SPECIALIZUOTAS SAVAITRASTIS LIETUVOS MOKESČIŲ MOKĖTOJAMS
„MOKESČIŲ ŽINIŲ“ prenumerata 2023 metams NEBEPRIIMAMA • • • • • Dėkojame savo skaitytojams už daugiau nei 25 metus trūkusį bendravimą ir linkime visiems sėkmingos dabarties ir daug žadančios ateities.
2019 m. kovo 12 d.
Nr. 10 (1094) Rubrikos         
Šiame numeryje  


  Registruotiems vartotojams  

  Naujienlaiškio prenumerata  

Dienpinigių mokėjimas, kai į komandiruotę vykstantis darbuotojas aprūpinamas maitinimu

Valstybinė darbo inspekcija paaiškina, ar darbuotojui, vykstančiam į dviejų dienų komandiruotę ir aprūpinamam maitinimu, gali būti išmokėti dienpinigiai iki 100 procentų.
 

Kaip skaičiuojamas sukauptų atostogų panaudojimo 3 metų terminas?

Konsultuoja Valstybinė darbo inspekcija.
 

Lietuva ruošiasi vadinamajam kietajam „Brexit“

Ruošiantis galimam Jungtinės Karalystės (JK) pasitraukimui iš Europos Sąjungos be išstojimo sutarties, Vyriausybė pritarė visam pluoštui įstatymų pakeitimų ir siūlo juos Seimui priimti ypatingos skubos tvarka • Bus keičiami įstatymai ir Vyriausybės nutarimai daugiausia susiję su Lietuvos ir JK piliečių socialine apsauga, mokesčiais, gyvenimo bei mokslo sąlygomis, taip pat profesinių kvalifikacijų pripažinimu.  
 

Mokesčių deklaravimo ir sumokėjimo kalendorius

Mokesčių, kuriuos reikia deklaruoti ir sumokėti iki kovo 20 d., kalendorius.
 

Nuo kitų metų sausio 1 d. bus pradedami išduoti tarptautiniai vairuotojo pažymėjimai

Vidaus reikalų ministras 2019 m. kovo 5 d. priėmė du įsakymus, kuriais patvirtino dviejų tipų tarptautinių vairuotojo pažymėjimų formas (tarptautinio vairuotojo pažymėjimo, atitinkančio 1949 m. Ženevos konvencijos dėl kelių eismo reikalavimus ir tarptautinio vairuotojo pažymėjimo, atitinkančio 1968 m. Vienos konvencijos dėl kelių eismo reikalavimus) bei pakeitė Motorinių transporto priemonių vairuotojo pažymėjimų išdavimo taisykles, jas papildant naujomis nuostatomis, reglamentuojančiomis tarptautinių vairuotojo pažymėjimų išdavimo tvarką • Tarptautinius vairuotojo pažymėjimus nuo 2020 m. sausio 1 d. išduos VĮ „Regitra“.
 

Paaiškinimai, rengiant 2018 m. finansines ataskaitas

Audito, apskaitos, turto vertinimo ir nemokumo valdymo tarnyba atsako į dažniausiai užduodamus klausimus, iškylančius rengiant 2018 m. finansines ataskaitas.
 

Pakeista PVM ir akcizų lengvatų taikymą Lietuvoje įsikūrusiems diplomatams reglamentuojanti tvarka

Vyriausybė patvirtino naujos redakcijos Pridėtinės vertės mokesčio ir akcizų taikymo prekėms ir paslaugoms, skirtoms diplomatinėms atstovybėms, konsulinėms įstaigoms, tarptautinėms organizacijoms, Šiaurės Atlanto Sutarties Organizacijos šalių kariuomenių vienetams ir Europos Sąjungos įstaigoms, taisykles, nustatydama dvi jų įsigaliojimo datas – nuo 2019 m. kovo 1 d. (įtvirtinta, kad akcizai negrąžinami už kaitinamojo tabako produktus ir elektroninių cigarečių skystį) ir 2020 m. sausio 1 d. (išdėstyta PVM ir akcizų lengvatos taikymo tiesiogiai tvarka nuo 2020 m. sausio 1 d. Lietuvoje įsikūrusių diplomatų įsigytoms prekėms/paslaugoms).
 

Patvirtintos taisyklės, nustatančios, kada nereikia mokėti akcizų už kaitinamojo tabako produktus

VMI prie LR FM viršininkė 2019 m. kovo 5 d. įsakymu Nr. VA-22 patvirtino naują teisės aktą – Iš kitos Europos Sąjungos valstybės narės gautų kaitinamojo tabako produktų nugabenimo į Lietuvos Respublikos akcizais apmokestinamų prekių sandėlį taisykles • Šios kovo 6 d. įsigaliojusios taisyklės nustato iš kitos ES valstybės narės gautų kaitinamojo tabako produktų nugabenimo į Lietuvos akcizais apmokestinamų prekių sandėlį, kad neatsirastų prievolė mokėti už juos akcizus, tvarką.
 

Užsieniečių įdarbinimas Lietuvoje

Valstybinės darbo inspekcijos paaiškinimas apie trečiosios šalies piliečių įdarbinimo Lietuvoje procedūrą.
 

Vidutinio darbo užmokesčio išeitinei išmokai apskaičiavimas

Valstybinė darbo inspekcija paaiškina, kaip apskaičiuoti išeitinę išmoką už du mėnesius, jeigu dėl Vyriausybės 2017 06 21 nutarimu Nr. 496 patvirtinto Vidutinio darbo užmokesčio skaičiavimo tvarkos apraše numatytų aplinkybių darbuotojui skaičiuojamas valandinis vidutinis darbo užmokestis ir darbuotojas dirba ne visą darbo laiką?
 
 
Paieška

Straipsnių archyvas
  Kovas     2019  
PrATKPŠS
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Naujienos

Adresas: Palangos g. 2 - 13, Vilnius LT-01117
Tel.: 8-686 09344
Fax.:
El. paštas: redakcija@mzinios.lt
Kontaktai | Reklama