SPECIALIZUOTAS SAVAITRASTIS LIETUVOS MOKESČIŲ MOKĖTOJAMS
„MOKESČIŲ ŽINIŲ“ prenumerata 2023 metams NEBEPRIIMAMA • • • • • Dėkojame savo skaitytojams už daugiau nei 25 metus trūkusį bendravimą ir linkime visiems sėkmingos dabarties ir daug žadančios ateities.
2019 m. rugsėjo 3 d.
Nr. 33 (1117) Rubrikos         
Šiame numeryje  


  Registruotiems vartotojams  

  Naujienlaiškio prenumerata  

Buhalteriams ir finansininkams – tarptautinės programos mokymai

Norintys pasiekti daugiau gyvenime ir karjeroje, kviečiami registruotis į tarptautinę kvalifikacijos tobulinimo mokymų programą „Buhalteris profesionalas“.
 

Įdarbinus užsieniečius, informaciją reikės pateikti „Sodrai“

Nuo rugsėjo darbdaviams, įdarbinantiems darbuotojus iš trečiųjų šalių, atsiranda prievolė pateikti „Sodrai“ duomenis apie Lietuvoje įdarbintus užsieniečius • Tai nustatyta Užsieniečių teisinės padėties įstatyme • Taip pat numatyta teikti informaciją apie komandiruojamus užsieniečius bei Europos Sąjungos valstybių narių piliečius.
 

Įtartinais atvejais „Sodra“ gali patikrinti, ar teisingai nustatytas neįgalumas ir darbingumo lygis

Kilus abejonių, kad ligos, netekto darbingumo ar neįgalumo išmokos mokamos nepagrįstai, nuo rugsėjo mėnesio „Sodra“ gali pasitelkti nepriklausomus sveikatos priežiūros specialistus ir paskirti papildomą asmens sveikatos tyrimą.
 

Įvedama valstybės rinkliava apgyvendinimo įstaigoms

Nuo kitų metų visi šalies viešbučiai, moteliai, svečių namai ir kempingai turės mokėti valstybės rinkliavą už apgyvendinimo paslaugų klasifikavimo pažymėjimų išdavimą. 
 

Ketinama didinti vaiko pinigus ir vienkartinę išmoką nėščiajai

Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos parengė Išmokų vaikams įstatymo pataisas, kuriomis siūloma nuo kitų metų beveik 10 eurų padidinti universalią išmoką vaikui (vaiko pinigus) ir 20 eurų pakelti papildomai skiriamas išmokas gausioms ir nepasiturinčioms vaikus auginančioms šeimoms, nustatant šios išmokos mokėjimą vienodomis sąlygomis kiekvienam neįgaliam vaikui (asmeniui) • Be to, numatytas vienkartinės išmokos nėščiajai didinimas iki 250,77 Eur.
 

Kultūros paso paslaugų skaičius artėja prie 2 tūkstančių

Kultūros ministerija pranešė, kad po vasaros atostogų į mokyklas grįžę moksleiviai gali naudotis daugiau nei trečdaliu išaugusia Kultūros paso paslaugų rinkinio pasiūla • Kultūros ministras patvirtino naują Kultūros paso paslaugų rinkinį, kuriame nurodomos kultūros ir meno paslaugos, skirtos 1–12 klasių mokiniams.
 

Patvirtinta Atleidimo nuo akcizų už neapdorotą tabaką leidimo išdavimo ir panaikinimo tvarka

VMI prie LR FM viršininkė 2019 m. rugpjūčio 29 d. įsakymu Nr. VA-65 patvirtino naują teisės aktą ‒ Atleidimo nuo akcizų už neapdorotą tabaką leidimo išdavimo ir panaikinimo taisykles • Šios rugsėjo 1 d. įsigaliojusios taisyklės nustato Valstybinės mokesčių inspekcijos neterminuotam laikotarpiui išduodamų naudotojo ir tiekėjo Atleidimo nuo akcizų už neapdorotą tabaką leidimų išdavimo ir panaikinimo tvarką.
 

Patvirtintas naujas aukštos profesinės kvalifikacijos profesijų, kurių darbuotojų trūksta Lietuvoje, sąrašas

Ekonomikos ir inovacijų ministras 2019 m. rugpjūčio 30 d. įsakymu Nr. 4-491 patvirtino naują Profesijų, kurioms būtina aukšta profesinė kvalifikacija ir kurių darbuotojų trūksta Lietuvos Respublikoje, sąrašą, o ankstesnis sąrašas, kuris buvo patvirtintas Vyriausybės 2017 02 08 nutarimu Nr. 96, pripažintas netekusiu galios • Šį sąrašą Vyriausybė panaikino 2019 m. rugpjūčio 28 d. nutarimu Nr. 881.
 

PSD įmokų „amnestijos“ emigrantams nebus

Išvykimo į užsienį nedeklaravusiems emigrantams privalomojo sveikatos draudimo (PSD) skolos anuliuotos nebus • Taip nutarta Seime, kuriame buvo ne tik aptartos mokestinės „amnestijos“ emigrantams galimybės, bet ir diskutuota, kaip spręsti išvykusiųjų iš Lietuvos susikaupusių PSD skolų problemą.
 

Riboto darbingumo asmenims siūloma didinti neapmokestinamųjų pajamų dydžius

Nuo 2020 metų ketinama keisti ir didinti neapmokestinamus pajamų dydžius, taikytinus riboto darbingumo asmenims, priklausomai nuo jų darbingumo lygio • Tai numatančiam Seime gimusiam Gyventojų pajamų mokesčio įstatymo pakeitimo projektui pritarė Vyriausybė.
 

Vyriausybė numačiusi, kad jau kitąmet nemokamai būtų maitinami priešmokyklinukai ir pirmokai

Vyriausybė teiks Seimui Socialinės paramos mokiniams įstatymo pataisas, pagal kurias nuo kitų metų sausio 1-osios nemokamai būtų maitinami priešmokyklinukai, tačiau tik tose mokyklose, kuriose mokiniai maitinami švediško stalo principu (kai maistas pasirenkamas savarankiškai), o nuo 2020 m. rugsėjo 1 d. – nemokami pietūs būtų skiriami visiems priešmokyklinukams ir pirmokams.
 

Vyrų ir moterų pajamų skirtumai mažėja, bet skurdas dažniau gresia moterims

„Sodros“ duomenys rodo, kad šalies gyventojų darbo pajamos toliau nuosekliai auga, tačiau skirtingai vyrų ir moterų: antrąjį šių metų ketvirtį moterų vidutinės mėnesio pajamos didėjo sparčiau – net 10 proc. (107 eurais) iki 1 156 Eur, o vyrų didėjo lėčiau – 7,5 proc. (94 eurais) iki 1 348 Eur • Ir nors moterų algos augo sparčiau nei vyrų, bet pajamų skirtumas dar ženklus – labiausiai skiriasi 30­­­–39 metų vyrų ir moterų pajamos.
 
 
Paieška

Straipsnių archyvas
  Rugsėjis     2019  
PrATKPŠS
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30 
Naujienos

Adresas: Palangos g. 2 - 13, Vilnius LT-01117
Tel.: 8-686 09344
Fax.:
El. paštas: redakcija@mzinios.lt
Kontaktai | Reklama