SPECIALIZUOTAS SAVAITRASTIS LIETUVOS MOKESČIŲ MOKĖTOJAMS
„MOKESČIŲ ŽINIŲ“ prenumerata 2023 metams NEBEPRIIMAMA • • • • • Dėkojame savo skaitytojams už daugiau nei 25 metus trūkusį bendravimą ir linkime visiems sėkmingos dabarties ir daug žadančios ateities.
2019 m. rugsėjo 17 d.
Nr. 35 (1119) Rubrikos         
Šiame numeryje  


  Registruotiems vartotojams  

  Naujienlaiškio prenumerata  

Buhalteriams ir finansų specialistams – mokymai

Norintiems tapti tarptautinio lygio specialistu ir patvirtinti savo kompetenciją europietišku diplomu, liko tik savaitė iki mokymų programų „Buhalteris profesionalas“ ir „Finansinės veiklos valdymas“ pradžios.
 

Elektroninių įgaliojimų sudarymas ir registravimas Registrų centro savitarnoje

Modernizavus įgaliojimo sudarymo ir registravimo Įgaliojimų registre paslaugą, nuo rugpjūčio 28 d. paslauga integruota į Registrų centro klientų savitarnos sistemą (www.registrucentras.lt/savitarna/) • Registrų centro generalinis direktorius 2019 m. rugpjūčio 26 d. įsakymu Nr. VE-408 (1.3 E) patvirtino Įgaliojimų registro paslaugos „Įgaliojimų sudarymas ir registravimas Įgaliojimų registre“ naudojimo taisykles.
 

Gyventojų pajamų mokesčio dalies skyrimas paramai

Ką nuo kitų metų gyventojai galės paremti, skirdami dalį pajamų mokesčio paramai, kokie pagal pateiktus prašymus (FR0512 forma) 2020 m. ir vėlesniais metais bus pervedami pajamų mokesčio dydžiai ir kaip bus teikiami prašymai FR0512?
 

Įmonės vadovas privalo kreiptis dėl įmonės bankroto

Audito, apskaitos, turto vertinimo ir nemokumo valdymo tarnyba parengė mokomąją vaizdo medžiagą „Įmonės vadovo pareiga kreiptis dėl įmonės bankroto“, padėsiančią įmonės vadovams, suprasti, kada būtina priimti reikiamus sprendimus ir kokių veiksmų būtina imtis dėl bankroto bylos inicijavimo.
 

Ką reikia žinoti į užsienį komandiruojamiems darbuotojams?

„Sodra“ pastebėjusi, kad vis daugiau darbuotojų iš Lietuvos siunčiami dirbti į kitas Europos šalis, ragina gyventojus atkreipti dėmesį į kelis svarbius dalykus: pvz., kurioje šalyje žmogus apdraustas, pasidomėti, ar darbdavys pasirūpino reikalingais dokumentais dėl socialinio draudimo.
 

Mokesčių deklaravimo ir sumokėjimo kalendorius

Mokesčių, kuriuos reikia deklaruoti ir sumokėti iki rugsėjo 20 d., kalendorius.
 

Nauji įmokų, mokamų į „Sodros“ biudžetą, kodai

„Sodros“ direktorė 2019 m. rugsėjo 11 d. įsakymu Nr. V-376 papildė Įmokų, mokamų į valstybinio socialinio draudimo fondo biudžetą, kodus • Rugsėjo 12 d. įsigaliojusiais pakeitimais šis „Sodrai“ mokamų įmokų kodų sąrašas papildytas naujais kodais, kuriuos turi nurodyti savarankiškai privalomuoju sveikatos draudimu (PSD) besidraudžiantys asmenys, mokėdami atidėtas PSD įmokas, delspinigius, taip pat vaikų išlaikymo išmokų ir apskaičiuotų delspinigių (palūkanų) skolininkai, mokėdami atidėtas vaikų išlaikymo išmokų, delspinigių skolas ir palūkanas už atidėtas vaikų išlaikymo išmokas.
 

Naujoji Lietuvos migracijos informacinė sistema (MIGRIS) vėluoja

Nauja Lietuvos migracijos informacinė sistema (MIGRIS) gyventojams bus prieinama nuo spalio 14 d. • Ši sistema turėjo startuoti liepos 1 d., tačiau apie nukeltą datą pranešusio Migracijos departamento teigimu, to nepavyko padaryti dėl užtrukusių platformos kūrimo ir diegimo darbų.
 

Pakeistos Gamintojų ir importuotojų registravimo taisyklės

Aplinkos ministras 2019 m. rugsėjo 9 d. įsakymu Nr. D1-525 pakeitė Gamintojų ir importuotojų registravimo taisykles, reglamentuojant prievolės įsiregistruoti Gamintojų ir importuotojų sąvade momentą nuo lapkričio 1 d.
 

Pasikeitė valstybės rinkliavų dydžiai

Rugsėjo 7 d. įsigaliojo Vyriausybės 2019 m. rugsėjo 4 d. nutarimu Nr. 914 pakeistas Konkrečių valstybės rinkliavos dydžių sąrašas, kuriame pakeista apie 13 procentų valstybės rinkliavos dydžių (kai kurie padidėjo), įvedant ir naujas rinkliavas • Nauja tai, kad šiame sąraše įtvirtinta jungtinė rinkliava už kai kurias migracijos paslaugas.
 

Vasarą padvigubėjo norinčių pasinaudoti GPM lengvata už automobilių ir būsto remontą, vaikų priežiūrą

Nuo metų pradžios jau daugiau kaip 2 tūkst. gyventojų pateikė prašymus (PRC912 forma) pasinaudoti naujomis gyventojų pajamų mokesčio lengvatomis už nepilnamečių vaikų priežiūrą, būsto ar automobilio remonto darbus • Prašoma sugrąžinti suma perkopė 161 tūkst. eurų • Apie tai informavusios Valstybinės mokesčių inspekcijos teigimu, vien per pastaruosius du mėnesius sulaukta 900 tokių prašymų.
 
 
Paieška

Straipsnių archyvas
  Rugsėjis     2019  
PrATKPŠS
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30 
Naujienos

Adresas: Palangos g. 2 - 13, Vilnius LT-01117
Tel.: 8-686 09344
Fax.:
El. paštas: redakcija@mzinios.lt
Kontaktai | Reklama