Dalis savarankiškai dirbančių asmenų gegužės 3 d. iš „Sodros“ gavo pranešimus apie socialinio draudimo įmokų skolas, kurių nėra.
„Primename, jog teisė priverstinai išieškoti socialinio draudimo įmokas, delspinigius, palūkanas ir baudas atsiranda nuo kitos dienos, kurią valstybinio socialinio draudimo įmokos, delspinigiai, palūkanos ir baudos turėjo būti sumokėti“, – tokiais laiškais buvo bauginami verslininkai.
Pasklidus šiai informacijai, klaidingus pranešimus gavusius savarankiškai dirbančius asmenis „Sodra“ ragino neskubėti mokėti neegzistuojančių skolos sumų, nes, esą, klaida įvyko dėl programinės įrangos netinkamo veikimo. Prisiimdama atsakomybę už netikslią informaciją, „Sodra“ savo tinklalapyje pranešė, kad „2019-04-30 vieši duomenys apie mažųjų bendrijų, individualių įmonių ir ūkinių bendrijų skolas gali būti neteisingi".
Ištaisius netikslią informaciją ir teisingai apskaičiavus savarankiškai dirbančių asmenų įmokų skolas, „Sodra" tikina išsiųsianti pranešimus su tinkama informacija ir žada, jog iki naujų pranešimų išsiuntimo nebus vykdomas savarankiškai dirbančių asmenų įmokų skolų išieškojimas, taip pat nebus skaičiuojami delspinigiai.
Tokia situacija, kai „Sodra“ išplatina klaidingus laiškus apie skolas, kurių nėra, kartojasi ne pirmą ir ne antrą kartą – taip buvo nutikę ir pernai, kai įmonės buvo informuotos apie neva turimus įsiskolinimus, o jų darbuotojai į asmenines „Sodros“ paskyras gyventojui gavo senas ir netikslias mėnesines ataskaitas apie prieš kelerius metus buvusį darbo užmokestį.
Taigi, nors klaidos ir kartojasi, tačiau „Sodra“ išplatintuose pranešimuose (ir pernai kovo 29 d., ir šiemet gegužės 3 d.) rašo vis tą patį „darome viską, kad klaidos būtų ištaisytos ir ateityje nepasikartotų. Prašome draudėjų kantrybės ir dar kartą atsiprašome“.