SPECIALIZUOTAS SAVAITRASTIS LIETUVOS MOKESČIŲ MOKĖTOJAMS
„MOKESČIŲ ŽINIŲ“ prenumerata 2023 metams NEBEPRIIMAMA • • • • • Dėkojame savo skaitytojams už daugiau nei 25 metus trūkusį bendravimą ir linkime visiems sėkmingos dabarties ir daug žadančios ateities.
2019 m. kovo 26 d.
Nr. 12 (1096) Rubrikos         
Šiame numeryje  


  Registruotiems vartotojams  

  Naujienlaiškio prenumerata  

2018 m. pajamų ir turto deklaravimas

Gyventojai jau gali deklaruoti 2018-ųjų pajamas pajamas – Valstybinė mokesčių inspekcija elektroninio deklaravimo sistemoje (EDS) deklaravimas.vmi.lt 1,9 mln. gyventojų jau suformavo preliminarias metines pajamų deklaracijas, o 1,4 mln. pajamų deklaracijų yra užpildytos, tad jas sistemoje užtenka peržiūrėti ir patvirtinti.
 

Darbo kodekso pokyčių per pusantrų metų rezultatai

Nuo 2017 m. liepos 1 d. įsigaliojus naujajam Darbo kodeksui, žymiai sumažėjo minimalią mėnesio algą gaunančių darbuotojų skaičius, o patys darbuotojai aktyviau pradėjo ginti savo teises darbo ginčų komisijose • Taip pat pastebima, kad Lietuvoje kyla vidutinis mėnesio darbo užmokestis, tačiau tai susiję ne tik su Darbo kodekso įsigaliojimu, bet ir darbuotojų trūkumu darbo rinkoje bei bendru ekonomikos augimu • Tokios tendencijos pastebėtos analizuojant Darbo kodekso įgyvendinimo stebėsenos rezultatus už pusantrų metų, kuriuos apibendrino Socialinės apsaugos ir darbo ministerija kartu su Valstybine darbo inspekcija ir kurie buvo pristatyti Vyriausybei.
 

Gyventojų pajamų mokesčio įstatymo komentaro apie kai kurias neapmokestinamąsias pajamas pakeitimai

Valstybinė mokesčių inspekcija, atsižvelgdama į nuo 2019 m. sausio 1 d. įsigaliojusius Gyventojų pajamų mokesčio įstatymo (GPMĮ) 17 straipsnio nuostatų pakeitimus, pakeitė GPMĮ 17 str., įtvirtinančio gyventojų pajamų mokesčiu neapmokestinamas gyventojų pajamas, 1 dalies, kurioje nustatytos neapmokestinamųjų pajamų rūšys ir neapmokestinimo sąlygos, 36, 37 ir 57 punktų komentarus (apibendrintus paaiškinimus).
 

Iš alimentų savo vaikams nemokančių tėvų „Sodra“ išieško skolas

„Sodra“, pernai perėmusi vaiko išlaikymo išmokų mokėjimą, iš tėvų, nemokančių savo vaikams priteistų alimentų, jau išieškojo 3 mln. eurų • Be to, „Sodra“ iš šias išmokas nepagrįstai gavusių tėvų susigrąžino ir daugiau nei 300 tūkst. eurų permokų.
 

Keičiasi pradedančiųjų vairuotojų pažymėjimo keitimo į ilgalaikį terminas

Pradedantieji vairuotojai turės daugiau laiko pasikeisti vairuotojo pažymėjimą, nes nuo balandžio 1 d. ilginamas pradedančiųjų vairuotojų pažymėjimo galiojimo laikas iki 3 metų – į ilgalaikį 10 metų galiojantį vairuotojo pažymėjimą bus galima pasikeisti kaip ir dabar, praėjus 2 metams, tačiau nebereikės skubėti tai padaryti per 10 dienų iki pažymėjimo galiojimo pabaigos • Tam bus skirti papildomi metai.
 

Mokesčių deklaravimo ir sumokėjimo kalendorius

Mokesčių, kuriuos reikia deklaruoti ir sumokėti iki balandžio 1 d., kalendorius.
 

Nekilnojamojo turto mokesčio mokėjimas už negyvenamosios paskirties patalpas, kurios naudojamos kaip gyvenamosios

Valstybinė mokesčių inspekcija paaiškino apie nekilnojamojo turto mokesčio mokėjimą už negyvenamosios paskirties patalpas, kurios yra naudojamos kaip gyvenamosios paskirties.
 

Nuo 2021 m. turėtume nebesukioti laikrodžių

Europos Parlamentas (EP) pritarė pasiūlymui, kad sezoninis laiko, t. y. vasaros ir žiemos, keitimas Europos Sąjungoje (ES) turėtų baigtis 2021-aisiais • Tai reikštų, kad ES valstybėse, pasirinkusiose vasaros laiką, laikrodžiai viena valanda į priekį paskutinį kartą būtų persukti 2021 m. paskutinį kovo sekmadienį, o šalys, pageidaujančios pasilikti žiemos laiką, laikrodžius pasuktų valanda atgal 2021 m. paskutinį spalio sekmadienį • Dėl šios pozicijos EP dar derėsis su ES Taryba.
 

Nuo balandžio – paprastesnė automobilių registravimo tvarka, mirus jų savininkams

Balandžio 1 d. įsigalios vidaus reikalų ministro 2019 m. kovo 20 d. įsakymu Nr. 1V-278 pakeistos Motorinių transporto priemonių ir jų priekabų registravimo taisyklės, kuriose supaprastinta transporto priemonių registravimo tvarka, mirus jų savininkams, t. y. būsimas paveldėtojas ar kitas asmuo iš karto po savininko mirties galės tapti laikinai – 1 metų laikotarpiui – transporto priemonės valdytoju • Kitaip sakant, nereikės laukti, kol bus atliktos visos paveldėjimo procedūros.
 

Pajamų deklaravimo laikotarpiu VMI ir „Sodra“ gyventojus konsultuoja kartu

Prasidėjus gyventojų pajamų deklaravimui, kaip ir pernai, „Sodra“ vėl suvienijo jėgas su Valstybine mokesčių inspekcija (VMI): VMI specialistai gyventojams konsultacijas teikia ir „Sodros“ skyriuose, o „Sodros“ specialistai – VMI.
 

Patvirtinti naujos redakcijos Mokymo ir žinių darbuotojų saugos ir sveikatos klausimais tikrinimo bendrieji nuostatai

Socialinės apsaugos ir darbo ministras 2019 m. kovo 20 d. įsakymu Nr. A1-158 nauja redakcija išdėstė Mokymo ir žinių darbuotojų saugos ir sveikatos klausimais tikrinimo bendruosius nuostatus • Pakeitimais, įsigaliojusiais kovo 21 d., nuo 60 iki 50 valandų per 5 metų laikotarpį sutrumpintas kompetencijos tobulinimui privalomų valandų mokymo kursas asmenims, atliekantiems darbuotojų saugos ir sveikatos tarnybos funkcijas, bei darbuotojų saugos ir sveikatos specialistams • Taip pat patikslintas pažymėjimo, kurį Valstybinė darbo inspekcija išduoda asmenims, išlaikiusiems žinių patikrinimo DSS klausimais testą, turinys bei atlikti ir kiti pakeitimai.
 

Senjorai savo senatvės pensijas vėl galės atsiimti pašte

Lietuvos paštas laimėjo „Sodros“ skelbtą viešųjų pirkimų konkursą pensijų išdavimui, todėl visi Lietuvos senjorai nuo šiol savo pensijas ir toliau gali atsiimti pašto skyriuose, o 12 šalies regionų, kuriuose veikia mobilus laiškininkas, pensininkai, kaip ir anksčiau, senatvės išmokas gaus į namus. 
 

Valstybės finansinė parama bus skiriama ir vien tik daugiabučių šilumos punktų modernizavimui

Nuo kitų metų valstybės lėšomis bus finansuojama vadinamoji mažoji daugiabučių renovacija, kai atnaujinamas ne visas pastatas, o modernizuojamas tik daugiabučio namo šilumos punktas ir/ar pertvarkoma ar keičiama šildymo ir/ar karšto vandens sistema • Valstybė kompensuos 30 proc. tokių investicijų • Tai numatyta 2020 m. sausio 1 d. įsigaliosiančiuose Valstybės paramos daugiabučiams namams atnaujinti (modernizuoti) įstatymo pakeitimuose.
 
 
Paieška

Straipsnių archyvas
  Balandis     2019  
PrATKPŠS
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930 
Naujienos

Adresas: Palangos g. 2 - 13, Vilnius LT-01117
Tel.: 8-686 09344
Fax.:
El. paštas: redakcija@mzinios.lt
Kontaktai | Reklama