SPECIALIZUOTAS SAVAITRASTIS LIETUVOS MOKESČIŲ MOKĖTOJAMS
„MOKESČIŲ ŽINIŲ“ prenumerata 2023 metams NEBEPRIIMAMA • • • • • Dėkojame savo skaitytojams už daugiau nei 25 metus trūkusį bendravimą ir linkime visiems sėkmingos dabarties ir daug žadančios ateities.
2020 m. vasario 25 d.
Nr. 8 (1139) Rubrikos         
Šiame numeryje  


  Registruotiems vartotojams  

  Naujienlaiškio prenumerata  

Buhalteriams, vyr. buhalteriams ir finansininkams – mokymai

Siekiantiems tapti tarptautinio lygio specialistu ir patvirtinti savo kompetenciją europietišku diplomu – mokymų programa „Buhalteris profesionalas“.
 

Įmonių vadovai iš Registrų centro sulaukė priminimų apie pareigą pateikti finansines ataskaitas

Registrų centras šiemet pirmą kartą išsiuntė juridinių asmenų vadovams priminimus apie pareigą pateikti finansinės atskaitomybės dokumentus už 2019 metus, nelaukiant jų pateikimo termino pabaigos • Vadovams elektroninio pašto adresais išsiųstuose priminimuose taip pat pateikta glausta informacija apie finansinių ataskaitų pateikimo procesą ir tvarką, nurodyti konsultacinės pagalbos kontaktai.
 

Kam negalima didinti dienpinigių normos?

Valstybinė mokesčių inspekcija priminė, kam negalima didinti dienpinigių normos.
 

Keičiasi turgavietėse parduodamų žemės ūkio ir maisto produktų apskaita

Žemės ūkio ministras 2020 m. vasario 20 d. įsakymu Nr. 3D-115 pakeitė Prekybos žemės ūkio ir maisto produktais turgavietėse darbo taisykles • Pakeitimais, įsigaliosiančiais kovo 2 d., sumažintas pildomų formų skaičius, panaikinant visus 3 taisyklių priedus, ir patvirtinta viena apskaitos žurnalo, į kurį įtraukti visi turgavietėse parduodamų maisto produktų (mėsa, paukštiena ir jų produktai, obuoliai, braškės, bulvės, pomidorai, agurkai), forma • Taip pat atsisakyta anksčiau taisyklėse numatytų duomenų teikimo išimčių, nustatant, kad naująją apskaitos žurnalo formą privalo pildyti visi turgavietės prekiautojai, įskaitant ir tuos, kurie naudoja kasos aparatus • Tiesa, viena išimtis vis tik nustatyta – žurnalo pildyti nereikės parduodantiems savo ūkyje išaugintus žemės ūkio produktus ar iš jų pagamintus maisto produktus, išskyrus prekiaujančius sava mėsa asmenis.
 

Mokesčių deklaravimo ir sumokėjimo kalendorius

Mokesčių, kuriuos reikia deklaruoti ir sumokėti iki kovo 2 d., kalendorius.
 

Nedarbo socialinio draudimo ir dalinio darbo išmokų nuostatų pakeitimai

Vyriausybė vasario 19 d. nutarimu Nr. 139 pakeitė Nedarbo socialinio draudimo išmokų nuostatus ir Dalinio darbo išmokų nuostatus • Pakeitimai šiuose nuostatuose atlikti, atsižvelgiant į sausio 1 d. įsigaliojusio Nedarbo socialinio draudimo įstatymo pakeitimus ir praktikoje kylančius klausimus dėl nedarbo draudimo ir dalinio darbo išmokų skyrimo bei mokėjimo.
 

Nevyriausybinių organizacijų veiklą reglamentuos naujos redakcijos įstatymas

Kovo 1 d. įsigalios naujos redakcijos Nevyriausybinių organizacijų plėtros įstatymas, kuriame patikslinta nevyriausybinės organizacijos sąvoka, taip pat kurie juridiniai asmenys nelaikomi nevyriausybinėmis organizacijomis, įtvirtinta nevyriausybinių organizacijų teisė gauti finansavimą iš valstybės ar savivaldybių biudžetų, nustatant ir atsiskaitymo už gautą finansavimą tvarką, galimybė Registrų centre įregistruoti nevyriausybinės organizacijos statusą bei sudarytos sąlygos įkurti Nevyriausybinių organizacijų fondą.
 

Norintys pasinaudoti gyventojų pajamų mokesčio lengvatomis, turi deklaruoti 2019 metais gautas pajamas

Valstybinė mokesčių inspekcija paaiškino, kaip ir kada nuolatiniai Lietuvos gyventojai gali pasinaudoti Gyventojų pajamų mokesčio įstatymo 21 str. nustatytomis pajamų mokesčio lengvatomis (mokėjus gyvybės draudimo įmokas, pensijų įmokas į II ir III pakopos pensijų fondus, įmokas už profesinį mokymą ar studijas, palūkanas už iki 2008 12 31 gautą kreditą gyvenamajam būstui statyti ar įsigyti, taip pat už būsto ar automobilio remonto, auklės paslaugas) ir susigrąžinti dalį pajamų mokesčio, išskaičiuoto (sumokėto) nuo 2019 m. mokestiniu laikotarpiu (kalendoriniais metais) gautų pajamų, arba sumažinti mokėtiną pajamų mokestį.
 

Nuo 2021 m. – didesni mokesčio už aplinkos teršimą iš stacionarių taršos šaltinių tarifai

2021 m. sausio 1 d. įsigalios Mokesčio už aplinkos teršimą įstatymo pakeitimai, kuriais padidinti mokesčio už aplinkos teršimą iš stacionarių taršos šaltinių tarifai, taip pat numatyta speciali mokesčio tarifų, nustatytų šio įstatymo 1 priedėlyje, indeksavimo tvarka.
 

Pakeista užsienio juridinių asmenų įregistravimo į Mokesčių mokėtojų registrą tvarka

VMI prie LR FM viršininkė 2020 m. vasario 18 d. įsakymu Nr. VA-16 pakeitė Užsienio juridinio asmens prašymo įregistruoti į Mokesčių mokėtojų registrą/išregistruoti iš Mokesčių mokėtojų registro FR0227 formos užpildymo ir teikimo taisykles • Pakeitimais patikslinta, kurie užsienio juridiniai asmenys turi registruotis Mokesčių mokėtojų registre ir kokiais atvejais bei kuriai VMI reikia pateikti popierines prašymo FR0227 formas.
 

Patvirtintos Apdoroto tabako, etilo alkoholio, alkoholinių gėrimų ir kaitinamojo tabako produktų inventorizavimo taisyklės

VMI prie LR FM viršininkė 2020 m. vasario 20 d. įsakymu Nr. VA-17 patvirtino naujas, kovo 1 d. įsigaliosiančias Apdoroto tabako, etilo alkoholio, alkoholinių gėrimų ir kaitinamojo tabako produktų inventorizavimo taisykles, kuriose nustatyta, kaip, pasikeitus akcizų tarifui, turi būti inventorizuojamas apdorotas tabakas, etilo alkoholis, alkoholiniai gėrimai ir kaitinamojo tabako produktai, už kuriuos ūkio subjektams atsiranda prievolė sumokėti akcizus, bei inventorizacijos aprašo (popierinio arba elektroninio) pateikimo Valstybinei mokesčių inspekcijai tvarka.
 

Sezoniniam darbui Lietuvoje galima pasitelkti ir užsieniečius

Artėjant pavasariui, sezoniniams darbams atlikti darbdaviai gali įdarbinti ne tik Lietuvos gyventojus, bet ir užsieniečius • Užsieniečiui, ketinančiam atvykti į Lietuvą tokiu tikslu, gali būti išduota Šengeno arba nacionalinė viza, tačiau tik tuo atveju, jeigu jis turi Užimtumo tarnybos išduotą leidimą dirbti sezoninį darbą.
 
 
Paieška

Straipsnių archyvas
  Kovas     2020  
PrATKPŠS
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031 
Naujienos

Adresas: Palangos g. 2 - 13, Vilnius LT-01117
Tel.: 8-686 09344
Fax.:
El. paštas: redakcija@mzinios.lt
Kontaktai | Reklama