SPECIALIZUOTAS SAVAITRASTIS LIETUVOS MOKESČIŲ MOKĖTOJAMS
„MOKESČIŲ ŽINIŲ“ prenumerata 2023 metams NEBEPRIIMAMA • • • • • Dėkojame savo skaitytojams už daugiau nei 25 metus trūkusį bendravimą ir linkime visiems sėkmingos dabarties ir daug žadančios ateities.
2019 m. sausio 22 d.
Nr. 3 (1087) Rubrikos         
Šiame numeryje  


  Registruotiems vartotojams  

  Naujienlaiškio prenumerata  

Baudų už mokesčių įstatymų pažeidimus apskaičiavimo ir skyrimo tvarka

VMI prie LR FM parengė Mokesčių administravimo įstatymo 139 str., nustatančio baudos už mokesčių įstatymų pažeidimus apskaičiavimo ir skyrimo tvarką, apibendrintą paaiškinimą (komentarą).
 

Kada ir kaip galima pasinaudoti naujomis gyventojų pajamų mokesčio lengvatomis?

Nuo 2019 m. sausio 1 d. nuolatiniai Lietuvos gyventojai gali pasinaudoti nauja gyventojų pajamų mokesčio (GPM) lengvata, galiosiančia iki 2021 m. gruodžio 31 d. (imtinai), ir iš apmokestinamųjų pajamų atimti išlaidas, sumokėtas už atliktus pastatų ir kitų statinių apdailos ir bet kokio remonto, išskyrus daugiabučių gyvenamųjų namų atnaujinimą (modernizavimą), darbus, suteiktas lengvųjų automobilių remonto paslaugas, taip pat suteiktas nepilnamečių vaikų iki 18 metų priežiūros paslaugas • Remiantis VMI pateikta informacija, parengėme paaiškinimus, kaip nuo 2019 m. galima sumažinti apmokestinamąsias pajamas ir susigrąžinti dalį sumokėto GPM už pastatų remonto, lengvųjų automobilių remonto bei vaikų priežiūros paslaugų išlaidas.
 

Mokesčių deklaravimo ir sumokėjimo kalendorius

Mokesčių, kuriuos reikia deklaruoti ir sumokėti iki sausio 25 d., kalendorius.
 

Mokymosi atostogų suteikimas profesinių sąjungų nariams

Valstybinės darbo inspekcijos paaiškinimas dėl mokymosi atostogų, taikomų pasirašiusių nacionalinę kolektyvinę sutartį profesinių sąjungų nariams.
 

Nauja Kasos aparatų diegimo ir naudojimo tvarka

Vyriausybė 2018 m. spalio 24 d. nutarimu Nr. 1056 patvirtinto naujos redakcijos Kasos aparatų diegimo ir naudojimo tvarkos aprašą, kuris reglamentuoja kasos aparatų naudojimo tvarką, taip pat atvejus ir sąlygas, kai kasos aparatų nereikalaujama naudoti • Minėtu nutarimu Valstybinė mokesčių inspekcija (VMI) įgaliota iki 2019 m. spalio 31 d. nustatyti kasos aparatais užfiksuotų duomenų nepakeičiamumo ir tokių duomenų prieinamumo VMI techninius reikalavimus, taip pat įtvirtinti naujų techninių reikalavimų taikymo terminai, kurie priklausomai nuo ūkio subjekto pajamų ir naudojamo kasos aparato tipo, įsigalios 4 etapais – nuo 2020 m. lapkričio 1 d., nuo 2021 m. gegužės 1 d., nuo 2021 m. lapkričio 1 d. ir nuo 2025 m. gegužės 1 d. • Šiuo Vyriausybės nutarimu patvirtintas atnaujintas Kasos aparatų diegimo ir naudojimo tvarkos aprašas įsigalios 2019 m. gegužės 1 d., išskyrus nuostatą, įtvirtinančią galimybę nuo 2020 m. gegužės 1 d. ūkio subjektams nenaudoti kasos aparatų, kai prekių pardavimo ir/arba paslaugų suteikimo ūkinių operacijų duomenys fiksuojami tiesiogiai VMI išmaniosios mokesčių administravimo informacinės sistemos (i.MAS) Išmaniųjų elektroninių kasos aparatų posistemyje (i.EKA).
 

Naujos „Sodros“ suvestinės draudėjams

„Sodra“ draudėjams sukūrė naujas suvestines, tarp kurių ir „S47 Apdraustiesiems asmenims nustatyti įmokų tarifai už laikotarpį nuo 2019-01-01“.
 

Nuo 2019 m. pasikeitė sandorių tarp asocijuotų asmenų dokumentavimo tvarka

Finansų ministras 2018 m. gruodžio 31 d. įsakymu Nr. 1K-470 pakeitė ir nauja redakcija išdėstė 2004 04 09 įsakymą Nr. 1K-123 bei patvirtino naujas Lietuvos Respublikos pelno mokesčio įstatymo 40 straipsnio 2 dalies ir Lietuvos Respublikos gyventojų pajamų mokesčio įstatymo 15 straipsnio 2 dalies įgyvendinimo taisykles • Advokatų kontoros „Ellex Valiunas“ mokesčių praktikos vadovas GINTARAS BALČIUS straipsnyje apžvelgia svarbiausius vadinamų sandorių tarp asocijuotų asmenų kainodaros taisyklių, kurios taikomos 2019 m. ir vėlesniais metais sudarytiems sandoriams, pakeitimų aspektus.
 

Nuo vasario – vienas SAM pranešimas visiems draudėjo apdraustiesiems

Nuo vasario 1 d. įsigalios nauja SAM pranešimo forma (07 versija), todėl teikiant duomenis už 2019 m. sausio mėnesį apie darbuotojams apskaičiuotus atlyginimus bei valstybinio socialinio draudimo įmokas, reikės pildyti naująjį 07 versijos SAM pranešimą ir pateikti jį iki 2019 m. vasario 15 d.
 

Pakeista gaminių ir/ar pakuočių atliekų sutvarkymą įrodančių dokumentų išrašymo tvarka

Aplinkos ministras 2019 m. sausio 15 d. įsakymu Nr. D1-32 pakeitė Gaminių ir (ar) pakuočių atliekų sutvarkymą įrodančių dokumentų išrašymo tvarkos aprašą ir pratęsė atliekų sutvarkymą įrodančių dokumentų išrašymo terminus.
 

Parengta pavyzdinė mažų įmonių aiškinamojo rašto forma

Siekdama palengvinti informacijos pateikimą pagal 6-ojo verslo apskaitos standarto „Aiškinamasis raštas“ nuostatas, Audito, apskaitos, turto vertinimo ir nemokumo valdymo tarnyba parengė mažoms įmonėms skirtą pavyzdinę aiškinamojo rašto formą.
 

Pasikeitė muitinės sandėlių tipų klasifikatorius

Nuo 2019 m. sausio 16 d. įsigaliojo naujas muitinės sandėlių ir laikinojo saugojimo sandėlių tipų klasifikatorius. Todėl apie tai informavusio Muitinės departamento teigimu, pateikiant importo arba eksporto (reeksporto) deklaracijų bei laikinojo saugojimo deklaracijų duomenis, turi būti pasirenkamas vienas iš naujų muitinės sandėlių tipų. 
 

Prekiaujantys internete privalės skelbti leidimų duomenis

Nuo gegužės 1 d. prekes internetu parduodantys asmenys, dirbantys pagal individualios veiklos pažymą ar verslo liudijimą, turės nurodyti šių dokumentų numerį, o parduodantieji maisto produktus – ir Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos nustatyta tvarka registruoto ar patvirtinto maisto tvarkymo subjekto numerį • Tai įtvirtinta Vyriausybei 2019 m. sausio 16 d. nutarimu Nr. 28 pakeitus Mažmeninės prekybos taisykles ir jas papildžius naujomis nuostatomis.
 

Prievolė žemės ūkio ir kooperatinėms bendrovėms pateikti Registrų centrui duomenis apie savo narius ir pajininkus

Lietuvoje veikiančios žemės ūkio bendrovės ir kooperatinės bendrovės nuo šių metų pradžios Registrų centrui turi pateikti duomenis apie savo narius ir pajininkus, tačiau Registrų centro teigimu, iš šiuo metu šalyje įregistruotų beveik 950 žemės ūkio bendrovių ir beveik 600 kooperatinių bendrovių, informaciją apie savo narius ir pajininkus į Juridinių asmenų dalyvių informacinę sistemą pateikė vos pusšimtis bendrovių.
 

Tėvystės atostogų suteikimo tvarka

Valstybinė darbo inspekcija paaiškina, ar galima suteikti 30 kalendorinių dienų tėvystės atostogas likus kelioms dienoms iki vaikui sukaks 3 mėnesiai?
 

Valstybės tarnautojų darbo užmokesčiui pasitikrinti – skaičiuoklė

Nuo šių metų sausio 1 d., įsigaliojus naujai Valstybės tarnybos įstatymo redakcijai, pasikeitė valstybės tarnautojų atlyginimas ir pakito pareiginės algos bazinis dydis, dabar siekiantis 173 Eur • Vidaus reikalų ministerija parengė valstybės tarnautojo darbo užmokesčio skaičiuoklę, kurioje galima savarankiškai pasiskaičiuoti atlyginimo pokytį (iki 2018 m. pabaigos ir nuo 2019 m. sausio 1 d.) „ant popieriaus“ ir atskaičius mokesčius.
 

Valstybės tarnautojų kasmetinių atostogų skaičiavimas

Valstybės tarnybos departamento paaiškinimas, kaip turėtų būti skaičiuojamos valstybės tarnautojų kasmetinės atostogos už 2018–2019 darbo metus.
 

Vasario 1 d. įsigalios ES ir Japonijos ekonominės partnerystės susitarimas

2019 m. vasario 1 d. įsigalios Europos Sąjungos ir Japonijos ekonominės partnerystės susitarimas • Apie tai informavęs Muitinės departamentas paaiškina, kokius veiksmus reikia atlikti, norint, kad importuojamiems Japonijos kilmės produktams būtų taikomas lengvatinis muitų tarifas.
 

VMI apie VMI viršininko 3 įsakymų pakeitimus

Valstybinė mokesčių inspekcija informavo apie pakeistus VMI prie LR viršininko tris įsakymus, kurie atsižvelgiant į Mokesčių administravimo įstatymo pakeitimus, papildyti naujomis nuostatomis dėl mokestinis patikrinimo, kuris gali būti nepradėtas/atidėtas atleidimo nuo delspinigių už nesumokėtus mokesčius laikotarpiu, taip pat VMI veiksmus mokestinio patikrinimo metu nustačius nusikalstamos veikos požymių turinčių pažeidimų.
 
 
Paieška

Straipsnių archyvas
  Sausis     2019  
PrATKPŠS
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031 
Naujienos

Adresas: Palangos g. 2 - 13, Vilnius LT-01117
Tel.: 8-686 09344
Fax.:
El. paštas: redakcija@mzinios.lt
Kontaktai | Reklama