SPECIALIZUOTAS SAVAITRASTIS LIETUVOS MOKESČIŲ MOKĖTOJAMS
„MOKESČIŲ ŽINIŲ“ prenumerata 2023 metams NEBEPRIIMAMA • • • • • Dėkojame savo skaitytojams už daugiau nei 25 metus trūkusį bendravimą ir linkime visiems sėkmingos dabarties ir daug žadančios ateities.
2019 m. vasario 5 d.
Nr. 5 (1089) Rubrikos         
Šiame numeryje  


  Registruotiems vartotojams  

  Naujienlaiškio prenumerata  

Alkoholinių gėrimų ir apdoroto tabako inventorizavimas

Valstybinė mokesčių inspekcija primena apie prievolę š. m. vasario 1-4 dienomis, t. y. praėjus 2 metams nuo naujų banderolių pavyzdžių patvirtinimo, inventorizuoti seno pavyzdžio banderolėmis paženklintą apdorotą tabaką, etilo alkoholį ir alkoholinius gėrimus (šių banderolių pavyzdžiai buvo patvirtinti 2017 m. sausio 31 d. įsigaliojusiu finansų ministro 2017 01 20 įsakymu Nr. 1K-28).
 

Balandį startuos naujo standarto „E. sąskaita“ modulis „eInvoicing“

Balandį pradės veikti naujo standarto „E. sąskaita“ modulis „eInvoicing“, leisiantis Lietuvos ir kitų ES šalių perkančiosioms organizacijoms ir tiekėjams keistis elektroniniais dokumentais • Registrų centras teigia, kad ši naujovė taps stimulu operatyvesniam tarptautinių prekių ir paslaugų judėjimui, didins konkurenciją tarp tiekėjų.
 

Delspinigių dydis už pavėluotai išmokėtą darbo užmokestį nepasikeitė

Socialinės apsaugos ir darbo ministras 2019 m. sausio 30 d. įsakymu Nr. A1-60 patvirtino 0,07 proc. delspinigių dydį, taikomą nuo vasario 1 d., kai darbo santykiams nepasibaigus dėl darbdavio kaltės pavėluotai išmokamas darbo užmokestis ar kitos su darbo santykiais susijusios išmokos • Darbo kodekso 147 str. (Pavėluotas darbo užmokesčio ir kitų su darbo santykiais susijusių išmokų mokėjimas) 1 dalies pagrindu skaičiuotinų delspinigių dydis, kuris sudaro 0,07 proc., nepasikeitė ir išliko toks pat, koks buvo nustatytas ir anksčiau.
 

Kaip VMI deklaruoti mokėtą/gautą neoficialų darbo užmokestį?

VMI paaiškina, kaip darbdaviui/darbuotojui deklaruoti neoficialų darbo užmokestį, taip pat individualios veiklos pajamas nedeklaravusiam gyventojui ir taip pasinaudoti vienkartine galimybe sumokėti pajamų mokestį be delspinigių.
 

Mokesčių administravimo įstatymo komentaro pakeitimai

VMI prie LR FM papildė Mokesčių administravimo įstatymo (MAĮ) 38 str. 2 dalies, kurioje nustatytas paslaptyje nelaikomos informacijos sąrašas, apibendrintą paaiškinimą (komentarą) nauju 7 punktu, taip pat pakeitė MAĮ 132 str. (Sprendimas dėl patikrinimo akto tvirtinimo) 4 ir 5 dalių komentarą • Komentarai papildyti ir atnaujinti, atsižvelgiant į Mokesčių administravimo įstatymo pakeistas nuostatas, aktualias nuo 2019 m. sausio 1 d.
 

Nauja valstybės ir savivaldybių kontroliuojamų įmonių ir jų patronuojamųjų bendrovių paramos skyrimo tvarka

Sausio 30 d. įsigaliojo Labdaros ir paramos įstatymo pakeitimai, kuriais, be kitų naujovių, įtvirtinti įmonių, kuriose valstybei ir/ar savivaldybei nuosavybės teise priklausančios akcijos visuotiniame akcininkų susirinkime suteikia daugiau kaip 50 proc. balsų, ir jų patronuojamųjų akcinių bendrovių ir uždarųjų akcinių bendrovių paramos teikimo principai ir kriterijai bei apribojimai: šių bendrovių teikiamos paramos dydis susietas su per ataskaitinius finansinius metus gauta grynojo pelno dalimi, o nuostolingai dirbančios valstybės ir savivaldybių kontroliuojamos bendrovės paramos teikti negali.
 

Nuo gegužės apie daugiau energinių produktų reikės informuoti VMI

VMI prie LR FM viršininkei 2019 m. sausio 23 d. įsakymu Nr. VA-5 pakeitus ir nauja redakcija išdėsčius 2004 04 28 įsakymą Nr. VA-64 bei patvirtinus Informavimo apie produktų siuntimą į kitą ES valstybę narę arba produktų gavimą iš kitos ES valstybės narės taisykles, praplėstas energinių produktų, apie kurių gabenimą reikės informuoti Valstybinę mokesčių inspekciją (VMI), sąrašas • Vežant iš Lietuvos į kitą ES narę arba gaunant iš kitos ES narės į Lietuvą tokius energinius produktus kaip alyvos, alyvų priedai bei atliekos, tam tikri tirpikliai, skiedikliai ir pan. – duomenis apie tai nuo 2019 m. gegužės 1 d. reikės pateikti ir VMI, tačiau reikalavimai bus taikomi tik didesnėse nei 210 litrų talpose gabenamiems energetiniams produktams ir kurie gabenami kelių transportu.
 

Pakeista pavyzdinė darbo sutarties su jūrininku forma

Vyriausybė 2019 m. sausio 30 d. nutarimu Nr. 87 papildė pavyzdinę darbo sutarties su jūrininku formą nauju 12-1 punktu, todėl į šią sutartį reikia įrašyti, kokiu tikslu darbdavys (laivo savininkas (valdytojas)) tvarko darbuotojo (jūrininko) asmens duomenis.
 

Pakeistos Atliekų susidarymo ir tvarkymo apskaitos ir ataskaitų teikimo taisyklės

Aplinkos ministras 2019 m. sausio 31 įsakymu Nr. D1-56 pakeitė Atliekų susidarymo ir tvarkymo apskaitos ir ataskaitų teikimo taisykles • Pakeitimais sudaryta galimybė Vieningoje gaminių, pakuočių ir atliekų apskaitos sistemos (GPAIS) atliekų susidarymo ir tvarkymo apskaitos žurnaluose nurodyti suminius mėnesio duomenis, suvienodinti terminai, kada į GPAIS reikia suvesti duomenis apie pavojingų ir nepavojingų atliekų susidarymą, taip pat 2 mėnesiais pratęstas atliekų darytojų ir tvarkytojų metinių ataskaitų pateikimo terminas.
 

Pasikeitė permokos ar nepagrįstai VMI išieškotų sumų grąžinimo taisyklės

VMI prie LR FM viršininkė 2019 m. sausio 30 d. įsakymu Nr. VA-9 pakeitė 2004 12 07 įsakymą Nr. VA-186 ir, jį išdėsčiusi nauja redakcija, patikslino jo pavadinimą – „Dėl Mokesčių mokėtojo permokos (skirtumo) ar nepagrįstai išieškotų sumų grąžinimo (įskaitymo)“ • Pakeistas ne tik įsakymo, bet ir juo patvirtintų taisyklių bei dviejų formų (FR0781 ir FR0783) pavadinimai, taip pat patvirtinta nauja Pranešimo apie gyventojų pajamų mokesčio grąžinimą pagal Pajamų mokesčio deklaraciją FR0784 forma, kuria mokesčių mokėtojai bus informuojami apie gyventojų pajamų mokesčio permokos grąžinimą pagal jų pateiktą metinę pajamų mokesčio deklaraciją.
 

VMI 150 tūkst. mokesčių mokėtojų atleido nuo delspinigių

Valstybinė mokesčių inspekcija informavo, kad jau 150 tūkst. gyventojų ir įmonių atleido mokesčių mokėtojus nuo delspinigių, kurie buvo skaičiuojami nuo praeityje nesumokėtų mokesčių, o dar apie 125 tūkst. gyventojų ir 25 tūkst. įmonių sulauks pranešimo, kad atleisti nuo delspinigių.
 
 
Paieška

Straipsnių archyvas
  Vasaris     2019  
PrATKPŠS
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728 
Naujienos

Adresas: Palangos g. 2 - 13, Vilnius LT-01117
Tel.: 8-686 09344
Fax.:
El. paštas: redakcija@mzinios.lt
Kontaktai | Reklama