SPECIALIZUOTAS SAVAITRASTIS LIETUVOS MOKESČIŲ MOKĖTOJAMS
„MOKESČIŲ ŽINIŲ“ prenumerata 2023 metams NEBEPRIIMAMA • • • • • Dėkojame savo skaitytojams už daugiau nei 25 metus trūkusį bendravimą ir linkime visiems sėkmingos dabarties ir daug žadančios ateities.
2020 m. sausio 21 d.
Nr. 3 (1134) Rubrikos         
Šiame numeryje  


  Registruotiems vartotojams  

  Naujienlaiškio prenumerata  

Buhalteriams – mokymai

Siekiantiems tapti buhalteriu profesionalu ir savo kompetenciją patvirtinti tarptautiniu diplomu – tarptautinė programa „Buhalteris profesionalas“.
 

Delspinigių dydis už pavėluotai išmokėtą darbo užmokestį nepasikeitė

Socialinės apsaugos ir darbo ministras 2020 m. sausio 16 d. įsakymu Nr. A1-40 patvirtino 0,07 proc. delspinigių dydį, kuris taikomas nuo vasario 1 d., kai, darbo santykiams nepasibaigus, dėl darbdavio kaltės pavėluotai išmokamas darbo užmokestis ar kitos su darbo santykiais susijusios išmokos.
 

Fiksuoto dydžio pajamų mokesčio taikymo sąlygos

Valstybinė mokesčių inspekcija atnaujino Gyventojų pajamų mokesčio įstatymo (GPMĮ) 6 str. (Pajamų mokesčio tarifai) 3, 4, 5 dalių apibendrintus paaiškinimus (komentarus) apie fiksuoto dydžio pajamų mokesčio taikymo tvarką ir sąlygas • Komentarai nauja redakcija išdėstyti, atsižvelgiant į 2017 m. gruodžio 7 d. GPMĮ pakeitimus, aktualūs nuo 2018 m. su verslo liudijimais individualią veiklą vykdantiems asmenims • Komentaruose paaiškinta, kas nustato fiksuoto pajamų mokesčio dydžius ir galimas taikyti šio mokesčio lengvatas, kaip apmokestinamos pajamos, gautos iš verslo liudijime nurodytos veiklos, bei iš gyvenamosios paskirties patalpų nuomos.
 

Juridinių asmenų registro tvarkytojui teikiamų formų pakeitimai

Atsižvelgiant į Juridinių asmenų nemokumo įstatymo nuostatas ir Pinigų plovimo ir teroristų finansavimo prevencijos įstatymo pakeitimus, Registrų centro generalinis direktorius 2020 m. sausio 10 d. įsakymu Nr. VE-9 (1) patvirtino Juridinių asmenų registro tvarkytojui teikiamų prašymų ir pranešimų šešių formų naujas redakcijas, kurios galioja nuo sausio 15 d.
 

Kaip iš A klasės pajamų apskaičiuojamas, kada išskaičiuojamas ir sumokamas pajamų mokestis?

Valstybinė mokesčių inspekcija nauja redakcija išdėstė Gyventojų pajamų mokesčio įstatymo (GPMĮ) 23 straipsnio apibendrintą paaiškinimą (komentarą), kuriame paaiškinanta pajamų mokesčio iš A klasės pajamų apskaičiavimo, išskaičiavimo ir sumokėjimo tvarka • Komentare atnaujinti pavyzdinių situacijų aprašymai, papildant ir naujais pavyzdžiais bei išbraukiant nebeaktualius (pvz., dėl papildomo NPD, kuris iki 2018 m. buvo taikomas vaikus auginantiems tėvams), taip pat nurodyti 2019 m. pajamų mokesčio tarifai, minimalioji mėnesinė alga, mėnesio NPD dydis ir jo taikymo tvarka.
 

Mokesčių deklaravimo ir sumokėjimo kalendorius

Mokesčių, kuriuos reikia deklaruoti ir sumokėti iki sausio 27 d., kalendorius.
 

Pakeistos Valstybinės darbo inspekcijos ūkio subjektų veiklos patikrinimų taisyklės

Vyriausiasis valstybinis darbo inspektorius 2020 m. sausio 15 d. įsakymu Nr. EV-12 pakeitė Valstybinės darbo inspekcijos ūkio subjektų veiklos patikrinimų taisykles • Pakeitimais, įsigaliojusiais sausio 16 d., patikslinta apie kokius planinius patikrinimus ūkio subjektai iš anksto neinformuojami, taip pat nuostatos dėl sprendimų priėmimo apie atlikti neplaninius patikrinimus.
 

Papildytas profesijų, kurių darbuotojų trūksta valstybės ir savivaldybių įstaigose, sąrašas

Vyriausybė 2020 m. sausio 15 d. nutarimu Nr. 17 papildė Atskirų profesijų, kurių darbuotojų trūksta Lietuvos Respublikos valstybės ir savivaldybių įstaigose, sąrašą ir į jį įtraukė aktuaro ir finansų analitiko profesijas • Šios profesijos į sąrašą įrašytos, siekiant pritraukti pensijų anuitetų mokėtojo, kuriuo nuo liepos 1 d. taps „Sodra“, veiklai reikalingus specialistus.
 

Pradėti kaupti senatvei „Sodra“ pasiūlė 43 tūkst. gyventojų

Į pensijų kaupimą šiemet naujai įtraukta 43,5 tūkst. gyventojų, kuriems „Sodra“ atsitiktine tvarka priskyrė kaupimo bendroves ir išsiuntė pranešimus į asmenines paskyras • Jie turės galimybę rinktis – bet kada patys sudaryti kaupimo sutartį su pasirinkta kaupimo bendrove arba iki birželio 30 d. atsisakyti dalyvauti kaupime.
 

Savarankiškai dirbančių socialinio draudimo įmokų tarifai ir lengvatos

„Sodra“ primena, kokios yra lengvatos pirmą kartą pradedantiems savarankišką veiklą ir paaiškina, kokias įmokas reikės sumokėti savarankiškai dirbantiems gyventojams deklaravus pajamas už praėjusius 2019 metus.
 

Smulkūs ūkininkai gali įgyti bedarbio statusą

Nuo 2020 m. sausio 1 d. įsigaliojus Užimtumo įstatymo pakeitimams, bedarbio statusas gali būti suteiktas ir individualią žemės ūkio veiklą vykdantiems asmenims, kurių žemės ūkio valdos ar ūkio ekonominis dydis mažesnis už 4 ekonominio dydžio vienetus • Be to, bedarbio statusą turintys smulkieji ūkininkai gali gauti nedarbo išmoką ir naudotis kitomis bedarbiams teikiamomis lengvatomis.
 

Šiemet jaunos šeimos nebegali įsigyti būstą ir gauti subsidiją dar 3 vietovėse

Registrų centro generaliniam direktoriui 2019 m. gruodžio 23 d. įsakymu Nr. VE-647 (1.3 E) patvirtinus Nekilnojamojo turto ploto vieneto normatyvines vertes 2020 metams, patikslintas vietovių, kurios nuo 2020 m. sausio 1 d. nebeatitinka regiono sąvokos, sąrašas • Naujos regionui nepriskiriamos vietovės yra Gargždai, įsikūrę Klaipėdos rajone, didžioji Tauragės miesto dalis, taip pat visas Utenos miestas.
 

Vasario 17 d. – duomenų apie 2019 m. išmokėtas išmokas pateikimo terminas

Iki vasario 17 d. mokesčius išskaičiuojantys asmenys (Lietuvos ar užsienio įmonės, gyventojai, vykdę individualią veiklą Lietuvoje ir samdę darbuotojų ar nuomoję iš kito gyventojo nekilnojamąjį turtą veiklai vykdyti ir kt.) turi VMI pateikti duomenis apie 2019 metais gyventojams išmokėtas A ir B klasės išmokas (GPM312 forma), taip pat ir vadinamieji tretieji asmenys (bankai, kredito įstaigos, gyvybės draudimo bendrovės, aukštosios mokyklos, formaliojo ir neformaliojo profesinio mokymo įstaigos ir kt.) deklaruoti duomenis apie nuolatinių Lietuvos gyventojų pernai sumokėtas gyvybės draudimo įmokas (FR0611 forma), pensijų draudimo įmokas į pensijų kaupimo fondus (FR0615 forma), palūkanas už suteiktas paskolas gyvenamajam būstui statyti arba įsigyti (FR0612 forma), studijų įmokas (FR0613 forma), studijų įmokoms mokėti skirtas paskolas (FR0614 forma).
 
 
Paieška

Straipsnių archyvas
  Sausis     2020  
PrATKPŠS
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031 
Naujienos

Adresas: Palangos g. 2 - 13, Vilnius LT-01117
Tel.: 8-686 09344
Fax.:
El. paštas: redakcija@mzinios.lt
Kontaktai | Reklama