SPECIALIZUOTAS SAVAITRASTIS LIETUVOS MOKESČIŲ MOKĖTOJAMS
„MOKESČIŲ ŽINIŲ“ prenumerata 2023 metams NEBEPRIIMAMA • • • • • Dėkojame savo skaitytojams už daugiau nei 25 metus trūkusį bendravimą ir linkime visiems sėkmingos dabarties ir daug žadančios ateities.
2018 m. gruodžio 4 d.
Nr. 45 (1082) Rubrikos         
Šiame numeryje  


  Registruotiems vartotojams  

  Naujienlaiškio prenumerata  

2019 m. metiniai vidutinio mėnesio darbo dienų ir darbo valandų skaičiai

Socialinės apsaugos ir darbo ministras 2018 m. lapkričio 29 d. įsakymu Nr. A1-686 patvirtino 2019 metų metinius vidutinio mėnesio darbo dienų ir darbo valandų skaičius, todėl parengėme 2019 m. darbo laiko ir poilsio kalendorių.
 

Biudžetinėse įstaigose pagal darbo sutartis dirbančių darbuotojų papildomų funkcijų vykdymas

Valstybinė darbo inspekcija paaiškina tris situacijas dėl darbuotojų, dirbančių pagal darbo sutartis biudžetinėse įstaigose, papildomų funkcijų vykdymo.
 

Nuo ateinančių metų pradžios gyventojams brangta dujos

Nuo 2019 m. sausio 1 d. keisis gamtinių dujų tarifai gyventojams, nes Valstybinė kainų ir energetikos kontrolės komisija patvirtino UAB „Lietuvos energijos tiekimas“ gamtinių dujų tarifus buitiniams vartotojams, kurie įsigalios nuo 2019 m. sausio 1 d. ir galios 2019 m. I pusmetį • Gamtinės dujos gyventojams nuo sausio brangs 7 centais už kubą.
 

Nuo gruodžio 3-osios kai kuriuose VMI poskyriuose pasikeitė darbo laikas

Valstybinė mokesčių inspekcija informavo, kad nuo gruodžio 3-osios kai kuriuose teritoriniuose VMI poskyriuose pasikeitė mokesčių mokėtojų aptarnavimo laikas: vienur jis sutrumpintas, kitur – gyventojai aptarnaujami keletą dienų per savaitę.
 

Nuo kitų metų sausio 1-osios didėja elektros kaina gyventojams

Valstybinė kainų ir energetikos kontrolės komisija patvirtino UAB „Lietuvos energijos tiekimas“ naujus nuo 2019 m. sausio 1 d. galiosiančius elektros energijos tarifus buitiniams vartotojams • Kitąmet elektra brangs ir gyventojai nuo naujųjų už elektrą mokės maždaug 15 proc. didesniais tarifais.
 

Papildytos Mėnesinės pajamų mokesčio deklaracijos GPM313 formos užpildymo taisyklės

VMI prie LR FM viršininkė 2018 m. lapkričio 29 d. įsakymu Nr. VA-91 pakeitė Mėnesinės pajamų mokesčio deklaracijos GPM313 formos užpildymo ir pateikimo taisykles • Pakeitimais, įsigaliojusiais lapkričio 30 d., šios taisyklės papildytos naujomis nuostatomis, nustatančiomis deklaracijos GPM313 formos 5 ir 6 laukelių pildymą bei 15 proc. ir 20 proc. pajamų mokesčio tarifų taikymą.
 

Pasikeitė transporto priemonių registracijos liudijimas – jame fiksuojama daugiau duomenų

Nuo gruodžio 3 d. pasikeitė transporto priemonės registracijos liudijimas, kuris ir toliau išlieka žalios spalvos, tačiau jame fiksuojama daugiau duomenų, be to, jame nebeliko darbuotojo parašo bei „Regitros“ antspaudo • Apie tai informavusi VĮ „Regitra“ teigia, kad anksčiau išduotų registracijos liudijimų keisti į naujus – nereikia.
 

Patvirtinta Gyventojo pranešimo apie išlaidas PRC912 forma ir jos pildymo taisyklės

VMI prie LR FM viršininkė 2018 m. gruodžio 3 d. įsakymu Nr. VA-92 patvirtino naują teisės aktą – nuo 2019 m. sausio 1 d. galiosiančias Gyventojo pranešimo apie išlaidas PRC912 formos, papildomo lapo PRC912P formos užpildymo bei pateikimo VMI taisykles ir PRC912 formą (papildomo lapo PRC912P formą) • PRC912 formą reikės VMI pateikti, kai nuolatinis Lietuvos gyventojas norės pasinaudoti pajamų mokesčio lengvata ir susimažinti apmokestinamąsias pajamas iki 2000 eurų suma, sumokėta 2019, 2020, 2021 metais už pastatų (statinių) apdailos ir bet kokio remonto (išskyrus daugiabučių gyvenamųjų namų atnaujinimą (modernizavimą)) darbus, lengvųjų automobilių remonto paslaugas, nepilnamečių vaikų (įvaikių, globotinių) iki 18 metų priežiūros paslaugas.
 

Patvirtinta lengvojo automobilio įsigijimo ir jo techninio pritaikymo išlaidų kompensacijos mokėjimo tvarka

Socialinės apsaugos ir darbo ministras 2018 m. lapkričio 27 d. įsakymu Nr. A1-668 patvirtino Lengvojo automobilio įsigijimo ir jo techninio pritaikymo išlaidų kompensacijos mokėjimo tvarkos aprašą, įsigaliosiantį 2019 m. sausio 1 d. • Nuo kitų metų lengvojo automobilio įsigijimo ir jo techninio pritaikymo išlaidų kompensaciją iš valstybės biudžeto lėšų skirs ir mokės tik „Sodra“, o vieną kartą per 6 metus gauti šią kompensaciją (iki 32 bazinių socialinių išmokų dydžio) galės ne tik asmenys, kuriems nustatytas specialusis lengvojo automobilio įsigijimo ir jo techninio pritaikymo išlaidų kompensacijos poreikis, bet ir šeimos, kurios namuose slaugo neįgalųjį, kuriam nepertraukiamai yra nustatytas slaugos poreikis nuo vaikystės (jei vietoj specialiojo nuolatinės slaugos poreikio nebus nustatytas specialusis nuolatinės priežiūros (pagalbos) poreikis). 
 

Sudarytas profesijų, kurių darbuotojų trūksta viešajam sektoriui, sąrašas

Vyriausybė 2018 m. lapkričio 28 d. nutarimu Nr. 1177 patvirtino Atskirų profesijų, kurių darbuotojų trūksta Lietuvos Respublikos valstybės ir savivaldybių įstaigose, sąrašą, kuriame iš viso įrašyta 40 profesijų • Darbuotojams, kurių profesijos įrašytos į šį sąrašą, valstybės ir savivaldybių biudžetinės įstaigos galės mokėti iki 100 proc. didesnį darbo užmokestį, nei kitiems darbuotojams, kurių profesija nėra trūkstamųjų sąraše • Beje, į minėtą sąrašą įtrauktos net 25 profesijos taip pat yra įrašytos ir Profesijų, kurioms būtina aukšta profesinė kvalifikacija, kurių darbuotojų trūksta Lietuvos Respublikoje, sąrašą.
 

VMI apie įsigaliojusią naują dvigubo apmokestinimo išvengimo sutartį su Japonija

2018 m. rugpjūčio 31 d. įsigaliojo Lietuvos Respublikos ir Japonijos sutartis dėl pajamų dvigubo apmokestinimo išvengimo ir mokesčių slėpimo ir vengimo prevencijos, kuri buvo pasirašyta 2017 m. liepos 13 d. Vilniuje • Ši sutartis automatiškai keičia ir kai kurių kitų anksčiau sudarytų dvigubo apmokestinimo išvengimo sutarčių nuostatas • Valstybinė mokesčių inspekcija paaiškina Lietuvos ir Japonijos dvigubo apmokestinimo išvengimo sutarties (DAIS) įsigaliojimo ir jos įtakos Lietuvos su kitomis užsienio valstybėmis taikomoms DAIS nuostatas.
 

VMI primena: artėja nekilnojamojo turto fiziniams asmenims deklaravimo terminas

Gyventojai, kuriems nuosavybės teise priklauso nekilnojamasis turtas, savo verte viršijantis 220 000 Eur, šio mokesčio deklaraciją (forma KIT715) už 2018 metus VMI turi pateikti ir mokestį sumokėti iki gruodžio 17 d. • Apie šią prievolę priminusi Valstybinė mokesčių inspekcija atkreipia dėmesį, kad deklaracija teikiama tik el. būdu per VMI e. deklaravimo sistemą (http://deklaravimas.vmi.lt).
 

VMI teikia naujas konsultavimo telefonu paslaugas

Mokesčių informacijos centro telefonu 1882 asmeninių konsultacijų pageidaujantys gyventojai ir įmonės jas galės gauti kur kas paprasčiau ir greičiau, jei pasinaudos naujomis VMI tapatybės nustatymo pagal telefoną ir skambučių užsakymo paslaugomis • Mano VMI puslapyje atpažinimą pagal unikalų telefono numerį užsisakiusiems mokesčių mokėtojams bus teikiama pirmenybė gauti konsultacijas, o skambučio užsakymo paslauga leis pasirinkti pageidaujamą konsultacijos telefonu laiką.
 
 
Paieška

Straipsnių archyvas
  Gruodis     2018  
PrATKPŠS
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31 
Naujienos

Adresas: Palangos g. 2 - 13, Vilnius LT-01117
Tel.: 8-686 09344
Fax.:
El. paštas: redakcija@mzinios.lt
Kontaktai | Reklama