SPECIALIZUOTAS SAVAITRASTIS LIETUVOS MOKESČIŲ MOKĖTOJAMS
„MOKESČIŲ ŽINIŲ“ prenumerata 2023 metams NEBEPRIIMAMA • • • • • Dėkojame savo skaitytojams už daugiau nei 25 metus trūkusį bendravimą ir linkime visiems sėkmingos dabarties ir daug žadančios ateities.
2019 m. rugpjūčio 20 d.
Nr. 31 (1115) Rubrikos         
Šiame numeryje  


  Registruotiems vartotojams  

  Naujienlaiškio prenumerata  

Buhalteri, finansininke, įženk į tarptautinį profesionalų pasaulį!

NEPRALEISKITE programų „Buhalteris profesionalas“ ir „Finansinės veiklos valdymo specialistas“ nemokamos kurso prezentacijos Kaune – rugpjūčio 22 d., Vilniuje rugpjūčio 27 d.
 

Išmaniosios mokesčių administravimo informacinės sistemos (i.MAS) naudojimo taisyklių pakeitimai

VMI prie LR FM viršininkė 2019 m. rugpjūčio 12 d. įsakymu Nr. VA-64 pakeitė Išmaniosios mokesčių administravimo informacinės sistemos naudojimo taisykles, nustatančias naudojimosi Išmaniąja mokesčių administravimo informacine sistema (i. MAS) ir jos posistemiais tvarką • Be atliktų redakcinio pobūdžio pakeitimų, taisyklėse atnaujintos jose vartojamos sąvokos, papildant ir paaiškinant i. MAS Standartizuotų buhalterinės apskaitos duomenų kaupimo ir tvarkymo posistemiui (i.SAF-T) aktualią sąvoką „FileTransfer PĮ“, taip pat naujoje nuostatoje išvardintos i. SAF-T posistemyje numatytos paslaugos ir funkcionalumai.
 

Kitąmet keisis juridinių asmenų nemokumo reglamentavimas

2020 m. sausio 1 d. įsigalios Juridinių asmenų nemokumo įstatymas, išskyrus kai kurias pereinamojo pobūdžio nuostatas, reguliuosiantis juridinių asmenų restruktūrizavimo ir bankroto procesus, taip pat nemokumo administratorių profesiją ir veiklos priežiūrą bei pakeisiantis dabar šiuos santykius reglamentuojančius du teisės aktus – Įmonių bankroto ir Įmonių restruktūrizavimo įstatymus • Tikimasi, kad naujasis įstatymas, kuriuo, be kita ko, ne tik konsoliduotos juridinių asmenų restruktūrizavimo bei bankroto procedūros, bet ir pakeista nemokumo samprata, padidins nemokumo procesų efektyvumą ir sudarys sąlygas išsaugoti gyvybingą verslą, o bankroto procedūrų trukmė, manoma, sutrumpės vidutiniškai nuo 2,3 metų iki 1,5.
 

Kodėl verta įregistruoti būsto nuomos sutartį?

Registrų centras primena būsto nuomos sutarties įregistravimo Nekilnojamojo turto registre naudą.
 

Mokesčių deklaravimo ir sumokėjimo kalendorius

Mokesčių, kuriuos reikia deklaruoti ir sumokėti iki rugpjūčio 26 d., kalendorius.
 

Neribotos civilinės atsakomybės vieneto dalyvio pajamos

Valstybinė mokesčių inspekcija paaiškina, kokias pajamas gali gauti neribotos civilinės atsakomybės vieneto dalyviai ir kaip jos apmokestinamos.
 

Pakeistos duomenų apie apdraustuosius ir draudėjus pateikimo ir tikslinimo „Sodrai“ taisyklės

„Sodros“ direktorius 2019 m. rugpjūčio 9 d. įsakymu Nr. V-331 pakeitė Duomenų apie apdraustuosius ir draudėjus pateikimo ir tikslinimo taisykles • Rugpjūčio 10 d. įsigaliojusiais pakeitimais, be atliktų redakcinio ir techninio pobūdžio pataisymų, taisyklės papildytos nauja nuostata, pagal kurią suteikta galimybė draudėjams kas mėnesį teikiamą SAM pranešimą apie apdraustuosius už ataskaitinį laikotarpį teikti dalimis, t. y. teikti atskirą SAM pranešimą už dalį apdraustųjų asmenų • Taip pat patikslinta, kokiais atvejais teikiami 1-SD ir 2-SD pranešimai, patikslinant ir taisyklių nuostatas, susijusias su 13-SD pranešimo pildymo tvarka bei įvedant naują 13-SD pranešimo pateikimo priežastį ir priežasties kodą – 11 • Be to, nauja redakcija išdėstytas taisyklių priedas „Teisės aktų, kurių pagrindu apdraustasis asmuo atleidžiamas iš darbo/tarnybos, kodų sąrašas“, jame išbraukiant K02, K03 ir K07 kodus.
 

Siūloma didinti valstybės tarnautojų, pareigūnų, politikų ir kitų biudžetininkų atlyginimo bazinį dydį

Nuo kitų metų pareiginės algos (atlyginimo) bazinis dydis, taikomas apskaičiuojant biudžetinių įstaigų darbuotojų, valstybės tarnautojų, politikų, valstybės pareigūnų, teisėjų pareigines algas bei kitas nustatytas išmokas, turėtų didėti 3 eurais ir siekti 176 Eur • Tai numato Valstybės politikų, teisėjų, valstybės pareigūnų, valstybės tarnautojų bei valstybės ir savivaldybių biudžetinių įstaigų darbuotojų pareiginės algos (atlyginimo) bazinio dydžio, taikomo 2020 metais, įstatymo projektas, kuris parengtas atsižvelgiant į 2019 m. liepos 10 d. Vyriausybės ir 15 profesinių sąjungų pasirašytą 2020 m. nacionalinę kolektyvinę sutartį.
 

Šventinių dienų sąrašas pasipildė Vėlinėmis

Nuo kitų metų turėtume dar vieną ne darbo dieną, nes šventine diena gali tapti lapkričio 2-oji – Mirusiųjų atminimo (Vėlinių) diena, kurią Seimas įtraukė į švenčių dienų sąrašą • Jei prezidentas Gitanas Nausėda pasirašys Seimo priimtą Darbo kodekso pataisą, kitų metų lapkritis prasidėtų dviem laisvadieniais iš eilės: būtų nedirbama ne tik lapkričio 1-ąją (Visų Šventųjų dieną), bet ir lapkričio 2-ąją – Mirusiųjų atminimo (Vėlinių) dieną.
 
 
Paieška

Straipsnių archyvas
  Rugpjūtis     2019  
PrATKPŠS
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031 
Naujienos

Adresas: Palangos g. 2 - 13, Vilnius LT-01117
Tel.: 8-686 09344
Fax.:
El. paštas: redakcija@mzinios.lt
Kontaktai | Reklama