SPECIALIZUOTAS SAVAITRASTIS LIETUVOS MOKESČIŲ MOKĖTOJAMS
„MOKESČIŲ ŽINIŲ“ prenumerata 2023 metams NEBEPRIIMAMA • • • • • Dėkojame savo skaitytojams už daugiau nei 25 metus trūkusį bendravimą ir linkime visiems sėkmingos dabarties ir daug žadančios ateities.
2019 m. gruodžio 3 d.
Nr. 45 (1129) StraipsniaiĮstatymaiKompensuojamas medicinos pagalbos priemo...         
Šiame numeryje  


  Registruotiems vartotojams  

  Naujienlaiškio prenumerata  

Kompensuojamas medicinos pagalbos priemones bus galima įsigyti ne tik vaistinėse

Seimas priėmė Sveikatos draudimo įstatymo Nr. I-1343 15, 27, 28, 30, 31, 33, 35, 36, 39straipsnių, V skyriaus pavadinimo pakeitimo ir Įstatymo papildymo 26-2 straipsniu įstatymą ir Farmacijos įstatymo Nr. X-709 57 straipsnio pakeitimo įstatymą, nustatančius, kad nuo 2020 m. lapkričio 1 d. medicinos pagalbos priemonės galės būti kompensuojamos jas įsigyjant ne tik iš vaistinių, bet ir iš kitų ūkio subjektų (pvz., prekybos centrų ar tiesioginio šių prekių tiekėjo internetinės parduotuvės), teritorinėms ligonių kasoms sudarant sutartis su šiais subjektais.

Tiesa, ūkio subjektai galės sudaryti sutartis ir prekiauti siauresniu medicinos pagalbos priemonių asortimentu, nei gali prekiauti vaistinės – tik pačiomis paprasčiausiomis I klasės kompensuojamosiomis medicinos pagalbos priemonėmis (pvz., sauskelnės, vienkartinės paklodės, įklotai, marlė, marliniai tvarsčiai, pleistrai ir kt.) bei in vitro diagnostikos priemonėmis, skirtomis savikontrolei (t. y. prietaisais, kuriuos galima naudoti namų sąlygomis be sveikatos priežiūros specialisto pagalbos).

Tikimasi, kad atsiradus galimybei pacientams įsigyti kompensuojamųjų medicinos pagalbos priemonių iš daugiau ūkio subjektų (ne tik iš vaistinių), pagerės medicinos priemonių prieinamumas pacientams, o padidėjus konkurencijai, sumažės tokių priemonių kaina ir pacientų mokamos priemokos. Tai ypač aktualu pensinio amžiaus žmonėms, kurie didele dalimi yra šių priemonių vartotojai.

 
Kiti temos „Įstatymai“ straipsniai

Ginant vartotojų teises, daugiau įgaliojimų

2020 m. sausio 17 d. įsigalios Vartotojų teisių apsaugos įstatymo ir 5 su juo susijusių įstatymų pakeitimai, suteiksiantys Valstybinei vartotojų teisių apsaugos tarnybai daugiau įgaliojimų ginant vartotojų teises, o pakeistame Elektroninių ryšių įstatyme nauja nuostata įtvirtina teisę Valstybinei duomenų apsaugos inspekcijai asmeniui skirti iki 60 tūkst. eurų baudą už tiesioginės rinkodaros pažeidimus.

Lietuvoje bus leidžiamas vaikų ugdymas namuose

Mūsų šalyje įteisintas ugdymasis šeimoje • Tai reiškia, kad bus galima mokytis savarankiškai namie nelankant mokyklos, t. y. ugdytis šeimoje • Tam, kad vaikas mokytųsi šeimoje, vaiko tėvai (globėjai ar rūpintojai) turės pasirašyti sutartį su mokykla • Ugdymasis šeimoje įteisintas naujomis nuostatomis papildžius Švietimo įstatymą, kuris įsigalios nuo birželio 1 d., taip suteikiant galimybę pasirengti naujiems mokslo metams, tėvams ir mokykloms aptarti sutartinius santykius.

Mažės medicininių procedūrų, kurioms reikia pasirašyti sutikimą

Nuo naujųjų metų nebebus reikalaujama paciento rašytinio sutikimo atliekant tokias procedūras, kaip kraujospūdžio matavimas ar tyrimas echoskopu • Tai numato pakeitimai, įtvirtinti Seimo priimtame Pacientų teisių ir žalos sveikatai atlyginimo įstatyme • Dabar bet kokio medicinos prietaiso panaudojimas yra pripažįstamas „invazine ar intervencine procedūra“, todėl turi būti paciento rašytinės formos sutikimas.

Nuo kitų metų keisis tėvystės atostogų suteikimo tvarka

2020 m. sausio 1 d. įsigalios Darbo kodekso pakeitimai, sudarantys galimybę nepertraukiamas 30 kalendorinių dienų tėvystės atostogas pasiimti bet kuriuo laikotarpiu nuo vaiko gimimo iki vaikui sukanka 1 metai (dabar – tik iki vaikui sukanka 3 mėnesiai) • Šia naujove galės pasinaudoti ir iki 2020 m. sausio 1-osios gimusių vaikų tėčiai, jei nebus praėję vieni metai nuo vaiko gimimo.

Seimo sprendimas: 2020 m. didės akcizai degalams ir etilo alkoholiui

Seimas priėmė Akcizų įstatymo pakeitimus, kuriais didinami akcizų tarifai: nuo kitų sausio 1 d. – benzinui, gazoliams ir žemės ūkio veikloje naudojamiems gazoliams, o nuo 2020 m. kovo 1 d. – etilo alkoholiui • Didesnis, t. y. 113,2 Eur už kilogramą, akcizų tarifas nuo 2020-ųjų kovo 1-osios turėtų būti taikomas ir kaitinamojo tabako produktams – tai parlamentarai spręs gruodžio 5 d. Seimo posėdyje, kuriame numatyta priimti tai nustatančias Akcizų įstatymo pataisas.

Vaistų registruotojai turės viešai deklaruoti paramą medikams

Nuo kitų metų visi vaistų registruotojai ar jų atstovai informaciją apie gydymo įstaigoms ir konkretiems medikams bei farmacijos specialistams suteiktą paramą turės deklaruoti Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai, o ši šią informaciją viešai skelbs savo interneto svetainėje • Tai numato naujos nuostatos, įtvirtintos pakeistame Farmacijos įstatyme.
 
Paieška

Straipsnių archyvas
  Gruodis     2019  
PrATKPŠS
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031 
Naujienos

Adresas: Palangos g. 2 - 13, Vilnius LT-01117
Tel.: 8-686 09344
Fax.:
El. paštas: redakcija@mzinios.lt
Kontaktai | Reklama