SPECIALIZUOTAS SAVAITRASTIS LIETUVOS MOKESČIŲ MOKĖTOJAMS
„MOKESČIŲ ŽINIŲ“ prenumerata 2023 metams NEBEPRIIMAMA • • • • • Dėkojame savo skaitytojams už daugiau nei 25 metus trūkusį bendravimą ir linkime visiems sėkmingos dabarties ir daug žadančios ateities.
2020 m. kovo 10 d.
Nr. 10 (1141) Rubrikos         
Šiame numeryje  


  Registruotiems vartotojams  

  Naujienlaiškio prenumerata  

Dėl koronaviruso grėsmės savivaldybės skelbia gripo epidemiją

Sveikatos apsaugos ministro, valstybės lygio ekstremaliosios situacijos valstybės operacijų vadovo 2020 m. kovo 4 d. sprendimu Nr. V-285 dėl COVID-19 viruso plitimo prevencijos visoms šalies savivaldybėms nurodyta paskelbti gripo epidemijas • Paskelbus gripo epidemiją, šeimos gydytojai gali greičiau, nuotoliniu būdu, pacientams išduoti nedarbingumo pažymėjimus, savivaldybės, esant reikalui, gali lengviau riboti ugdymo įstaigų darbą, taikyti kitas infekcijos prevencijos priemones.
 

Gyventojai gali pasitikrinti, kokią pensiją užsidirbo per metus

„Sodra“ asmeninėse gyventojų paskyrose www.sodra.lt/gyventojui atnaujino informaciją apie pernai įgytą pensijų socialinio draudimo stažą ir apskaitos vienetus (taškus), todėl dirbantys gyventojai gali matyti, kiek turėjo įgiję stažo ir taškų pasibaigus 2019-iesiems.
 

Kaip gyventojų pajamų mokesčiu apmokestinimi azartinių lošimų laimėjimai ir dovanos?

Kas yra azartinių lošimų laimėjimai, dovanos, kaip gyventojų pajamų mokesčiu apmokestinami azartinių lošimų laimėjimai ir kokiais tarifais, kokios dovanos apmokestinamos/neapmokestinamos gyventojų pajamų mokesčiu ir kokie taikomi tarifai 2019 ir vėlesniais metais? • Tai paaiškina Valstybinė mokesčių inspekcija atnaujintame leidinyje „Prizų, laimėjimų ir dovanų apmokestinimas pajamų mokesčiu".
 

Komandiruočių dienpinigiai

Valstybinė mokesčių inspekcija atnaujino leidinį „Komandiruočių sąnaudos ir komandiruočių kompensacijų dydžiai, neapmokestinami gyventojų pajamų mokesčiu“, kuriame klausimų-atsakymų forma paaiškinta dienpinigių skaičiavimo ir apmokestinimo, vykstant į komandiruotes užsienyje ir Lietuvoje, taip pat iš užsienio į Lietuvą, tvarka.
 

Komandiruočių išlaidų kompensacijų (ne)apmokestinimas gyventojų pajamų mokesčiu

Valstybinė mokesčių inspekcija atnaujino leidinį „Komandiruočių sąnaudos ir komandiruočių kompensacijų dydžiai, neapmokestinami gyventojų pajamų mokesčiu“, kuriame paaiškinta komandiruočių išlaidų kompensacijų apmokestinimo/neapmokestinimo gyventojų pajamų mokesčiu tvarka.
 

Kompensacijos už kilnojamąjį, susijusį su kelionėmis, važiavimu ar lauko sąlygomis darbą

Padidėjusių išlaidų kompensacijų, mokamų vietoje komandiruočių kompensacijų darbuotojams, kurių darbas yra atliekamas kelionėje, lauko sąlygomis, susijęs su važiavimais arba yra kilnojamojo pobūdžio, mokėjimo tvarka.
 

Koronavirusas, darbas ir šeima

Socialinės apsaugos ir darbo ministerija, atsižvelgdama į gyventojams kylančius klausimus apie koronaviruso (COVID-19) plitimo grėsmę (Vyriausybė dėl to yra paskelbusi valstybės lygio ekstremalią situaciją visoje šalyje), pateikia atsakymus į dažniausiai užduodamus klausimus, susijusius su šiuo virusu ir darbo santykiais, ligos išmokomis, šeima.
 

Koronavirusas: ką reikia žinoti

Valstybės ekstremaliųjų situacijų operacijų centro vadovo sprendimu nuo kovo 10 d. išplėstas koronaviruso paveiktų šalių sąrašas, dėl koronaviruso bus tiriama daugiau žmonių, sveikiems ir neturėjusiems sąlyčio su sergančiuoju koronaviruso liga žmonėms izoliacijai namuose nebebus išduodami nedarbingumo pažymėjimai, o darbdaviams rekomenduojama organizuoti veiklas nuotoliniu būdu.
 

Mokesčių deklaravimo ir sumokėjimo kalendorius

Mokesčių, kuriuos reikia deklaruoti ir sumokėti iki kovo 16 d., kalendorius.
 

Nauja prašymo įregistruoti/išregistruoti žymą, kad juridinis asmuo yra nevyriausybinė organizacija, forma

Registrų centro generalinis direktorius 2020 m. kovo 3 d. įsakymu Nr. VE-173(1.3 E) patvirtino naują Prašymo įregistruoti ar išregistruoti žymą, kad juridinis asmuo yra nevyriausybinė organizacija, formą (JAR-NVO) • Šią formą juridiniai asmenys Juridinių asmenų registro tvarkytojui (Registrų centrui) gali teikti prašant ne tik įregistruoti žymą, kad juridinis asmuo yra nevyriausybinė organizacija, bet ir išregistruoti šią žymą.
 

Nemokumo administratorių bazinio atlygio skaičiuoklė

Audito, apskaitos, turto vertinimo ir nemokumo valdymo tarnyba, remiantis Vyriausybės 2019 12 18 nutarimu Nr. 1299 nustatytu nemokumo administratorių bazinio atlygio algoritmu, parengė nemokumo administratorių bazinio atlygio skaičiuoklę.
 

Pakeista gautos/suteiktos paramos deklaravimo tvarka (I dalis)

Atsižvelgus į 2020 m. gegužės 1 d. įsigaliosiančių naujos redakcijos Loterijų įstatymo bei Labdaros ir paramos įstatymo Nr. I-172 1 straipsnio pakeitimo įstatymo nuostatas, VMI prie LR FM viršininkė 2020 m.  kovo 3 d. priėmė 3 įsakymus, kuriais pakeisti ankstesni įsakymai, susiję su gautos/suteiktos paramos deklaravimu.
 

Pakeista gautos/suteiktos paramos deklaravimo tvarka (II dalis)

Labdaros ir paramos įstatymo įgyvendinimą reglamentuojančių dviejų aprašų pakeitimai.
 

Pasikeitė Registrų centro nekilnojamojo turto ir žemės mokesčių mokėtojų skundų nagrinėjimo tvarka

Registrų centro direktorius 2020 m. kovo 2 d. įsakymu Nr. VE-165 (1.3 E) pakeitė Nekilnojamojo turto ir žemės mokesčių mokėtojų skundų ir prašymų nagrinėjimo taisykles • Pakeitimais, įsigaliojusiais kovo 4 d., patikslinta sąvoka „skundas“, skundų nagrinėjimo ir sprendimų priėmimo bei apskundimo tvarka, taip pat papildytos nuostatos dėl Registrų centro Nekilnojamojo turto ir žemės mokesčių mokėtojų prašymų nagrinėjimo komisijos sudarymo.
 

Paskirtas gydymas nuotoliniu būdu gali būti pratęstas daugiau nei kartą

Pacientų vartojami vaistai, medicinos pagalbos priemonės, įskaitant ir kompensuojamąsias, gali būti pratęsiami be apsilankymo pas šeimos gydytoją • Tai reiškia, kad reikalingą gydymą skirti, jį koreguoti, taip pat, pavyzdžiui, paaiškinti tyrimų rezultatus medikai nuotoliniu būdu gali kiekvieną kartą esant poreikiui, o ne kas antrą, kaip anksčiau • Tai įtvirtina sveikatos apsaugos ministro 2020 m. vasario 27 d. įsakymu Nr. V-236 pakeistas Pirminės ambulatorinės asmens sveikatos priežiūros paslaugų teikimo organizavimo ir šių paslaugų išlaidų apmokėjimo tvarkos aprašas, kurio 25 punktas pripažintas netekusiu galios.
 

Patvirtinta prekybos turgavietėse apskaitos žurnalų išdavimo tvarka

Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (VMVT) direktorius 2020 m. vasario 28 d. įsakymu Nr. B1-156 patvirtino Turgavietėse parduodamų žemės ūkio ir maisto produktų (mėsos ir mėsos produktų, paukštienos ir paukštienos produktų, obuolių, braškių, bulvių, pomidorų, agurkų) apskaitos žurnalo išdavimo ir registravimo tvarkos aprašą • Apskaitos žurnalus, kuriuos išduoda VMVT departamentai, privalo turėti ir pildyti visi turgavietės prekiautojai, prekiaujantys šviežia mėsa, mėsos gaminiais, paukštiena, paukštienos gaminiais, obuoliais, braškėmis, pomidorais, agurkais, bulvėmis, taip pat ir tie, kurie naudoja kasos aparatus, išskyrus tik savos gamybos produkcija (ne mėsa) prekiaujančius asmenis.
 

Prizų, laimėjimų bei dovanų deklaravimas ir pajamų mokesčio sumokėjimas

Kas ir kada turi sumokėti pajamų mokestį nuo prizų, laimėjimų, dovanų bei kam privaloma deklaruoti prizus, laimėjimus, dovanas, taip pat kokiais atvejais gyventojui, teikiant 2019 m. ar vėlesnių metų metinę pajamų mokesčio deklaraciją, reikės sumokėti joje perskaičiuotą pajamų mokestį nuo gautų prizų, laimėjimų, dovanų sumos? • Atsakymus į šiuos ir kitus klausimus galima rasti Valstybinės mokesčių inspekcijos atnaujintame leidinyje „Prizų, laimėjimų ir dovanų apmokestinimas pajamų mokesčiu“.
 

Prizų, laimėjimų ir loterijų laimėjimų apmokestinimas gyventojų pajamų mokesčiu

Kas yra prizai, laimėjimai ir loterijų laimėjimai, kokie apmokestinami/neapmokestinami prizai, laimėjimai ir loterijų laimėjimai gyventojų pajamų mokesčiu, kokie pajamų mokesčio tarifai yra taikomi, apmokestinant 2019 m., 2020 m. ir vėlesniais metais gautus prizus, laimėjimus ir loterijų laimėjimus? • Tai paaiškinta Valstybinės mokesčių inspekcijos atnaujintame leidinyje „Prizų, laimėjimų ir dovanų apmokestinimas pajamų mokesčiu“.
 

Registrų centro šaukimo dėl administracinio nusižengimo protokolo surašymo nauja forma

Registrų centro generalinis direktorius 2020 m. vasario 28 d. įsakymu Nr. VE-155 (1.3 E) patvirtino naujos redakcijos Šaukimo dėl administracinio nusižengimo protokolo surašymo formą • Ši forma naudojama tiriant administracinius nusižengimus, nurodytus Administracinių nusižengimų kodekso 223 str. 2 dalyje, t. y. kai įmonės nevykdo pareigos Juridinių asmenų registro tvarkytojui pateikti finansinės atskaitomybės dokumentus.
 
 
Paieška

Straipsnių archyvas
  Kovas     2020  
PrATKPŠS
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031 
Naujienos

Adresas: Palangos g. 2 - 13, Vilnius LT-01117
Tel.: 8-686 09344
Fax.:
El. paštas: redakcija@mzinios.lt
Kontaktai | Reklama