SPECIALIZUOTAS SAVAITRASTIS LIETUVOS MOKESČIŲ MOKĖTOJAMS
„MOKESČIŲ ŽINIŲ“ prenumerata 2023 metams NEBEPRIIMAMA • • • • • Dėkojame savo skaitytojams už daugiau nei 25 metus trūkusį bendravimą ir linkime visiems sėkmingos dabarties ir daug žadančios ateities.
2019 m. sausio 29 d.
Nr. 4 (1088) Rubrikos         
Šiame numeryje  


  Registruotiems vartotojams  

  Naujienlaiškio prenumerata  

Gripo epidemijos metu – nedarbingumo pažymėjimas telefonu

Savivaldybėse, kuriose paskelbta gripo epidemija, susirgus ir negalint atvykti pas šeimos gydytoją, į gydymo įstaigą galima kreiptis ir telefonu. Tokiais atvejais rezervavus nedarbingumo pažymėjimą (jis išduodamas 3 kalendorinėms dienoms), nedarbingumo laikotarpis prasideda nuo tos dienos, kai pacientas kreipėsi į gydymo įstaigą, o vizitas pas gydytoją nukeliamas vėlesniam laikui • Tai nustatyta sveikatos apsaugos bei socialinės apsaugos ir darbo ministrų 2009 12 01 įsakymu Nr. V-977/A1-657 patvirtintame Nedarbingumo pažymėjimų išdavimo gripo epidemijos laikotarpiui laikinosios tvarkos apraše.
 

Kokios išlaidos įtraukiamos į prekių ar paslaugų apmokestinamąją vertę?

VMI prie LR FM pakeitė Pridėtinės vertės mokesčio įstatymo 15 str., reglamentuojančio PVM apmokestinamosios vertės nustatymo ypatumus, 5 dalies apibendrintą paaiškinimą (komentarą), papildydama 1 punktą nauju pavyzdžiu, o 2 punkto, skirto į prekių (paslaugų) apmokestinamąją vertę įtraukiamų su prekės tiekimu arba paslaugos teikimu susijusių ir pirkėjui tenkančių išlaidų vertės nustatymui, 3 dalies komentaro nuostatos papildytos nauja 7 dalimi ir 7 naujomis pavyzdinėmis situacijomis.
 

Mokesčių deklaravimo ir sumokėjimo kalendorius

Mokesčių, kuriuos reikia deklaruoti ir sumokėti iki sausio 31 d., kalendorius.
 

Nauji muitinės įstaigų teikiamų papildomų paslaugų įkainiai

Muitinės departamento generalinis direktorius 2019 m. sausio 22 d. įsakymu Nr. 1B-67 pakeitė ir nauja redakcija išdėstė Muitinės įstaigų teikiamų papildomų paslaugų ir jų įkainių sąrašą • Šį sąrašą, kaip ir ankstesnįjį, sudaro 59-nios muitinės įstaigų teikiamų papildomų paslaugų rūšys (pvz., muitinės pareigūno iškvietimas atlikti tam tikrus muitinio tikrinimo veiksmus, prekių saugojimas muitinėje, dokumentų išdavimas ir kt.), išskiriant 15 stambesnių grupių • Lyginant su anksčiau nustatytais muitinės įstaigų teikiamų papildomų paslaugų įkainiais, 41-nos paslaugos kainos padidėjo, o 18-kos – liko tokios pačios.
 

Nuo sausio 1 d. malkoms ir kūrenimui skirtiems medienos produktams – 9 proc. PVM tarifas

Valstybinė mokesčių inspekcija paaiškina apie lengvatinio 9 proc. PVM tarifo taikymą buitiniams energijos vartotojams tiekiamoms malkoms ir medienos produktams, skirtiems kūrenimui.
 

Pakeistos Metinės pajamų deklaracijos GPM308 pildymo taisyklės

VMI prie LR FM viršininkė 2019 m. sausio 18 d. įsakymu Nr. VA-4 pakeitė Metinės pajamų deklaracijos GPM308 formos ir jos priedų užpildymo, pateikimo bei tikslinimo taisykles • Pakeitimais nustatyta, kad Metinė pajamų deklaracijos GPM308 forma (03 versija) ir jos priedų formos yra skirtos deklaruoti net tik 2014–2017 metų, bet ir 2018 metų mokestinio laikotarpio nuolatinių Lietuvos gyventojų pajamoms, todėl pakeistomis taisyklėmis turi būti vadovaujamasi, nuolatiniams Lietuvos gyventojams deklaruojant 2018 m. mokestinio laikotarpio pajamas • Be to, papildytas taisyklių 1 priedas „Nedeklaruojamų neapmokestinamųjų pajamų sąrašas“ ir nedeklaruojamoms neapmokestinamosioms pajamoms priskirta palūkanų už vartojimo kreditą, suteiktą per tarpusavio skolinimo platformą Lietuvos Respublikos vartojimo kredito įstatyme ar atitinkamame Europos ekonominės erdvės valstybės įstatyme nustatyta tvarka, taip pat palūkanų už lėšas, suteiktas per sutelktinio finansavimo platformą Lietuvos Respublikos sutelktinio finansavimo įstatyme ar atitinkamame Europos ekonominės erdvės valstybės įstatyme nustatyta tvarka, suma, neviršijanti 500 eurų per mokestinį laikotarpį.
 

Papildytas Mokesčių mokėtojų skolingumo nustatymo klasifikatorius

VMI prie LR FM viršininkė 2019 m. sausio 23 d. įsakymu Nr. VA-6 pakeitė Mokesčių mokėtojų skolingumo nustatymo taisykles ir papildė Mokesčių mokėtojų skolingumo nustatymo klasifikatorių, naudojamą skolingumui įvertinti, nauja nuostata, kada mokesčių mokėtojas laikomas skolingu/neskolingu, kai nepriemoka yra atidėta pagal periodinių mokėjimų grafiką.
 

Patvirtintos naujų pavyzdžių banderolės apdorotam tabakui, etilo alkoholiui ir alkoholiniams gėrimams ženklinti bei jų kainos

Finansų ministras 2019 m. sausio 23 d. įsakymu Nr. 1K-24 patvirtino keturis naujus specialių ženklų – banderolių apdorotam tabakui, etilo alkoholiui ir alkoholiniams gėrimams ženklinti pavyzdžius bei banderolių kainas.
 

Pensijų kaupimas nuo 2019 m.

Gyventojai per pusmetį (iki 2019 m. birželio 30 d.) turi apsispręsti, ar dalyvaus nuo šių metų įsigaliojusioje pensijų kaupimo sistemoje • Nuo to, kaip gyventojas kaupė iki 2019 m. sausio 1 d. bei tolesnio pasirinkimo kaupti ar nekaupti, priklauso ir kokius veiksmus jam reikia atlikti.
 

Ruošiamasi elektroninėms prekėms taikyti atvirkštinį PVM apmokestinimą

Europos Komisija patenkino Lietuvos prašymą ir siūlo Europos Sąjungos Tarybai priimti sprendimą, leidžiantį mūsų šaliai taikyti atvirkštinį apmokestinimo PVM mechanizmą kompiuterių standžiųjų diskų tiekimams • Kovojant su PVM sukčiavimu, tokią pat atvirkštinio PVM apmokestinimo priemonę Lietuva ketina taikyti ir planšečių, nešiojamų kompiuterių bei mobiliųjų telefonų pardavimo atvejais • Tai reiškia, kad PVM už šias prekes turėtų mokėti ne pardavėjas, o jų gavėjas, t. y. pirkėjas.
 

Tik trijų profesinių sąjungų nariams – geresnės sąlygos mokytis ir papildoma atostogų diena

Socialinės apsaugos ir darbo ministerija priminė apie galimybę nuo šių metų sausio mėnesio trijų nacionalinių profesinių sąjungų nariams, priklausantiems Lietuvos profesinių sąjungų konfederacijai, Lietuvos profesinei sąjungai „Sandrauga“ ir Respublikinei jungtinei profesinei sąjungai, pasinaudoti geresnėmis sąlygomis gauti apmokamas mokymosi atostogas bei per metus atostogauti viena diena ilgiau, taip pat paaiškino, kaip šiomis papildomomis garantijomis galima pasinaudoti.
 

Vėl nauji tabako ir alkoholinių gėrimų ženklinimo banderolių rūšių kodai

VMI prie LR FM viršininkė 2019 m. sausio 28 d. įsakymu Nr. VA-7 dar kartą pakeitė Apdoroto tabako, etilo alkoholio ir alkoholinių gėrimų ženklinimo banderolių rūšių kodus • Šie kodai ir vėl išdėstyti nauja redakcija, įsigaliojusia nuo 2019 01 29 • Paskutinis minėtų banderolių rūšių kodų pakeitimas buvo atliktas VMI prie LR FM viršininkės 2018 m. gruodžio 27 d. įsakymu Nr. VA-101.
 

VMI apie etilo alkoholio, pripažinto denatūruotu etilo alkoholiu, atleidimą nuo akcizų

Valstybinė mokesčių inspekcija prie LR FM informavo apie 2018 m. lapkričio 30 d. priimtą Komisijos įgyvendinimo reglamentą (ES) 2018/1880 ir paaiškino, kokiam denatūruotam etilo alkoholiui taikoma akcizų lengvata.
 

VMI verslaujančius gyventojus kviečia išbandyti virtualų buhalterį i.APS

Gyventojai, kurie vykdo individualią veiklą pagal pažymą ar įsigijus verslo liudijimą, jau gali naudotis nauja nemokama e. paslauga – virtualiu buhalteriu i.APS • Apie tai informavusi Valstybinė mokesčių inspekcija (VMI) kviečia smulkiuosius verslininkus šių metų sausio 29-31 dienomis į atvirų durų dienas Vilniaus, Kauno, Klaipėdos, Šiaulių ir Panevėžio apskričių mokesčių inspekcijose, kurių metu VMI konsultantai norintiems individualios veiklos apskaitą tvarkyti šiuolaikiškai, e. būdu, padės žengti pirmuosius žingsnius.
 
 
Paieška

Straipsnių archyvas
  Vasaris     2019  
PrATKPŠS
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728 
Naujienos

Adresas: Palangos g. 2 - 13, Vilnius LT-01117
Tel.: 8-686 09344
Fax.:
El. paštas: redakcija@mzinios.lt
Kontaktai | Reklama