SPECIALIZUOTAS SAVAITRASTIS LIETUVOS MOKESČIŲ MOKĖTOJAMS
„MOKESČIŲ ŽINIŲ“ prenumerata 2023 metams NEBEPRIIMAMA • • • • • Dėkojame savo skaitytojams už daugiau nei 25 metus trūkusį bendravimą ir linkime visiems sėkmingos dabarties ir daug žadančios ateities.
2019 m. kovo 19 d.
Nr. 11 (1095) Rubrikos         
Šiame numeryje  


  Registruotiems vartotojams  

  Naujienlaiškio prenumerata  

Daugiatipių kuponų apmokestinamosios vertės nustatymas

Valstybinė mokesčių inspekcija papildė Pridėtinės vertės mokesčio įstatymo 15 str., reglamentuojančio PVM apmokestinamosios vertės nustatymo ypatumus, nauja 23 dalimi, kuri nustato daugiatipių kuponų apmokestinamąją vertę, apibendrintą paaiškinimą (komentarą).
 

Finansinės ataskaitos Registrų centrui šiemet teikiamos sparčiau

Iki metinių finansinių ataskaitų už praėjusius metus pateikimo termino likus mažiau nei 3 mėnesiams, šiemet juridiniai asmenys savo pareigą atlieka pavyzdingiau • Anot Registrų centro, šiais metais, palyginti su praėjusių metų tuo pačiu metu, nelaukdami paskutiniųjų dienų ataskaitas jau pateikė ketvirtadaliu daugiau įmonių, asociacijų ir viešųjų įstaigų.
 

Finansinių priemonių pardavimo ir išvestinių finansinių priemonių realizavimo pajamų, gautų 2018 m., apmokestinimas ir deklaravimas

Valstybinė mokesčių inspekcija paaiškino, kokia tvarka apmokestinamos 2018 metais gyventojų gautos finansinių priemonių pardavimo ar kitokio perleidimo nuosavybėn ir išvestinių finansinių priemonių realizavimo pajamos.
 

Importuojamų kaitinamojo tabako produktų nugabenimas į akcizais apmokestinamų prekių sandėlį

Valstybinė mokesčių inspekcija paaiškina, kokia importuojamiems kaitinamojo tabako produktams taikoma nugabenimo į akcizais apmokestinamų prekių sandėlį, kad neatsirastų prievolė mokėti akcizus, tvarka.
 

Iš kitos ES valstybės narės gaunamų kaitinamojo tabako produktų nugabenimas į akcizais apmokestinamų prekių sandėlį

Valstybinė mokesčių inspekcija paaiškina, kokia taikoma iš kitos ES valstybės narės gautiems kaitinamojo tabako produktams nugabenimo į Lietuvos Respublikos akcizais apmokestinamų prekių sandėlį, kad neatsirastų prievolė mokėti už juos akcizus, tvarka.
 

Metinės deklaracijos GPM312 formos ir jos priedų GPM312L, GPM312U formų užpildymo taisyklių pakeitimai

VMI prie LR FM viršininkė 2019 m. kovo 12 d. įsakymu Nr. VA-23 pakeitė Metinės gyventojams išmokėtų išmokų, priskiriamų A ir B klasės pajamoms, deklaracijos GPM312 formos, jos priedų GPM312L, GPM312U formų užpildymo ir pateikimo taisykles, taip pat taisyklių 1 priedą, kuriame prie nedeklaruojamų neapmokestinamųjų A klasės išmokų priskirtas atlyginimas už Pranešėjų apsaugos įstatymo nustatyta tvarka kompetentingai institucijai pateiktą vertingą informaciją apie pažeidimą, o taisyklių 2 priedas „A ir B klasės išmokų kodai“ išdėstytas nauja redakcija, į jį įtraukiant 7 naujus išmokų kodus, panaikinant ankstesnius 4 kodus bei patikslinant 12-kos kodų pavadinimus • Be to, pakeista GPM312L ir GPM312U priedų 2 laukelių pildymo tvarka • Pakeitimai įsigaliojo kovo 13 d., o taikomi deklaruojant 2019 m. ir vėlesniais mokestiniais laikotarpiais nuolatiniams ir nenuolatiniams Lietuvos gyventojams išmokėtas išmokas, priskiriamas gyventojų A ir B klasės pajamoms.
 

Mokesčių deklaravimo ir sumokėjimo kalendorius

Mokesčių, kuriuos reikia deklaruoti ir sumokėti iki kovo 20 d., kalendorius.
 

Neblaiviems vairuotojams – liūdnos žinios

Balandžio 1 d. įsigalios Baudžiamojo kodekso ir Administracinių nusižengimų kodekso pataisos, kuriomis sugriežtinta neblaivių, pavojingai ir chuliganiškai vairuojančiųjų atsakomybė, baudžiamąją atsakomybę taikant neblaiviems vairuotojams, kurie vengia pasitikrinti blaivumą arba vartoja alkoholį po eismo įvykio, taip pat keisis Transporto priemones vairuojančių ir kitų asmenų neblaivumo ar apsvaigimo nustatymo taisyklės, kuriose įtvirtinta nauja girtumo nustatymo tvarka – jei pirmojo blaivumo patikrinimo metu bus nustatytas didesnis nei 1,5 promilių girtumas, vairuotojas privalės atlikti antrąjį blaivumo patikrinimą • Kitų metų sausio 1-ąją įsigalios Saugaus eismo automobilių keliais įstatymo pakeitimai, kuriais įteisinti antialkoholiniai variklio užraktai – įtaisai, neleidžiantys užvesti transporto priemonės variklio, jeigu vairuotojas sėda prie vairo neblaivus.
 

Nekilnojamojo turto nuomos pajamų, gautų 2018 m., apmokestinimo tvarka individualią veiklą vykdantiems gyventojams

Valstybinė mokesčių inspekcija paaiškina apie 2018 metais gautų nekilnojamojo turto nuomos pajamų apmokestinimo tvarką, kai individualią veiklą pagal pažymą arba verslo liudijimą vykdantis gyventojas savo veiklos vykdymui nuomojasi nekilnojamąjį turtą iš kito gyventojo.
 

Pajamų, gautų 2018 m. pardavus nekilnojamąjį turtą, apskaičiavimas, deklaravimas ir GPM sumokėjimas

Valstybinė mokesčių inspekcija klausimų–atsakymų forma paaiškina apie nekilnojamojo turto pardavimo (ar kitokio perleidimo) pajamų, gyventojų gautų 2018 metais, apskaičiavimą, deklaravimą ir gyventojų pajamų mokesčio sumokėjimą.
 

Pakeista paramos gavėjo statuso suteikimo, panaikinimo ir pakartotinio suteikimo tvarka

Vyriausybė 2019 m. vasario 27 d. nutarimu Nr. 205 pakeitė Juridinių asmenų registro nuostatus bei nustatė naują juridinių asmenų paramos gavėjo statuso suteikimo/nesuteikimo/panaikinimo ir pakartotinio suteikimo tvarką, kuri taikoma nuo kovo 5 d.
 

Pelno mokesčio lengvatos laisvųjų ekonominių zonų įmonėms

Valstybinė mokesčių inspekcija paaiškina apie pelno mokesčio lengvatų taikymą po 2017 m. gruodžio 31 d. įregistruotoms laisvosios ekonominės zonos statusą turinčioms įmonėms.
 

Pelno nesiekiančių juridinių asmenų buhalterinės apskaitos pasikeitimai (I dalis)

Pelno nesiekiantys juridiniai asmenys, rengsiantys 2019 m. sausio 1 d. ir vėliau prasidedančių ataskaitinių laikotarpių metinių finansinių ataskaitų rinkinius, veiklos ataskaitas (metinius pranešimus) ir metines ataskaitas, turės vadovautis finansų ministro 2018 m. gruodžio 18  d. įsakymu Nr. 1K-443, kuriuo patvirtintos Pelno nesiekiančių juridinių asmenų buhalterinės apskaitos ir finansinių ataskaitų sudarymo ir pateikimo taisyklės; Pelno nesiekiančių juridinių asmenų veiklos ataskaitos arba metinio pranešimo rengimo tvarkos aprašas; Supaprastintos buhalterinės apskaitos tvarkos aprašas ir Neatlygintinai gauto turto ir paslaugų (nepiniginių aukų) įvertinimo tvarkos aprašas.
 

Pelno nesiekiančių juridinių asmenų buhalterinės apskaitos pasikeitimai (II dalis)

Pelno nesiekiančių juridinių asmenų – viešųjų įstaigų, asociacijų, labdaros ir paramos fondų – veiklos ataskaitos arba metinio pranešimo rengimo tvarka • Pelno nesiekiančių ribotos civilinės atsakomybės juridinių asmenų, pasirinkusių supaprastintą buhalterinę apskaitą, metinės ataskaitos parengimo tvarka • Neatlygintinai gauto turto ir paslaugų (nepiniginių aukų) įvertinimo tvarka.
 

VMI pozicija nesikeičia dėl 0 proc. PVM su prekių eksportu/importu susijusioms vežimo paslaugoms

Valstybinės mokesčių inspekcijos paaiškinimas dėl Europos Sąjungos Teisingumo Teismo bylų C-288/16 ir C-495/17 nuostatų taikymo Lietuvoje.
 

Žemė statyboms: kada apmokestinama PVM, o kada – ne? (I dalis)

Valstybinė mokesčių inspekcija pakeitė ir papildė Pridėtinės vertės mokesčio įstatymo 32 str., kuriame nustatytos žemės ir kito nekilnojamojo turto apmokestinimo PVM, taisyklės, 2 dalies apibendrintą paaiškinimą (komentarą) • Komentare paaiškinta, kaip nustatoma, ar parduodamas žemės sklypas yra laikomas žeme statyboms ir turi būti apmokestintas 21 proc. PVM, o kada nelaikomas statyboms skirta žeme ir PVM neapmokestinamas.
 

Žemė statyboms: kada apmokestinama PVM, o kada – ne? (II dalis)

Valstybinės mokesčių inspekcijos pakeistas ir papildytas Pridėtinės vertės mokesčio įstatymo 32 str. 2 dalies apibendrintas paaiškinimas (komentaras) dėl žemės statyboms apmokestinimo PVM.
 
 
Paieška

Straipsnių archyvas
  Kovas     2019  
PrATKPŠS
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Naujienos

Adresas: Palangos g. 2 - 13, Vilnius LT-01117
Tel.: 8-686 09344
Fax.:
El. paštas: redakcija@mzinios.lt
Kontaktai | Reklama