SPECIALIZUOTAS SAVAITRASTIS LIETUVOS MOKESČIŲ MOKĖTOJAMS
„MOKESČIŲ ŽINIŲ“ prenumerata 2023 metams NEBEPRIIMAMA • • • • • Dėkojame savo skaitytojams už daugiau nei 25 metus trūkusį bendravimą ir linkime visiems sėkmingos dabarties ir daug žadančios ateities.
2019 m. birželio 4 d.
Nr. 21 (1105) Rubrikos         
Šiame numeryje  


  Registruotiems vartotojams  

  Naujienlaiškio prenumerata  

Apmokėjimas už naktinį darbą

Valstybinė darbo inspekcija paaiškina, kaip turi būti apmokamas darbas nakties metu.
 

Ir pradinukų tėvai gaus išmokas vaiko priežiūrai, uždarius mokyklas dėl karantino

Ne tik už darželinukų ir priešmokyklinukų vaikų priežiūrą, kaip šiuo metu, bet nuo 2020 m. sausio 1 d. ir pradinių klasių vaikus prižiūrintys tėvai (įtėviai) ar globėjai turės teisę gauti ligos socialinio draudimo išmoką, kai mokyklose paskelbiamas karantinas • Tokiais atvejais ligos išmoką vienam iš tėvų (motinai/tėvui, įmotei/įtėviui) ar globėjų „Sodra“ galės mokėti nuo pirmosios vaiko priežiūros dienos, tačiau ne ilgiau kaip 14 kalendorinių dienų.
 

Keisis kompensuojamųjų vaistų sąrašų sudarymo tvarka

Liepos 1 d. įsigalios Farmacijos įstatymo 58 straipsnio pakeitimo įstatymas, kuriame įteisinta nauja vaistų ir medicinos pagalbos priemonių įtraukimo į kompensuojamųjų sąrašus tvarka, taip pat reglamentuotas kompensuotinų vaistų vertinimo procesas, kuris apims ne tik vaisto klinikinį efektyvumą, bet ir finansinę naudą, kurią atneš siūlomas kompensuoti vaistas.
 

Lietuvoje įsigaliojo tabako gaminių atsekamumo sistema

Gegužės 20 d. Lietuvoje, kaip ir visoje Europos Sąjungoje, įsigaliojo tabako gaminių atsekamumo sistema, todėl nuo šių metų gegužės 20-osios visi cigarečių ir cigaretėms sukti skirto tabako pakeliai bei visos didmeninės tabako gaminių pakuotės turi būti pažymėti unikaliu identifikatoriumi.
 

Mažoms maisto prekių parduotuvėms – supaprastinti maisto saugos reikalavimai

Nuo gegužės 28 d. mažoms maisto prekių parduotuvėms, kurių prekybos plotas neviršija 300 kv. m., prekiaujančioms negyvūniniu ir sufasuotu gyvūniniu maistu (įvairiomis bandelėmis su mėsos įdarais, čeburekais, kibinais, picomis ir panašiais produktais) taikomi supaprastinti maisto saugos reikalavimai, kurie nustatyti Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos direktoriaus 2019 m. gegužės 24 d. įsakymu Nr. B1-367 patvirtintuose Mažoms maisto produktų parduotuvėms taikomuose maisto tvarkymo reikalavimuose.
 

Nuo kitų metų įsigalios nauji valstybių narių teritorijų, laikomų trečiosiomis teritorijomis, ir specialiųjų fiskalinių teritorijų sąrašai

Finansų ministras 2019 m. gegužės 23 d. priėmė 2 įsakymus, įsigaliosiančius 2020 m. sausio 1 d.: įsakymu Nr. 1K-165 patvirtino naują Teritorijų, kurios laikomos trečiosiomis teritorijomis, sąrašą, kuriame nurodytos valstybių narių teritorijos, laikomos trečiomis teritorijomis apmokestinimo PVM ir akcizų tikslais, o kitu įsakymu Nr. 1K-164 pakeitė ir nauja redakcija išdėstė 2010 03 18 įsakymą Nr. 1K-073, kuriuo patvirtinto Specialiųjų fiskalinių teritorijų sąrašą, kuriame nurodytos valstybių narių teritorijos, į kurias keleivius vežančiuose Lietuvoje įregistruotuose laivuose ir orlaiviuose gali būti prekiaujama į neapmuitinamas parduotuves pristatytomis importo muitais ir mokesčiais neapmokestintomis prekėmis ir kuriose netaikomos vadinamų PVM direktyvos 2006/112/EB ir Akcizų direktyvos 2008/118/EB nuostatos.
 

Nuo spalio 1-osios keisis Privalomosios tarifinės informacijos sprendimų priėmimo tvarka

Nuo spalio 1 d. prašymai priimti Privalomosios tarifinės informacijos (PTI) sprendimus galės būti teikiami tik elektroniniu būdu ir visas keitimasis informacija tarp muitinės ir pareiškėjų (atstovų) bus atliekamas per Europos Sąjungos (ES) Verslininko portalą • Todėl, norintys pateikti Lietuvos muitinei prašymą priimti PTI sprendimą, ekonominės veiklos vykdytojai turės turėti prieigą prie ES Verslininko portalo.
 

Pakeistos tabako ir alkoholinių gėrimų ženklinimo banderolėmis taisyklės

Vyriausybė 2019 m. gegužės 22 d. nutarimu Nr. 510 pakeitė Apdoroto tabako, kaitinamojo tabako produktų, etilo alkoholio ir alkoholinių gėrimų ženklinimo specialiais ženklais - banderolėmis taisykles.
 

Prie valstybės paramos jaunoms šeimoms, įsigyjant pirmąjį būstą, galės prisidėti ir savivaldybės bei verslininkai

Jaunoms šeimoms įsigyjant regione pirmąjį būstą, finansine parama galės prisidėti ir savivaldybės bei pelno siekiantys juridiniai asmenys • Tokia galimybė įteisinta nuo liepos 1 d., pakeitus Finansinės paskatos pirmąjį būstą įsigyjančioms jaunoms šeimoms įstatymą ir jį papildžius nauja nuostata • Šiuo metu jaunoms šeimoms, norinčioms įsigyti pirmą būstą regione, būsto kredito dalį gali subsidijuoti tik valstybė.
 

Samdomo darbo netekę nedidelių žemės ūkio valdų ar ūkių savininkai galės įgyti bedarbio statusą

Individualią žemės ūkio veiklą vykdantys fiziniai asmenys, kurių žemės ūkio valdos ar ūkio ekonominis dydis bus mažesnis už 4 ekonominio dydžio vienetus (4,8 tūkst. eurų), galės įgyti bedarbio statusą ir gauti nedarbo socialinio draudimo išmoką bei naudotis kitomis bedarbiams teikiamomis lengvatomis • Tai užtikrina 2020 m. sausio 1 d. įsigaliosiančios Užimtumo įstatymo pataisos.
 

VDI elektroninio inspektavimo akiratyje – 55 greitosios medicinos pagalbos įstaigos ir įmonės

55-ios greitosios medicinos pagalbos paslaugas teikiančios įstaigos ir įmonės, kurių ekonominė veikla „869040 – Greitosios pagalbos veikla“, privalės iki birželio 14 d. įvertinti savo darbuotojų darbo sąlygų atitiktį darbuotojų saugos ir sveikatos teisės aktų reikalavimams ir pateikti Valstybinei darbo inspekcijai informaciją apie darbuotojų saugos ir sveikatos sąlygas • Tuo tikslu reikės elektroniniu būdu atsakyti į Greitosios medicinos pagalbos įstaigų ir įmonių e-inspektavimo teminės ataskaitos klausimus • Tokia prievolė nustatyta Vyriausiojo valstybinio darbo inspektoriaus 2019 m. gegužės 29 d. įsakyme Nr. EV-173.
 

Vyriausybė tvirtins naują MMA: nuo kitų metų ji turėtų siekti 607 eurus

Nuo 2020 m. sausio 1 d. minimalioji mėnesinė alga (MMA) turėtų didėti 52 eurais iki 607 Eur, o minimalus valandinis atlygis – 0,33 euro iki 3,72 Eur • Tai numatantį Vyriausybės nutarimo projektą parengė Socialinės apsaugos ir darbo ministerija • Šiuo metu MMA yra 555 Eur iki mokesčių, o minimalus valandinis atlygis – 3,39 Eur.
 

VMI laiškai – rizikingiausiems mokesčių mokėtojams

Valstybinė mokesčių inspekcija pagal turimus duomenis bei informaciją gaunamą iš užsienio mokesčių administratorių įvertino mokesčių mokėtojų rizikingumą ir atrinktiems gyventojams bei įmonėms siųs laiškus, primenant galimybę iki liepos 1 d. praeityje pamirštus mokesčius sumokėti be jokių baudų ir delspinigių.
 
 
Paieška

Straipsnių archyvas
  Birželis     2019  
PrATKPŠS
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
Naujienos

Adresas: Palangos g. 2 - 13, Vilnius LT-01117
Tel.: 8-686 09344
Fax.:
El. paštas: redakcija@mzinios.lt
Kontaktai | Reklama