SPECIALIZUOTAS SAVAITRASTIS LIETUVOS MOKESČIŲ MOKĖTOJAMS
„MOKESČIŲ ŽINIŲ“ prenumerata 2023 metams NEBEPRIIMAMA • • • • • Dėkojame savo skaitytojams už daugiau nei 25 metus trūkusį bendravimą ir linkime visiems sėkmingos dabarties ir daug žadančios ateities.
2019 m. vasario 12 d.
Nr. 6 (1090) Rubrikos         
Šiame numeryje  


  Registruotiems vartotojams  

  Naujienlaiškio prenumerata  

Buhalteriai, finansininkai, įvaldykite tarptautinio lygio kvalifikaciją!

Programos „Buhalteris-profesionalas“ pristatymas Vilniuje – vasario 20 d., Kaune – vasario 19 d.
 

Dar 35 valstybėmis papildytas automatinių mainų apie finansines sąskaitas jurisdikcijų sąrašas

VMI prie LR FM viršininkė 2019 m. vasario 5 d. įsakymu Nr. VA-11 pakeitė ir nauja redakcija išdėstė Informacijos, būtinos tarptautiniams bendradarbiavimo įsipareigojimams dėl automatinių informacijos apie finansines sąskaitas mainų įgyvendinti, pateikimo taisyklių 8 priedą „Jurisdikcijos, apie kurias reikia pranešti“ • Vasario 6 d. įsigaliojęs atnaujintas jurisdikcijų, apie kurias reikia pranešti Valstybinei mokesčių inspekcijai, sąrašas papildytas dar 35 šalimis – taigi, jį sudaro jau 102 valstybės, kurios išvardintos abėcėlės tvarka pagal valstybių pavadinimus lietuvių kalba.
 

Lengvatinio muito tarifo taikymui galima teikti ir prašymą, grindžiamą importuotojo žiniomis

Muitinės departamento generalinis direktorius 2019 m. sausio 29 d. įsakymu Nr. 1B-84 pakeitė Lengvatinio muito tarifo taikymo taisykles, kuriose įtvirtinta galimybė norint taikyti lengvatinį muito tarifą, muitinės įstaigai teikti ir prašymą taikyti lengvatinį muito tarifą, grindžiamą importuotojo žiniomis.
 

Lietuva – 98-oji valstybė, prisijungusi prie Ženevos kelių eismo konvencijos

Vasario 4 d. Lietuva tapo 98-ąja valstybe, prisijungusia prie Ženevos Kelių eismo konvencijos • Tai reiškia, kad turintieji mūsų šalyje išduotą vairuotojo pažymėjimą galės vairuoti šalyse, kuriose iki šiol jis nebuvo pripažįstamas, pvz., Jungtinėse Amerikos Valstijose, Japonijoje, Singapūre, Tailande • Tačiau norintiems legaliai vairuoti, teks dar palaukti, nes tam reikalingas tarptautinis vairuotojo pažymėjimas, kurį VĮ „Regitra“ galės išduoti tik tuomet, kai bus nustatyta tokių pažymėjimų išdavimo tvarka ir patvirtintos jų formos • Vidaus reikalų ministerija jau parengė tai įtvirtinsiančių įsakymų, kurie įsigaliotų 2020 m. sausio 1 d., projektus • Atsižvelgiant į tai, kad Lietuva yra prisijungusi ir ne tik prie Ženevos, bet ir prie Vienos konvencijos, kuriose numatyti skirtingi reikalavimai tarptautinio vairuotojo pažymėjimo formai, numatyta patvirtinti dvi tarptautinių vairuotojo pažymėjimų formas: atitinkančio 1949 m. Ženevos konvencijos, ir atitinkančio 1968 m. Vienos konvencijos reikalavimus • Todėl vairuotojui bus išduodamas atitinkamas tarptautinis vairuotojo pažymėjimas atsižvelgiant į tai, prie kurios konvencijos yra prisijungusi konkreti šalis, į kurią vairuotojas planuoja vykti.
 

Mažosios bendrijos nario pajamų apmokestinimas pajamų mokesčiu

Valstybinės mokesčių inspekcijos paaiškinimas apie mažosios bendrijos nario saviems poreikiams išsiimtų lėšų apmokestinimą pajamų mokesčiu.
 

Mokesčių deklaravimo ir sumokėjimo kalendorius

Mokesčių, kuriuos reikia deklaruoti ir sumokėti iki vasario 15 d., kalendorius.
 

Nuo vasario 16 d. bus išduodamos daugiakalbės formos

Nuo vasario 16 d. Lietuvos piliečiams bus paprasčiau kitų ES valstybių institucijoms pateikti pažymą, liudijančią, kad nėra kliūčių sudaryti santuoką, ar patvirtinančią gimimo, mirties, santuokos įrašus, nes civilinės metrikacijos įstaigos asmenų prašymu išduos daugiakalbę formą, kurią bus galima pateikti bet kurios ES valstybės įstaigai • Už šį dokumentą reikės sumokėti 2,9 eurų rinkliavą, kurią Vyriausybė, papildžiusi Konkrečių valstybės rinkliavos dydžių sąrašą, nustatė 2019 m. vasario 6 d. nutarimu Nr. 114.
 

Nuolatinių Lietuvos gyventojų pajamų apmokestinimo nuo 2019 m. sausio 1 d. tvarka

Valstybinė mokesčių inspekcija parengė naują lentelę „Nuolatinių Lietuvos gyventojų pajamų apmokestinimo tvarka nuo 2019 m. sausio 1 d.“, kurioje pateikiama išsami nuolatinių Lietuvos gyventojų gaunamų pajamų apmokestinimo tvarka nuo 2019 01 01 gyventojų pajamų mokesčiu (GPM), privalomojo sveikatos draudimo (PSD) įmokomis, valstybinio socialinio draudimo (VSD) įmokomis ir pridėtinės vertės mokesčiu (PVM), taip pat nurodoma mokėjimo ir deklaravimo tvarka bei terminai.
 

Pakeista Darbo sutarties pavyzdinė forma

Socialinės apsaugos ir darbo ministras 2019 m. vasario 8 d. įsakymu Nr. A1-83 pakeitė Pavyzdinę darbo sutarties formą ir ją papildė nauju 11 punktu, todėl nuo vasario 12 d. darbdaviai, naudojantys darbo sutarties pavyzdinę formą, turi įrašyti nuostatą, nurodančią, kokiu tikslu tvarkomi darbuotojo asmens duomenys.
 

Pakeistas Gyventojų pajamų mokesčio įstatymo sąvokų komentaras

Valstybinė mokesčių inspekcija prie LR FM parengė Gyventojų pajamų mokesčio įstatymo 2 str., įtvirtinančio pagrindines sąvokas, 7 dalies, kurioje išvardintos individualios veiklos sąvokai priskiriamas veiklas, 2 punkto, jame išbraukiant laisvąją profesiją, ir 38 dalies, kurioje aptariamas sąvokos „atliekos“ apibrėžimas, komentarus (apibendrintus paaiškinimus) • Komentarai atnaujinti pagal nuo 2018 m. sausio 1 d. įsigaliojusį Gyventojų pajamų mokesčio įstatymo Nr. IX-1007 2, 6, 16, 17, 18, 18-1, 19, 20, 22, 24, 27, 29, 33, 34 straipsnių pakeitimo ir Įstatymo papildymo 18-2 straipsniu įstatymą Nr. XIII-841.
 

Patikslinta, kada VMI nesidera dėl mokesčio ir su juo susijusių sumų dydžio susitarimo pasirašymo

VMI prie LR FM viršininkė 2019 m. vasario 5 d. įsakymu Nr. VA-12 pakeitė Mokesčių administratoriaus ir mokesčių mokėtojo susitarimo dėl mokesčio ir su juo susijusių sumų dydžio pasirašymo taisykles • Pakeitimais patikslinta, kada mokesčių administratorius priima sprendimą nepradėti su mokesčių mokėtoju derybų dėl mokesčio ir su juo susijusių sumų dydžio susitarimo pasirašymo.
 

Stebima, kaip perskaičiuojami atlyginimai

Vasario mėnesį turėtų būti paskelbta informacija apie darbo užmokesčio pakeitimą • Valstybinė darbo inspekcija bendradarbiauja su „Sodra“ ir stebi, kaip yra perskaičiuojami atlyginimai, kurie nuo sausio 1 d. bruto (popieriuje) turėjo būti padidinti 1,289 karto, o vasario mėnesį atliks analitinį tyrimą dėl darbo užmokesčio keitimo • Atsižvelgiant į tyrimo rezultatus ir esant galimiems nukrypimams Valstybinio socialinio draudimo įstatyme įtvirtintų reikalavimų, tokiems atvejams bus taikomos poveikio priemonės bei kontrolė.
 

Suteiktos/gautos paramos vertės pripažinimas pelno mokesčio apskaičiavimo tikslais

Artėjant duomenų apie suteiktą/gautą paramą bei jos panaudojimą teikimo mokesčių administratoriui terminui (gegužės 15 d.), Valstybinė mokesčių inspekcija paaiškina dėl suteiktos/gautos paramos vertės pripažinimo pelno mokesčio apskaičiavimo tikslais.
 

Vasario 15 d. – duomenų apie 2018 m. išmokėtas išmokas pateikimo terminas

Valstybinė mokesčių inspekcija primena, kad iki vasario 15 d. privaloma pateikti duomenis apie 2018 metais gyventojams išmokėtas A ir B klasės išmokas (GPM312 forma), taip pat vadinamieji tretieji asmenys – bankai, kredito įstaigos, gyvybės draudimo bendrovės, aukštosios mokyklos, formaliojo ir neformaliojo profesinio mokymo įstaigos ir kt. – VMI turi deklaruoti ir duomenis apie nuolatinių Lietuvos gyventojų sumokėtas gyvybės draudimo, studijų, pensijų fondų, paskolų įmokas ir palūkanas (FR0611, FR0612, FR0613, FR0614, FR0615 formos).
 

VDI apie kasmetinę darbuotojų saugos ir sveikatos paslaugų teikėjų prievolę pateikti darbo inspekcijai informaciją

Valstybinė darbo inspekcija (VDI) primena, kad juridiniai ar fiziniai asmenys, pagal sutartis su darbdaviais atliekantys darbuotojų saugos ir sveikatos funkcijas ar jų dalį, socialinės apsaugos ir darbo ministro nustatyta tvarka kasmet iki kovo 1 d. turi VDI teikti informaciją apie darbdavius, kuriems teikė darbuotojų saugos ir sveikatos paslaugas, bei darbuotojų saugos bei sveikatos specialistų, atlikusių darbuotojų saugos ir sveikatos tarnybos funkcijas ar jų dalį, skaičių.
 

VMI apie neapmokestinamojo pajamų dydžio taikymą

Valstybinė mokesčių inspekcija paaiškina, ką reikia žinoti apie neapmokestinamojo pajamų dydžio (NPD) taikymą, nuo 2019 m. sausio 1 d. pasikeitus NPD dydžiams bei mėnesio ir metinio NPD formulėms.
 
 
Paieška

Straipsnių archyvas
  Vasaris     2019  
PrATKPŠS
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728 
Naujienos

Adresas: Palangos g. 2 - 13, Vilnius LT-01117
Tel.: 8-686 09344
Fax.:
El. paštas: redakcija@mzinios.lt
Kontaktai | Reklama