SPECIALIZUOTAS SAVAITRASTIS LIETUVOS MOKESČIŲ MOKĖTOJAMS
„MOKESČIŲ ŽINIŲ“ prenumerata 2023 metams NEBEPRIIMAMA • • • • • Dėkojame savo skaitytojams už daugiau nei 25 metus trūkusį bendravimą ir linkime visiems sėkmingos dabarties ir daug žadančios ateities.
2020 m. kovo 24 d.
Nr. 12 (1143) Rubrikos         
Šiame numeryje  


  Registruotiems vartotojams  

  Naujienlaiškio prenumerata  

Bus taikomos akcizų lengvatos denatūruotam etilo alkoholiui

Muitinės departamento informacija apie nuo akcizų atleidžiamą denatūruotą etilo alkoholį. 
 

Ekstremali situacija ir karantinas neatleidžia verslo subjektų nuo sutartinių prievolių vykdymo

Siekdama išvengti įvairių piktnaudžiavimo atvejų, Ekonomikos ir inovacijų ministerija paaiškino apie sutartinių prievolių vykdymo ir nenugalimos jėgos (force majeure) sąlygų taikymą ekstremalios situacijos ir karantino laikotarpiu.
 

Elektromobilius perkantiems gyventojams – kompensacinės išmokos

Fiziniams asmenims, įsigijusiems naują arba iki 5 metų naudotą elektromobilį, ketinama skirti vienkartines kompensacines išmokas: 2 tūkst. eurų, jei įsigyjamas naudotas, bet ne senesnis kaip 5 metų, elektromobilis arba 4 tūkst. eurų, kai perkamas naujas elektromobilis • Papildomą 1 tūkst. eurų kompensaciją gautų tie, kurie dar ir sunaikins savo taršų M1 klasės automobilį • Tai numatyta Aplinkos ministerijos parengtame tokių išmokų skyrimo iš Klimato kaitos programos tvarkos projekte.
 

Iki liepos 1 d. atidėtas pajamų mokesčio deklaracijos pateikimo terminas

Atsižvelgiant į dėl koronaviruso (COVID-19) grėsmės visoje Lietuvoje paskelbtą karantiną ir įvestą karantino režimą, VMI prie LR FM viršininkė 2020 m. kovo 18 d. įsakymu Nr. VA-24 iki liepos 1 d. nukėlė nuolatinių Lietuvos gyventojų 2019 m. pavyzdinės pajamų mokesčio deklaracijos GPM311 pateikimo ir pajamų mokesčio sumokėjimo terminą • Tai reiškia, kad atidėta ne pradžia, nuo kada bus galima deklaruoti pajamas ir sumokėti gyventojų pajamų mokestį, o pabaigos data.
 

Individualios veiklos per nuolatinę bazę Lietuvoje įregistravimo ir/ar verslo liudijimo išdavimo užsieniečiams ypatumai

Valstybinė mokesčių inspekcija paaiškina teisės aktų taikymą tais atvejais, kai leidimą gyventi Lietuvoje privalantis turėti užsienietis ketina vykdyti individualią veiklą per nuolatinę bazę Lietuvoje ar įsigyti verslo liudijimą.
 

Kada VMI nereikia pranešti apie kasos aparatų nenaudojimą?

Kasos aparatus naudojantys mokesčių mokėtojai, kurie dėl paskelbtos ekstremalios situacijos ar karantino ilgiau nei 10 darbo dienų nenaudos kasos aparatų, neprivalo pranešti mokesčių administratoriui apie laikiną kasos aparatų nenaudojimą.
 

Kas turi gauti nedarbingumą ir ligos išmoką, paskelbus ekstremalią situaciją ar karantiną? (I dalis)

Nuo kovo 19 d. nedarbingumo pažymėjimus ir ligos išmokas iš „Sodros“ gali gauti daugiau asmenų bei ilgiau – tol, kol tęsiasi ekstremali padėtis arba karantinas • „Sodros" paaiškinimai gyventojams apie nedarbingumą ir ligos išmoką dėl COVID-19.
 

Kas turi gauti nedarbingumą ir ligos išmoką, paskelbus ekstremalią situaciją ar karantiną? (II dalis)

Sveikatos apsaugos bei socialinės apsaugos ir darbo ministrai 2020 m. kovo 19 d. bendru įsakymu Nr. V-445/A1-241 patvirtino naujos redakcijos Elektroninių nedarbingumo pažymėjimų ir elektroninių nėštumo bei gimdymo atostogų pažymėjimų išdavimo valstybės lygio ekstremaliosios situacijos ar karantino visos Lietuvos mastu dėl COVID-19 ligos (koronaviruso infekcijos) plitimo grėsmės laikotarpiu laikinosios tvarkos aprašą.
 

Koronaviruso infekcijos plitimui suvaldyti – naujos priemonės

Plintant koronaviruso infekcijai, sveikatos apsaugos ministras, valstybės lygio ekstremaliosios situacijos operacijų vadovas kovo 23 d. priėmė 4 sprendimus, kuriais pakeistas koronaviruso infekcijos atvejo apibrėžimas, nustatant, kad dėl galimos infekcijos bus tiriami visi medikai bei vyresni nei 65 metai amžiaus žmonės, kuriems pasireiškia ūmios kvėpavimo takų infekcijos simptomai, gyventojams rekomenduota viešose vietose dėvėti kaukes ir vienkartines pirštines, taip pat sugriežtinta prekybos vietų darbo tvarka ir higienos reikalavimai bei nustatyta priverstinė grįžusiųjų iš užsienio izoliacija.
 

Mokesčių administravimo įstatymo pakeitimas

Kovo 19 d. įsigaliojo Mokesčių administravimo įstatymo (MAĮ) pakeitimas, kuriuo panaikintas apribojimas (panaikinant MAĮ 88 str. 8 dalį) atidėti arba išdėstyti išskaičiuoto gyventojų pajamų mokesčio mokestinės nepriemokos sumokėjimą.
 

Mokesčių deklaravimo ir sumokėjimo kalendorius

Mokesčių, kuriuos reikia deklaruoti ir sumokėti iki kovo 31 d., kalendorius.
 

Nukentėjusių nuo COVID-19 sąraše – 32 tūkst. verslininkų

VMI paskelbė 32 tūkst. tiesiogiai nuo COVID-19 nukentėjusius mokesčių mokėtojus, kuriems bus taikomos pagalbos priemonės – nevykdomas deklaruotų mokesčių išieškojimas, taikomas atleidimas nuo delspinigių, o sudarius mokestinės paskolos sutartį, neskaičiuojamos palūkanos • Šiems mokėtojams bus taikomos ir analogiškos „Sodros“ įmokų mokėjimą palengvinančios priemonės.
 

Nustatytos naujos valstybės rinkliavos

Vyriausybė 2020 m. kovo 18 d. nutarimu Nr. 228 pakeitė Konkrečių valstybės rinkliavos dydžių sąrašą, kuriame nustatyta nauja 190 Eur valstybės rinkliava už Lietuvos Respublikos paso išdavimą skubos tvarka tą pačią darbo dieną, t. y. per kelias valandas, taip pat 22 Eur už prašymo leisti pakeisti darbdavį arba darbo funkciją pas tą patį darbdavį nagrinėjimą ir sprendimo priėmimą bei 56 Eur už prašymo įtraukti į patvirtintų įmonių sąrašą nagrinėjimą ir sprendimo priėmimą.
 

Pagalba dirbantiems savarankiškai – dėl karantino jie gaus 257 Eur išmoką kas mėnesį

Dėl paskelbto karantino negalintiems vykdyti veiklos savarankiškai dirbantiems asmenims bus mokama 257 Eur dydžio išmoka už mėnesį • Išmoką gaus visi savarankiškai dirbantys asmenys, kurie faktiškai vykdo veiklą, nedirba pagal darbo sutartį ir neturi darbo santykiams prilygintų teisinių santykių bei kas mėnesį „Sodrai“ moka privalomojo sveikatos draudimo įmokas ir neturi socialinio draudimo įmokų įsiskolinimų • Dėl tokios išmokos reikės kreiptis į Užimtumo tarnybą nuo balandžio 5 d. • „Sodros" paaiškinimai dėl privalomojo sveikatos draudimo įmokų mokėjimo, pranešimų teikimo ir kt.
 

Patvirtintas 93 įmonių sąrašas, kurias karantino laikotarpiu VDI tikrins nuotoliniu būdu

Vyriausiasis valstybinis darbo inspektorius 2020 m. kovo 23 d. įsakymu Nr. EV-80 patvirtino Įmonių, darbuotojų saugos ir sveikatos bei darbo teisės klausimais inspektuojamų nuotoliniu būdu karantino Lietuvos Respublikos teritorijoje laikotarpiu, sąrašą, į kurį įtrauktos 93 įmonės • Šios įmonės iki balandžio 20 d. turės Valstybinei darbo inspekcijai per Elektroninių paslaugų darbdaviams sistemą (EPDS) pateikti informaciją apie darbuotojų darbo sąlygų atitiktį darbuotojų saugos ir sveikatos ir/ar darbo teisės aktų reikalavimams, elektroniniu būdu atsakant į atitinkamo kontrolinio klausimyno ar anketos klausimus.
 

Prastova karantino metu ir parama darbdaviams darbo vietų išsaugojimui

Kovo 19 d. įsigaliojo Darbo kodekso pakeitimai, kuriais įtvirtinta darbdavio prievolė pasiūlyti darbuotojui dirbti nuotoliniu būdu, esant ekstremaliai situacijai arba karantinui, ir galimybė nušalinti darbuotoją nuo darbo, taip pat naujas prastovos skelbimo pagrindas – Vyriausybei paskelbus ekstremaliąją situaciją ar karantiną ir darbdaviui dėl to negalint suteikti darbuotojui darbo sutartyje sulygto darbo, o Užimtumo įstatymo pakeitimuose – subsidijos darbo užmokesčiui, kurios bus skiriamos iš Užimtumo tarnybos darbdaviams tokios prastovos atveju išlaikantiems darbo vietas • „Sodros" paaiškinimai, turintiems samdomų darbuotojų dėl pranešimų (NP-SD, 12-SD) pildymo ir teikimo ir kt.
 

Šiemet dešimtokai egzaminų nelaikys

Šiemet dešimtokai egzaminų nelaikys Švietimo, mokslo ir sporto ministerija pranešė, kad šiais mokslo metais nevyks nei pagrindinio ugdymo pasiekimų patikrinimas dešimtokams, nei ketvirtokų ir aštuntokų pasiekimų patikrinimai, o dėl abiturientų brandos egzaminų laikymo – svarstomi keli variantai.
 

Vairuotojų darbas karantino metu

Valstybinės darbo inspekcijos paaiškinimas.
 
 
Paieška

Straipsnių archyvas
  Kovas     2020  
PrATKPŠS
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031 
Naujienos

Adresas: Palangos g. 2 - 13, Vilnius LT-01117
Tel.: 8-686 09344
Fax.:
El. paštas: redakcija@mzinios.lt
Kontaktai | Reklama