SPECIALIZUOTAS SAVAITRASTIS LIETUVOS MOKESČIŲ MOKĖTOJAMS
„MOKESČIŲ ŽINIŲ“ prenumerata 2023 metams NEBEPRIIMAMA • • • • • Dėkojame savo skaitytojams už daugiau nei 25 metus trūkusį bendravimą ir linkime visiems sėkmingos dabarties ir daug žadančios ateities.
2019 m. rugpjūčio 27 d.
Nr. 32 (1116) Rubrikos         
Šiame numeryje  


  Registruotiems vartotojams  

  Naujienlaiškio prenumerata  

Buhalteriams ir finansininkams – mokymai

Formuojamos grupės Vilniuje ir Kaune rudens semestro kursams „Buhalteris profesionalas“ ir „Finansinės veiklos valdymas“.
 

Įpareigojimas darbdaviams: darbuotojų nukrypimai nuo darbo laiko turi būti apskaityti tą pačią darbo dieną

Vadovaujantis Užimtumo įstatymo 58 str. 2 dalimi, įsigaliojusia liepos 27 d., darbdaviai privalo į apskaitos dokumentus įtraukti darbuotojų nukrypimus nuo darbo laiko (dirbtus viršvalandžius, darbą švenčių, poilsio dienomis, darbą naktį) iki tos pačios darbo dienos darbovietėje pabaigos.
 

Ką reikia žinoti apie kasmetines atostogas?

Nors vasara jau baigiasi, tačiau darbuotojai, kurie dar neatostogavo, turėtų žinoti, kad atostogų, sukauptų iki 2017 m. liepos 1 d., išnaudojimui liko mažiau nei metai, nes jų neišnaudoję iki 2020 m. liepos 1 d., vėliau nebegalės jomis pasinaudoti.
 

Mokesčių deklaravimo ir sumokėjimo kalendorius

Mokesčių, kuriuos reikia deklaruoti ir sumokėti iki rugsėjo 2 d., kalendorius.
 

Mokslų metų pradžią mokyklos pasitinka skirtingai

Šiemet Mokslo ir žinių diena – rugsėjo 1-oji – sutampa su poilsio diena, tad mokslų metų pradžią mokyklos ir ugdymo įstaigos pasitiks skirtingai: kai kurios – rugsėjo 1 d., sekmadienį, o kitos – rugsėjo 2 d., pirmadienį • Primename, kaip turi būti apmokama mokytojams ir kitiems ugdymo įstaigų darbuotojams, dirbsiantiems šių metų rugsėjo 1-ąją.
 

Nuo lapkričio gydymo įstaigoms – tik elektroninės licencijos

Jau nuo šių metų lapkričio 1 d. licencijos gydymo įstaigoms turėtų būti išduodamos, keičiamos, stabdomos ar panaikinamos tik elektroniniu būdu • Panaikinus popierines licencijas, gydymo įstaigoms už licencijų išdavimą, jų duomenų tikslinimą reikėtų mokėti mažesnę rinkliavą, o už popierinės formos licencijos dublikato išdavimą valstybės rinkliavos nebeliktų • Tai numatantiems Sveikatos priežiūros įstaigų, Medicinos praktikos ir Slaugos praktikos ir akušerijos praktikos įstatymų pakeitimų projektams pritarė Vyriausybė ir pateikė juos svarstyti Seimui.
 

Nuo rugsėjo bus galima naudotis Šeimos kortele

Nuo rugsėjo gausios ir neįgalius vaikus, nepaisant jų amžiaus, prižiūrinčios šeimos galės pasinaudoti Šeimos kortele, kuri garantuos nuolaidas įvairių įmonių ar įstaigų suteikiamoms prekėms bei paslaugoms • Socialinės apsaugos ir darbo ministerija pateikia dažniausiai pasitaikančius klausimus ir atsakymus apie Šeimos kortelę.
 

Paramos būstui įsigyti ar išsinuomoti įstatymo naujovės

Rugsėjo 1 d. įsigalios naujos redakcijos Paramos būstui įsigyti ar išsinuomoti įstatymas, kuriame įtvirtintos naujovės šeimoms nuomotis ar įsigyti būstą su valstybės parama: savivaldybės galės išsinuomoti būstą iš fizinių ar juridinių asmenų ne trumpiau kaip 5 metų laikotarpiui ir pernuomoti jį teisę į socialinį būstą turintiems asmenims, 20 proc. padidinti asmenų ir šeimų metinių pajamų dydžiai, vertinami teisei į paramą būstui įsigyti ar į socialinio būsto nuomą, kartu padidinant ir pajamų ribą, iki kurios savivaldybės privalo sumažinti socialinio būsto nuomos mokestį ar iš viso nuo jo atleisti, bei įteisinti kiti pakeitimai, susiję su paramos būstui įsigyti ar išsinuomoti reguliavimu.
 

Pasikeitė „Sodros“ paskyros draudėjams (EDAS) dizainas

„Sodra“ atnaujino paskyros draudėjams dizainą: paskyroje esančios funkcijos nepasikeitė, keičiasi tik kai kurių funkcijų pozicijos • Apie tai pranešusios „Sodros“ teigimu, tai pirmas žingsnis tobulinant  Elektroninę draudėjų aptarnavimo sistemą (EDAS).
 

Prezidento veto dėl miškų žemės įsigijimo – atmestas

Nuo kitų metų vienas ar susiję asmenys Lietuvoje galės įsigyti iki 1,5 tūkst. ha miškų ūkio paskirties žemės • Seimas atmetė Prezidento veto dėl Miškų įstatymo pataisų, ribojančių asmenų galimybę įsigyti miškų ūkio paskirties žemės, kurias dekretu pusantro mėnesio dirbantis šalies vadovas Gitanas Nausėda siūlė laikyti nepriimtomis.
 

Siūloma atsisakyti elektros energijos kainos reguliavimo buitiniams vartotojams

Energetikos ministerija parengė Elektros energetikos įstatymo pakeitimus, kuriais numatoma palaipsniui atsisakyti elektros energijos kainos reguliavimo buitiniams vartotojams • Tai reiškia, kad gyventojai savarankiškai ir pagal savo poreikius turės pasirinkti vieną iš daugelio nepriklausomų elektros energijos tiekėjų, iš kurio įsigys elektrą.
 

Užsieniečių teisinės padėties įstatymo pasikeitimai dėl leidimų laikinai gyventi išdavimo

Rugsėjo 1 d. įsigalios įstatymo „Dėl užsieniečių teisinės padėties“ pakeitimai dėl leidimų laikinai gyventi užsieniečiams išdavimo.
 

Vėlinės išbrauktos iš atmintinų dienų sąrašo

Lapkričio 2-oji – Mirusiųjų atminimo (Vėlinių) diena – išbraukta iš atmintinų dienų sąrašo • Tai numatančią Atmintinų dienų įstatymo pataisą priėmė Seimas, nes nuo 2020 metų lapkričio 2-oji – Mirusiųjų atminimo (Vėlinių) diena – įteisinta kaip šventinė diena ir paskelbta ne darbo diena.
 

Viešojo sektoriaus darbuotojams kitąmet numatoma didinti darbo užmokestį

Vyriausybė pritarė ir pateikė Seimui svarstyti Valstybės politikų, teisėjų, valstybės pareigūnų, valstybės tarnautojų bei valstybės ir savivaldybių biudžetinių įstaigų darbuotojų pareiginės algos (atlyginimo) bazinio dydžio, taikomo 2020 metais, įstatymo projektą, kuriame siūloma kitais metais 3 eurais padidinti pareiginės algos bazinį dydį – nuo 173 iki 176 eurų. 
 
 
Paieška

Straipsnių archyvas
  Rugpjūtis     2019  
PrATKPŠS
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031 
Naujienos

Adresas: Palangos g. 2 - 13, Vilnius LT-01117
Tel.: 8-686 09344
Fax.:
El. paštas: redakcija@mzinios.lt
Kontaktai | Reklama