Seimas priėmė Socialinių paslaugų įstatymo Nr. X-493 11, 13, 19 ir 31 straipsnių pakeitimo įstatymą, įtvirtinantį galimybę socialinių paslaugų įstaigas, kurių teisinė forma yra biudžetinė įstaiga, pertvarkyti į viešąsias įstaigas.
Tikimasi, kad socialinių paslaugų biudžetinės įstaigos pertvarkymas į viešąją įstaigą sudarys galimybę į įstaigos valdymą įtraukti nevyriausybines organizacijas ir privatų sektorių, tai darytų įtaką aukštesnei socialinių paslaugų kokybei ir plėtrai.
Socialinės globos įstaiga – tai šio įstatymo nustatyta tvarka turinti teisę teikti socialinę globą socialinių paslaugų įstaiga.
Pakeitimais taip pat reglamentuota asmenų, kurie yra sudarę rentos ar išlaikymo iki gyvos galvos sutartis, mokėjimo už ilgalaikę socialinę globą tvarka.
Dabar nėra aiškiai numatyta, kaip nustatyti asmenų, kurie yra sudarę rentos ar išlaikymo iki gyvos galvos sutartį, finansines galimybes mokėti už ilgalaikę socialinę globą, todėl savivaldybės taiko skirtingą praktiką.
Šiuo metu galiojantį įstatymą papildžius nauja nuostata, įtvirtinta, kad nustatant asmens finansines galimybes mokėti už ilgalaikę socialinę globą, bus įskaitomas ir asmens nuosavybės teise turėtas turtas (statiniai, įskaitant nebaigtus statyti; privalomos registruoti transporto priemonės; privaloma registruoti žemės ūkio technika; žemė (įskaitant užimtą miško ir vandens telkinių); akcijos, obligacijos, vekseliai ir kiti vertybiniai popieriai; piniginės lėšos), kuris yra perduotas kitam fiziniam asmeniui su sąlyga, kad jis mokės asmeniui rentą ar išlaikys jį iki gyvos galvos.
Šiuo pakeitimu sudarytos galimybės savivaldybių administracijoms tinkamai įvertinti asmenų, kurie yra sudarę rentos ar išlaikymo iki gyvos galvos sutartis, finansines galimybes mokėti už socialines paslaugas.
Pakeitimai, juos pasirašius prezidentei Daliai Grybauskaitei, įsigaliotų 2019 m. liepos 1 d.