SPECIALIZUOTAS SAVAITRASTIS LIETUVOS MOKESČIŲ MOKĖTOJAMS
„MOKESČIŲ ŽINIŲ“ prenumerata 2023 metams NEBEPRIIMAMA • • • • • Dėkojame savo skaitytojams už daugiau nei 25 metus trūkusį bendravimą ir linkime visiems sėkmingos dabarties ir daug žadančios ateities.
2020 m. vasario 4 d.
Nr. 5 (1136) Rubrikos         
Šiame numeryje  


  Registruotiems vartotojams  

  Naujienlaiškio prenumerata  

Buhalteriams ir finansų specialistams – mokymai

Buhalteriai ir finansininkai kviečiami į nemokamas mokymų programų „Buhalteris profesionalas“ ir „Finansinės veiklos valdymas“ prezentacijas.
 

Intrastato ataskaitų pildymas ir pateikimas muitinei

Pateikiame Muitinės departamento parengtą informaciją, aktualią PVM mokėtojams, rengiantiems Intrastato ataskaitas (UPS-01, UPS-02).
 

Neįgaliesiems aktualūs pokyčiai

Socialinės apsaugos ir darbo ministerija paaiškino, kokios nuo 2020 metų įsigaliojo naujovės, aktualios negalią turintiems vaikams, dirbantiesiems ar pensinio amžiaus žmonėms.
 

Pajamų mokesčio lengvata darbuotojams, gavusiems naudą iš pasirinkimo sandorių

Vasario 1 d. įsigaliojo Gyventojų pajamų mokesčio įstatymo pakeitimai, papildę gyventojų pajamų mokesčiu neapmokestinamųjų pajamų sąrašą dėl darbuotojų gautų akcijų iš darbdavio pagal pasirinkimo sandorius (angl. stock options).
 

Pajamų mokesčio lengvata už pernai suteiktas būsto, automobilio remonto ir vaikų priežiūros paslaugas

Gyventojai, kurie Valstybinei mokesčių inspekcijai nepateikė pranešimo apie išlaidas (PRC912 forma), sumokėtas už būsto, automobilio remonto ar nepilnamečių vaikų priežiūros paslaugas, dar gali tai padaryti iki vasario 15 d. • Nesuskubus to padaryti iki vasario 15 d., norintys sugrąžinti dalį sumokėto pajamų mokesčio už šias paslaugas, gyventojai galės pateikę metinę pajamų mokesčio deklaraciją už 2019 metus kartu su patirtų išlaidų dokumentais.
 

Pasikeitė informacijos apie suteiktas DSS paslaugas darbdaviams pateikimo VDI tvarka

Vyriausiajam valstybiniama darbo inspektoriui 2019 12 20 įsakymu Nr. EV-372 patvirtinus Juridinių ir fizinių asmenų, pagal sutartis su darbdaviais atliekančių darbuotojų saugos ir sveikatos tarnybų funkcijas ar jų dalį, informacijos teikimo Valstybinei darbo inspekcijai tvarkos aprašą, pasikeitė juridinių/fizinių asmenų informacijos apie jų suteiktas darbuotojų saugos ir sveikatos (DSS) paslaugas darbdaviams pateikimo Valstybinei darbo inspekcijai (VDI) forma ir būdas.
 

Patvirtinti nauji Muitinės įstaigų teikiamų papildomų paslaugų įkainiai

Muitinės departamento generalinis direktorius 2020 m. sausio 31 d. įsakymu Nr. 1B-76 patvirtino naują Muitinės įstaigų teikiamų papildomų paslaugų ir jų įkainių sąrašą, galiojantį nuo vasario 2 d. • Naująjį sąrašą sudaro 35 muitinės įstaigų teikiamų papildomų paslaugų rūšys (anksčiau – 59-nios), išskiriant 11 stambesnių grupių (anksčiau – 15-ka).
 

Pokyčiai po „Brexit“: ką reikia žinoti apie išmokas

Jungtinei Karalystei sausio 31-ąją pasitraukus iš Europos Sąjungos, Socialinės apsaugos ir darbo ministerija pateikė informaciją apie išmokas, kurios priklauso Jungtinėje Karalystėje dirbusiems Lietuvos piliečiams ar Lietuvoje įsikūrusiems britams.
 

Premijų apmokestinimas pajamų mokesčiu ir deklaravimas

Kokios premijos yra neapmokestinamos ir jų nereikia deklaruoti (t. y. priskiriamos nedeklaruojamoms neapmokestinamosioms pajamoms) bei kokios – apmokestinamos gyventojų pajamų mokesčiu ir jas privaloma deklaruoti gyventojams bei mokesčius išskaičiuojantiems asmenims? • Informacija parengta pagal Valstybinės mokesčių inspekcijos lentelę „Premijų apmokestinimas ir deklaravimas“.
 

Seimui grąžintas Civilinio turto konfiskavimo įstatymas

Dėl galimo prieštaravimo Konstitucijai Prezidentas Gitanas Nausėda grąžino pakartotinai Seimui svarstyti 2020 m. sausio 14 d. priimtą Civilinio turto konfiskavimo įstatymą, pateikdamas pasiūlymų, kaip šis įstatymas galėtų būti pakoreguotas • Liepos 1 d. turėjęs įsigalioti įstatymas, kuriuo nuostatos būtų taikomos turtui, įsigytam po 2010 m. gruodžio 11 d., būtų leidęs konfiskuoti turtą, kai yra pagrindas manyti, kad turtas yra gautas nusikalstamu būdu ir jo bendra vertė neatitinka asmens teisėtų pajamų ir šis skirtumas viršija 100 tūkst. eurų.
 

Tapatybės kortelę vėl galima gauti per 1 darbo dieną

Nuo sausio 31 d. atnaujintas asmens tapatybės kortelės išdavimas per 1 darbo dieną, o nuo balandžio 1 d. planuojama, kad bus galimybė išduoti pasą ir ypatingos skubos tvarka – tą pačią darbo dieną, t. y. per kelias valandas. 
 

Vyriausybė – už aromatizuotų elektroninių cigarečių uždraudimą ir alkoholio atsiėmimą „paštomatuose“ draudžiamu prekiauti laiku

Vyriausybė pritarė Seime svarstomoms Tabako, tabako gaminių ir su jais susijusių gaminių kontrolės įstatymo pataisoms, kuriomis siūloma griežtinti elektroninių cigarečių prieinamumą, licencijuoti tokių cigarečių ir jų pildyklių gamybą bei prekybą, taip pat Alkoholio kontrolės įstatymo pakeitimams, numatantiems sugriežtinti vadinamųjų alkoholio „paštomatų“ veiklą.
 

VMI apie „Brexit“ ir netiesioginius mokesčius (PVM, akcizus)

Valstybinės mokesčių inspekcijos informacija apie netiesioginių mokesčių (pridėtinės vertės mokesčio (PVM) ir akcizų) taikymą verslo sudarytiems sandoriams Jungtinei Karalystei išstojus iš Europos Sąjungos.
 

VMI atnaujino atmintinę verslo liudijimą įsigijusiam gyventojui

Valstybinė mokesčių inspekcija (VMI) papildė ir patikslino Verslo liudijimą įsigijusio gyventojo trumpąją atmintinę • Atmintinė papildyta, atsižvelgiant į nuo sausio 1 d. pasikeitusią minimalią mėnesinę algą ir pasikeitusius valstybinio socialinio draudimo bei privalomojo sveikatos draudimo įmokų dydžius, taip pat 2019 11 27 Vyriausybės nutarimu Nr. 1165 pakeistą Veiklų, kuriomis gali būti verčiamasi turint verslo liudijimą, rūšių sąrašą, kurio pakeitimai bus taikomi nuo liepos 1 d.
 

VMI priminimai brangaus nekilnojamojo turto valdytojams

Per 2,2 tūkst. gyventojų, turinčių nekomercinės paskirties nekilnojamojo turto (gyvenamosios, sodų, garažų, fermų, šiltnamių, ūkio, pagalbinio ūkio, mokslo, religinės, poilsio paskirties statinių (patalpų), žuvininkystės ir inžinerinių statinių), kurio vertė viršija 220 tūkst. eurų, Valstybinė mokesčių inspekcija išsiuntė priminimus sumokėti nekilnojamojo turto mokestį už 2019 metus • Tokio brangaus turto valdytojai Nekilnojamojo turto mokesčio deklaracijas (forma KIT715) turėjo pateikti ir mokestį sumokėti iki 2019 m. gruodžio 16 d.
 
 
Paieška

Straipsnių archyvas
  Vasaris     2020  
PrATKPŠS
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
242526272829 
Naujienos

Adresas: Palangos g. 2 - 13, Vilnius LT-01117
Tel.: 8-686 09344
Fax.:
El. paštas: redakcija@mzinios.lt
Kontaktai | Reklama