SPECIALIZUOTAS SAVAITRASTIS LIETUVOS MOKESČIŲ MOKĖTOJAMS
„MOKESČIŲ ŽINIŲ“ prenumerata 2023 metams NEBEPRIIMAMA • • • • • Dėkojame savo skaitytojams už daugiau nei 25 metus trūkusį bendravimą ir linkime visiems sėkmingos dabarties ir daug žadančios ateities.
2019 m. gegužės 14 d.
Nr. 18 (1102) Rubrikos         
Šiame numeryje  


  Registruotiems vartotojams  

  Naujienlaiškio prenumerata  

Bedarbio statusą galėtų gauti smulkūs ūkininkai

Bedarbiu tapęs smulkus ūkininkas jau kitais metais galėtų gauti nedarbo socialinio draudimo išmoką bei naudotis kitomis bedarbiams teikiamomis lengvatomis • Seimas po svarstymo pritarė Užimtumo įstatymo pataisoms, numatančioms bedarbio statuso suteikimo sąlygas iki 4 EDV žemės ūkio valdą turintiems individualią žemės ūkio veiklą vykdantiems asmenims.
 

Darbuotojų saugos ir sveikatos paslaugų teikėjams – naujas informacijos teikimo VDI aprašas

Socialinės apsaugos ir darbo ministras 2019 m. gegužės 7 d. įsakymu Nr. A1-254 patvirtino naujos redakcijos Juridinių ir fizinių asmenų, pagal sutartis su darbdaviais atliekančių darbuotojų saugos ir sveikatos tarnybų funkcijas ar jų dalį, informacijos teikimo Valstybinei darbo inspekcijai (VDI) tvarkos aprašą • Šis aprašas nustato minėtų asmenų kasmetinę prievolę pateikti VDI informaciją apie darbdavius, kuriems teikė darbuotojų saugos ir sveikatos (DSS) paslaugas, taip pat ir darbuotojų saugos ir sveikatos specialistų ir/ar profesinės sveikatos specialistų, atlikusių DSS tarnybų funkcijas ar jų dalį, skaičių.
 

Liepos 6-ąją švęsime ir Tautiškos giesmės dieną

Jau šiemet liepos 6-ąją švęsime ne tik Valstybės (Lietuvos karaliaus Mindaugo karūnavimo) dieną, bet ir Tautiškos giesmės dieną • Šventinės – liepos 6-osios dienos – pavadinimas pakeistas Darbo kodekso 123 straipsnio pakeitimo įstatymu, nustatant, kad liepos 6-oji yra Valstybės (Lietuvos karaliaus Mindaugo karūnavimo) ir Tautiškos giesmės diena.
 

Metinių finansinių ataskaitų pateikimui liko pora savaičių

Metinėms finansinėms ataskaitoms už 2018 metus pateikti likus porą savaičių, Registrų centras ragina juridinius asmenis, jau pasitvirtinusius finansines ataskaitas, jas pateikti nelaukiant gegužės mėnesio pabaigos.
 

Mokesčių deklaravimo ir sumokėjimo kalendorius

Mokesčių, kuriuos reikia deklaruoti ir sumokėti iki gegužės 20 d. kalendorius.
 

Nustatyti želdinių sodinimo leistini atstumai iki kaimyninio sklypo ribos

Aplinkos ministras 2019 m. balandžio 24 d. įsakymu Nr. D1-228 pakeitė Medžių ir krūmų veisimo, vejų ir gėlynų įrengimo taisykles, kuriose nurodyti mažiausi leistini atstumai iki kaimyninio sklypo ribos, kai želdiniai veisiami be šio sklypo savininko, valdytojo ar įgalioto asmens sutikimo raštu.
 

Pakeistos Informavimo apie produktų siuntimą į kitą ES valstybę narę arba produktų gavimą iš kitos ES valstybės narės taisyklės

VMI prie LR FM viršininkė 2019 m. balandžio 29 d. įsakymu Nr. VA-37 pakeitė Informavimo apie produktų siuntimą į kitą Europos Sąjungos valstybę narę arba produktų gavimą iš kitos Europos Sąjungos valstybės narės taisykles.
 

Patikslinta pensijos gavėjo pažymėjimo išdavimo tvarka

Sodros“ direktorė 2019 m. gegužės 13 d. įsakymu Nr. V-195 pakeitė Pensijos gavėjo pažymėjimo išdavimo, keitimo, saugojimo ir naikinimo tvarkos aprašą, į kurio taikymo sritį įtraukti ir asmenys, kuriems paskirtos šalpos išmokos, taip pat patikslinta, kada „Sodrai“ galima neteikti nuotraukos, norint gauti pensijos gavėjo pažymėjimą.
 

Patvirtintos mokesčių mokėtojo finansinės būklės vertinimo rekomendacijos

VMI prie LR FM viršininkė 2019 m. gegužės 6 d. įsakymu Nr. VA-38 patvirtino Mokesčių mokėtojo, turinčio mokestinę nepriemoką, arba asmens, kuriam paskirta bauda už administracinį nusižengimą, finansinės būklės vertinimo rekomendacijas, kuriomis vadovaujasi VMI, priimant sprendimą atidėti ir/ar išdėstyti mokestinės nepriemokos ar baudos už administracinį nusižengimą mokėjimą.
 

VDI inspektuotinų elektroniniu būdu sąraše – su silicio dioksido dulkių poveikio rizika susiduriančios įmonės

Vyriausiasis valstybinis darbo inspektorius 2019 m. gegužės 7 d. įsakymu Nr. EV-144 įtvirtino prievolę įmonėms, kuriose dirba nuo 3 iki 19 (imtinai) darbuotojų, kai šių įmonių pagrindinė ekonominė veikla arba viena iš ekonominių veiklų yra kitų nemetalo mineralinių produktų gamyba, pateikti Valstybinei darbo inspekcijai (VDI) informaciją apie silicio dioksido dulkių keliamo pavojaus susirgti vėžiu įvertinimą • Tuo tikslu įmonės, kuriose darbuotojai susiduria ar gali susidurti su silicio dioksido dulkių poveikio rizika darbo aplinkoje (jų sąrašą sudarys ir paskelbs VDI), turės iki rugsėjo 1 d. elektroniniu būdu atsakyti į Silicio dioksido dulkių keliamo pavojaus susirgti vėžiu įvertinimo prevencinę anketos, kuri patvirtinta minėtu įsakymu Nr. EV-144, klausimus.
 
 
Paieška

Straipsnių archyvas
  Gegužė     2019  
PrATKPŠS
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031 
Naujienos

Adresas: Palangos g. 2 - 13, Vilnius LT-01117
Tel.: 8-686 09344
Fax.:
El. paštas: redakcija@mzinios.lt
Kontaktai | Reklama