SPECIALIZUOTAS SAVAITRASTIS LIETUVOS MOKESČIŲ MOKĖTOJAMS
„MOKESČIŲ ŽINIŲ“ prenumerata 2023 metams NEBEPRIIMAMA • • • • • Dėkojame savo skaitytojams už daugiau nei 25 metus trūkusį bendravimą ir linkime visiems sėkmingos dabarties ir daug žadančios ateities.
2019 m. rugsėjo 10 d.
Nr. 34 (1118) Rubrikos         
Šiame numeryje  


  Registruotiems vartotojams  

  Naujienlaiškio prenumerata  

Finansinės srities specialistams – mokymai

Norintiems tapti profesionalu ir patvirtinti savo kompetenciją tarptautiniu dokumentu, formuojamos mokymų programų „Buhalteris profesionalas“ ir „Finansinės veiklos valdymas“ grupės Klaipėdoje ir Vilniuje.
 

Jaunimui apie sveikatos draudimą

Nuo rugsėjo nebestudijuojantiems ir dirbti nepradėjusiems jaunuoliams gali tekti savarankiškai pradėti mokėti privalomojo sveikatos draudimo (PSD) įmokas, o į užsienio (ES šalis) aukštąsias mokyklas išvykstantys studentai turi pasirūpinti pažymomis • Apie tai informavusi „Sodra“ primena, kad rugsėjis svarbus mėnuo, nes visi jaunuoliai, kurie šią vasarą baigė gimnazijas, profesines mokyklas ar studijas, PSD buvo draudžiami valstybės lėšomis iki rugpjūčio 31 d.
 

Kas galėtų gauti 1000 eurų kompensaciją už mažiau taršius automobilius?

Aplinkos ministerija parengė Klimato kaitos programos kompensacinių išmokų fiziniams asmenims mažiau taršių judumo priemonių įsigijimui skatinimo tvarkos aprašo projektą, kuriame numatyta, kaip bus skiriamos 1000 eurų kompensacinės išmokos tiems fiziniams asmenims, kurie nuspręs taršų automobilį pakeisti mažiau taršiu.
 

Mokesčių deklaravimo ir sumokėjimo kalendorius

Mokesčių, kuriuos reikia deklaruoti ir sumokėti iki rugsėjo 16 d., kalendorius.
 

Nepriklausomų grupių veiklos PVM apmokestinimas

Valstybinė mokesčių inspekcija parengė Pridėtinės vertės mokesčio įstatymo 26-1 straipsnio apibendrintą paaiškinimą (komentarą), kuriame paaiškinama, kokiais atvejais nepriklausomų grupių savo nariams teikiamos paslaugos neapmokestinamos PVM • Komentaras parengtas atsižvelgiant į Pridėtinės vertės mokesčio įstatymo pakeitimus, kuriais šis įstatymas papildytas nauju 26-1 straipsniu „Nepriklausomų grupių veikla“.
 

Nuo rugsėjo medicininės pažymos 094/a ugdymo institucijoms nebeišduodamos

Nuo rugsėjo 1 d. pasikeitė medicininės pažymos (forma Nr. 094/a) paskirtis, todėl gydytojai ugdymo institucijoms nebeišduoda formos Nr. 094/a, kuria anksčiau buvo pateisinamas vaikų ir moksleivių neatvykimas į ugdymo įstaigą • 094/a pažyma nebeišduodama ir studentams, kurie dėl ligos, gydytojui ar gydytojų konsultacinei komisijai rekomendavus, arba dėl nėštumo ir gimdymo ar dėl sergančio vaiko priežiūros negali atvykti į egzaminą arba nori gauti akademines atostogas • 094/a pažyma išduodama tik dėl neatvykimo į darbą bei Užimtumo tarnybą. 
 

Pakeista įsiskolinimų žemės ūkio veiklos subjektams tenkinimo tvarka

Atsižvelgiant į pakeistą Europos Komisijos reglamentą (ES) Nr. 1408/2013, kuriuo bendra vienai įmonei per trejų finansinių metų laikotarpį galima suteikti nereikšmingos (de minimis) valstybės pagalbos suma padidinta nuo 15 tūkst. eurų iki 20 tūkst. eurų, taip pat reglamento galiojimo data pratęsta iki 2027 m. gruodžio 31 d., Vyriausybė 2019 m. rugpjūčio 28 d. nutarimu Nr. 898 pakeitė Bankrutavusių įmonių ir fizinių asmenų įsiskolinimo žemės ūkio veiklos subjektams tenkinimo iš valstybės biudžeto lėšų tvarkos aprašą • Apraše atliktais pakeitimais patikslintos nuorodos į minėtą reglamentą, taip pat pakeista galutinė paraiškų teikimo data, pratęsiant ją dar septyneriems metams – iki 2027 m. spalio 31 d.
 

Palūkanų sąnaudų atskaitymo tvarka (I dalis)

Valstybinė mokesčių inspekcija, atsižvelgdama į Pelno mokesčio įstatymo Nr. IX-675 2, 4, 5, 11, 17, 30, 39, 55 straipsnių, 3 priedėlio pakeitimo ir Įstatymo papildymo 30-1 straipsniu įstatymo Nr. XIII-1697 nuostatas, pakeitė Pelno mokesčio įstatymo (PMĮ) 17 str. 2 dalies komentarą bei papildė nauju 30-1 straipsnio, kuriame nustatyta palūkanų atskaitymą ribojančios taisyklės ir išimtys, apibendrintu paaiškinimu (komentaru).
 

Palūkanų sąnaudų atskaitymo tvarka (II dalis)

Valstybinės mokesčių inspekcijos papildyto Pelno mokesčio įstatymo nauju 30-1 straipsniu apibendrintas paaiškinimas (komentaras).
 

Patvirtinta nauja statinio techninio paso forma

Lapkričio 1 d. įsigalios nauja statinio techninio (techninio-energetinio) paso forma, kuri patvirtinta aplinkos ministrui 2019 m. rugpjūčio 27 d. įsakymu Nr. D1-500 pakeitus statybos techninį reglamentą „Statinių techninės ir naudojimo priežiūros tvarka. Naujų nekilnojamojo turto kadastro objektų formavimo tvarka“.
 

Skubiosios medicinos pagalbos reforma

Nuo lapkričio keisis skubiosios medicinos pagalbos teikimo tvarka, kuri leis skubiąją pagalbą skirstyti į kelis lygius – pagalba pacientams galės būti teikiama ne tik skubiosios pagalbos skyriuose, kaip dabar, bet ir teritoriniuose skubiosios pagalbos padaliniuose bei skubiosios medicinos pagalbos kabinetuose • Naujovės teikiant skubią pagalbą numatytos sveikatos apsaugos ministro 2019 m. rugpjūčio 23 d. įsakymu Nr. V-1018 patvirtintame Specialiųjų reikalavimų asmens sveikatos priežiūros įstaigos skubiosios medicinos pagalbos skyriui ir skubiosios medicinos pagalbos kabinetui apraše.
 

Valstybės skirtų advokatų darbo įkainiai už konstitucinio skundo parengimą ir atstovavimą Konstituciniame Teisme

Nuo rugsėjo 1 d. įteisinus individualaus konstitucinio skundo galimybę, Vyriausybė 2019 m. rugsėjo 4 d. nutarimu patvirtino valstybės skirtų advokatų darbo įkainius už konstitucinio skundo parengimą ir asmenų atstovavimą Konstituciniame Teisme, nustatant, kad advokatams bus apmokamos 9 valandos, mokant 9 užmokesčio bazinių dydžių užmokestį, t. y. 117 Eur.
 

VDI elektroninio inspektavimo akiratyje – 95 sveikatos priežiūros, slaugos ir globos įstaigos

95-ios sveikatos priežiūros, slaugos ir globos įstaigos privalės iki rugsėjo 30 d. įvertinti pacientų kėlimo ir vartymo rankomis atitiktį darbuotojų saugos ir sveikatos teisės aktų reikalavimams ir pateikti šią informaciją Valstybinei darbo inspekcijai • Tuo tikslu reikės elektroniniu būdu atsakyti į Pacientų kėlimo ir vartymo rankomis atitikties darbuotojų saugos ir sveikatos teisės aktų reikalavimams elektroninio inspektavimo teminės ataskaitos klausimus • Tokia prievolė nustatyta Vyriausiojo valstybinio darbo inspektoriaus 2019 m. rugsėjo 4 d. įsakyme Nr. EV-253.
 

Vienų įmonių laiku VMI teikiamos sąskaitos parodo kitų galimai nedeklaruotas pajamas

Pasitelkus Išmaniosios mokesčių administravimo informacinės sistemos (i.MAS) e. sąskaitų faktūrų teikimo posistemio i.SAF duomenis, Valstybinė mokesčių inspekcija (VMI) nustatė, kad nesutampa tiriamos įmonės deklaruoti pelno ir bendrai tvarkomos buhalterinės apskaitos duomenys – įmonė laiku nepateikė informacijos apie beveik 2 mln. eurų vertės nekilnojamojo turto pardavimo sandorius ir viešai deklaravo dirbanti nuostolingai • Po VMI atliktos duomenų analizės įmonė dėl pavėluotai deklaruotų NT pardavimo sandorių papildomai deklaravo apie 325 tūkst. eurų standartinio tarifo pardavimo PVM.
 

Visuose darbo skelbimuose turi būti nurodytas atlyginimas

Jau daugiau nei mėnesį galioja reikalavimas visuose darbo skelbimuose nurodyti siūlomo darbo užmokesčio dydį • Apie tai priminusios Valstybinės darbo inspekcijos teigimu, darbdavys gali pasirinkti, ar skelbti tik siūlomo bazinio darbo užmokesčio dydį, ar nurodyti tik dydžio intervalą, ar į darbo skelbimą įtraukti ir dydį, ir intervalą.
 
 
Paieška

Straipsnių archyvas
  Rugsėjis     2019  
PrATKPŠS
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30 
Naujienos

Adresas: Palangos g. 2 - 13, Vilnius LT-01117
Tel.: 8-686 09344
Fax.:
El. paštas: redakcija@mzinios.lt
Kontaktai | Reklama