SPECIALIZUOTAS SAVAITRASTIS LIETUVOS MOKESČIŲ MOKĖTOJAMS
„MOKESČIŲ ŽINIŲ“ prenumerata 2023 metams NEBEPRIIMAMA • • • • • Dėkojame savo skaitytojams už daugiau nei 25 metus trūkusį bendravimą ir linkime visiems sėkmingos dabarties ir daug žadančios ateities.
2019 m. liepos 9 d.
Nr. 26 (1110) Rubrikos         
Šiame numeryje  


  Registruotiems vartotojams  

  Naujienlaiškio prenumerata  

Gyventojai raginami pateikti „Sodrai“ prašymus ligos išmokai gauti

„Sodra“ ragina gyventojus nedelsti pateikti prašymus ligos išmokai gauti, kad galėtų išmokėti išmokas už laikotarpius, kai gyventojai sirgo • Per pastaruosius metus tokių prašymų nėra pateikę 45 tūkst. gyventojų • Jeigu prašymą skirti ligos išmoką gyventojas buvo pateikęs iki 2016 m. rugpjūčio, reikėtų jį pateikti iš naujo.
 

Kokius dokumentus būtina turėti, norint pasinaudoti GPM lengvata už pastatų, automobilių remonto ir auklių paslaugas?

Valstybinė mokesčių inspekcija paaiškina, kokius dokumentus mokesčių administratoriui turi pateikti gyventojai, norintys susigrąžinti dalį gyventojų pajamų mokesčio (GPM) už jiems atliktas pastatų remonto, lengvųjų automobilių remonto ir nepilnamečių vaikų iki 18 metų priežiūros paslaugas.
 

Laikinojo įdarbinimo įmonių elektroninis inspektavimas

115 į elektroniniu būdu inspektuojamų laikinojo įdarbinimo įmonių sąrašą įtrauktų įmonių iki liepos 15 d. privalo Valstybinei darbo inspekcijai pateikti Pranešimą apie laikinojo įdarbinimo įmonės atitiktį nustatytiems kriterijams ir ketinimą tęsti laikinojo įdarbinimo veiklą • Šis pranešimas turi būti pateikiamas tiesiogiai prisijungus prie VDI Elektroninių paslaugų darbdaviams sistemos (EPDS) ir elektroniniu būdu atsakant į pranešimo klausimus • Tai nustatyta Vyriausiojo valstybinio darbo inspektoriaus 2019 m. liepos 2 d. įsakyme Nr. EV-199.
 

Leidimai įsigyti lengvatinių degalų – Mano VMI portale

Valstybinė mokesčių inspekcija parengė 126 tūkst. leidimų įsigyti gazoliams, skirtiems naudoti žemės ūkyje, kurie skelbiami VMI portalo paskyroje Mano VMI.
 

Mokesčių deklaravimo ir sumokėjimo kalendorius

Mokesčių, kuriuos reikia deklaruoti ir sumokėti iki liepos 15 d., kalendorius.
 

Nuo 2020-ųjų metų minimali mėnesinė alga didėja iki 607 eurų

Nuo 2020 m. sausio 1 d. minimalioji mėnesinė alga sieks 607 eurus ir minimalusis valandinis atlygis – 3,72 euro • Tokį sprendimą priėmė Vyriausybė 2019 m. liepos 3 d. nutarimu Nr. 669 • Tai reiškia, kad nuo kitų metų pradžios MMA iki mokesčių, lyginant su šiuo metu nustatyta 555 eurų, didės 52 Eur, o MVA, vietoje dabartinio 3,39 euro, pakils 0,33 Eur.
 

Nuo liepos 1 d. padidėjo maksimali nedarbo išmoka

Nuo liepos 1 d. maksimali nedarbo išmoka siekia 728,36 euro • Šis maksimalus nedarbo išmokos dydis aktualus netekusiems darbo ir užsiregistravusiems Užimtumo tarnyboje gyventojams, kuriems bedarbio statusas suteiktas po liepos 1-osios ir kurie gauna didžiausias nedarbo socialinio draudimo išmokas • Maksimalus nedarbo išmokos dydis keičiasi kas ketvirtį, nes yra susietas su vidutiniu ketvirčio darbo užmokesčiu.
 

Nuolatinių Lietuvos gyventojų pajamų, gautų pagal patikėjimo sutartį, apmokestinimas

Valstybinės mokesčių inspekcijos paaiškinimas apie Gyventojų pajamų mokesčio įstatymo nuostatų taikymą nuolatinių Lietuvos gyventojų pagal patikos sutartis gautoms pajamoms.
 

Pasikeitė pajamų, kurios ne(įskaitomos) skiriant piniginę socialinę paramą, sąrašas

Liepos 4 d. įsigaliojo Piniginės socialinės paramos nepasiturintiems gyventojams įstatymo pakeitimai, nustatantys, kokios pajamos, skiriant piniginę socialinę paramą nepasiturintiems gyventojams, įskaitomos/neįskaitomos į bendrai gyvenančių asmenų arba vieno gyvenančio asmens gaunamas pajamas.
 

Patvirtinta Šeimos kortelės išdavimo ir naudojimo tvarka

Socialinės apsaugos ir darbo ministras 2019 m. liepos 3 d. įsakymu Nr. A1-380 patvirtino Šeimos kortelės išdavimo ir naudojimo tvarkos aprašą • Šis liepos 5 d. įsigaliojęs aprašas nustato šeimos kortelės išdavimo, naudojimo, galiojimo ir jo sustabdymo sąlygas, mobiliosios šeimos kortelės programos galiojimo sąlygas, gausių šeimų ir šeimų, auginančių (slaugančių) neįgalųjį, apskaitos tvarką, specialaus ženklo „Šeimos kortelė“ naudojimo tvarką • Primintina, kad pretenduoti į šeimos korteles, kurios suteiks įvairių nuolaidų prekėms, paslaugoms ar renginiams, galės gausios 3 ir daugiau vaikų auginančios šeimos ir šeimos, slaugančios neįgalų nepilnametį ar suaugusį vaiką, kuris gyvena su tėvais, įtėviais, globėjais • Numatoma, jog šeimos kortelėmis bus galima pasinaudoti nuo rugsėjo mėnesio.
 

Patvirtintos apdoroto ir kaitinamojo tabako produktų natūralių nuostolių normos

Žemės ūkio ministras 2019 m. liepos 2 d. įsakymu Nr. 3D-398 patvirtino Apdoroto tabako ir kaitinamojo tabako produktų natūralių nuostolių normas • Liepos 3 d. įsigaliojusiame naujame įsakyme apibrėžta „natūralių tabako produktų nuostolių“ sąvoka, taip pat įtvirtintos tabako nuostolių taikymo normos tabako apdorojimo linijose, kuriose ruošiamas supjaustytas tabakas, bei nuostatos, skirtos reglamentuoti tabako nuostolių normas gamybos ir pakavimo procese.
 

Pensijų kaupimo reformos rezultatai

Preliminarūs „Sodros“ duomenys rodo, kad pasibaigus pusmečiui, per kurį gyventojai buvo įtraukiami į pensijų kaupimo sistemą, kaupti savo lėšomis II pakopoje liko arba pasirinko 1,132 mln. gyventojų, kaupimą sustabdė 204,1 tūkst. gyventojų, o kaupimą nutraukė ir grįžo į „Sodrą“ 41 tūkst. gyventojų • Į pensijų kaupimą buvo įtraukti visi dirbantys asmenys iki 40 metų ir tokių iš viso buvo 152,2 tūkst., iš kurių 74,3 tūkst. sutiko kaupti arba patys sudarė sutartį, tačiau dar daugiau – 77,9 tūkst. gyventojų kaupti atsisakė.
 
 
Paieška

Straipsnių archyvas
  Liepa     2019  
PrATKPŠS
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031 
Naujienos

Adresas: Palangos g. 2 - 13, Vilnius LT-01117
Tel.: 8-686 09344
Fax.:
El. paštas: redakcija@mzinios.lt
Kontaktai | Reklama