SPECIALIZUOTAS SAVAITRASTIS LIETUVOS MOKESČIŲ MOKĖTOJAMS
„MOKESČIŲ ŽINIŲ“ prenumerata 2023 metams NEBEPRIIMAMA • • • • • Dėkojame savo skaitytojams už daugiau nei 25 metus trūkusį bendravimą ir linkime visiems sėkmingos dabarties ir daug žadančios ateities.
2018 m. lapkričio 27 d.
Nr. 44 (1081) Rubrikos         
Šiame numeryje  


  Registruotiems vartotojams  

  Naujienlaiškio prenumerata  

Didmeninės tabako gaminių pakuotės žymėjimas ir registravimas

VMI prie LR FM viršininkė 2018 m. lapkričio 16 d. priėmė 2019 m. gegužės 20 d. įsigaliosiantį įsakymą Nr. VA-90 dėl didmeninės tabako gaminių pakuotės žymėjimo ir registravimo tvarkos.
 

Dienpinigių ir kitų komandiruotės išlaidų apmokėjimo pakeitimai

Vyriausybė 2018 m. lapkričio 21 d. nutarimu Nr. 1143 pakeitė 2004 04 29 nutarimą Nr. 526 „Dėl dienpinigių ir kitų komandiruočių išlaidų apmokėjimo“ ir juo patvirtintą Dienpinigių mokėjimo tvarkos aprašą, kuriame patikslintas dienpinigių vykstančiam į komandiruotę darbuotojui mokėjimas, kai renginio organizatorius irgi moka pinigines išmokas komandiruojamam asmeniui, taip pat Komandiruočių išlaidų apmokėjimo biudžetinėse įstaigose taisykles, išplečiant komandiruotės sąvoką, kai darbuotojas siunčiamas tobulinti kvalifikacijos, bei padidinta gyvenamojo ploto nuomos išlaidų norma Kroatijos Respublikoje, nustatyta šių taisyklių priede – Gyvenamojo ploto nuomos išlaidų normų sąraše.
 

Intrastato ribos 2019 metams nesikeičia

Statistikos departamento generalinė direktorė 2018 m. lapkričio 23 d. įsakymu Nr. DĮ-249 patvirtino Intrastato ribas ateinantiems metams, kurios, lyginant su nustatytomis 2018 metams, nesikeičia ir išlieka tokios pačios kaip ir šiemet.
 

Ketinama 2 eurais didinti šalpos pensijų ir tikslinių kompensacijų bazinius dydžius

Socialinės apsaugos ir darbo ministerija parengė Vyriausybės nutarimo projektą, kuriuo siūloma nuo 2019 m. sausio 1 d. patvirtinti 2 eurais didesnį šalpos pensijų bazės dydį – 132 eurus, kuris šiuo metu siekia 130 eurų, ir 2 eurais didesnį tikslinių kompensacijų bazės dydį –nuo dabartinio 112 eurų iki 114 eurų.
 

Mokesčių deklaravimo ir sumokėjimo kalendorius

Mokesčių, kuriuos reikia deklaruoti ir sumokėti iki lapkričio 30 d., kalendorius.
 

Mokesčių pertvarkoje taškas dar nepadėtas

Likus kiek daugiau nei mėnesiui iki vadinamos mokesčių reformos starto, vis dar neaišku, kokie bus „Sodros“ mokesčiai, nes Seime iš naujo keičiami ir koreguojami jau priimti teisės aktai bei svarstomi nauji mokesčių pertvarkos variantai • Tačiau aišku viena – pokyčiai laukia kiekvieno darbdavio ir darbuotojo, nes sujungus darbdavio ir darbuotojo mokamas įmokas, bus nauji valstybinio socialinio draudimo įmokų tarifai darbdaviams, darbuotojams, taip pat savarankiškai dirbantiems asmenims • Aiškėja ir savarankiškai dirbančiųjų apmokestinamosios bazės dydžiai • Pvz., linkstama atsisakyti Vyriausybės pasiūlymo savarankiškai dirbančių asmenų apmokestinamosios bazės ribą išplėsti iki 100 proc. pajamų ir po svarstymo Seimas jau pritarė Valstybinio socialinio draudimo įstatymo pataisoms, kuriomis siūloma nustatyti dvi savarankiškai dirbančių asmenų apmokestinamąsias bazes, įtvirtinant 43 vidutinių darbo užmokesčių dydžio įmokų „lubas“, aktualias keletui savarankiškai dirbančių asmenų grupių • Todėl dalis savarankiškai bei individualiai dirbančių žmonių nuo 2019-ųjų „Sodros“ įmokas mokėtų nuo pusės ar 90 proc. pajamų • Taip pat Seime skinasi kelią ir kitas siūlymas, numatantis, kad 120 VDU (2019 metais), 84 VDU (2020 metais), o 60 VDU (2021 metais) sumas viršijusiai pajamų daliai būtų taikomas 0 proc. socialinio draudimo įmokų tarifas (PSD įmokoms minėtos „lubos“ negaliotų) • Taigi, kiti metai, prasidėjus mokesčių pertvarkai, neabejotinai, bus įtempti, o daugiausiai naujų darbų, rūpesčių bei streso 2019-ieji atneš įmonių finansininkams, buhalteriams, kurie turės perprasti ir praktikoje taikyti su reforma susijusių teisės aktų pakeitimus ir naujoves • Tik, deja, klausimų apie būsimus pokyčius kol kas daugiau, nei atsakymų į juos.
 

Neapmokestinamojo pajamų dydžio taikymas 2019 m.

Neapmokestinamojo pajamų dydžio (NPD) taikymas yra aktualus tiek gyventojams, gaunantiems su darbo santykiais susijusias pajamas, tiek įmonių buhalteriams, skaičiuojantiems NPD • . Gyventojų pajamų mokesčio įstatymo 20 straipsnyje yra nustatyti nauji NPD 2019 metams, pakeistos mėnesio NPD ir metinio NPD formulės, pagal kurias bus apskaičiuojami gyventojo gautoms su darbo santykiais susijusioms pajamoms taikytini mėnesio NPD ir metiniai NPD 2019 m. mokestiniu laikotarpiu • NPD apskaičiavimo tvarką keis ir 2019 m. sausio 1 d. įsigaliosiantis naujas minimaliosios mėnesinės algos (MMA) dydis, kuris taip pat yra svarbus skaičiuojant NPD, kadangi MMA yra mėnesio ir metinio NPD formulių sudedamoji dalis.
 

Pakeista gaminių ir pakuočių atliekų sutvarkymą įrodančių dokumentų išrašymo tvarka

Aplinkos ministras 2018 m. lapkričio 20 d. įsakymu Nr. D1-971 pakeitė Gaminių ir (ar) pakuočių atliekų sutvarkymą įrodančių dokumentų išrašymo tvarkos aprašą, į gaminių ir/ar pakuočių atliekų sutvarkymą įrodančių dokumentų išrašymo procesą įtraukiant visas įmones, kurios dalyvauja atliekų perdavimo ir Vieningos gaminių, pakuočių ir atliekų apskaitos informacinės sistemos (GPAIS) apskaitos sekoje, įskaitant atliekų rūšiuotojus ir laikytojus, t. y. atliekų naudotojus, atliekančius pradinį apdorojimą (rūšiavimą) ar atliekų laikymą.
 

Pakeistos Valstybinės darbo inspekcijos ūkio subjektų veiklos patikrinimų taisyklės

Vyriausiasis valstybinis darbo inspektorius 2018 m. lapkričio 8 d. įsakymu Nr. EV-288 pakeitė Valstybinės darbo inspekcijos (VDI) ūkio subjektų veiklos patikrinimų taisykles • Pakeitimais, įsigaliojusiais lapkričio 15 d., įtvirtinta, jog ne tik socialinių įmonių, įskaitant ir neįgaliųjų socialines įmones, bet ir subsidijų gavėjų, įgyvendinančių paramos darbo vietoms steigti ir remiamojo įdarbinimo priemones, bei kontroliuojant potencialiai pavojingų įrenginių licencijuojamos veiklos sąlygų laikymąsi VDI atlieka planinius patikrinimus, nustatant planinių patikrinimų skaičių VDI metiniame veiklos plane, tačiau ne dažniau kaip vieną kartą per 2 metus.
 

Panaikinta valstybės tarnautojų darbo užmokesčio fondo apskaičiavimo metodika

Vyriausybė 2018 m. lapkričio 21 d. nutarimu Nr. 1144 nuo 2019 m. sausio 1 d. netekusiu galios pripažino 2003 03 03 nutarimą Nr. 280, kuriuo buvo patvirtinta Valstybės tarnautojų ir darbuotojų, gaunančių darbo užmokestį iš Lietuvos Respublikos valstybės biudžeto, savivaldybių biudžetų ir valstybės pinigų fondų, darbo užmokesčio fondo apskaičiavimo metodika • Ši metodika nuo 2019 m. sausio 1 d. nebeturės teisinio pagrindo, kadangi nuo 2019 m. sausio 1 d. įsigalios naujos redakcijos Valstybės tarnybos įstatymas. 
 

Paskirstytos „Sodros“ skyriams funkcijos dėl lengvojo automobilio įsigijimo ir jo techninio pritaikymo išlaidų kompensacijų administravimo

„Sodros“ direktorius 2018 m. lapkričio 22 d. įsakymu Nr. V-583 paskirstė „Sodros“ skyriams funkcijas, susijusias su lengvojo automobilio įsigijimo ir jo techninio pritaikymo išlaidų kompensacijų administravimu, kurios šiuo metu skiriamos ir mokamos neįgaliesiems, turintiems sutrikusią judėjimo funkciją.
 

Patikslintas degalinėse parduodamo žieminio dyzelino ženklinimas

Energetikos ministras 2018 m. lapkričio 20 d. įsakymu Nr. 1-301 pakeitė Prekybos naftos produktais taisykles ir patikslino pirmos ir antros klasių arktinio dyzelino bei automobilinių etanolio degalų ženklinimo degalinėse reikalavimus.
 

Valstybės lėšomis turėtų būti draudžiami ir prižiūrintys neįgaliuosius, kuriems reikia nuolatinės priežiūros (pagalbos)

Vyriausybė pateikė Seimui išvadas dėl numatomo keisti Valstybinio socialinio draudimo įstatymo, pritardama siūlymui drausti valstybės lėšomis ir slaugytojus, prižiūrinčius neįgaliuosius, kuriems nustatytas specialusis nuolatinės priežiūros (pagalbos) poreikis (šiuo metu draudžiami tik tie slaugytojai, kurių slaugytiniams nustatytas specialusis nuolatinės slaugos poreikis).
 

Viešosios įstaigos raginamos Registrų centrui pateikti duomenis apie savo dalininkus

Registrų centras daugiau kaip 7 tūkst. viešųjų įstaigų išsiuntė priminimus pateikti duomenis apie savo dalininkus. Duomenis į Juridinių asmenų dalyvių informacinę sistemą turi pateikti visos viešosios įstaigos – ir tos, kurios turi vienintelį dalininką (savininką) • Tai daryti jas įpareigoja Viešųjų įstaigų įstatymas.
 
 
Paieška

Straipsnių archyvas
  Lapkritis     2018  
PrATKPŠS
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930 
Naujienos

Adresas: Palangos g. 2 - 13, Vilnius LT-01117
Tel.: 8-686 09344
Fax.:
El. paštas: redakcija@mzinios.lt
Kontaktai | Reklama