SPECIALIZUOTAS SAVAITRASTIS LIETUVOS MOKESČIŲ MOKĖTOJAMS
„MOKESČIŲ ŽINIŲ“ prenumerata 2023 metams NEBEPRIIMAMA • • • • • Dėkojame savo skaitytojams už daugiau nei 25 metus trūkusį bendravimą ir linkime visiems sėkmingos dabarties ir daug žadančios ateities.
2020 m. vasario 11 d.
Nr. 6 (1137) Rubrikos         
Šiame numeryje  


  Registruotiems vartotojams  

  Naujienlaiškio prenumerata  

Buhalteriams, vyr. buhalteriams ir finansininkams – mokymai

Buhalteriai, vyr. buhalteriai ir finansininkai kviečiami į nemokamas programų „Buhalteris profesionalas“ ir „Finansinės veiklos valdymas“ prezentacijas.
 

Darbdaviai privalės registruoti į Nyderlandus komandiruojamus darbuotojus

Nuo kovo 1 d. Nyderlanduose tampa privaloma informuoti apie laikinus darbuotojus, atvykstančius iš kitos Europos ekonominės erdvės valstybės ir Šveicarijos • Apie tai pranešusios Valstybinės darbo inspekcijos teigimu, ši prievolė tenka darbdaviui, kuris apie tai Nyderlandų institucijas turės informuoti interneto puslapyje https://www.postedworkers.nl.
 

Iki vasario 17 d. reikia deklaruoti ir sumokėti mokesčius už komercinio naudojimo nekilnojamąjį turtą

Valstybinė mokesčių inspekcija primena, kad gyventojai ir įmonės, 2019 metais turėję ir/ar įsigiję komercinio naudojimo nekilnojamojo turto (administracines, viešbučio, prekybos patalpas ar kt.) iki vasario 17 d. turi pateikti Nekilnojamojo turto mokesčio deklaracijas (forma KIT711) ir sumokėti apskaičiuotus mokesčius • Įmonės deklaraciją taip pat turi pateikti ir už tą nekilnojamąjį turtą, kurį jos neterminuotai ar ilgesniam kaip 1 mėnesio laikotarpiui perėmė naudoti iš gyventojų.
 

Jaunesnių kaip 40 metų asmenų įtraukimas į pensijų kaupimą neprieštarauja Konstitucijai

Jaunesnių kaip 40 metų amžiaus gyventojų automatinis įtraukimas į II pakopos pensijų fondus neprieštarauja Konstitucijai • Tokį sprendimą dėl Pensijų kaupimo įstatymo 6 str. 1 dalyje įtvirtintos nuostatos 2020 m. vasario 10 d. priėmė Konstitucinis Teismas.
 

Kada kompensacijos už darbuotojo priemonių ar turto naudojimą neapmokestinamos?

Kompensacijų, išmokamų darbuotojams pagal Darbo kodekso 31 str. 1 dalį ir 52 str. 3-4 dalis, neapmokestinimo gyventojų pajamų mokesčiu sąlygos.
 

Kokios pensijos ir kam padidėjo vasarį?

Vasarį „Sodra“ pradėjo mokėti didesnes šalpos pensijas ir kompensacijas bei išankstines senatvės pensijas, taip pat padidėjo ir priemokos mažiausių pensijų gavėjams.
 

Kovo 1-ąją didėja akcizo tarifai rūkalams ir etilo alkoholiui

Nuo kovo 1 d. didėja akcizų tarifai etilo alkoholiui, cigaretėms, cigarams, cigarilėms, rūkomajam ir neapdorotam tabakui bei kaitinamojo tabako produktams.
 

Mokesčių deklaravimo ir sumokėjimo kalendorius

Mokesčių, kuriuos reikia deklaruoti ir sumokėti iki vasario 17 d., kalendorius.
 

Nepasinaudoję mokesčių amnestija, sulaukė VMI dėmesio

Pernai metų I pusmetį nepanorę pasinaudoti vadinama mokesčių amnestija, pateko į Valstybinės mokesčių inspekcijos (VMI) akiratį, kuri, 2019 m. II pusmetį atnaujinus kontrolės veiksmus, mokesčių mokėtojams papildomai suskaičiavo 69 mln. Eur mokesčių • Šiemet VMI plės tikrinamųjų ratą ir taikys naujas kontrolės priemones.
 

Patikslintas VMI komentaras dėl PVM apmokestinamosios vertės nustatymo

Valstybinė mokesčių inspekcija pakeitė Pridėtinės vertės mokesčio įstatymo 15 str., reglamentuojančio PVM apmokestinamosios vertės nustatymo ypatumus, 1 dalies apibendrintą paaiškinimą (komentarą), patikslinant nuostatas dėl kaštų pasidalijimo sandorių apmokestinamosios vertės nustatymo, atitinkamai pakoreguojant ir tai iliustruojantį pavyzdį.
 

Patvirtinta loterijų organizatorių ir paramos gavėjų suteiktos/gautos paramos paskelbimo tvarka

Įgyvendinant gegužės 1 d. įsigaliosiančio naujos redakcijos Loterijų įstatymo nuostatas, Lošimų priežiūros tarnybos direktorius priėmė kelis įsakymus, aktualius loterijų organizatoriams, tarp kurių ir 2020 m. sausio 30 d. įsakymu Nr. DIE-78 patvirtintas Suteiktos ir gautos paramos pagal Lietuvos Respublikos loterijų įstatymą viešinimo tvarkos aprašas • Šis gegužės 1 d. įsigaliosiantis aprašas taikomas loterijų organizatoriams ir paramos gavėjams, kurie paramą gauna iš loterijų organizatorių Loterijų įstatymo 19 str. nustatyta tvarka.
 

Pelno nesiekiantiems subjektams parengtos Excel formato finansinių ataskaitų formos

Pelno nesiekiantys juridiniai asmenys, rengiantys metinių finansinių ataskaitų rinkinius, veiklos ataskaitas (metinius pranešimus) ir metines ataskaitas už 2019 m. ir vėlesnius metus, turi vadovautis finansų ministro 2018 m. gruodžio 18 d. įsakymu Nr. 1K-443 • Finansų ministerija parengė Excel formato finansinių ataskaitų formas, skirtas pelno nesiekiantiems subjektams, kurios taikomos sudarant finansines ataskaitas už finansinius metus, prasidedančius 2019 m. sausio 1 d. ir vėliau.
 

Prekių pristatymas, kad jos būtų patiektos pagal pareikalavimą (angl. call off stock)

Valstybinė mokesčių inspekcija paaiškina apie pagal pareikalavimo sandorius į ES išvežtų/į Lietuvą pristatytų prekių registravimą žurnaluose, taip pat kitas nuostatas, susijusias su PVM įstatymo 4-2 str. taikymu.
 

Stambių investicinių projektų vykdytojus siūloma atleisti nuo pelno mokesčio

Vyriausybė pritarė ir pateikė Seimui svarstyti Pelno mokesčio įstatymo pakeitimo projektą, kuriame siūloma atleisti nuo pelno mokesčio stambius investicinius projektus įgyvendinančius juridinius asmenis, kurie investuos ne mažiau kaip 30 milijonų eurų ir sukurs ne mažiau kaip 200 naujų darbo vietų • Stambų investicinį projektą įgyvendinančiam juridiniam asmeniui pelno mokesčio lengvata būtų taikoma ne ilgiau nei 20 metų.
 

Tiesioginis PVM ir/arba akcizų lengvatų taikymas diplomatams

Valstybinė mokesčių inspekcija paaiškina, ką turi žinoti prekių/paslaugų pardavėjai, kurie Lietuvoje įsikūrusiems diplomatams tiesiogiai taiko PVM ir/arba akcizų lengvatas, t. y. parduoda prekes (paslaugas) be PVM ir akcizų (iš karto taikant 0 proc. PVM tarifą ir/ar neskaičiuojant akcizų).
 
 
Paieška

Straipsnių archyvas
  Vasaris     2020  
PrATKPŠS
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
242526272829 
Naujienos

Adresas: Palangos g. 2 - 13, Vilnius LT-01117
Tel.: 8-686 09344
Fax.:
El. paštas: redakcija@mzinios.lt
Kontaktai | Reklama