SPECIALIZUOTAS SAVAITRASTIS LIETUVOS MOKESČIŲ MOKĖTOJAMS
„MOKESČIŲ ŽINIŲ“ prenumerata 2023 metams NEBEPRIIMAMA • • • • • Dėkojame savo skaitytojams už daugiau nei 25 metus trūkusį bendravimą ir linkime visiems sėkmingos dabarties ir daug žadančios ateities.
2019 m. liepos 23 d.
Nr. 28 (1112) Rubrikos         
Šiame numeryje  


  Registruotiems vartotojams  

  Naujienlaiškio prenumerata  

Darbo skelbimuose bus privalu nurodyti siūlomą darbo užmokestį

Darbdaviai darbo skelbimuose turės nurodyti siūlomą darbo užmokestį • Tai įtvirtina pakeisto Darbo kodekso nuostatos.
 

Dvigubo apmokestinimo ginčus reglamentuos naujas įstatymas

Seimas priėmė Dvigubo apmokestinimo ginčų sprendimo įstatymą, kuriuo į nacionalinę teisę perkeltos 2017 m. spalio 10 d. ES Tarybos direktyvos (ES) 2017/1852 dėl mokestinių ginčų sprendimo mechanizmų Europos Sąjungoje nuostatos • Šiame naujajame įstatyme nustatytos procedūros, taikomos siekiant išspręsti Lietuvos ir kitų ES valstybių narių ginčus dėl Lietuvos sudarytų ir taikomų sutarčių bei konvencijų, kuriomis numatomas dvigubo apmokestinimo panaikinimas, aiškinimo ir taikymo, taip pat reglamentuota prievolė galutinai išspręsti dvigubo apmokestinimo ginčus ne tik sandorių kainodaros klausimais, bet ir visais kitais atvejais, kai mokesčių mokėtojai apmokestinami pajamų ir kapitalo mokesčiais, kuriems taikomos dvišalės mokesčių sutartys bei Konvencija dėl dvigubo apmokestinimo išvengimo koreguojant asocijuotų įmonių pelną.
 

Kiek atostogų priklauso vieniems vaikus auginantiems tėvams?

Valstybinė darbo inspekcija paaiškina apie pailgintų atostogų suteikimą darbuotojams, kurie vieni augina vaiką iki 14 metų arba neįgalų vaiką iki 18 metų.
 

Kokia neįgalių darbuotojų atostogų trukmė?

Valstybinė darbo inspekcija paaiškina, kiek ir kokių atostogų priklauso neįgaliems darbuotojams, taip pat, ar neįgalumą turinčiam darbuotojui priklauso papildomos atostogos už darbo stažą.
 

Mokesčių deklaravimo ir sumokėjimo kalendorius

Mokesčių, kuriuos reikia deklaruoti ir sumokėti iki liepos 31 d., kalendorius.
 

Nauja prievolė tarpininkams

Seimas priėmė Mokesčių administravimo įstatymo pakeitimus, kuriais įtvirtinta prievolė tarpininkams, įpareigojant juos teikti Valstybinei mokesčių inspekcijai žinomą, turimą arba valdomą informaciją apie praneštinus tarpvalstybinius susitarimus (tai susitarimai, susiję su keliomis valstybėmis narėmis arba valstybe nare ir trečiąja valstybe) • Tokią informaciją VMI turės teikti tarpininkai, kurie rengia, administruoja praneštinus tarpvalstybinius susitarimus, siūlo juos rinkoje, organizuoja jų įgyvendinimą ar teikia juos įgyvendinti ir kt. atvejais • Gauta informacija VMI apsikeis su kitų šalių mokesčių administratoriais, o tokios privalomos informacijos atskleidimas leis mokesčių inspekcijai greičiau atsekti painių sandorių naudos gavėjus ir imtis atitinkamų kovos su mokesčių vengimu priemonių • VMI bus privaloma iki 2020 m. rugpjūčio 31 d. informuoti apie praneštinus tarpvalstybinius susitarimus, dėl kurių įgyvendinimo pirmųjų veiksmų imtasi nuo 2018 m. birželio 25 d. iki 2020 m. birželio 30 d. • Nepateikus informacijos, grės baudos nuo 1 820 Eur iki 5 590 Eur, o už pakartotinį nusižengimą – nuo 3 770 Eur iki 6 000 Eur.
 

Nulinio PVM taikymas į ES valstybę narę tiekiant naujas transporto priemones

Valstybinė mokesčių inspekcija pakeitė Pridėtinės vertės mokesčio įstatymo 49 str. 2 dalies, nustatančios, kad 0 proc. PVM tarifas taikomas, kai naujos transporto priemonės tiekiamos bet kuriam asmeniui ir išgabenamos iš šalies teritorijos į kitą valstybę narę, apibendrintą paaiškinimą (komentarą), kuriame atlikti redakcinio pobūdžio pataisymai, patikslinant nuorodas į minimus teisės aktus, pavyzdžiuose sumas litais pakeičiant eurais ir aktualizuojant laikotarpius bei įtraukiant paaiškinimą, kaip pateikiamos dokumentų, kuriais įformintas naujų transporto priemonių tiekimas į kitą valstybę narę, kopijos.
 

Nuo lapkričio 1 d. akcizais bus apmokestintas neapdorotas tabakas

Nuo lapkričio 1 d. akcizais bus apmokestintas neapdorotas tabakas, kuriam kaip ir rūkomajam tabakui, taikant 68,6 Eur už kilogramą akcizų tarifą, kuris nuo 2020 m. kovo 1 d. didės iki 78,8 Eur, o dar po metų – nuo 2021 m. kovo 1 d. – iki 90 Eur už kilogramą • Tai įtvirtinta Akcizų įstatymo pakeitimuose, kuriais taip pat nustatyti ir atvejai, kai akcizai neapdorotam tabakui nebus taikomi bei kitos nuostatos, reglamentuojančios neapdoroto tabako apmokestinimą akcizais • Be to, panaikinti reikalavimai informuoti VMI apie akcizais apmokestinamų prekių gamybą.
 

Nuo rugpjūčio 1 d. parduodant standžiuosius diskus, mobiliuosius telefonus, planšetes ir nešiojamuosius kompiuterius – atvirkštinis apmokestinimas PVM

Nuo rugpjūčio 1-osios atvirkštinio apmokestinimo PVM mechanizmas taikomas tiekiamiems standiesiems diskams (iki 2022 m. vasario 28 d.) ir mobiliesiems telefonams, planšetėms bei nešiojamiesiems kompiuteriams (iki 2022 m. birželio 30 d.), kai šių prekių pirkėjai yra asmenys, registruoti PVM mokėtojais Lietuvos Respublikoje (išskyrus biudžetines įstaigas) • Apie atvirkštinio apmokestinimo PVM mechanizmo taikymą elektronikos prekėms nuo rugpjūčio 1 d. klausimų-atsakymų forma paaiškino Valstybinė mokesčių inspekcija.
 

Pakeitimai dėl akcizų apskaičiavimo dokumento

Valstybinė mokesčių inspekcija paaiškino pakeitimus, atliktus 2019 m. liepos 4 d. finansų ministro įsakymu Nr. 1K-206 „Dėl akcizų apskaičiavimo dokumentų“.
 

Patarimai perkantiems automobilį

Šiemet per pirmąjį pusmetį, įtarus vagysčių ir klastojimo atvejus, „Regitra“ atsisakė įregistruoti 176 transporto priemones • „Regitra“ pateikia 5 patarimus, kurie pravers perkantiems automobilį, kad jis vėliau netaptų kliūtimi registruojant.
 

PVM mokestinis laikotarpis

Liepos 1 d. įsigaliojo PVM įstatymo pakeitimai, kuriais įvestas 3 mėnesių (kalendorinio ketvirčio) mokestinis laikotarpis – jį gali taikyti PVM mokėtojai – juridiniai asmenys, jeigu jų praėjusių metų pajamos neviršijo 300 tūkst. Eur • Taip pat kalendorinio ketvirčio mokestinį laikotarpį gali taikyti naujai įsteigti PVM mokėtojai, kurie numato, kad jų pajamos iš ekonominės veiklos einamaisiais kalendoriniais metais neviršys 300 tūkst. Eur ribos • PVM mokėtojams – fiziniams asmenims mokestinis laikotarpis nesikeičia • Apie pokyčius, susijusius su PVM mokestiniu laikotarpiu, plačiau klausimų-atsakymų forma paaiškino Valstybinė mokesčių inspekcija.
 
 
Paieška

Straipsnių archyvas
  Rugpjūtis     2019  
PrATKPŠS
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031 
Naujienos

Adresas: Palangos g. 2 - 13, Vilnius LT-01117
Tel.: 8-686 09344
Fax.:
El. paštas: redakcija@mzinios.lt
Kontaktai | Reklama