SPECIALIZUOTAS SAVAITRASTIS LIETUVOS MOKESČIŲ MOKĖTOJAMS
„MOKESČIŲ ŽINIŲ“ prenumerata 2023 metams NEBEPRIIMAMA • • • • • Dėkojame savo skaitytojams už daugiau nei 25 metus trūkusį bendravimą ir linkime visiems sėkmingos dabarties ir daug žadančios ateities.
2019 m. balandžio 24 d.
Nr. 16 (1100) Rubrikos         
Šiame numeryje  


  Registruotiems vartotojams  

  Naujienlaiškio prenumerata  

Atostoginių kaupiniai 2018 m. finansinėse ataskaitose

Audito, apskaitos, turto vertinimo ir nemokumo valdymo tarnyba paaiškina, ar sudarant 2018 m. finansines ataskaitas atostoginių kaupinius reikia skaičiuoti įvertinant darbuotojo ir darbdavio „Sodros“ mokesčių sujungimą nuo 2019 01 01, t. y. 2018 m. gruodžio 31 d. konkrečiam darbuotojui apskaičiuotą jo darbo užmokesčio vidurkį dauginant iš koeficiento 1,289.
 

Elektronikos prekėms bus taikomas atvirkštinis PVM

Atvirkštinio apmokestinimo PVM mechanizmas, kai PVM privalo sumokėti ne prekių pardavėjas, o jų gavėjas, t. y. pirkėjas, bus taikomas kompiuterių standiesiems diskams ir mobiliesiems telefonams, planšetėms bei nešiojamiesiems kompiuteriams • Tuo tikslu Vyriausybė keičia Atvejų, kai pridėtinės vertės mokestį už tiekiamas prekes (teikiamas paslaugas) išskaito ir sumoka pirkėjas (klientas), aprašą.
 

Mano VMI naudojimo taisyklių pakeitimai

VMI prie LR FM viršininkė 2019 m. balandžio 19 d. įsakymu Nr. VA-33 pakeitė Valstybinės mokesčių inspekcijos portalo e. VMI autorizuotų elektroninių paslaugų srities Mano VMI naudojimo taisykles, patikslinant jų 10 ir 12 punktų įsigaliojimo datas.
 

Mokesčių deklaravimo ir sumokėjimo kalendorius

Mokesčių, kuriuos reikia deklaruoti ir sumokėti iki gegužės 2 d. kalendorius.
 

Numatoma įteisinti vaiko laikinosios priežiūros išmoką

Seimas balandžio 26 d. balsuos dėl naujos išmokų rūšies – vaiko laikinosios priežiūros išmokos įteisinimo nuo 2020 metų • Ši Išmokų vaikams įstatymo pataisose numatyta išmoka siektų 228 eurus per mėnesį ir būtų mokama sutikusiam laikinai prižiūrėti vaiką giminaičiui ar kitam artimajam tais atvejais, kai vaikui būtų nustatytas apsaugos poreikis.
 

Paprastės pakuočių apskaitos reikalavimai

Aplinkos ministerija keis Pakuočių ir pakuočių atliekų tvarkymo taisykles, todėl pakuočių apskaitos žurnalas turėtų būti pildomas ne rečiau kaip kartą per ketvirtį, o pakuočių ženklinimas būtų savanoriškas.
 

Patvirtintas Nacionalinis oro taršos mažinimo planas

Vyriausybė patvirtino Nacionalinį oro taršos mažinimo planą, apimantį priemones, kurioms įgyvendinti nuo 2020-ųjų iki 2030-ųjų metų reikės beveik 240 mln. eurų • Šis planas, siekiant sumažinti į aplinkos orą išmetamų teršalų kiekį, bus peržiūrimas ne rečiau kaip kas 4 metus ir galės būti koreguojamas ar atnaujinamas, į jį pagal poreikį įtraukiant papildomų priemonių, kurias mūsų šalis turės įgyvendinti per dešimtmetį.
 

Prizų, laimėjimų bei dovanų apmokestinimas gyventojų pajamų mokesčiu (I dalis)

Kas yra prizai, laimėjimai, azartinių lošimų ir loterijų laimėjimai, bei dovanos, kokie prizai, laimėjimai ir dovanos yra apmokestinami/neapmokestinami gyventojų pajamų mokesčiu, taip pat kokie pajamų mokesčio tarifai taikomi, apmokestinant 2019 metais gautus prizus, laimėjimus ir dovanas? Atsakymus į šiuos klausimus galima rasti VMI prie LR FM atnaujintame leidinyje „Prizų, laimėjimų ir dovanų apmokestinimas pajamų mokesčiu“.
 

Prizų, laimėjimų bei dovanų apmokestinimas gyventojų pajamų mokesčiu (II dalis)

Dovanų apmokestinimo pajamų mokesčiu ypatumai.
 

Prizų, laimėjimų bei dovanų deklaravimas ir pajamų mokesčio sumokėjimas

VMI atnaujino leidinį „Prizų, laimėjimų ir dovanų apmokestinimas pajamų mokesčiu“, kuriame paaiškinta, kas ir kada turi sumokėti pajamų mokestį nuo prizų, laimėjimų, dovanų bei kam privaloma deklaruoti prizus, laimėjimus, dovanas, taip pat kokiais atvejais gyventojui, teikiant 2019 m. metinę pajamų mokesčio deklaraciją, reikės papildomai mokėti joje perskaičiuotą pajamų mokestį nuo gautų prizų, laimėjimų, dovanų sumos.
 

Prizų, laimėjimų bei dovanų įvertinimas, pajamų pripažinimas

Kaip įvertinami natūra gauti prizai, laimėjimai ir dovanos, kokiu momentu jie priskiriami pajamoms? • Tai paaiškinta VMI atnaujintame leidinyje „Prizų, laimėjimų ir dovanų apmokestinimas pajamų mokesčiu“.
 

Seimas spręs, ar pradinukų tėvams mokėti ligos išmokas už vaikų priežiūrą dėl mokyklose paskelbto karantino

Parlamentarai balandžio 26 d. posėdyje balsuos dėl Ligos ir motinystės socialinio draudimo įstatymo pataisų priėmimo, pagal kurias ligos socialinio draudimo išmoką galėtų gauti ne tik darželinukus ir priešmokyklinukus, bet ir pradinių klasių vaikus prižiūrintys tėvai (įtėviai) ar globėjai, kai švietimo įstaigose paskelbiamas karantinas.
 
 
Paieška

Straipsnių archyvas
  Balandis     2019  
PrATKPŠS
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930 
Naujienos

Adresas: Palangos g. 2 - 13, Vilnius LT-01117
Tel.: 8-686 09344
Fax.:
El. paštas: redakcija@mzinios.lt
Kontaktai | Reklama