pakartotinai svarstęs Prezidento vetuotus Turizmo įstatymo ir Civilinio kodekso pakeitimus, priėmė pataisas, pagal kurias kelionių organizatoriai galės siūlyti turistams kuponą, kurio vertė turės būti ne mažesnė nei už neįvykusią kelionę sumokėta pinigų suma, o turistui nepanaudojus kupono per 12 mėnesių, bus privaloma per 14 dienų grąžinti visus turisto sumokėtus pinigus.
 

Pirmasis karantino švelninimo etapas

Vyriausybė 2020 m. balandžio 15 d. nutarimu Nr. 371 sušvelnino kai kurias šiuo metu Lietuvoje galiojančio karantino sąlygas: nuo balandžio 15 d. leista veiklą vykdyti tik ne maisto prekių parduotuvėms, turinčioms atskirą įėjimą iš lauko, ir buitinių bei remonto paslaugų teikėjams, kuriems nustatytas reikalavimas, kad tiesioginis kontaktas su klientu turi būti ne ilgesnis nei 20 minučių • Taip pat leista ūkininkams prekiauti sodinukais, trąšomis ir sėklomis viešose prekybos vietose, naudojant laikinuosius prekybos įrenginius, t. y. lauke laikinai statomus prekystalius, vežimėlius, stalus ir kt. • Be to, leista atvirose erdvėse organizuoti renginius, kuriuos stebėti žiūrovai gali tik neišlipami iš automobilio.
 

Prastovas dėl ekstremalios situacijos ir karantino paskelbusiems darbdaviams – subsidijos

Kai darbdavys paskelbia prastovą dėl ekstremalios situacijos ir karantino, apie tai reikia pranešti Valstybinei darbo inspekcijai, o prastovos metu išlaikantys darbo vietas darbuotojams, gali kreiptis į Užimtumo tarnybą dėl subsidijos gavimo – patirtų darbo užmokesčio už prastovą išlaidų dalis bus kompensuojama • Subsidija bus mokama, kol tęsis ekstremali situacija ir karantinas, tačiau darbdavys turės išlaikyti ne mažiau 50 proc. darbo vietų bent 3 mėnesius po subsidijos darbo užmokesčiui mokėjimo ekstremalios situacijos ir karantino metu.
 
 
Paieška

Straipsnių archyvas
  Balandis     2020  
PrATKPŠS
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930 
Naujienos

Adresas: Palangos g. 2 - 13, Vilnius LT-01117
Tel.: 8-686 09344
Fax.:
El. paštas: redakcija@mzinios.lt
Kontaktai | Reklama