SPECIALIZUOTAS SAVAITRASTIS LIETUVOS MOKESČIŲ MOKĖTOJAMS
„MOKESČIŲ ŽINIŲ“ prenumerata 2023 metams NEBEPRIIMAMA • • • • • Dėkojame savo skaitytojams už daugiau nei 25 metus trūkusį bendravimą ir linkime visiems sėkmingos dabarties ir daug žadančios ateities.
2019 m. balandžio 9 d.
Nr. 14 (1098) Rubrikos         
Šiame numeryje  


  Registruotiems vartotojams  

  Naujienlaiškio prenumerata  

Mokesčių deklaravimo ir sumokėjimo kalendorius

Mokesčių, kuriuos reikia deklaruoti ir sumokėti iki balandžio 15 d., kalendorius.
 

Nuo kitų metų – administracinė atsakomybė už antialkoholinių variklio užraktų nenaudojimą

Kitų metų sausio 1 d. įsigalios Administracinių nusižengimų kodekso pakeitimai, įteisintantys naują administracinio poveikio priemonę asmenims, kurie vairavo transporto priemonę būdami neblaivūs – draudimą vairuoti transporto priemones, kuriose neįrengti antialkoholiniai variklio užraktai, kuris visuomet bus skiriamas kartu su teisės vairuoti transporto priemones atėmimu, taip pat reglamentuota administracinė atsakomybė už draudimo vairuoti transporto priemones, kuriose neįrengti antialkoholiniai variklio užraktai, nesilaikymą.
 

Nuo lapkričio ruošiamasi akcizais apmokestinti neapdorotą tabaką

Vyriausybė pritarė ir pateikė Seimui svarstyti bei priimti Finansų ministerijos inicijuotą Akcizų įstatymo pakeitimo projektą, kuriuo siūloma akcizais apmokestinti neapdorotą tabaką ir šiam produktui jau nuo šių metų lapkričio 1 d. taikyti rūkomajam tabakui nustatytą 68,6 Eur už kilogramą akcizų tarifą, palaipsniui jį didinant – nuo 2020 m. kovo 1 d. iki 78,5 Eur, o nuo 2021 m. kovo 1 d. iki 90 Eur už kilogramą.
 

Paskutinės dienos prašymams susigrąžinti PVM iš Didžiosios Britanijos

Pirmąjį ketvirtį sumokėjusieji pridėtinės vertės mokestį (PVM) Didžiojoje Britanijoje, prašymus dėl jo susigrąžinimo turėtų pateikti iki balandžio 11-osios.
 

Patikslintas VMI komentaras dėl ne individualios veiklos atliekų pardavimo pajamų apmokestinimo

Valstybinė mokesčių inspekcija pakeitė Gyventojų pajamų mokesčio įstatymo (GPMĮ) 17 str., kuriame įtvirtintos neapmokestinamųjų pajamų rūšys ir sąlygos, 1 dalies 27 punkto dėl ne individualios veiklos atliekų pardavimo pajamų apmokestinimo apibendrintą paaiškinimą (komentarą).
 

Ruošiama psichikos bei elgesio sutrikimų turinčiųjų priverstinio gydymo ir hospitalizavimo tvarka

Vyriausybė įpareigojo Sveikatos apsaugos ministeriją patvirtinti tvarkas, pagal kurias psichikos ir elgesio sutrikimų turintys pacientai arba pacientai, kurie negeba protingai vertinti savo interesų ir dėl to neįmanoma gauti jų sutikimo gydymui, galėtų būti priverstinai paguldyti į ligoninę.
 

Siūloma aiškiau reglamentuoti pavežėjų ir taksi veiklą

Į Seimą iškeliavo Susisiekimo ministerijos parengtas ir Vyriausybės palaimintas Kelių transporto kodekso pakeitimų projektas, kuriuo siūloma aiškiau apibrėžti keleivių vežimo už atlygį lengvaisiais automobiliais veiklą bei patikslinti keleivių vežimo sąlygas pavežėjams ir taksi.
 

VMI ragina smulkiuosius verslininkus deklaruoti individualios veiklos pajamas

Valstybinė mokesčių inspekcija primena, kad pernai individualią veiklą pagal pažymą vykdę ir/ar verslo liudijimą turėję gyventojai iki gegužės 2 d. privalo deklaruoti pajamas iš individualios veiklos už 2018 metus ir pateikti VMI metinę pajamų deklaraciją GPM308 – net ir tuo atveju, jeigu iš vykdytos individualios veiklos nebuvo gauta pajamų • Nors iki deklaravimo termino pabaigos (gegužės 2 d.) dar liko daugiau nei trys savaitės, VMI ragina smulkiuosius verslininkus pajamų deklaravimo neatidėti paskutinei dienai, nes pajamas iš individualios veiklos už 2018 metus deklaravo tik daugiau nei 61,4 tūkst. gyventojų, o didžioji dalis – beveik 181,6 tūkst. pernai savarankiškai dirbusių gyventojų, t. y. vykdžiusių individualią veiklą (pagal pažymą ar įsigijus verslo liudijimus), dar turi iki gegužės 2 d. pateikti deklaracijas už minėtą laikotarpį.
 

VMI turgavietėse padės ne tik deklaruoti pajamas, bet ir mokys išmaniai tvarkyti apskaitą

Šią savaitę Vilniaus Kalvarijų ir Gariūnų turgaviečių prekybininkai sulauks ypatingo VMI specialistų dėmesio – kol vieni specialistai prekybininkams padės pildyti metines gyventojų pajamų deklaracijas, kiti mokys išmaniai tvarkyti apskaitą, naudojant vieną iš naujausių e. VMI paslaugų – virtualų buhalterį i.APS.
 

Žemės ūkio naudmenų ir pasėlių deklaravimo pradžia – balandžio 15 d.

Nuo balandžio 15 d. šalies žemdirbiai galės deklaruoti žemės ūkio naudmenas ir pasėlius • Deklaruoti žemės ūkio naudmenas bei kitus plotus tiesioginėms išmokoms gauti bus galima iki birželio 7 d., o pavėluotai – iki liepos 2 d., tačiau už kiekvieną pavėluotą darbo dieną galutinė paramos suma bus mažinama 1 proc. (išskyrus vėlavimo atvejus, nepriklausančius nuo pareiškėjo valios dėl force majeure aplinkybių).
 
 
Paieška

Straipsnių archyvas
  Balandis     2019  
PrATKPŠS
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930 
Naujienos

Adresas: Palangos g. 2 - 13, Vilnius LT-01117
Tel.: 8-686 09344
Fax.:
El. paštas: redakcija@mzinios.lt
Kontaktai | Reklama