Sveikatos apsaugos ministras 2019 m. gegužės 31 d. Nr. V-653 pakeitė higienos normą HN 117:2007 „Grožio paslaugų sveikatos saugos reikalavimai“, patvirtintą 2007 08 01 įsakymu Nr. V-633.
Pakeitimais, įsigaliojusiais birželio 4 d., sumažinta administracinė našta grožio paslaugų teikėjams (kirpėjams, manikiūrininkams ir kt.), nes netekusiais galios pripažinti du higienos normų punktai ir 3 priedas „Grožio paslaugos teikimo aprašas".
Panaikintas higienos normos 9 punktas anksčiau įpareigojo grožio paslaugų teikėją rengti kiekvienos teikiamos grožio paslaugos teikimo aprašą (paslaugos teikimo technologijos (proceso atlikimo būdo ir priemonių) aprašymą), užpildant 3 priede pateiktą formą.
Taigi, nuo šiol grožio paslaugų teikėjams nebereikia rengti kiekvienos grožio paslaugos aprašo, o tai padės sumažinti administracinę naštą, mat toks įpareigojimas iš grožio paslaugų teikėjų reikalaudavo nemažai žmogiškųjų išteklių, laiko bei kitų sąnaudų. Grožio paslaugos teikimo apraše teikiamą informaciją ir jos atitiktį teikiamoms paslaugoms ar atliekamoms procedūroms esant poreikiui galima įvertinti valstybinės visuomenės sveikatos saugos kontrolės metu.
Taip pat panaikintas higienos normos 49 punktas ir atsisakyta reikalavimo tatuiravimo, ilgalaikio makiažo, papuošalų vėrimo paslaugų teikėjams kortelėje arba žurnale registruoti kiekvieną paslaugų vartotoją (įrašant paslaugos pavadinimą, paslaugos teikimo datą, paslaugų vartotojo vardą ir pavardę bei amžių, taip pat tatuiruotę, ilgalaikį makiažą atlikusio, papuošalą vėrusio asmens vardą, pavardę).
Šio įpareigojimo atsisakymu ne tik sumažinama administracinė našta, bet ir užtikrinamas Bendrojo duomenų apsaugos reglamento nuostatų, susijusių su asmens duomenų rinkimo ir tvarkymo reikalavimais, įgyvendinimas.
Esant ginčui dėl grožio paslaugos pirkimo–pardavimo sutarties, jos sąlygų nevykdymo arba suteiktos nesaugios ar nekokybiškos paslaugos, paslaugos pirkimo faktą gali patvirtinti jos įsigijimą patvirtinantys dokumentai, pvz., kasos kvitas ar pan.
Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) skaičiuoja, kad naujovės leis grožio paslaugų teikėjams sutaupyti per 600 tūkst. eurų, kuriuos jie galės investuoti, pvz., į paslaugų plėtrą ir kokybės didinimą.
SAM primena, jog norint verstis grožio paslaugų veikla, yra būtina turėti Nacionalinio visuomenės sveikatos centro išduotą leidimą-higienos pasą. Šis dokumentas patvirtina, kad veiklos sąlygos atitinka visuomenės sveikatos saugos reikalavimus.
Taip pat atkreipia dėmesį, kad paslaugų vartotojams informacija apie teikiamas paslaugas ir toliau turi būti teikiama vadovaujantis minėtos higienos normos bei Vartotojų teisių apsaugos įstatymo ir Produktų saugos įstatymo nuostatomis.