SPECIALIZUOTAS SAVAITRASTIS LIETUVOS MOKESČIŲ MOKĖTOJAMS
„MOKESČIŲ ŽINIŲ“ prenumerata 2023 metams NEBEPRIIMAMA • • • • • Dėkojame savo skaitytojams už daugiau nei 25 metus trūkusį bendravimą ir linkime visiems sėkmingos dabarties ir daug žadančios ateities.
2019 m. vasario 26 d.
Nr. 8 (1092) Rubrikos         
Šiame numeryje  


  Registruotiems vartotojams  

  Naujienlaiškio prenumerata  

Įmonėms reikalingi profesionalai!

Mokymai lietuvių kalba Vilniuje – nuo kovo 2 d., Kaune – nuo kovo 9 d.: programa „Buhalteris profesionalas“; programa „Finansines veiklos valdymo specialistas“.
 

Kada gyventojas turi perskaičiuoti metinį neapmokestinamąjį pajamų dydį ir sumokėti pajamų mokesčio nepriemoką?

Nuolatiniams Lietuvos gyventojams, kuriems 2018 m. buvo taikomas neapmokestinamasis pajamų dydis (NPD), vien dėl jo taikymo gali atsirasti pareiga perskaičiuoti metinį NPD, deklaruoti 2018 metų pajamas ir sumokėti pajamų mokestį • Apie tai priminusi Valstybinė mokesčių inspekcija paaiškina, kada, kodėl ir kaip gyventojui privaloma perskaičiuoti metinį NPD ir papildomai sumokėti pajamų mokestį.
 

Keturis kartus padidintas konsulinis mokestis už asmens grįžimo pažymėjimo išdavimą

Vyriausybė 2019 m. vasario 13 d. nutarimu Nr. 139 4 kartus padidino konsulinį mokestį už asmens grįžimo pažymėjimo išdavimą – nuo kovo 1 d. bus imamas nebe 5 Eur, bet 20 Eur konsulinis mokestis • Asmens grįžimo pažymėjimas – tai į Lietuvos Respubliką sugrįžti skirtas kelionės dokumentas, išduodamas laikinai užsienio valstybėje esantiems asmenims, neturintiems kelionėms tinkančio kelionės dokumento (pvz., praradus pasą ar pasibaigus jo galiojimo laikui) • Taip pat nustatytas 5 Eur siekiantis konsulinis mokestis už daugiakalbės standartinės formos išdavimą, kurią prie civilinės būklės aktų įrašus liudijančių išrašų dėl gimimo, santuokos ir mirties nuo vasario 16 d. išduoda Lietuvos Respublikos diplomatinės atstovybės ir konsulinės įstaigos.
 

Mokesčių deklaravimo ir sumokėjimo kalendorius

Mokesčių, kuriuos reikia deklaruoti ir sumokėti iki kovo 1 d., kalendorius.
 

Nuo kovo 1 d. įsigalios naujas Nacionalinių papildomų Lietuvos integruoto tarifo kodų sąrašas

Muitinės departamento generalinis direktorius 2019 m. vasario 19 d. įsakymu Nr. 1B-142 panaikino savo paties anksčiau priimtą ir dar nespėjusį įsigalioti 2018 12 05 įsakymą Nr. 1B-1074 ir vėl patvirtino naują nuo kovo 1 d. įsigaliosiantį Nacionalinių papildomų Lietuvos Respublikos integruoto tarifo kodų sąrašą.
 

Nuolatinių Lietuvos gyventojų pajamų ir turto deklaravimas 2019 metais

Valstybinės mokesčių inspekcijos paaiškinimas, kurie nuolatiniai Lietuvos gyventojai iki gegužės 2 d. privalo deklaruoti 2018 m. turėtą turtą ir gautas pajamas.
 

Pajamų mokesčio dalies paskyrimas paramos gavėjams ir politinėms partijoms 2019 metais

Valstybinė mokesčių inspekcija paaiškina nuolatinių Lietuvos gyventojų pajamų mokesčio dalies (2+1+1 procentų) paramos gavėjams ir/ar politinėms partijoms skyrimo 2019 metais tvarką.
 

Pakeista nenuolatinio Lietuvos gyventojo individualios veiklos per nuolatinę bazę Lietuvoje pajamų deklaravimo tvarka

VMI prie LR FM viršininkė 2019 m. vasario 20 d. įsakymu Nr. VA-18 pakeitė Metinės nenuolatinio Lietuvos gyventojo individualios veiklos per nuolatinę bazę Lietuvoje pajamų deklaracijos FR0531 formos ir jos priedo FR0531V formos užpildymo ir teikimo taisykles • Pakeitimais patikslinti nenuolatinio Lietuvos gyventojo individualios veiklos per nuolatinę bazę Lietuvoje 2019 metais ir vėliau gautoms (uždirbtoms) pajamoms taikomi pajamų mokesčio tarifai, taip pat patikslinta nenuolatinio Lietuvos gyventojo mokėtina pajamų mokesčio nuo individualios veiklos per nuolatinę bazę Lietuvoje gautų (uždirbtų) pajamų apskaičiavimo tvarka.
 

Papildytas Pelno mokesčio įstatymo 41 str. 3 dalies komentaras

Valstybinė mokesčių inspekcija pakeitė Pelno mokesčio įstatymo 41 str. (Reorganizavimo ir perleidimo dalyviai ir atvejai) 3 dalies 2 punkto komentarą (apibendrintą paaiškinimą), papildydama jį naujomis nuostatomis ir praktiniu pavyzdžiu.
 

Po pusmečio keisis antstolių vykdomų skolų išieškojimo dydžiai

Teisingumo ministras 2019 m. vasario 25 d. įsakymu Nr. 1R-75 pakeitė Sprendimų vykdymo instrukciją • Šios instrukcijos, kurioje nustatyti antstolių vykdymo ir apskaičiavimo išlaidų dydžiai, pakeitimais ir papildymais, įsigaliosiančiais rugpjūčio 1 d., nustatyta nauja antstolių vykdomų skolų ieškojimo tvarka, sumažinant būtinųjų vykdymo išlaidų išieškant dideles skolas dydžius, atsisakyta papildomų vykdymo išlaidų, kurias už įvairius savo procedūrinius ir techninius veiksmus (rašto parašymą, patikrinimo atlikimą ir pan.) prirašydami antstoliai labiausiai ir piktnaudžiauja, paliekant tik objektyviai patiriamas papildomas išlaidas.
 

Pranešimus apie išlaidas PRC912 forma aktyviausiai VMI teikia sumokėjusieji už automobilio remonto paslaugą

Nuo metų pradžios Valstybinei mokesčių inspekcijai (VMI) jau pateikti 109 gyventojo pranešimai apie išlaidas (PRC912 forma), sumokėtas už būsto darbus ar automobilių remonto, auklės paslaugas, tarp kurių 80 proc. sudaro pranešimai apie išlaidas lengvųjų automobilių remontui • Nuo 2019 m. sausio 1 d. įsigaliojus Gyventojų pajamų mokesčio įstatymo pakeitimams, kuriais nustatytos papildomos gyventojų pajamų mokesčio (GPM) lengvatos, atsirado galimybė susigrąžinti dalį GPM už savo ar sutuoktinio naudai atliktus minėtus darbus/paslaugas.
 

Verslą pradėjusiems ūkio subjektams darbo inspekcija poveikio priemones taikys tik išimtinais atvejais

Vyriausiasis valstybinis darbo inspektorius 2019 m. vasario 19 d. įsakymu Nr. EV-41 pakeitė Lietuvos Respublikos valstybinės darbo inspekcijos ūkio subjektų veiklos patikrinimų taisykles, kurios papildytos nauja nuostata, nurodančia, kad ūkio subjektus, veikiančius pirmaisiais metais po ūkio subjekto veiklos pradžios, darbo inspekcija pirmiausia konsultuos darbuotojų saugos ir sveikatos bei darbo teisės klausimais, o poveikio priemones taikys tik išimtinais atvejais (pvz., nustačius nelegalaus ar/ir nedeklaruoto darbo atvejus, užsieniečių įdarbinimo tvarkos pažeidimus, darbų sustabdymo atvejais).
 

Vidutinė cigarečių kaina mažmeninėje rinkoje didėja 20 euro centų

Finansų ministras 2019 m. vasario 25 d. įsakymu Nr. 1K-58 patvirtino nuo kovo 1 d. galiosiančią vidutinę svertinę mažmeninę cigarečių pardavimo kainą – 3,38 euro už 20 cigarečių, kuri, lyginant su anksčiau patvirtinta (galiojančia iki vasario 28 d.) 3,18 euro kaina, padidėjo 20 euro centų.
 

VMI paskelbė „pamirštų“ mokesčių pavyzdžius (I dalis)

Valstybinė mokesčių inspekcija (VMI) savo interneto svetainėje pateikė neatskleistų nekilnojamo turto pardavimo ir nuomos, prekybos kriptovaliutomis, individualios veiklos pajamų, taip pat sandorių su akcininkais, neatskleistų/neteisingai apskaitytų su darbo santykiais susijusių pajamų bei neteisingos PVM atskaitos pavyzdžių, kurie esą gyventojams ir įmonėms turėtų padėti lengviau identifikuoti atvejus, kuomet jiems praeityje reikėjo sumokėti mokesčius, tačiau jie to laiku nepadarė • Prie praktinių situacijų pavyzdžių VMI atskleidžia ir kaip ieško bei renka informaciją apie nedeklaruotas pajamas ir identifikuoja galimus pažeidimus bei sukčiavimo atvejus.
 

VMI paskelbė „pamirštų“ mokesčių pavyzdžius (II dalis)

VMI paskelbti atleidimo nuo delspinigių praktinių situacijų pavyzdžiai, kurie padės lengviau identifikuoti mokesčių mokėtojams pažįstamas situacijas ir pasinaudoti mokesčių amnestija, t. y. vienintele galimybe iki liepos 1 d. atsiskleisti, susimokant praeityje „pamirštus" mokesčius be delspinigių ir baudų.
 

VMI skubina pateikti prašymus dėl PVM susigrąžinimo iš Didžiosios Britanijos

Mokesčių mokėtojai turėtų suskubti pateikti elektroninius prašymus grąžinti pridėtinės vertės mokestį, kuris buvo sumokėtas Jungtinėje Karalystėje 2018 metais – tą reikėtų padaryti ne vėliau kaip iki 2019 m. kovo 7 d. • Tai rekomenduoja Valstybinė mokesčių inspekcija, atsižvelgdama į tai, jog nuo 2019 m. kovo 30 d. Didžioji Britanija ketina nebebūti ES nare ir kol kas neaišku, ar Didžiosios Britanijos pasitraukimas įvyks jai susitarus su ES dėl pasitraukimo sąlygų, ar ne.
 
 
Paieška

Straipsnių archyvas
  Kovas     2019  
PrATKPŠS
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Naujienos

Adresas: Palangos g. 2 - 13, Vilnius LT-01117
Tel.: 8-686 09344
Fax.:
El. paštas: redakcija@mzinios.lt
Kontaktai | Reklama