SPECIALIZUOTAS SAVAITRASTIS LIETUVOS MOKESČIŲ MOKĖTOJAMS
„MOKESČIŲ ŽINIŲ“ prenumerata 2023 metams NEBEPRIIMAMA • • • • • Dėkojame savo skaitytojams už daugiau nei 25 metus trūkusį bendravimą ir linkime visiems sėkmingos dabarties ir daug žadančios ateities.
2020 m. kovo 3 d.
Nr. 9 (1140) Rubrikos         
Šiame numeryje  


  Registruotiems vartotojams  

  Naujienlaiškio prenumerata  

Buhalteriams, vyr. buhalteriams ir finansininkams – mokymai

Norintiems tapti tarptautinio lygio specialistu ir patvirtinti savo kompetenciją europietišku diplomu – mokymų programa „Buhalteris profesionalas“.
 

Grįžusiems iš koronaviruso zonų – nedarbingumo pažymėjimas nuotoliniu būdu

Iš koronaviruso paveiktų teritorijų grįžusiems ar sąlytį su tikėtinu ar patvirtintu COVID-19 atveju turėjusiems žmonėms saviivzoliacijos laikotarpiui, 14 kalendorinių dienų nuotoliniu būdu išduodamas nedarbingumo pažymėjimas.
 

Įvykių darbe, dirbant nuotolinį darbą, tyrimas

Valstybinės darbo inspekcijos paaiškinimas apie įvykių darbe, dirbant nuotolinį darbą, tyrimą.
 

Nekilnojamojo turto nuomos pajamų, gautų 2019 metais, apmokestinimas

Valstybinė mokesčių inspekcija paaiškina, kaip apmokestinamos 2019 metais gautos nekilnojamojo turto nuomos pajamos, kas turi išskaičiuoti ir sumokėti gyventojų pajamų mokestį, taip pat nekilnojamojo turto nuomos pajamų ir išskaičiuoto pajamų mokesčio deklaravimo tvarką.
 

Nekilnojamojo turto pardavimo (ar kitokio perleidimo) pajamų, gautų 2019 metais, apskaičiavimas, deklaravimas ir pajamų mokesčio sumokėjimas

Valstybinė mokesčių inspekcija paaiškina apie nekilnojamojo turto pardavimo (ar kitokio perleidimo) pajamų, gyventojų gautų 2019 metais, apskaičiavimą, deklaravimą ir gyventojų pajamų mokesčio sumokėjimą.
 

Nenuolatinių Lietuvos gyventojų 2019 metais Lietuvoje gautų pajamų deklaravimas

Valstybinės mokesčių inspekcijos paaiškinimas apie nenuolatinių Lietuvos gyventojų 2019 metais Lietuvoje gautų pajamų deklaravimą.
 

Siūloma griežtinti kompensacijų mokėjimo už kilnojamąjį darbą tvarką

Trišalė taryba pritarė, kad reikia griežtinti kompensacijų už kilnojamojo pobūdžio/lauko sąlygomis darbus mokėjimo sąlygas, nes tokių išmokų per pastaruosius metus ne tik nuolat didėja, bet jomis ir piktnaudžiaujama, išmokant, pvz., finansininkams, sekretorėms.
 

Siūlomos naujovės dėl II pakopoje sukauptų pensijų išmokėjimo

Vyriausybė pateikė Seimui svarstyti Pensijų kaupimo įstatymo pakeitimus, kuriais numatyta reglamentuoti nuo šių metų liepos 1 d. pensijų anuitetų mokėtojo vykdysiančios „Sodros“ funkcijas ir atsakomybę, nepriklausomo pensijų anuitetų mokėtojo valdančiojo komiteto formavimą, pensijų anuitetų gavėjų turto valdyseną, privačiai sukauptos pensijos išmokėjimo ir kitus klausimus.
 

Skatinant gyventojus nuolatos mokytis, siūloma išplėsti pajamų mokesčio lengvatos taikymą

Nuo kitų metų pasinaudoti gyventojų pajamų mokesčio lengvata, susigrąžinant dalį sumokėto pajamų mokesčio ar susimažinant mokėtiną pajamų mokestį, galėtų visi besimokantys aukštosiose ar profesinėse mokyklose, neatsižvelgiant į tai, kelintas atitinkamas aukštasis išsilavinimas įgyjamas ar suteikiama atitinkama kvalifikacija • Tokį pasiūlymą inicijavo Finansų ministerija, parengusi Gyventojų pajamų mokesčio įstatymo 21 straipsnio pakeitimo projektą.
 

Studentai gautų nedarbo išmoką, o vyresni nei 45 metų – subsidijas ir paramą darbo vietos steigimui

Vyriausybė pateikė Seimui svarstyti Užimtumo įstatymo pakeitimus, kuriais siūloma iki 6 mėnesių mokėti subsidijas darbdaviams, įdarbinantiems vyresnius nei 45 metų amžiaus bedarbius, arba teikti vienkartinę 18,8 tūkst. eurų paramą tokio amžiaus asmeniui, jeigu jis pirmą kartą steigia sau darbo vietą labai mažoje įmonėje • Taip pat numatyta netekusiems darbo studentams mokėti nedarbo draudimo išmoką.
 

Vidutinė cigarečių kaina mažmeninėje rinkoje padidėjo 19 euro centų

Finansų ministras 2020 m. vasario 26 d. įsakymu Nr. 1K-52 patvirtino nuo kovo 1 d. galiojančią vidutinę svertinę mažmeninę cigarečių pardavimo kainą – 3,57 euro už 20 cigarečių, kuri, lyginant su anksčiau patvirtinta (galiojusia iki vasario 29 d.) 3,38 euro kaina, padidėjo 19 euro centų.
 
 
Paieška

Straipsnių archyvas
  Kovas     2020  
PrATKPŠS
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031 
Naujienos

Adresas: Palangos g. 2 - 13, Vilnius LT-01117
Tel.: 8-686 09344
Fax.:
El. paštas: redakcija@mzinios.lt
Kontaktai | Reklama