SPECIALIZUOTAS SAVAITRASTIS LIETUVOS MOKESČIŲ MOKĖTOJAMS
„MOKESČIŲ ŽINIŲ“ prenumerata 2023 metams NEBEPRIIMAMA • • • • • Dėkojame savo skaitytojams už daugiau nei 25 metus trūkusį bendravimą ir linkime visiems sėkmingos dabarties ir daug žadančios ateities.
2019 m. balandžio 2 d.
Nr. 13 (1097) Rubrikos         
Šiame numeryje  


  Registruotiems vartotojams  

  Naujienlaiškio prenumerata  

Duomenis apie statybą leidžiančius dokumentus galima matyti prisijungus prie „Infostatybos“

Valstybinė teritorijų planavimo ir statybos inspekcija informacinėje sistemoje „Infostatyba“ viešai skelbia savivaldybių administracijų išduotų statybą leidžiančių dokumentų duomenis, prie prašymų išduoti statybos leidimus statytojų pridėtus dokumentus ir statinių projektus tikrinusių institucijų išvadas.
 

Finansų rinkos dalyvių teikiama informacija VMI

Valstybinė mokesčių inspekcija primena, kokią informaciją ir kada privalo pateikti VMI finansų rinkos dalyviai.
 

Naujovė: galima užsisakyti priminimą apie asmens dokumento galiojimą

Turimo asmens dokumento galiojimo terminą galima pasitikrinti naudojantis elektroninėmis paslaugomis – priminimą apie baigiantį galioti asmens dokumentą galima gauti ir nemokama trumpąja SMS žinute arba elektroniniu paštu • Užsisakyti šią paslaugą galima prisijungus prie EPIS paslaugų portalo per Elektroninės valdžios vartus. 
 

Nuo rudens į Konstitucinį Teismą galės kreiptis ir gyventojai

Nuo rugsėjo 1 d. įsigalios Konstitucijos 106 ir 107 straipsnių pakeitimo įstatymas, kuriuo įtvirtinta individualaus asmens skundo į Konstitucinį Teismą galimybė, todėl kiekvienas asmuo turės teisę tiesiogiai kreiptis į Konstitucinį Teismą, jeigu manys, kad galiojantys teisės aktai pažeidė jo konstitucines teises ar laisves • Tiesa, tai bus galima padaryti tik prieš tai išnaudojus visas kitas teisines gynybos priemones.
 

Padaugėjo migracijos padalinių, priimančių užsieniečių prašymus išduoti leidimą laikinai gyventi Lietuvoje

Nuo balandžio 1 d. į Lietuvą atvykę ar gyvenantys užsieniečiai prašymą dėl leidimo laikinai gyventi Lietuvoje išdavimo gali pateikti migracijos padaliniui, nepriklausomai nuo ketinamos deklaruoti gyvenamosios vietos, t. y. ne tik apskričių vyriausiųjų policijos komisariatų migracijos padaliniuose (Vilniaus, Kauno, Klaipėdos, Panevėžio, Šiaulių, Telšių, Utenos, Marijampolės, Alytaus ir Tauragės), bet ir Visagino, Elektrėnų, Šalčininkų, Švenčionių ir Ukmergės migracijos padaliniuose. 
 

Paramos skyrimas profesinėms sąjungoms ar profesinių sąjungų susivienijimams

Valstybinė mokesčių inspekcija paaiškina, kaip gyventojai gali paremti profesines sąjungas ar profesinių sąjungų susivienijimus.
 

Pardavus automobilį, kartais tenka mokėti pajamų mokestį

Pajamų deklaracijoje pamatę mokėtiną gyventojų pajamų mokestį, vis daugiau asmenų kreipiasi į „Regitrą“ prašydami  pakeisti parduoto automobilio įsigijimo kainą, t. y. koreguoti pirkimo–pardavimo sutartyje jau anksčiau fiksuotą transporto priemonės pardavimo sumą • Tokių manevrų imamasi pajamų deklaracijoje išvydus 15 proc. gyventojų pajamų mokestį, kurį reikia sumokėti tuomet, kai asmuo, neišlaikęs automobilio 3 metus, jo nuosavybę perleidžia kitam asmeniui ir jį parduoda už didesnę kainą, nei kad įsigijo.
 

Patvirtinta Lietuvoje gaminamo filmo kultūrinio turinio ir gamybos vertinimo tvarka

Kultūros ir finansų ministrai 2019 m. kovo 21 d. kolegialiu įsakymu Nr. ĮV-213/1K-95 pakeitė 2013 12 20 įsakymą Nr. ĮV-892/1K-406, jį išdėstę nauja redakcija, ir patvirtino Lietuvos Respublikoje gaminamo filmo kultūrinio turinio ir gamybos vertinimo tvarkos aprašą • Šiame kovo 29 d. įsigaliojusiame apraše reglamentuojama Lietuvoje gaminamo filmo kultūrinio turinio vertinimo tvarka (apima filmo (ar jo dalies) kultūrinio turinio vertinimo kriterijus ir filmą kvalifikuojančios pažymos – dokumento, kuriuo patvirtinama, kad filmas atitinka kultūrinio turinio vertinimo kriterijus, – išdavimą ir jos galiojimą), taip pat Lietuvoje gaminamo filmo gamybos vertinimo tvarka (apima filmo gamybos vertinimo kriterijus ir investicijos pažymos – pažymos apie filmo gamintojui neatlygintinai suteiktų lėšų panaudojimo atitiktį Pelno mokesčio įstatymo 17-2 str. nustatytiems reikalavimams – išdavimą).
 

Pranešusiems apie konkurenciją ribojančius susitarimus – piniginės išmokos

Nuo liepos 1 d. fiziniai asmenys, pateikę Konkurencijos tarybai informaciją ir įrodymus apie konkurenciją ribojančius susitarimus, galės gauti nuo 1 tūkst. iki 100 tūkst. eurų siekiančią vienkartinę piniginę išmoką • Tai įtvirtinta liepos 1 d. įsigaliosiančiose Konkurencijos įstatymo pataisose, kuriomis taip pat išplėstas procedūrinių pažeidimų, už kuriuos Konkurencijos taryba ūkio subjektams galės skirti vienkartines ir periodines baudos, sąrašas, o atliekant tyrimus, galės gauti paaiškinimus iš platesnio subjektų rato • Be to, siekiant, kad būtų nutrauktas Konkurencijos įstatymo pažeidimas, Konkurencijos taryba turės teisę įpareigoti konkurenciją ribojusį ūkio subjektą pakeisti įmonės struktūrą, pvz., parduodant dalį įmonės.
 

Priimamos paraiškos asbestiniams stogams keisti

Kaimo gyventojai, norintys pakeisti asbestinius namų stogus, nuo balandžio 1 d. iki gegužės 31 d. Nacionalinei mokėjimo agentūrai gali teikti paraiškas paramai gauti pagal Lietuvos kaimo plėtros 2014–2020 m. programos veiklos „Asbestinių stogų dangos keitimas“ įgyvendinimo 2019 metais taisykles, kurios patvirtintos žemės ūkio ministro 2019 m. kovo 18 d. įsakymu Nr. 3D-153.
 

Reklamos priežiūros funkcijos perduodamos Valstybinei vartotojų teisių apsaugos tarnybai

Nuo gegužės 1 d., įsigaliojus Reklamos įstatymo ir keturių lydinčiųjų teisės aktų pataisoms, klaidinančios ir lyginamosios reklamos priežiūros funkcijos perims Valstybinė vartotojų teisių apsaugos tarnyba • Dabar reklamos priežiūrą atlieka dvi institucijos – Konkurencijos taryba ir Valstybinė vartotojų teisių apsaugos tarnyba.
 
 
Paieška

Straipsnių archyvas
  Balandis     2019  
PrATKPŠS
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930 
Naujienos

Adresas: Palangos g. 2 - 13, Vilnius LT-01117
Tel.: 8-686 09344
Fax.:
El. paštas: redakcija@mzinios.lt
Kontaktai | Reklama