SPECIALIZUOTAS SAVAITRASTIS LIETUVOS MOKESČIŲ MOKĖTOJAMS
„MOKESČIŲ ŽINIŲ“ prenumerata 2023 metams NEBEPRIIMAMA • • • • • Dėkojame savo skaitytojams už daugiau nei 25 metus trūkusį bendravimą ir linkime visiems sėkmingos dabarties ir daug žadančios ateities.
2020 m. kovo 17 d.
Nr. 11 (1142) Rubrikos         
Šiame numeryje  


  Registruotiems vartotojams  

  Naujienlaiškio prenumerata  

Darbo santykiai ekstremaliomis sąlygomis bus reguliuojami lanksčiau

Seimas ypatingos skubos tvarka priėmė Darbo kodekso, Užimtumo bei Garantijų darbuotojams jų darbdaviui tapus nemokiam ir ilgalaikio darbo išmokų įstatymų pakeitimus, kuriais bus lanksčiau reguliuojami darbo teisiniai santykiai esant valstybės lygio ekstremaliajai situacijai ar karantinui.
 

Darbo stažas ilgalaikio darbo išmokai gauti skaičiuojamas paprasčiau

Vyriausybei 2020 m. kovo 10 d. nutarimu Nr. 212 pakeitus Ilgalaikio darbo išmokų fondo nuostatus, atleidus ilgai dirbusį darbuotoją, jo nepertraukiamas darbo stažas ilgalaikio darbo išmokai gauti skaičiuojamas pagal dokumentus, įrodančius asmens darbo santykių tęstinumą, t. y. jo nebereikia vertinti pagal anksčiau galiojusius teisės aktus (Darbo sutarties įstatymą ar Darbo kodeksą).
 

Dėl koronavisuso – Lietuvoje paskebtas karantinas

Dėl koronaviruso (COVID-19) plitimo grėsmės Vyriausybė 2020 m. kovo 14 d. nutarimu Nr. 207 visoje Lietuvos Respublikos teritorijoje paskelbė karantiną, kurio trukmė – nuo kovo 16 d. 00 val. iki kovo 30 d. 24 val. • Tai reiškia, kad įsigaliojo tvarka, kurios privaloma laikytis visiems Lietuvos gyventojams, įstaigoms.
 

Dviems mėnesiams VMI nukelia pajamų deklaravimo terminą

Valstybinė mokesčių inspekcija (VMI) pranešė, kad atsižvelgiant į susidariusią situaciją dėl koronaviruso (COVID-19), iki liepos 1 d. nukeliamas gyventojų pajamų mokesčio deklaravimo ir sumokėjimo terminas (vietoje gegužės 4 d.) • Dėl to ilgiau, t. y. iki liepos 1 d., bus galima teikti ir prašymus skirti pajamų mokesčio dalį organizacijoms, politinėms partijoms bei profsąjungoms.
 

Gyventojų pajamų mokesčio skolą bus galima atidėti

Seimas priėmė Dėl Mokesčių administravimo įstatymo pataisą, kuria panaikintas apribojimas atidėti arba išdėstyti gyventojų pajamų mokesčio mokestinės nepriemokos sumokėjimą • Šis pakeitimas suteiks galimybę laikinų finansinių sunkumų dėl COVID-19 turinčioms įmonėms (pajamų mokestį išskaičiuojančiam asmeniui) gyventojų pajamų mokesčio mokestinę nepriemoką sumokėti vėliau, sudarant su VMI Mokestinės paskolos sutartį ir gyventojų pajamų mokesčio skolą (mokestinę nepriemoką) atidėti arba išdėstyti dalimis bei ją mokėti sutartu grafiku.
 

Karantino metu – galimybė atidėti mokėjimus už elektrą ir dujas

Siekiant padėti įveikti kylančius iššūkius, karantino laikotarpiu su finansiniais sunkumais susiduriantiems gyventojams, o atskirais atvejais ir verslui, galima atidėti atsiskaitymus už elektros energiją ir dujas • Tai pranešė Energetikos ministerija.
 

Keičiama ligos išmokų mokėjimo tvarka

Seimas, atsižvelgdamas į ekstremalią situaciją dėl koronaviruso, ypatingos skubos tvarka priėmė Ligos ir motinystės socialinio draudimo įstatymo pakeitimus, kuriais patikslintas ligos išmokų mokėjimas, kai Vyriausybė paskelbia valstybės lygio ekstremaliąją situaciją ar karantiną arba švietimo įstaigose nustatomas infekcijos plitimą ribojantis režimas.
 

Mokesčių deklaravimo ir sumokėjimo kalendorius

Mokesčių, kuriuos reikia deklaruoti ir sumokėti iki kovo 25 d., kalendorius.
 

Muitinė apie mokestinės nepriemokos išieškojimą ir/ar mokėjimo atidėjimą arba išdėstymą

Lietuvos muitinės informacija dėl mokestinės nepriemokos išieškojimo ir/ar mokėjimo atidėjimo arba išdėstymo.
 

Nedarbingumo pažymėjimai ir ligos išmoka paskelbus karantiną

Dėl koronaviruso (COVID-19) plitimo grėsmės paskelbus karantiną, „Sodra“ paaiškina gyventojams (apdraustiesiems) apie ligos išmokas, o draudėjams (darbdaviams) – apie NP-SD2 formos pildymo tvarką.
 

Parama buitinių nuotekų valymo įrenginių bandomiesiems projektams

Kaimo vietovėse, kuriose nėra galimybės prisijungti prie centralizuotų nuotekų tvarkymo tinklų, bus teikiama finansinė parama • Balandžio 1 d. startuos nauja bandomoji buitinių nuotekų tvarkymo kaimo gyvenamosiose vietovėse priemonė, kurią įgyvendinant, bus siekiama išbandyti naują/alternatyvų buitinių nuotekų tvarkymo sistemų įrengimo modelį kaimuose, kuriuose gyventojų skaičius yra ne daugiau kaip 6 tūkst., ir kur nėra galimybės prisijungti prie centralizuotos nuotekų tvarkymo sistemos • Parama, kurios įgyvendinimui skiriama 120 tūkst. eurų, bus teikiama savivaldybių administracijoms.
 

Patvirtintos saviizoliacijos namuose taisyklės

Siekiant suvaldyti naujojo koronaviruso (Covid-19) grėsmes, sveikatos apsaugos ministras 2020 m. kovo 12 d. įsakymu Nr. V-352 patvirtino Asmenų, sergančių COVID-19 liga (koronaviruso infekcija), asmenų, įtariamų, kad serga COVID-19 liga (koronaviruso infekcija), ar turėjusių sąlytį su sergančiuoju COVID-19 liga (koronaviruso infekcija), izoliavimo namuose ar kitoje gyvenamojoje vietoje taisykles • Šiose taisyklėse, be kita ko, nustatyta, kaip turi save izoliuoti namuose koronavirusu sergantys, įtariami, kad serga, ir galimai sąlytį su sergančiuoju turėję asmenys.
 

Šalies ekonomikos gelbėjimui – 5 mlrd. eurų

Vyriausybė paskelbė ekonomikos skatinimo ir finansinių priemonių planą koronaviruso (COVID-19) sukeltai ekonominei krizei įveikti • Visų priemonių įgyvendinimui planuojama skirti 10 proc. nuo šalies bendro vidaus produkto (BVP) – tai sudarys 5 mlrd. eurų • Šie pinigai bus skirti gyventojų sveikatos saugumo užtikrinimui, pagalbai smulkiam ir vidutiniam verslui, darbuotojų užimtumo ir ekonomikos skatinimui.
 

VMI informacija verslui dėl koronaviruso

Dėl koronaviruso (COVID-19) Valstybinė mokesčių inspekcija (VMI) pateikia galimus sprendimus, kurie padėtų sumažinti mokestinę naštą ar mokesčių mokėjimus nukelti tolimesniam laikotarpiui.
 

VMI ir „Sodros“ pagalba verslui, nukentėjusiam nuo COVID-19

Siekiant suteikti pagalbą  mokesčių mokėtojams, kurie susidūrė su neigiamu poveikiu dėl COVID-19 plitimo, Valstybinė mokesčių inspekcija kartu su „Sodra“ priėmė mokesčių ir valstybinio socialinio draudimo įmokų mokėjimą lengvinančias nuostatas.
 
 
Paieška

Straipsnių archyvas
  Kovas     2020  
PrATKPŠS
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031 
Naujienos

Adresas: Palangos g. 2 - 13, Vilnius LT-01117
Tel.: 8-686 09344
Fax.:
El. paštas: redakcija@mzinios.lt
Kontaktai | Reklama