Liepos 27 d. įsigaliojus Valstybės garantuojamos teisinės pagalbos įstatymo Nr. VIII-1591 11 straipsnio pakeitimo įstatymui, daugiau asmenų gali naudotis valstybės garantuojama antrine teisine pagalba baudžiamosiose bylose.
Nuo šiol baudžiamosiose bylose antrinę teisinę pagalbą gali gauti ir asmenys, kuriems anksčiau tokia pagalba buvo suteikta, tačiau jie neapmokėjo apskaičiuotų teisinės pagalbos teikimo išlaidų. Atsižvelgiant į asmens turtinę padėtį, antrinė teisinė pagalba yra nemokama arba asmuo turi apmokėti dalį išlaidų.
Valstybės garantuojamos teisinės pagalbos įstatymo pakeitimai priimti, įgyvendinant 2018 m. spalio 11 d. Konstitucinio Teismo nutarimą „Dėl Lietuvos Respublikos valstybės garantuojamos teisinės pagalbos įstatymo 11 straipsnio 7 dalies 11punkto atitikties Lietuvos Respublikos Konstitucijai", kuriuo Konstitucinis Teismas yra paskelbęs, kad minėto įstatymo nuostata, jog žmogus nebegali gauti antrinės teisinės pagalbos baudžiamosiose bylose, nes yra neapmokėjęs jau suteiktos teisinės pagalbos išlaidų ar jų dalies, prieštarauja konstituciniam teisės į gynybą principui.
Antrinė teisinė pagalba apima procesinių dokumentų rengimą, gynybą ir atstovavimą administracinėse, civilinėse bei baudžiamosiose bylose ir vykdymo procese, taip pat bylinėjimosi išlaidų, susijusių su bylos nagrinėjimu, atlyginimą.
Teisingumo ministerijos duomenimis, tokia teisinė pagalba pernai buvo suteikta daugiau nei 42 tūkst. kartų.